Rusko – Finsko 0:1 (kon.) | Česko – Švédsko 8:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Stav série: 1:1
Nashville Predators
Sobota 29.04.2017, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

53:55
    Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Z domácí strany je vyloučen Berglund za nedovolené bránění, za Nashville jde pykat Ryan Ellis. Dostává dvě minuty za nesportovní chování.

45:31
    Hosté dnes ale docela často faulují a tohle je tedy další možnost, kterou dávají soupeři. Na dvě minuty za hození hole musí odejít na trestnou lavici Filip Forsberg.

29:14
    První vyloučení ve druhé třetině a přesilovou hru si znovu zahrají hráči St. Louis Blues. Za katr je nucen odejít Ryan Johansnen, který dle názoru rozhodčích podrazil soupeře.

18:28
    Je tu druhé vyloučení utkání a na ledě pomalu začínají jiskřit emoce. Nejen na trestnou lavici, ale dokonce hned do kabin je odeslán Vernon Fiddler. Hokejista Nashvillu za brankou nevybíravě srazil Parayka. Inkasuje pět minut a trest do konce utkání. Tohle bude dlouhá přesilovka domácích.

08:42
    Je tu šance pro Blues na vyrovnání, hostující Ryan Johansen totiž dostává trest na dvě minuty za hákování a posedí si za katrem.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 20. Tarasenko (Pietrangelo, Steen), 48. Lehterä (Berglund, Parayko), 57. Tarasenko (Edmundson, Schwartz) – 8. Neal (Sissons, Ellis), 44. Ellis

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Tarasenko – Steen, Berglund, Perron – Sobotka, Lehterä, Upshall – Brodziak, Reaves, Barbašev.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Järnkrok, Neal – C. Wilson, Sissons, Fisher – Salomäki, Watson, Fiddler.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Racicot, MacPherson

Diváci: 19 506