Grand Rapids – Syracuse 3:2 (kon.)
Grand Rapids Griffins
3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
Syracuse Crunch
Sobota 03.06.2017, 01:00 • Van Andel Arena, Grand Rapids, Michigan • Play-off AHL • Finále

Dnešní utkání sleduje 8 857diváků. (03:54:07)

Tři hvězdy zápasu
    1. Tomáš Nosek (GRR) 2+0
    2. Tyler Bertuzzi (GRR) 0+2
    3. Nathan Paetsch (GRR) 1+0

Úvodní finále Calder Capu přineslo velké drama. Nejprve se prosadil domácí Tomáš Nosek, v polovině první třetině při vlastním oslabení vyrovnal Lynch. Z kraje druhé části poslal Syracuse do vedení Vermin. V čase 37:12 dokázal krásnou ránou z mezikruží vyrovnat Paetsch. Třináct sekund před koncem se odražený puk dostal k Tomáši Noskovi, který překonal brankáře a domácí celek vyhrává první finálovou bitvu 3:2 a dostává se do vedení 1:0 na zápasy.

59:47 Tomáš NOSEK - 3:2

59:47
    Grand Rapids právě vstřelili branku!
    Jen těžko uvěřitelný závěr zápasu. Hosté špatně střídali, hráli v šesti. Následně se dostali oslabení a v něm inkasovali. TOMÁŠ NOSEK se prosadil dorážkou střely.Ránu Forda brankář zastavil, druhou už ne. Asistence:Matthew Ford, Matt Lorito.

59:38
    Grand Rapids Griffins má k dispozici buly v útočném pásmu.

59:31
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Adam Erne – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

59:30
    Bertuzzi nahodil kotouč na branku, McKenna vyrazil mimo.

59:10
    Poslední minuta hry a hosté jsou nastěhovaní před brankou soupeře.

58:34
    Coreau kryje ránu od modré čáry, minutu a půl před koncem se bude vhazovat před jeho brankou.

58:00
    Dvě minuty hry zbývají do konce třetí třetiny.

57:44
    Zdá se, že oba týmy čekají na prodloužení. Následně ale domácí špatně rozehráli, a tak je z toho icing.

57:17
    Griffins mají kotouč za svou brankou a čekají na dostřídání, následně zakládají útočný výpad.

56:50
    Hostující gólman velmi špatně rozehrál, puk získal před brankou stojící Bertuzzi, ale jeho rána bez přípravy postrádala přesnost. Obrovská šance pro domácí!

56:30
    Domácí hokejisté se pokouší vstřelit rozhodující branku zápasu, proti je ale hostující gólman, který kryje další střelecký pokus Grand Rapids.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce základní hrací doby, stav zápasu je 2:2 a kotouč kryje gólman domácích. Komerční přestávka.

55:23
    Hra se přelévá ze strany na stranu. K zakončení se dostal Mašín, ale zlomil hůl v rozhodující moment.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Nosek (Callahan, Bertuzzi), 38. Paetsch (Campbell, Bertuzzi), 60. Nosek (Ford, Lorito) – 10. Lynch (Conacher), 21. Vernin (Gourde, Dotchin)

Grand Rapids Griffins: Coreau (Pasquale) – Hicketts, Paetsch, Russo, Lashoff ,Renouf, McIlrath – Street, Callahan, Nosek, Turgeon, Tangradi, Renouf, Frk, Lorito, Bertuzzi, Campbell, Criscuolo, Svečnikov
    Syracuse Crunch: McKenna (Gudlevskis) – Dotchin, Mašín, Taormina, Brodeur, Thomas, Koekkoek – Cirelli, Condra, Lynch, McGinn, Froese, Peca, Gourde, Dumont, Erne, Bournival, Conacher, Vermin

Rozhodčí: Romasko, Chmielewski – Daisy, Nagy

Diváci: 8 857