Dánsko – Itálie 2:0 (kon.) | Kanada – Norsko 5:0 (kon.) | Rusko – Lotyšsko 5:0 (kon.)
Francie – Slovinsko 4:1 (kon.)
Kanada
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Norsko
Pondělí 15.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Mistrovství světa • Skupina B

56:55
    Niklas Roest (NOR) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání. Kanada si zahraje čtvrtou přesilovku v zápase. Předchozí tři využila.

53:40
    Roest pronikl po levém křídle a nakonec si vykoledoval faul. Chris Lee (CAN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

36:32
    Niklas Roest (NOR) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu. Využije Kanada také třetí přesilovku?

29:14
    Daniel Sörvik (NOR) z Litvínova je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, ale trest přichází také pro Kanadu. Alex Killorn (CAN) si odsedí menší trest za sekání. Hraje se ve čtyřech.

19:28
    Haukeland už měl puk pod kontrolou, když Wayne Simmonds (CAN) vlétl před norskou branku. Útočník Philadelphie si vysloužil dvě minuty za hrubost.

18:12
    Podruhé v krátké době je vyloučen Mathis Olimb (NOR). Obdržel dvě minuty za držení protihráče a Kanada může náskok navýšit.

16:05
    Konecny byl v rohu kluziště faulován Mathisem Olimbem (NOR), který si odsedí dvě minuty za krosček. První přesilovka pro Kanadu.

05:34
    Norové si zahrají přesilovou hru. Kanaďané hráli v šesti, dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Travis Konecny (CAN).

01:52
    Johannes Johannesen (NOR) fauloval O'Reillyho, kterému překazil na poslední chvíli zakončení, a rozhodčí píská trestné střílení.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Ondřej Zoubek

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 18. B. Schenn (Simmonds), 19. Parayko (MacKinnon, R. O'Reilly), 35. Scheifele (Matheson), 39. Parayko (MacKinnon, Marner), 58. R. O'Reilly (Scheifele, MacKinnon)

Kanada: Ch. Johnson (Pickard) – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) – Duchene (A), Couturier, Killorn – Konecny, Marner, Point – B. Schenn.
    Norsko: Haukeland (46. až 49. Söberg) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Trettenes, Roest, Valkvae Olsen – Karterud.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Marcus Linde (SWE) – Roman Kaderli (SUI), Libor Suchanek (CZE)

Diváci: 5 093 (38 % celkové kapacity)