Slovensko – Indie 3:1 (kon.) | Francie – Velká Británie 4:3 (kon.) | Česko – Švýcarsko 6:0 (kon.)
Kajmanské ostrovy – Haiti 5:7 (kon.) | Řecko – Kanada 3:4 (0:1 po s.s.) | Arménie – Hongkong 4:3 (1:0 po s.s.)
konec
Francie
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Velká Británie
Čtvrtek 01.06.2017, 14:00 • malá hala • Mistrovství světa mužů • Skupina B1
   
  S konstatováním, že Francie si zapisuje první body za vítězství 4:3 proti Velké Británii, se s Vámi loučím a u příštího online přenosu z divize B na počtenou! (15:52:10)
   
  Úvodní zápas divize B nabídl nervydrásající podívanou, ve třetí třetině se hned třikrát měnilo skóre. Nejprve vedení Francii zajistil Norbert Abramov, jenže Britové nalezli rychlou odpověď z hole Zacka Browna. V závěru třetí třetiny šli Francouzi do oslabení, jenže to nakonec byli právě oni, kdo se dočkali vítězné trefy. V samostatném úniku se blýskl Dominic Martel.
   
  Hráči utkání:

  Norbert Abramov (FRA) – Callum Mort (GBA)
   
  Konec zápasu.
   
  44:59
  Míč mířící na opuštěnou bránu Velké Británie nenavyšuje skóre.
   
  44:42
  Britové to ještě zkusí bez gólmana.
   
  44:42
  Francie právě vstřelila branku!
  Neskutečný závěr třetí třetiny! V oslabení unikl bleskovou rychlostí DOMINIC MARTEL a Marchetti si nedokázal s jeho střelou nijak poradit. Bez asistence.
   
  44:31
  Francie půjde v závěru třetí patnáctiminutovky do oslabení, sekáním se provinil Alexandre Leroux.
   
  44:31
  Britové si vyžádali oddechový čas.
   
  44:23
  Kristof zavezl míč do třetiny Francie, ale úspěšný v koncovce nebyl.
   
  43:57
  Britům se podařilo vyhodit na druhý konec hrací plochy.
   
  43:02
  Martel měl dobrou rychlost, kterou nabral při přechodu modré čáry, nicméně zakončení mu nevyšlo zcela dle představ, Marchetti si zapisuje úspěšný zákrok.
   
  42:14
  S koncem třetí třetiny si Francouzi zahrají přesilovou hru, dvě minuty za držení dostává Reece Bull.
   
  41:26
  A mohlo to být 4:3 pro Velkou Británii. Vlad Porubsky nabral rychlost, proběhl před francouzskou svatyni a z předbrankového prostoru vystřelil, Laferte však podržel svůj tým.
   
  38:47
  Velká Británie právě vstřelila branku!
  Sympatickou akcí se řádně předvedli také hokejbalisté z Britských ostrovů. Po vyhraném buly mířila střela ihned na gólmana Francie, který byl úspěšný, míč se následně dostal za bránu, kde se ho ujali bez okolků útočící hráči a důraz ZACKA BROWNA u pravé tyče přinesl jeho týmu kýžené vyrovnání. Asistence: Hayden Johnson, Callum Mort.
   
  36:34
  Francie právě vstřelila branku!
  Krásnou souhru nyní předvedli Francouzi. Bacul nejprve naběhl do levého kruhu, odkud vystřelil tvrdou ránu na Marchettiho. S tímto pokusem si britský gólman poradil, jenže odražený míč se dostal napravo nachystanému NORBERTOVI ABRAMOVOVI, který přesně zamířil a překonal roztaženého gólmana. Asistence: Lukas Bacul.
   
  35:34
  V závěru přesilové hry ještě měli Britové dobrou příležitost znovu se ujmout vedení, ale Laferte si s dorážkou u pravé tyče brány poradil.
   
  34:34
  O bojovnou náladu není nouze ani na tribunách, značně hlasití jsou příznivci britského týmu, kteří skandují "Let's go GB, let's go!".
   
  33:34
  Je zde další vyloučení, na trestnou lavici usedl Nicolas Favarin za nedovolené bránění.

  Martina Nová

  Branky a nahrávky: 9. Slupski (Dumont), 30. Tanguy (Domain, Ballet), 37. Abramov (Bacul), 45. Martel – 11. Ellard (Graham, Porubsky), 23. Porubsky (Morrison), 39. Brown (Johnson, Mort)


  Francie: Laferte (Lion) – Ballet, Bornand, Colotti, Dissegna, Dumont, Favarin, Proutat – Abramov, Bacul, Benbekhti, Capet, Domian, Leroux, Martel, Peltier, Slupski, Tanguy, Wallet
  Velká Británie: Marchetti (Pearce) – Adamec, Cooke, Gaunt, Graham, Hirst, Johnson, Tulip, Wilson, Wright – Brown, Bull, Cole, Ellard, Ferrington, Hagg, Kristof, Morrison, Mort, Porubsky, Slack