PSG – Montpellier 2:0 (kon.) | Lorient – Méty 5:1 (kon.) | Bordeaux – Bastia 2:0 (kon.)
Lille – Guingamp 3:0 (kon.) | Dijon – Angers 3:2 (kon.) | Caen – Nantes 0:2 (kon.)
FC Lorient
5:1 (1:1)
FC Méty
Sobota 22.04.2017, 20:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:51:56)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:10.

Hlavní rozhodčí již dále netrápil hostující fotbalisty a hned po vypršení jedné nastavené minuty ukončil zápas. Do prvního poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří šli díky trefě svého kapitána Cianiho do vedení. Poté ale přišel nečistý zákrok v pokutovém území právě od Cianiho a Diabaté měl najednou k dispozici pokutový kop. Ten bez problémů proměnil a do kabin se šlo za nerozhodného výsledku. Druhá půle už ale byla zcela v režii Lorientu. Po zápasu Warise a dvou přesných střelách Cabota bylo rozhodnuto. V závěru ještě přidal pátou branku Moukandjo a Lorient tak získává z dnešního zápasu tři body. Velmi důležité tři body v boji o záchranu! Mužem zápasu byl jednoznačně Jimmy Cabot, který sám dvě branky vstřelil a ještě na další dvě dokázal nahrát.

90+1

90+1
    Benjamin Moukanjdo ještě skončil na trávníku v pokutovém území po kontaktu s Biševacem, ale hlavní rozhodčí byl blízko u sporné situace a penaltu nepíská.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase jednu minutu.

90
    Jeannot si narazil u levé postranní lajny s Warisem. Právě domácí útočník byl sražen k zemi, ale faul už se nepíská. Do útoku tak mohou jít hosté.

89
    Závěr zápasu si domácí fotbalisté užívají. Diabaté si ještě nabíhal za obranu, ale Ciani i Peybernes vystoupili proti soupeři a ten se tak dostal do ofsajdového postavení.

88
    Hosté se dostali za půlící lajnu, ale asi jen pět metrů za ní. Moukanjdo chce ještě přidat další branku. Nyní mu v ní zamezil skvěle vyběhnutý Didillon.

87
    Lautoa si pomohl při souboji přidržením protihráče a musí odevzdat balon. To je šance pro Mety, aby se ještě dostaly na útočnou polovinu.

86
    Zápas se již jen dohrává. Domácí si užívají bouřlivé povzbuzování a kombinují na polovině soupeře. Mety se již nesnaží ani napadat a jen vyplňují prostor.

85
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Arnold Mvuemba, přichází François Bellugou.

84
    Ještě jeden útok na straně Met. Na pravé straně se uvolnil střídající Mollett, ale přes Moreiru nepřešel. Hosté ale budou vhazovat zpoza postranní lajny.

83
    Lorient dnes pracuje skvěle i v obraně. Ciani společně s Peybernesem si poradili s nabíhajícím Diabatém.

82
    Posledních zhruba deset minut zápasu. Dnešní střetnutí je již dávno rozhodnuté, ale třeba Lorient přidá další branku.

81
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Maxime Barthelme.

80
    Na druhé straně mohlo přijít snížení. V akrobatické pozici chtěl zakončovat Diabaté, ale do míče se téměř vůbec netrefil. Následně už sbírají balon do své moci domácí.
    78. Benjamin MOUKANDJO - 5:1

78
    Lorient právě vstřelil branku!
    A právě aktivní BENJAMIN MOUKANJDO dává pátou branku Lorientu. Moukandjo si naběhl na milimetrový pas od střídajícího Jeannota. Následně z první poslal míč na zadní tyč a Didilon už jen tahá balon popáté ze své sítě.

Vít Schück

Branky: 15. Ciani (Cabot), 50. Waris (Cabot), 60. Cabot, 67. Cabot (Moreira), 78. Moukandjo (Jeannot) – 32. Diabaté (pen.)

Karty:   31. Ciani (LOR) – 77. Cohade (MTZ)

FC Lorient: Lecomte – Moreira, Peybernes, Ciani (C), Le Goff – Cabot (81. Barthelme), Mvuemba (85. Bellugou), Lautoa, Philippoteaux (76. Jeannot) – Moukandjo, Waris.
    Náhradníci: Delecroix – Z. Touré, Bellugou, Jeannot, Wakaso, Barthelme, Koffi.

FC Méty: Didillon – Balliu, Biševac, Falette, Signorino – Doukouré (C) (70. Erdinç), Mandjeck – N'Guette (73. Mollett), Cohade, Sarr – Diabaté.
    Náhradníci: Kawašima – Diagné, Rivierez, Milan, Erdinç, Mollett, Lejeune.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne (všichni Francie)