Bermudy – Hongkong 0:3 (kon.) | Arménie – Libanon 5:2 (kon.) | Řecko – Finsko 4:0 (kon.)
Francie – Kajmanské ostrovy 5:3 (kon.) | Haiti – Velká Británie 4:1 (kon.) | Česko – Portugalsko 1:0 (kon.)
USA – Itálie 7:4 (kon.)
Haiti
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Velká Británie
Pondělí 05.06.2017, 20:00 • Malá hala, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina B3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím z mistrovství světa v hokejbalu u prvního duelu obou dnešních soupeřů, Haiti a Velké Británie v bojích o titul skupiny B. Haiti má díky výsledkům ze skupiny tříbodovou výhodu a je rozhodně favoritem dnešního utkání, ovšem Velká Británie též není bez šance.

Dosavadní výsledy Haiti na tomto šampionátu:

1.6.: Kajmanské ostrovy – Haiti 5:7
    Branky a nahrávky Haiti: 8. Benel (Lamy), 11. Raphael (Paul, Décosse), 14. Aimé (Fils-Aimé, Raphael), 29. Paul (Nadeau), 31. Décosse (Plaisir, Chéry), 32. Chéry (Jean-Denis), 43. Fils-Aimé.

3.6.: Arménie – Haiti 0:1
    Branky a nahrávky Haiti: 4. Morne (Plaisir)

4.6.: Haiti – Hongkong 6:2
    Branky a nahrávky Haiti: 7. Paul (Raphael, Cherubin), 15. Ch. A. Plaisir (P-A. Plaisir), 24. Cherubin (Fils-Aimé, Aimé), 25. P-A. Plaisir (Ch. A. Plaisir), 39. Ch. A. Plaisir (P-A. Plaisir, Décosse), 45. Jean-Denis (Kender Charron, Achille)

Dosavadní výsledky Velké Británie na tomto šampionátu:

1.6.: Francie – Velká Británie 4:3
    Branky a nahrávky Velké Británie: 11. Ellard (Graham, Porubsky), 23. Porubsky (Morrison), 39. Brown (Johnson, Mort)

2.6.: Velká Británie – Libanon 2:1
    Branky a nahrávky Velké Británie: 23. Wilson (Wright, Kristof), 30. Wright (Bull)

4.6.: Velká Británie – Bermudy 5:3
    Branky a nahrávky Velké Británie: 12. Morrison (Kristof), 26. Cole (Morrisson), 29. Morrison (Cooke), 34. Adamec (Wilson, Porubsky), 36. Morrison (Wright)

Haiti: Registé-Augustin (Province) – Achille, Aimé, Décosse, Fils-Aimé, Gabriel, Kender Channon, Morne, Nadeau, Siméon – Benel, Dorneval, Cherubin, Chéry, Jean-Denis, Lamy, Meroné, Morne, Paul, C.A. Plaisir, P-A. Plaisir, Raphael, Véricain

Velká Británie: Pearce (Marchetti) – Adamec, Cooke, Gaunt, Graham, Hirst, Johnson, Tulip, Wilson, Wright – Brown, Bull, Cole, Ellard, Ferrington, Hagg, Kristof, Morrison, Mort, Porubsky, Slack

Rozhodčí: Valachovič, Varca.

00:01

00:03
    Úvodního útoku zápasu se chopilo Haiti, které se rychle napresovalo do útočné třetiny, z ní však stejně rychle bylo vytlačeno.

01:00
    Rozehrávka Haiti zpoza vlastní branky vedla k průniku až do útočného pásma.

01:15
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Johnson – 2 min., podražení).

01:45
    Haiti právě vstřelilo branku!
    Velmi rychle využitá přesilovka Haiti! Po krátké kombinaci na útočné třetině se dokázal bleskovou narážečkou prosadit PAUL-ARTHUR PLAISIR. Asistence: Rubens Morne

02:36
    Haiti nepolevuje v náporu, jejich nynější akce však byla zastavena ofsajdem.

03:03
    Miroslav Adamec se snažil sám dostat ke střele. Objel si kolem dvou protihráčů, poté vystřelil na Lincyho Régiste-Augustina. Ten jeho střelu zakryl lapačkou.

03:46
    Hráči Haiti pro zmírnění napětí vyhodili míč na zakázané uvolnění.

04:04
    Druhý icing v krátkém okamžiku, který ukončil i druhou akci Velké Británie.

04:09
    Joe Cooke se snažil tvrdě nahodit míč na branku Régiste-Augustina. Míček však pouze proletěl vedle ní a odrazil se o mantinel.

05:09
    Reece Bull založil nový útok Haiti, který dokončil Patric Raphael přízemní střelou přímo do náruče Craiga Pearce.

05:54
    Eddy Nadeau na modré čáře zastavil míč a jeho vyhozením uchránil obranné pásmo svého týmu před britským náporem.

06:45
    Velká Británie se posléze dostala až za vlastní branku, odkud se nikým nehlídaná vydala na trnitou cestu k druhému gólmanovi.

07:13
    Scott Elliard upadl při pokusu vystřelit z otočky v sevření dvou protihráčů a jednoho spoluhráče.

07:56
    Další povedená kombinační akce mezi Billym Cherubínem a PATRICKEM CHÉRYM, kteří si společně obhodili gólmana Pearce, tak aby neměl možnost jakkoli zasáhnout. Chéry poté míč doklepl do prázdné branky. Asistence: Billy Cherubin

08:51
    Vyloučení v týmu Haiti (Nadeau – 2 min., krosček).

08:55
    Vyloučení v týmu Haiti (Fils-Aimé – 2 min., vysoká hůl).

09:33
    Velká Británie ve dvojnásobné přesilovce se snaží vehementně útočit.

09:36
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Graham – 2 min., nedovolené bránění).

10:02
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Přestože Velká Británie již neměla dvojnásobnou přesilovku, dokázala se prosadit. V rychlosti vzájemných přihrávek se nemohl Régiste-Augustin zorientovat a uvolnil SCOTTU ELLARDOVI celou bránu. Asistence: Vlad Porubsky, Chrissy Morrison

10:28
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Bull – 2 min., nedovolené bránění).

10:55
    Haiti v plném počtu.

12:00
    Haiti se snaží ostřelovat britskou bránu, což se jim ne úplně daří. Britská obrana si dává ve vlastním obranném pásmu celkem pozor.

12:28
    Velká Británie v plném počtu.

12:35
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Tulip – 2 min., podražení).

12:50
    Haiti se snaží využít i tuhle přesilovku. Pokud se však odhodlají ke střele přímo na brankáře, je tato Craigem Pearcem zastavena.

12:56
    Vyloučení v týmu Haiti (Plaisir – 2 min., sekání).

13:07
    Po vyrovnání sil se hra přesunula po delší době před Régiste-Augustina, stejně rychle však byla navrácena zpět k Pearcovi. Zde se Haiti snažilo vybojovat co nejvíc šlo, avšak útočící hráč se postavil do brankoviště.

13:47
    Na druhé straně byla akce pro změnu zastavena ofsajdem.

14:12
    Tom Cole procházel s podporou Zacha Wilsona do přečíslení tři na dva. Zákonitě o míč přišel a do útoku se opět vydalo Haiti. To však bylo velmi rychle přistihnuto v ofsajdu.

14:28
    Velká Británie se usilovně a úspěšně brání.

14:35

14:56

15:00

První třetina dnešního zápasu přinesla velké množství střeleckých příležitostí na obou stranách, z nichž některé byly i využity. Jak už bývá v malé hale dnešním dnem zvykem, tak zápas byl bohatý i na vyloučení.

15:01

15:05
    Odehráno pět vteřin druhé třetiny a už tu máme ofsajd. Po něm se Haiti vrhlo do útoku.

15:22
    Vyloučení v týmu Haiti (Cherubin – 2 min., držení protihráče).

15:40
    Británie se tlačí do koncovky, kdežto Haiti se ji snaží vytlačit z útočného pásma. Jednoznačně úspěšnější je tým z Karibiku.

16:04
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Morrison – 2 min., hákování).

16:36
    Pierre-Jerry Benel proběhl středem hřiště stíhán některým z protihráčů. Dostal se ale i do zakončení, v němž selhal.

17:22

17:32
    Haiti zavřelo Brity v obranné třetině a před jejími zraky hledá ideální rozestavení ke střele na Craiga Pearce.

18:00
    Billy Cherubin byl obrán o míč v souboji na modré čáře.

18:04

18:50
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Ellard – 2 min., nedovolené bránění).

19:15
    Tato přesilovka Haiti vypadá úplně stejně jako všechny přesilovky přechozí. Haiti se drží po vnějším obvodu útočné třetiny a hledá vhodné postavení ke střele.

20:03
    Což se jim záhy podařilo a využívají další přesilovku. Po delší kombinaci vypálil tvrdě ALEX PAUL, brankář se proti jeho střele jen ohlédl. Asistence: Patric Raphael, Billy Cherubin

20:03

21:17
    Do přečíslení se dostal britský útok a akce vypadala velmi nadějně. Haiti se však dokázalo rychle vrátit a narušit její průběh, to však neznamená že míček tento prostor opustil.

22:33
    Daniel Vérician nestihl přihrávku ze středního pásma, ta pak prolétla do rohu, kde se ji stejně zmocnil Vérician.

23:22
    Británie lehce zmírnila napětí přechodem s míčkem na druhý konec hřiště. Velmi rychle se však musela vracet zpět.

23:35
    Zpoza brány je zakládán nový útok Haitského týmu, který však nepřešel přes modrou čáru.

24:23
    Excelentní zákrok Craiga Pearce. Proti němu rozjetému Charlesovi Lamemu doslova vzal míček od hokejky a i přes strkanici před brankovištěm jej dokázal udržet.

24:29
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Cooke – 2 min., sekání).

24:40
    I když má Velká Británie početní nevýhodu, je momentálně tím týmem, který útočí. Lincy Régiste-Augustin se musel po delší době klidu znovu protáhnout, ovšem napětí zvládl s přehledem.

25:56
    Haiti bylo vytlačeno z útočné třetiny, hráči šli tedy vystřídat a do útoku se vydala nová pětka.

26:29

26:50
    Charles-Alex Plaisir nebyl dlouho schopen nikomu přihrát, neboť byl držen u mantinelu v sevření třech Britů.

27:12
    Vyloučení v týmu Haiti (Plaisir – 2 min., vysoká hůl).

27:32
    Haiti se momentálně musí bránit, neboť Britové se v plné síle nastěhovali do jejich útočného pásma, kde se snaží dělat celkem rozruch. Žádnou opravdovou šanci si ale nepřipsali.

28:15
    Pearce přidržel míček lapačkou pro Reece Bulla.

28:45
    Hayden Johnson nahodil z čáry středního pásma míček obloukem do útočného pásma.

29:12

29:19

29:39
    Akce Haiti vedla k zakázanému uvolnění.

29:44
    Haiti bylo vytlačeno z útočné třetiny a Velká Británie se i v posledních momentech snaží rozehrát.

30:00

Druhá třetina přinesla podobný obraz hry jako první. Oba týmy se tlačily na bránu, měly hodně střeleckých pokusů, též ale i hodně vyloučení.

30:01

30:07
    První útok třetí třetiny podnikl tým Velké Británie, který se i dostal do zakončení. Pro brankáře Haiti však nečinilo nijak velký problém.

30:44
    Vyloučení v týmu Haiti (Lamy – 2 min., nedovolené bránění).

31:22
    Scott Wright běžel nikým nehlídán přes celé hřiště a nakonec se dostal i k zakončení. Úspěšné však nebylo.

32:39
    Haiti ve výhodě vytlačilo Brity do obranného pásma.

32:44

32:45
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Wilson – 2 min., podražení).

33:06
    Haiti se pokoušelo o rozehrávku, která se však změnila v zakázané uvolnění.

33:23
    Velká Británie se snaží bránit tým Haiti na přechodu do útočného pásma. Což se ji zatím celkem daří, přestože se Haiti povedlo do útočného pásma vstoupit.

34:00
    Haiti se snaží kombinovat v útočné třetině, Naráží však na dobře postavený čtverec britské obrany, který je všude a nikde.

34:45
    Velká Británie hraje v plném počtu.

35:01
    V rohu kluziště se snaží Haiti napadat Brity pronikající do jejich obranného pásma.

35:26
    Další střela na Craiga Pearce. S tou si však dokázal i pro tentokrát poradit.

35:51
    Té další už však neodolal. Po chybě v rozehrávce Britů se k míčku dostal EDDY NADEAU, který bez rozmyslu a okamžitě uklidil míček za záda zmateného Craiga. Bez asistence

37:13
    Obránce Haiti rozehrál pasem přes půlku délky hřiště do středu hřiště Johnny Tulip a za ním Patrick Chery. Tulip byl sice u míčku první, Chery mu však celkem okamžitě vypíchl.

38:45
    Zach Wilson tělem odstavil hráče Haiti od míčku, akci však do konce dotáhnout nemohl, neboť sám přišel brzo o míč.

38:49
    Vyloučení v týmu Haiti (Morne – 2 min. + 10 minut osobní trest, zásah do oblasti hlavy a krku). Menší trest odpyká Siméon.

39:26
    Vojtech Kristof vypustil puk směrem k modré čáře, na které však byla vystavena zeď ze hráčů obou týmů.

40:26
    Británie opět útočí. Postupnými přihrávkami se snaží dostat k brance Régiste-Augustina, před kterým však stojí dvoučlenná ochranka z řad haitské obrany.

40:49

41:54
    I Craig Pearce se musel protáhnout. Hráči Haiti však i díky vysokému vedení nemysleli příliš komplikovanou střelu, se kterou by měl gólman Britů problém.

42:30
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Tulip – 2 min., vysoká hůl).

42:47
    Vyloučení v týmu Haiti (Paul – 2 min., nedovolené bránění).

43:09
    Vyrovnání sil na hřišti přineslo nový útok Velké Británie. Adam Hagg se však ocitl v sevření dvou protihráčů, tudíž v akci nijak nemohl pokračovat.

43:37
    Haiti se také snaží prosadit. Britové je však zastavili na modré čáře a vrátili zpět za bránu.

44:17
    Vyloučení v týmu Haiti (Plaisir – 2 min., držení protihráče).

44:30

44:39
    Při jednom z posledních útoků bylo Haiti zachyceno v ofsajdu.

44:47
    Haiti ve čtyřech hráčích.

Nejlepší hráči zápasu:

HAI: Alex Paul
    GBR: Miroslav Adamec

Haiti si došlo pro vybojované, ale přesto zasloužené vítězství. Byť výsledek vypadá jednoznačně, na ploše Malé Haly tomu tak rozhodně nebylo.

Ode mne je to dnes vše, těším se u dalších hokejbalových přenosů na počtenou, (21:44:12)

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 2. Plaisir (Morne), 8. Chéry (Cherubin), 21. Paul (Raphael, Cherubin), 36. Nadeau – 11. Ellard (Porubsky, Morrison)

Rozhodčí: Valachovič, Varca