Tomsk – Samara 0:2 (kon.) | Orenburg – Ufa 1:1 (kon.) | Ural – Lok. Moskva 1:2 (kon.)
Spartak – Groznyj 3:0 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Machačkala – Rostov 1:2 (kon.)
Zenit – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | Arsenal Tula – Perm 0:0 (kon.)
FK Tom Tomsk
0:2 (0:1)
FK Křídla Sovětů Samara
Středa 17.05.2017, 14:00 • Stadion Trud, Tomsk • Ruská Premier Liga • 29. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (15:58:34)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 8:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:12.

Křídla Sovětů tedy připisuje do tabulky tři body, celkem jich má na kontě 28 a v tabulce se alespoň do večera posunula na barážovou třináctou příčku. Důležité pro ní ale je, že se odlepila od sestupové patnácté pozice na rozdíl čtyř bodů.

Je dobojováno! Samara přijela na hřiště jistě sestupujícího Tomsku s nožem na krku a v těžké situaci dokázala vybojovat životně důležité tři body. K nim nakročila již v páté minutě, kdy otevřel skóre Gianni Bruno a dal hostům potřebnou psychickou pohodu. Odpor Tomsku párkrát za zápas zesílil, nicméně Konjuchov žádnou gólovku soupeře řešit nemusel. V závěru zápasu už domácí vsadili všechno na útok, a tak v obraně zůstávaly velké díry. Jedné z nich využil v osmdesáté minutě Kornilenko, jenž potvrdil vítězství Samary 2:0.

90+2

90+2
    Pravděpodobně poslední roh Křídel Sovětů domácí v pohodě zneškodnili. V tomto duelu se tak už asi nic nestane.
    90+1. Kornileko ve své další šanci neuspěl

90+1
    Alexandr Zujev přihrál skrz nohy bránícího hráče do volného prostoru, kam si zaběhl Kornilenko. Solosin proti němu ale rychle vystartoval a díky zmenšenému střeleckému úhlu nenechal projít zakončení hostujícího kapitána do branky.

90
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány dvě minuty nastaveného času.

89
    Tomsk se ještě nechce úplně vzdát, v posledních minutách se mu ale vůbec nic nedaří a Samara tak lehce hlídá svůj dvoubrankový náskok.

87
    Střídající Zujev měl na kopačce třetí gól Samary! Po přečíslení čtyři na dva byl na pravé straně úplně sám, jenže po zasekávačce vystřelil levou nohou jenom do hrudníku Solosina.

85
    Karymov na levé straně nastartoval Pugina, u jehož centru však byl jako první Nadson a hrudníkem sklepl balón do rukavic Konjuchova.

84
    Pasuqto mohl vystřelit z pětadvaceti metrů. Místo toho se ale porozhlédl a přenesl hru doprava na Zujeva, jehož okamžitá kolmice do vápna ale zůstala u jeho spoluhráčů nepochopena.

82
    Hostující kapitán mohl záhy přidat další trefu. Samara zaútočila po pravé straně do rozevřené obrany, ovšem Kornilenko tentokrát neměl přesnou mušku.
    80. Sjarhej KORNILENKO - 0:2

80
    Samara právě vstřelila branku!
    Deset minut před koncem utkání je zřejmě rozhodnuto! SJARHEJ KORNILENKO zachoval chladnou hlavu po Rodićově učebnicové kolmici do velkého vápna. V něm se ocitl za domácí obranou a v pádu levačkou zakončil mimo dosah natahujícího se Solosina.

79
    Alexandr Zujev převzal přihrávku do pokutového území, ale z pravé strany zakončil jen do připraveného Solosina.

78
    Jevgenij Konjuchov využil hodně nepovedeného centru od Pugina a před odkopem od své branky nasbíral pár cenných sekund.