Nitra – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
HK Nitra
1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Stav série: 1:3
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 20.04.2017, 18:00 • Nitra Aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

50:56
    Dobrá práca Brocka Higgsa. Ten sa chcel uvoľniť okolo Jamesona Milama, ktorý si ale pomohol nedovoleným bránením, a tak hráme opäť 4 na 4.

49:31
    Ďalšie vášne na ľade Nitra arény. Tomáš Zigo oplácal Lukášovi Paukovčekovi jeho podľa rozhodcov čistý hit na Maioneho, nastavil mu koleno a daruje tak presilovú hru domácemu tímu.

46:59
    Banská Bystrica má veľkú príležitosť vyrovnať. Za sekanie totiž odchádza na trestnú lavicu na dve minúty center Lukáš Paukovček.

33:33
    Po mimoriadne dlhých konzlutáciách medzi rozhodcovskou štvoricou je z toho napokon presilová hra predsa len pre Nitranov, aj keď v oficiálnom zápise o stretnutí svieti zatiaľ stále len trest pre Mitcha Versteega. Ďalšie tresty doplníme neskôr.

27:58
    No a máme tu ďalšie vylúčenie. Tomáš Zigo v snahe uvoľniť sa pred bránkoviskom zasiahol hokejkou do tváre Timoteja Šilleho. Presilovú hru si tak znova zahrajú aj Corgoni.

25:34
    No tak tieto minúty Nitrania vôbec nezvládajú. DOkonca ponúkajú svojmu súperovi príležitosť zahrať si početnú prevahu o dvoch hráčov, keď na trestnú lavicu odchádza Lukáš Paukovček.

24:17
    Tak úvod druhej tretiny sa nám poriadne "kúskuje". Hráči Banskej Bystrice sa dostali do útočného pásma a Branislav Mezei si musel proti Petrovi Kafkovi pomôcť podrazením.

23:35
    Viac ako pol minúty uvidíme hru 4 na 4. Dávid Buc totiž pri pravom mantineli podrazil jedného z protihráčov, za čo si odchádza sadnúť na trestnú lavicu.

22:11
    Prvú presilovú hru si zahrajú aj Banskobystričania. Juraj Šiška v snahe získať puk podržal hokejku Vladimírovi Mihálikovi, čím sa previnil proti pravidlám.

15:26
    Tak toto je veľmi nepríjemný pohľad. Dalibor Bortňák teraz doslova "prišpendlil" na mantinel Matúša Raisa a domáci obranca zostáva chvíľu ležať na ľadovej ploche. Samozrejme, nemôžu chýbať ani následné šarvátky. Bortňák inkasuje okrem dvojminútového trestu aj vyšší trest. Dve minúty si zaňho odsedí Vjačeslav Truchno.

09:18
    Tretina ako zo zlého sna pre Banskú Bystricu pokračuje. Branislav Kubka vyhodil puk len na tribúnu, a tak sa hostia znova dostávajú do dvojnásobného oslabenia.

08:23
    Tak toto je veľmi zaujímavý moment v úvode stretnutia. Tomáš Matoušek v súboji pri mantineli sekol jedného z nitrianskych hokejistov, a tak sa Banská Bystrica bude brániť len v trojici.

07:10
    Nitrania si zahrajú prvú presilovú hru zápasu. Henrich Ručkay sa už dostával do vyloženej príležitosti pred Lawsonom, no v zakončení mu zabránil Michal Sersen, ktorý tak oslabuje svoje mužstvo.

Jakub Kocourek

Branky a nahrávky: 9. Tvrdoň (Slovák, Milam) – 59. Kafka (Surový), 60. Surový (Kafka)

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Slovák, Macík – Kutálek, Krištof, Ručkay – Tvrdoň, Šille, Šiška – Bajtek, Paukovček, Štefanka.
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lawson (Bacashihua) – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Ďatelinka, Rosandič – Hickmott, Surový, Skalický – Matoušek, Zigo, Lamper – Kafka, Higgs, Buc – Trukhno, Bortňák, Handzuš.

Rozhodčí: René Hradil, Roman Mrkva – Jiří Gebauer, Vít Lederer (všetci ČR)