Grand Rapids – Syracuse 3:2 (kon.)
Grand Rapids Griffins
3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
Syracuse Crunch
Sobota 03.06.2017, 01:00 • Van Andel Arena, Grand Rapids, Michigan • Play-off AHL • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky AHL. Ve finálové sérii proti sobě nastoupí Syracuse Crunch a Grand Rapids Griffins.

Grand Rapids Griffins si v prvním kole poradil s Milwaukee 3.0, ve druhém kole Chicagem Wolfs 4:1 na zápasy a ve třetím kole 4:1 se San Jose.

Tým Syracuse Crunch si poradil se St. John's 3:0, ve druhém kole s Torontem 4:3 a ve třetím kole s Providence 4:1.

Finálová účast je naprosto totožná jako na jaře 2013, kdy se ze zisku Calder Cupu radoval celek Syracuse.
    Tým Syracuse Crunch přicestoval do Grand Rapids.

Domácí fanoušci by znovu rádi slavili úspěch svého týmu.

Zajímavé bude toto finále i pro českého fanoušci. V akci totiž budou Na jedné straně Tomáš Nosek, Martin Frk či Filip Hronek, na druhé pak Dominik Mašín.

Zápas za několik málo minut začne.

Kvůli slavnostnímu úvodu začne duel o něco později.

Sestavy budou z technických důvodů doplněny později, omlouváme se za komplikace.

Probíhá slavnostní nástup hráčů domácího týmu.

00:01

00:14
    Do první střelecké pozice se dostal domácí Nosek, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem soupeře. Gólman zasahovat nemusel.

00:34
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Russo – 2 min., hrubost).

00:44
    Syracuse Crunch hrají přesilovou hru, díky buly se tým dostal do útočného pásma, ale s vytvořením šance má problémy.

01:08
    Coreau kryje ránu od modré čáry. Buly před jeho brankou.

02:33
    Tým Syracuse Crunch hraje velmi dobře přesilovou hru, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, ale do výraznější šance se nemůže probojovat.

02:34
    Přesilovka končí, domácí hrají v plném počtu.

03:03
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

03:59
    Mašín vybojoval kotouč, ale neměl jej komu přihrát, a tak akce jeho celku končí.

04:19
    Frk se pokoušel probojoval k puku, ale Lynch velmi dobře přihrál, a tak se hosté k puku nedostali.

04:44
    Grand Rapids má nyní hru pod kontrolou, snaží se něco vymyslet.

04:56
    Grand Rapids právě vstřelili branku!
    Domácí hokejisté se dostávají do vedení, po pěkné akci spoluhráčů se k odraženému kotouči dostal český TOMÁŠ NOSEK, který už neměl se zakončením problém. K velké radosti publika se Grand Rapids dostává do vedení díky dorážce z hranice brankoviště. Asistence: Mitch Callahan, Tyler Bertuzzi.
    04:56 Tomáš NOSEK - 1:0

05:56
    Syracuse Crunch se pokouší rychle odpovědět, ale Erne se nedokázal dostat přes obránce domácích.

06:38
    Mnoho se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej. Diváci musí být spokojení.

06:51
    Domácí Lorito se probojoval díky pěkné individuální akci do střelecké pozice, kotouč se mu podařilo dostat za brankovou čáru,ale stalo se tak v době, kdy byla klec výrazně posunutá. Gól tak zcela logicky platit nemůže.

06:58
    Kanadský hokejista Renouf se probojovat ke střele od modré čáry, ale jeho rána byla zablokovaná. Pak ale musel brankář zasahovat.

07:45
    Nechybělo mnoho a viděli jsme kuriózní branku. Domácí měli výhodu, odvolali brankáře, a tak jejich brána byla prázdná. Špatně si ale přihráli v útočném pásmu a Lorito měl co dělat, aby kotouč dokázal zastavit před brankovou čárou.

07:48
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Yanni Gourde – 2 min., sekání).

09:08
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, do střelecké pozice se dostal Turgeon, který neuspěl od modré čáry.

09:28
    Syracuse právě vstřelily branku!
    Gól při vlastním oslabení, domácí hokejisté propadli v útočném pásmu, čehož k rychlé protiakci využili hosté. Cory Conacher našel zcela volného KEVINA LYNCHLE, který neměl problém se zakončením. Asistence: Cory Conacher
    09:28 Kevin LYNCH - 1:1

10:42
    Domácí hokejisté se pokouší hrát co nejaktivněji, ale hostující defenziva hraje nyní dobře. Russo to zkoušel podél mantinelu, ale neuspěl.

11:10
    Tangardi to vzal na sebe, jeho samostatná akce končí nepřesným pasem na spoluhráče, který stál na druhé straně útočného pásma.

11:53
    Coreau kryje střelecký pokus Lynche, jehož rána končí v rukavici brankáře. Komerční přestávka následuje.

11:53
    Komerční přestávka končí, hra pokračuje dál. Vhazuje se v útočném pásmu Syracuse, hosté ale o puk přišli, a tak hrají domácí.

12:17
    Bertuzzi se prezentoval velmi dobrou defenzivní hrou, dokázal ránu soupeře od modré čáry zablokovat, pomohl tak svému brankáři.

13:04
    Dva domácí hokejisté pospíchali do útočného pásma, ale tak dlouho si dávali přednost v zakončení až nezakončil ani jeden z nich. Halou to jen zahučelo.

13:48
    Kokkoek vypálil od modré čáry, před brankou bylo několik hráčů, jeden z nich tečoval a domácí gólman musel zasahovat proti ráně soupeře. Coreau nelehkou pozici zvládl.

14:23
    Mike McKenna kryje ránu od modré čáry, vypálil domácí Criscuolo, s jehož ránou si dokázal poradit. Buly před brankou Syracuse.

14:24
    Hra je přerušena a máme tu další komerční přestávku.

14:58
    Bertuzzi tvrdě sestřelil soupeře, který inkasoval pořádný úder. Hostující hráč pokračuje ve hře, ale je viditelně otřesený.

15:27
    Později se Callahan dostal do zakončení a brankář McKenna předvedl své rychlé reflexy.

15:33
    Domácí prohráli buly v útočném pásmu, a tak o kotouč přišli. Nicméně Syracuse nedostalo puk z obranného pásma, a tak mohlo Grand Rapids znovu vypálit.

15:50
    Další buly před brankou hostujícího celku, více ze hry a optickou převahu mají domácí hokejisté, kteří jsou podporováni z hlediště.

16:03
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Mathiue Brodeur – 2 min., nedovolené bránění).

16:03
    V závěru první třetiny mají přesilovou hru k dispozici domácí, kteří se tak mohou zkusit dostat znovu do vedení.

16:13
    Bleskově pálil domácí Nosek, ale jeho rána byla zablokovaná, puk končí v ochranné síti nad brankou, bude se vhazovat.

16:26
    Griffins vrací hru do svého obranného pásma, odkud se pokouší vymyslet nějakou akci, na jejímž konci by byla gólová střela.

16:50
    Znovu se do zakončení dostal dnes aktivně hrající Nosek, ale tentokrát jeho pokus celkem snadno kryje McKenna. Domácí ale mají buly v útočném pásmu.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:24
    Do výborné střelecké pozice se dostal před brankou stojící Tangradi, ale jeho pokus o dorážku velmi dobře lapačkou zastavil brankář hostujícího celku. Ten tak stále drží vyrovnaný stav.

17:36
    Syracuse Crunch vyhazuje kotouč přes všechny čáry, domácí tak musí akci zakládat od vlastní branky.

18:03

18:14
    Přesilovku domácí hokejisté nevyužili a třetina se dostává do své finální fáze.

18:38
    Vermin vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale k zakončení se hostující hráč nedostal.

19:00
    Nosek z levé strany trefil jen beton brankáře, který se dokázal dobře přesunout.

19:21
    Domácí aktivně dohrávají první třetinu, mají více ze hry, hosté se tak musí bránit.

19:40
    Mnoho střel nyní k vidění není.

19:48
    Crunch se dostali do postavení mimo hru, ale přecházel tomu domácí faul.

19:48
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (tyler Bertuzzi – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Tye McGinn – 2 min., sekání).

20:00

Po první třetině platí vyrovnaný stav 1:1, více ze hry mají ale domácí hokejisté.

20:01

20:10
    V úvodu třetiny uvidíme hru čtyři na čtyři.

20:54
    Z kraje druhé třetiny otáčí hostující celek skóre a poprvé v zápase se dostává do vedení. Po rychlé akci v útočném pásmu vypálil mimo dosah brankře JOEL VERNIN. Asistence: Yanni Gourde a Jake Dotchin.
    20:54 Joel VERNIN - 1:2

21:53
    Bertuzzi se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu kryje hostující brankář. McKenna předvedl dobrý zákrok, buly před jeho brankou.

21:59
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Dominik Mašín – 2 min., vysoká hůl).

22:05
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru, během které mohou srovnat stav zápasu. Zatím se ale marně Griffins snaží dostat stabilně do útočného pásma.

23:03
    Tomáš Nosek z levé strany hned dvakrát rychle vypálil, ale brankáře soupeře překonat nedokázal. Sledujeme aktivní hru Grand Rapids v přesilové hře.

23:45
    McKenna rozehrál kotouč za svou brankou, pomohl tak obránců, ti následně puk dostali do středního pásma.

23:59

24:22
    Turgeon se nabízel pro přihrávku, měl před sebou prostor, ale jeho spoluhráč jej neviděl.

24:44
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je aktivní hra domácích, ale hosté drží jednobrankové vedení.

25:07
    McKenna kryje dobrý pokus domácího Campbella, který měl dostatek prostoru pro zakončení. Ale gólmana překonat nedokázal.

25:36
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, bleskově ale domácí přešli do útočného pásma, Campbell se probojoval do zakončení, ale gólman byl pozorný.

26:11
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Martin Frk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Gabriel Dumont – 2 min., hrubost).

26:32
    Opět sledujeme hru čtyři na čtyři, více ze hry dál mají domácí hokejisté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. McKenna je zatím pozorný a zasahovat nemusel.

27:54
    Nosek se dostal ke střele ze své obvyklé pozice, ale s jeho pokusem do středu branky neměl hostující gólman výraznější problém.

28:06
    Za malý moment se vyloučení hráči vrátí do hry.

28:21
    Coreau dokázal senzačně zastavit střelecký pokus soupeře. Zakončoval Condra, ale proti jeho ráně nastavil domácí brankář hokejku, kterou zastavil puk

28:58
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je aktivnější hra domácího celku, který stále prohrává o jednu branku.

29:36
    17:7, domácí hráči jsou jednoznačně aktivnější střelecky, ale na góly prohrávají.

29:43
    Komerční přestávka bude následovat, hokejisté si tak odpočinou. Na led budou moci přijít elitní formace.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Tým Syracuse stále vede o jednu branku.

30:44
    Mašín vybojoval kotouč za svou brankou, následně jej o něj připravil Nosek, který bleskově založil útočnou akci, kterou také sám zakončil. McKenna pozorný a zastavuje hru.

30:59
    Vermin se probojoval po rychlé spoluhráčově akci do střelecké pozice, ale jeho ránu kryje domácí brankář. Coreau utěsnil prostor u levé tyčky.

30:59
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Adam Erne – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Robbie Russo – 2 min., hrubost).

31:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nikam nežene, k vidění je spíše takticky vedená pasáž hry.

32:05
    Lorito se probojoval až k brance soupeře, zakončit ale nedokázal, poskakující kotouč netrefil podle představ.

32:33
    McKenna musel za svou branku, kam dojel kotouč, následně rozehrál na obránce, který ak pokračoval v akci.

33:11
    Coreau si skvěle vybruslil proti střele soupeře, a tak dokázal svou branku ochránit od další pohromy.

33:37
    Hostující brankář kryje kotouč po zakončení Russa. Vhazovat se bude v útočném pásmu Grand Rapids. Následovat bude komerční přestávka.

33:37
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, puk je za brankou domácích, kteří ale špatně rozehráli, a tak se píská zakázané uvolnění.

34:11
    Lashoff dostal puk mezi kruhy, ale jeho ránu z první bez přípravy skvěle zastavil McKenna.

34:22
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Erik Condra – 2 min., podražení).

34:44
    Domácí tým může v přesilové hře vyrovnat. Usadil se v útočném pásmu, po vyhraném buly pálil nepřesně Nosek.

35:18
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hosté se dostali k puku a hru okamžitě dostali co nejdál od své vlastní klece.

35:41
    Griffins jsou nastěhovaní v útočném pásmu, Bertuzzi se probojoval k dorážce, ale byl tvrdě atakován soupeřem. Následovat bude buly před brankou McKenny.

36:06
    Mnoho z přesilovky domácích už nezbývá, vypadá to, že se hosté ubrání.

36:22

36:40
    Nyní se hraje na polovině hrací plochy, oba týmy vyhlížejí konec druhého dějství. V něm se hosté dostali do jednobrankového vedení, které stále trvá.

37:14
    Krásnou přihrávku od Colina Cambella mezi kruhy dostal zkušený NATHAN PAETSCH, který měl dostatek času a zamíření a jeho technicky velmi dobře zvládnutá rána končí v síti, je vyrovnáno. Asistence: Colin Campbell a Tyler Bertuzzi.
    37:14 Nathan PAETSCH - 2:2

38:06
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Dylan McIlrath – 2 min., krosček).

38:25
    Coreau při oslabení svého týmu musel zasahovat, domácí gólman kryje pokus Condry.

38:43
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku. Tomu se přesilovka zatím nedaří podle představ.

38:56
    Tým Syracuse Crunch se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu. To už běží poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:22
    Domácí hokejisté se zatím brání velmi dobře, soupeře nepouští do zakončení.

39:40
    Coreau senzačně zastavil střelecký pokus soupeře na brankové čáře. Nechybělo mnoho a hosté se dostali znovu do vedení.

40:00

I ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, nejprve se hosté dostali do vedení, a pak domácí dokázali díky dobré Paetschově ráně vyrovnat. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 2:2.

40:01

40:36
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale do střelecké pozice se probojovat nedokázal. Domácí gólman zasahovat nemusel.

40:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou McKenny, domácí mají buly v útočném pásmu.

41:06
    Hraje se nyní ve středu hrací plochy, sledujeme taktický úvod třetí třetiny.

41:26
    Ve středním pásmu se tvrdě střetli dva hráči, oba jsou otřesení, ale budou pokračovat ve hře.

41:43
    Condra se probojoval před branku, dostal výbornou přihrávku od mantinelu od spoluhráče, ale brankář domácích překonat nedokázal. Coreau ukryl kotouč do rukavice.

42:08
    Tým vedený jako hostující hraje aktivněji, tlačí se do šancí a domácí defenziva má plné ruce práce.

42:32
    Russo nedokázal dostat kotouč do útočného pásma, následně je hra přerušená pro postavení mimo hru. Úvod třetí periody vyšel lépe hostům.

43:30
    Hostující celek hraje hodně aktivně, snaží se vyhrávat osobní souboje a v nich být o krok dříve než soupeř.

43:53
    Lynch nenašel cestu do útočného pásma, a tak vrací hru za svou branku, kde je Mašín. Ten čeká na dostřádání spoluhráčů.

44:24
    Domácí celek ve středním pásmu tečoval kotouč, a tak vyhození za branku soupeře nebude posouzeno jako zakázané uvolnění.

45:06
    Lynch vybojoval puk ve středním pásmu, jeho následná střílená přihrávka vůbec nebyla špatná, ale kotouč nedokázal najít spoluhráče.

45:43
    Mašín se dostal do šance, ale nedokázal přesněji zakončit, jeden z domácích beků byl pohotový a jeho pokus zablokoval.

46:09
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek nechce chybovat.

46:30
    Coreau musel být pozorný, neboť jeho spoluhráči dovezli kotouč za vlastní branku, ale nebezpečí z toho nebylo.

46:58
    Nosek a Bertuzzi se probojovali do útočného pásma, ale ani jeden z nich se nedostal do přesnějšího zakončení. Dlouhou dobu si dávali přesnost.

47:32
    Hicketts dostal puk před branku soupeře, zkoušel následně najít lépe postaveného spoluhráče. Callahan minul ránou z první.

48:09
    Syracuse Crunch se nyní musí bránit tlaku soupeře, Griffins hrají velmi aktivně, tlačí se do střeleckých pozic, k vidění je rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

48:35
    McKenna už nyní kryje kotouč, hra je tak přerušena.

27:17, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

48:41
    McKenna předvedl výborný zákrok proti střele domácího hráče. McIlrath se dostal do zakončení, ale gólman proti jeho zakončení vytáhl beton.

49:16
    Peca se dostal do zakončení, měl na malý moment odkrytou část branky, ale nedokázal puk přesněji poslat.

49:35
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat se středním pásmu, více ze hry mají stále domácí hokejisté.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je stále vyrovnaný, a tak čekáme na vedoucí branku duelu.

50:18
    Turgeon si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale rána mu nesedla podle představ, kotouč končí v rohu hrací plochy.

50:48
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Michael Bournival – 2 min., vysoká hůl).

50:55
    Syracuse Crunch bleskově vyhazují přes všechny čáry, domácí tak musí od své branky zakládat další akci.

51:40
    Tomáš Nosek dostal krásnou přihrávku před odkrytou branku, ale jeho zakončení přišlo pozdě, puk vyrazil gólman a následně se hra dostala za branku.

51:44
    Domácí hokejisté jsou před brankou soupeře, snaží se něco vymyslet, ale zatím marně.

52:01
    Grand Rapids hraje aktivně, drží útočné pásmo, ale do střelecké pozice se domácí přes dobrou hru obrany nemohou dostat.

52:48

52:49
    Po zákroku brankáře McKenny je hra přerušena, vhazovat se bude před jeho brankou.

53:15
    Hra se nyní vyrovnala, ale taktická bitva pokračuje dál, ani jeden celek nechce chybovat, hraje se o hodně.

53:34
    Brodeur obkroužil branku a dostal se do zakončení, ale jeho rána byla zablokovaná. Na druhé straně pak neuspěl Frk.

53:59
    Bertuzzi se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale brankáře nepřekonal, následně jej tvrdě atakoval hostující obránce Brodeur.

54:10
    Mnoho času už ze třetí třetiny nezbývá, sledujeme aktivní hru domácího celku, který se ovšem nemůže prosadit. Další nepřesná rána Griffins.

54:50
    McKenna kryje kotouč po pěkném zakončením Lashoffa. Puk končí před brankovou čárou, brankář rychle rozehrál na obránce.

55:23
    Hra se přelévá ze strany na stranu. K zakončení se dostal Mašín, ale zlomil hůl v rozhodující moment.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce základní hrací doby, stav zápasu je 2:2 a kotouč kryje gólman domácích. Komerční přestávka.

56:30
    Domácí hokejisté se pokouší vstřelit rozhodující branku zápasu, proti je ale hostující gólman, který kryje další střelecký pokus Grand Rapids.

56:50
    Hostující gólman velmi špatně rozehrál, puk získal před brankou stojící Bertuzzi, ale jeho rána bez přípravy postrádala přesnost. Obrovská šance pro domácí!

57:17
    Griffins mají kotouč za svou brankou a čekají na dostřídání, následně zakládají útočný výpad.

57:44
    Zdá se, že oba týmy čekají na prodloužení. Následně ale domácí špatně rozehráli, a tak je z toho icing.

58:00
    Dvě minuty hry zbývají do konce třetí třetiny.

58:34
    Coreau kryje ránu od modré čáry, minutu a půl před koncem se bude vhazovat před jeho brankou.

59:10
    Poslední minuta hry a hosté jsou nastěhovaní před brankou soupeře.

59:30
    Bertuzzi nahodil kotouč na branku, McKenna vyrazil mimo.

59:31
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Adam Erne – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

59:38
    Grand Rapids Griffins má k dispozici buly v útočném pásmu.

59:47
    Jen těžko uvěřitelný závěr zápasu. Hosté špatně střídali, hráli v šesti. Následně se dostali oslabení a v něm inkasovali. TOMÁŠ NOSEK se prosadil dorážkou střely.Ránu Forda brankář zastavil, druhou už ne. Asistence:Matthew Ford, Matt Lorito.
    59:47 Tomáš NOSEK - 3:2

Úvodní finále Calder Capu přineslo velké drama. Nejprve se prosadil domácí Tomáš Nosek, v polovině první třetině při vlastním oslabení vyrovnal Lynch. Z kraje druhé části poslal Syracuse do vedení Vermin. V čase 37:12 dokázal krásnou ránou z mezikruží vyrovnat Paetsch. Třináct sekund před koncem se odražený puk dostal k Tomáši Noskovi, který překonal brankáře a domácí celek vyhrává první finálovou bitvu 3:2 a dostává se do vedení 1:0 na zápasy.

Tři hvězdy zápasu
    1. Tomáš Nosek (GRR) 2+0
    2. Tyler Bertuzzi (GRR) 0+2
    3. Nathan Paetsch (GRR) 1+0

Dnešní utkání sleduje 8 857diváků. (03:54:07)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Nosek (Callahan, Bertuzzi), 38. Paetsch (Campbell, Bertuzzi), 60. Nosek (Ford, Lorito) – 10. Lynch (Conacher), 21. Vernin (Gourde, Dotchin)

Grand Rapids Griffins: Coreau (Pasquale) – Hicketts, Paetsch, Russo, Lashoff ,Renouf, McIlrath – Street, Callahan, Nosek, Turgeon, Tangradi, Renouf, Frk, Lorito, Bertuzzi, Campbell, Criscuolo, Svečnikov
    Syracuse Crunch: McKenna (Gudlevskis) – Dotchin, Mašín, Taormina, Brodeur, Thomas, Koekkoek – Cirelli, Condra, Lynch, McGinn, Froese, Peca, Gourde, Dumont, Erne, Bournival, Conacher, Vermin

Rozhodčí: Romasko, Chmielewski – Daisy, Nagy

Diváci: 8 857