Kajmanské ostrovy – Arménie 6:1 (kon.) | Portugalsko – USA 1:3 (kon.) | Velká Británie – Libanon 2:1 (kon.)
Indie – Řecko 3:0 (kon.) | Bermudy – Francie 4:3 (3:2 po s.s.) | Finsko – Slovensko 1:3 (kon.)
Itálie – Česko 0:12 (kon.)
konec
Itálie
0:12 (0:2, 0:4, 0:6)
Česko
Pátek 02.06.2017, 19:00 • Tipsport Arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina A2
Předzápasové kurzy: 18.5 13.0 1.02
   
  44:32
  Česko právě vstřelilo branku!
  K Tomáši Fejfarovi se nyní s hattrickem připojil i RADIM ŠTĚPÁNIK, který si počíhal na brankovišti na dorážku a stanovil konečný výsledek na 12:0! Bez asistence.
   
  44:19
  Současně jsou za potyčku vyloučení Wróbel s Vlasákem, na straně Itálie Divizio, D'Elia a D'Ettore. Všichni dostali menší trest za hrubost, Češi budou hrát přesilovku.
   
  43:41
  Dnešní utkání sledovala další skvělá návštěva, konkrétně 2 835 diváků!
   
  42:18
  Česko právě vstřelilo branku!
  V Tipsport Areně to dnes vypadá jako na koncertě Karla Gotta! Píseň populárního českého zpěváka, znějící vždy při českém gólu, je slyšet dnes pojedenácté! Na kruzích obdržel balonek JAN BACOVSKÝ, který ho dokázal prudkou ranou nasměrovat do italské sítě – 0:11! Asistence: Pavel Kubeš a Jan Bílý.
   
  35:43
  Česko právě vstřelilo branku!
  TOMÁŠ FEJFAR dosáhl hattricku! Útočník pražského Kert Parku se zmocnil volného balonku na modré čáře, udělal tři rychlé kroky a do šibenice upravil na kultacýh 10:0! Bez asistence.
   
  33:06
  Podráždění Italové nejsou spokojení s vývojem utkání a pokouší se ukázat alespoň po fyzické stránce. Na Jana Bílého si za brankou počíhal Mike Antoniali, jenž ho vzal do objetí a vyměnil si s ním pár lehkých úderů. Oba se již chladí na trestné lavici s dvouminutovým trestem za hrubost.
   
  32:14
  Česko právě vstřelilo branku!
  Zlaté české ručičky si dnešní duel nesmírně užívají! Den otevřených dveří v italské defenzívě navštívil dnes podruhé TOMÁŠ FEJFAR, před kterým si gólman Cusimano doslova lehl a mladá hokejbalová naděje ho v poklidu přehodila – 0:9! Asistence: Jan Blý a Martin Kruček.
  31:03 Lukáš SOUKUP - 0:8
   
  31:03
  Česko právě vstřelilo branku!
  Devět sekund po sedmém gólu přichází gól s pořadovým číslem osm! LUKÁŠ SOUKUP dostal míček do běhu a svůj postup k brance Cusimana zakončil přesnou, rychlou a neomylnou střelou k tyči – 0:8! Bez asistence.
  30:54 Jan BACOVSKÝ - 0:7
   
  30:54
  Česko právě vstřelilo branku!
  Ani náhradní italský gólman ale bez inkasované branky příliš dlouho nevydržel! Nahození od červené čáry ještě Cusimano vyrazil před sebe, tam ale přišla dorážka JANA BACOVSKÉHO, která již skončila v síti – 0:7! Asistence: Ondřej Benedikt.
   
  29:48
  Česko právě vstřelilo branku!
  Italský zmar nebere konce, naopak naši reprezentanti si ofenzivní představení užívají plnými doušky! Tomáš Wróbel zakombinoval s ONDŘEJEM BŘEZINOU na malém prostoru a nakonec z toho bylo zakončení druhého jmenovaného do odkryté branky – 0:6! Asistence: Tomáš Wróbel.
  29:13 Radim ŠTĚPÁNÍK - 0:5
   
  29:13
  Česko právě vstřelilo branku!
  To už začíná zavánět propastným výsledkem! Češi opakují včerejší debakl proti Švýcarsku a vedou již o pět branek. Velmi lišácky to udělal RADIM ŠTĚPÁNÍK, jenž vystihl italskou rozehrávku a svůj postup sám na brankáře nadvakrát dopravil až do sítě – 0:5! Bez asistence.
   
  27:28
  Po přerušení ještě došlo k potyčce mezi Březinou a Verrellim, který doslova zalehl pardubického útočníka Kadlecova výběru. Oba dostávají po dvou minutách za hrubost, pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
   
  26:34
  Pavel Kubeš měl v rozmezí několika sekund dvě stoprocentní šance! Nejprve jeho střelu Campisano vyrazil, dorážka stejného hráče následně prosvištěla brankoviště a skončila jen kousek vedle vzdálenější tyč italské klece!
   
  25:35
  Další kombinace v podání Kruček – Fejfar málem přinesla pátý zářez do italské pažby! Zakončení druhého jmenovaného z bezprostřední blízkosti však gólman Campisano reflexivně zlikvidoval!
  24:28 Ondřej BŘEZINA - 0:4
   
  24:28
  Česko právě vstřelilo branku!
  Druhý přesilovkový gól v dnešním zápase v podání českého týmu! ONDŘEJ BŘEZINA si vyměnil míček s Tomášem Wróbelem, následně hodně rychle vyběhl před brankou a střelou zápěstím zvedl balonek pod víko na přední tyč – 0:4! Asistence: Tomáš Wróbel a Lukáš Vlasák.
   
  22:42
  Nyní je již výhoda českého celku u konce, na trestnou lavici putuje Marco Cerone (ITA) za držení.
  20:59 Tomáš FEJFAR - 0:3
   
  20:59
  Česko právě vstřelilo branku!
  Mistrovská spolupráce z pražského Kert Parku přináší třetí gól v síti Aarona Campisana! Martin Kruček posunul balon na TOMÁŠE FEJFARA, který v samostatném úniku nasadil italskému gólmanovi kličku a následně v pádu zakončil – 0:3! Asistence: Martin Kruček.
   
  16:39
  Po faulu v útočném pásmu budou hrát přesilovou hru Italové. Tomáš Rejthar (CZE) je vyloučen za hru vysokou holí.
   
  16:30
  Radim Štěpáník mohl ještě vylepšit svůj třígólový účet na šampionátu, po ptřesné přihrávce postupoval sám na branku! Před Campisanem zkusil bekhendovou kličku, míček nad beton italského gólmana ale zvednout nedokázal!
  13:42 Radim ŠTĚPÁNÍK - 0:2
   
  13:42
  Česko právě vstřelilo branku!
  Čeští hokejbalisté velmi rychle zužitkovali nabídnutou přesilovou hru! Po návratu z trestné lavice se Michal Slanec ihned zapojil do kombinace, narazil RADIMU ŠTĚPÁNÍKOVI, který z voleje zamířil přímo do černého – 0:2! Asistence: Michal Slanec
   
  13:14
  Na hřišti byl emotivně dohrán jeden ze soubojů před italskou střídačkou a bystří sudí si to ujít nenechali. Na lavici hanby již putuje za krosček Alberto Fiore (ITA). Pokračovat se bude dvacet vteřin ve čtyřech na obou stranách, následovat bude zkrácená přesilovka České republiky.
   
  11:35
  Závěr úvodní periody přinese převahu jednoho muže v poli také pro Itálii. Při návratu do obrany si svůj loket nedokázal pohlídal Michal Slanec (CZE), který se nyní zchladí na trestné lavici.
   
  09:25
  Češi zatím těží zejména z dobrého důrazu na brankovišti! Nejvíce byl viděl Tomáš Fejfar, který dobře cloní Campisanovi a snaží se o dorážky, italská zeď prozatím drží!
   
  08:26
  Nahození Tomáše Kudely se snažil před brankou snad natřikrát dorazit Tomáš Fejfar, brankář Campisano si vleže připsal důležité zákroky, díky který udržel Itálii ve hře!
   
  08:14
  Aktivita českého celku přináší svoji ovoce. Za nedovolené bránění je za katr odeslán Michael Verrelli (ITA). Podaří se Česku využít první přesilovou hru?
  07:47 Neuznaná branka Tomáše Fejfara.
   
  07:47
  Český celek se již radoval z druhé vstřelené branky, ta ale po poradě rozhodčích neplatí! Po motanici v rohu dostal míček do brankoviště Tomáš Fejfar, ve velkém závaru skončil balonek v síti! Verdikt sudí však tvrdí, že tam byl dopraven kopnutím!
  04:19 Tomáš REJTHAR - 0:1
   
  04:19
  Česko právě vstřelilo branku!
  V průběhu páté minuty prvního dějství se favorit utkání dostává do vedení! Tipsport arena slaví poprvé, díky patří ONDŘEJI BENEDIKTOVI, který od červené čáry vyslal přesnou ránu, Campisano nemohl přes Fejfar vidět vůbec nic – 0:1! Asistence: Tomáš Fejfar.
   
  01:55
  Mnohem větší příležitost měl Alberto Fiore, jenž dostal až příliš volného prostoru před brankou! Italský útočník již zvedal ruce nad hlavu, jenže nakonec klec Jana Šimary o kousek minul!

  Petr Dejnožka

  Branky a nahrávky: 5. Benedikt (Fejfar), 14. Štěpáník (Slanec), 21. Fejfar (Kruček), 25. Březina (Wróbel, Vlasák), 30. Štěpáník, 30. Březina (Wróbel), 31. Bacovský (Benedikt), 32. Soukup, 33. Fejfar (Bílý, Kruček), 36. Fejfar, 43. Bacovský (Kubeš, Bílý), 45. Štěpáník


  Itálie: Campisano (31. Cusimano) – Antoniali, Cerone, C. Di Giacomo, Divizio, Ferlisi, Fiacconi, Musto, Verrelli – M. Bernardo, Bonanno, Bowers, Carroccia, Dentamaro, P. Di Giacomo, D'Elia, D'Ettorre, Fiore, Novielli, Pagendam, Peragine, Pulicicchio, Velenosi
  Česko: Šimara (Jirotka) – Kudela, Pospíšil, Benedikt, Dědič, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák, Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpánik, Wróbel

  Rozhodčí: Friedli, Sakkas

  Diváci: 2 835