Syracuse – Grand Rapids 5:1 (kon.)
Syracuse Crunch
5:1 (5:0, 0:0, 0:1) Stav série: 2:3
Grand Rapids Griffins
Neděle 11.06.2017, 01:00 • Oncenter War Memorial Arena, Syracuse, New York • Play-off AHL • Finále

Česká stopa

Dominik Mašín (SYR) 0+0, 0 střel, +/- +1
    Tomáš Nosek (GRR) 0+0, 2 střely, +/- 0
    Martin Frk (GRR) 0+0, 2 střely, +/-0 (03:50:19)

1. Yanni Gourde (SYR) 0+3
    2. Mike McKenna (SYR) 36 zák., 1 gól, 97,2 %
    3. Cory Conacher (SYR) 1+1

Střely na branku – 31:37 (12:18, 11:9, 8:10)

Je konec! Domácí hokejisté se loučí se svými fanoušky. Šestý – a případně i sedmý – zápas se totiž bude hrát na ledě Grand Rapids. Crunch dnešní duel rozhodli už v první třetině, ve které soupeře roznesli na kopytech, když hned pětkrát rozvlnili síťku za zády Jadera Coreaua. Ve zbylých 40 minutách už padl jediný gól, který zaznamenal ve 46. minutě hostující Ben Street. Crunch tak snížili stav série na 2:3 a ještě se udrželi ve hře o Calder Cup.

Stav série – 2:3 na zápasy.

59:56
    Vyloučení za hrubost ještě přišlo na hostující straně. Již do šaten míří Mitch Callahan.

59:56
    Schylovalo se ještě k rozmíšce a rozhodčí se rozhodli uklidnit situaci. Uvidíme, zda sáhnou i k vyloučením.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Fanoušci Syracuse jsou již na nohou a odměňují domácí tým za dnešní výborný výkon i celou sezónu. Crunch totiž hrají před svým publikem v tomto ročníku naposledy.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny i celého utkání.

57:25

56:55
    Před Mattem Taorminou se na ose otevřel prostor. Domácí obránce si tak vylepšil svou pozici a vypálil těsně nad!

56:34
    Hosté vyhazují.

55:48
    Matthew Peca měl na pravé straně dost prostoru a tak zkusil vypálit. Pasquale si prostor u bližší tyčky pohlídal.

55:24
    Je tu další vyloučení na hostující straně! Na trestnou lavici už míří Colin Campbell a přesilovka Crunch tak bude pokračovat.

54:56
    Z levého kruhu vystřelil Byron Froese, zamířil nad branku.

53:51
    Odvážná individuální akce Campbella, který se v oslabení vydal dopředu. Moc nescházelo a Dominic Turgeon od něho obdržel přihrávku před brankoviště.

53:24
    Eric Tangradi poslal na hrazení Conachera. Přesilová hra pro domácí tým.

52:27
    Hosté teď dobře napadali rozehrávku soupeře. Po střele Criscuola z pravého kruhu však drží puk McKenna.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Lynch (Dumont, Bournival), 5. Brodeur (Erne, Walcott), 15. Froese (Gourde, McGinn), 18. Conacher (Thomas, Gourde), 20. Thomas (Gourde, Conacher) – 46. Street (Hicketts, Paetsch)

Syracuse Crunch: McKenna (Gudlevskis) – Dotchin, Mašín, Taormina (A), Brodeur, Thomas, Koekkoek (C), Walcott – Cirelli, Lynch, McGinn, Froese, Peca, Gourde, Dumont (A), Erne, Bournival, Conacher, Vermin.
    Grand Rapids Griffins: Coreau (20. Pasquale) – Hicketts, Paetsch (C), Russo, Lashoff, Renouf, McIlrath – Street (A), Callahan, Nosek, Turgeon, Tangradi, Lorito, Frk, Ford (A), Bertuzzi, Campbell, Criscuolo, Svečnikov.

Rozhodčí: Chmielewski, Koharski – Nagy, Mills