Finsko – Itálie 6:3 (kon.) | Indie – Švýcarsko 0:5 (kont.) | Česko – Řecko 4:3 (kon.)
USA – Portugalsko 8:2 (kon.) | Slovensko – Kanada 6:4 (kon.)
konec
Česko
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Řecko
Sobota 10.06.2017, 14:10 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • O 3. - 4. místo
Předzápasové kurzy: 1.15 7.0 11.5
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.
   
  Dámy a pánové, dnes vrcholí 12. ročník hokejbalového mistrovství světa! Vítejte v Pardubicích! Po včerejších semifinálových duelech zůstaly dva celky poraženy, ani ty ale nemusí ještě zoufat. Česká republika a Řecko se totiž poperou o bronzovou medaili!
   
  Tak si to pojďme pěkně shrnout. Jak se obě mužstva probojovala ze základní skupiny do vyřazovacích bojů?

  Česko v úvodních čtyřech duelech turnaje porazilo Švýcary, Italy a Portugalce a po emotivní podívané nestačilo jen na celek USA, jemuž podlehlo až v samostatných stříleních.

  Řekové měli postup ze skupiny o trochu složitější než jejich dnešní soupeř, do čtvrtfinále se totiž dostali ze čtvrtého místa. To jim zajistila tříbodová výhra nad Finskem (4:0) a bod za prohru v nájezdech s Kanadou (3:4). Ve zbývajících zápasech podlehli 1:3 Slovensku a 0:3 Indii.
   
  Po základní skupině přišlo na řadu play off. Češi se v něm střetli s Indií a odehráli nesmírně napínavý duel. Čtyři minuty před třetí sirénou prohrávali 0:1, pak ale během devíti vteřin vývoj obrátili a po výhře 3:1 postoupili do další fáze turnaje.

  Do souboje s Amerikou vstupovalo Řecko jako méně favorizovaný tým, podceňovat soupeře ale není radno. Řekové dokázali dotáhnout utkání až do prodloužení, v němž pro sebe uzmuli výhru 4:3.
   
  Čtvrtfinále bychom měli, teď semifinále. To se dohrálo teprve před několika málo hodinami. Zatímco hokejbalisté z Balkánu i přes svůj vzdor prohráli s Kanadou poměrně jasně 0:5, čeští reprezentanti svedli nervy drásající souboj se Slovenskem.

  Po pětačtyřiceti minutách byl stav klání vyrovnaný 0:0 a nerozhodlo ani desetiminutové prodloužení. A duel pokračoval samostatnými stříleními. Ta nakonec dospěla až do sedmé série, v níž o svém vítězství rozhodli Slováci.
   
  Dosavadní turnajovou cestu obou týmů bychom měli shrnutou, zbývá už jen zjistit, kterému z mužstev se bude na krku houpat bronzová medaile a které skončí na bramborové pozici. Odpověď na tuto otázku se začne psát už ve 14 hodin!
   
  Žhavá novinka z Tipsport areny, před malou chvilkou skončilo finále ženské části turnaje! Ještě 68 sekund před koncem základní hrací doby vedly Češky 3:2, pak ale Amerika udeřila a vyrovnala. O zlatém medailistovi tedy musel rozhodnout nastavený čas. A z něj neuběhla ani minuta, když Aneta Lédlová zametla míček do sítě a vystřelila tak Češkám historicky první hokejbalovou výhru na mistrovství světa!
   
  Čeští muži začínají svůj bronzový souboj za necelých čtyřicet minut. Bude český národ slavit dvojnásobnou medaili, nebo na třetí stupínek vystoupí Řekové?
   
  Úvodní sestavy:

  Česko: Šimara (Jirotka) – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.

  Řecko: Vrettis (Bitsakis) – Adamou, Barbas, Goulakos, Hinios, Pinios, Rompotinos, Tzaferis – Alvo, Argiris, E. Arkalis, P. Arkalis, M. Barbas, R. Barbas, Kakivelos, Karvouniaris, Klitrinos, Kuzmarski, Pitsikoulis, Rmano, Vagenas..
   
  Oba celky udělaly oproti semifinále změnu na postu gólmana. Českou svatyni bude hájit Jan Šimara, v té řecké se představí Ioannis Vrettis.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:14
  První útok vedli hráči Řecka, než ale stihl Costa Kakivelos převézt míček přes modrou čáru, byli v pásmu jeho spoluhráči. Ofsajd.
   
  00:38
  Až nyní se čeští reprezentanti dostali k míčku. Místo vydání se do útoku ale vyčkali za svou bránou a odběhli střídat.
   
  00:53
  Tahle česká rozehrávka vůbec nebyla přesná, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
   
  01:12
  Ondřej Březina nahodil míč na zadní mantinel, odkud se pak oranžový předmět odrazil pryč.
   
  01:36
  Peter Karvounairis se nebezpečně obtočil kolem brány a mířil na bližší tyč, tam ale byl se svou výstrojí připravený Jan Šimara.
   
  02:00
  Česko právě vstřelilo branku!
  Přesně dvě minuty jsou odehrány z boje o bronz a Češi se ujímají vedení! LUKÁŠ SOUKUP měl dostatek prostoru k tomu, aby samostatně zaútočil po ose hřiště. V prostoru mezi kruhy pak nabil svou hokejku a rychlou švihovkou propálil Ioannise Vrettise – 1:0. Asistence: Martin Špaček, Radim Štěpáník.
  02:00 Lukáš SOUKUP - 1:0
   
  03:14
  Na bránu domácího celku nyní letělo přízemní nahození, s ním si ale Šimara dokázal poradit.
   
  03:19
  Řecko právě vstřelilo branku!
  Velmi brzy je vyrovnáno, Řekové dávají svou první branku. Krátce po buly se míčku chopil PETER ARKALIS, jenž si ho potáhl do levé strany a milimetrově přesně našel místo u pravé tyče českého gólmana – 1:1. Asistence: Costa Kakivelos.
  03:19 Peter ARKALIS - 1:1
   
  04:41
  Na samém vrcholku levého kruhu napřáhl k dělovce Jan Bacovský, jeho pokus byl ale sražen jen do rohu.
   
  05:51
  Tomáš Fejfar si u levého mantinelu přebral míč, obloukem ho vyvezl až na osu hřiště a vystřelil. Bohužel pro něj a celý český tým ale mířil jen do náruče Ioannise Vrettise.
   
  06:29
  Nemůžeme říci, že bychom zatím sledovali ofenzívní podívanou a dva vstřelené góly na tomto tvrzení nic nemění. Ani jeden z celků nechce tomu druhému pochopitelně pootevřít svá obranná vrátka.
   
  07:17
  Česká republika bude hrát přesilovku! Řek Michael Barbas si totiž počínal nedovoleně sekáním.
   
  07:34
  Řekové už rozestavěli na modré čáře svou obrannou linii a mají v úmyslu nepustit Čechy do pásma.
   
  07:54
  Ale domácí reprezentanti se nenechávají zastrašit a už jsou v pásmu.
   
  08:09
  Česko právě vstřelilo branku!
  Početní výhoda využita, Česko si bere těsný náskok zpět! Na modrou čáru připutoval od Tomáše Wróbela míček na hůl TOMÁŠE KUDELY. Ten natáhl svou hůl ka stropu haly, seřídil mířidla a zacílil k levé tyči. Nutno dodat, že Vrettis toho přes clonícího hráče příliš neviděl. Asistence: Tomáš Wróbel.
  08:09 Tomáš KUDELA - 2:1
   
  09:02
  Další české pokusy o usazení se v útoku končí ofsajdovým postavením.
   
  09:27
  Teď mělo Řecko i notnou dávku štěstí! Lukáš Soukup totiž z mezikruží vůbec nemířil špatně, nastřelil spojnici levé a horní tyče!
   
  09:48
  O balónek se svádí souboj za českou klecí. Kdo ho vyhraje?
   
  10:05
  Byli to Češi, kdo se nakonec chopil míčku a zaútočil, žádná nebezpečná střela z toho ale tentokráte nebyla.
   
  10:52
  Krásný ťukec českých hráčů mohl zakončovat Tomáš Wróbel, chtěl ale ještě nahrát Tomáši Fejfarovi. A to byla chyba, poněvadž nahrávku zneškodnila řecká hokejka.
   
  11:48
  Řekové za svou brankou nyní chvíli vyčkávali a dostřídávali, uvidíme, co provedou s útokem.
   
  12:16
  Neprovedli nic moc, naopak na druhé straně přikryl Vrettis pro jistotu míč před dobíhajícím Soukupem.
   
  12:30
  John Adamou si už už chystal míček na pokus z mezikruží, než ho ale stihl provést, byl o oranžový předmět připraven.
   
  13:04
  Oslabení pro Čechy, přesilová hra pro Řeky. Jan Pospíšil se provinil hákováním a už sedí natrestné lavici.
   
  13:32
  Řečtí hokejbalisté mají rozestavenou svou útočnou formaci, skrze dobře postavený český čtverec ale zatím místo ke střele nenašli.
   
  13:47
  Nebezpečně vypadající nahození zpoza brány Jan Šimara pro jistotu přikryl lapačkou. Po jeho zákroku se strhla menší rozmíška, nicméně nic vážného.
   
  14:03
  Z pravého kruhu se zkoušel prosadit Steve Alvo, narazil ale na lapající rukavici Jana Šimary. Následující řecký pokus pak vylétl jen do ochranné sítě.
   
  14:44
  Tomáš Kudela výborně zaměstnal protihráče, který pak nahrávku nametl jen na českou hůl. Ta míček odpálila až na druhý konec hřiště.
   
  15:00
  První třetina skončila.
   
  Úvodní perioda bronzového zápasu je minulostí! Češi do ní vstoupili velmi dobře, když už po dvou minutách skórovali, Řekové ale velmi rychle dokázali vyrovnat. Nicméně jsou to čeští reprezentanti, kteří jdou díky využité přesilovce do kabin s vedením 2:1.

  Další patnáctiminutovka začne přibližně ve 14:49.
   
  Střely na branku v 1. třetině:

  Česko – 7
  Řecko – 10
   
  15:01
  Začala druhá třetina.
   
  15:04
  Češi jsou už kompletní, v oslabení neinkasovali.
   
  15:41
  Robert Barbas se ocitl v dobré pozici na levém kruhu, v okamžiku střely k němu ale přistoupil český hráč. Ten také dokázal ránu zablokovat a poslat do rohu.
   
  16:05
  Nicholaos Tzaferis a Ondřej Březina stáli s nosy nebezpečně blízko sebe a vyříkávali si mezi sebou předešlé situace. rozhodčí je ale od sebe oddělil.
   
  16:42
  Na zemi zůstal v u mantinelu po zákroku soupeře ležet Jan Bílý a přispěchal k němu i lékař. Český forvard ale nakonec na střídačku doputoval po svých, zřejmě byl jen otřesen.
   
  17:16
  Radim Štěpáník přecházel modrou čáru v běhu vzad, což se rozhodčím nelíbilo. Čechům je odpískán ofsajd.
   
  17:35
  A stejný technický přestupek je zaznamenán na druhé straně hřiště. Do ofsajdového postavení se vystavili Řekové.
   
  17:49
  Petr Švanda chtěl o plexisklo vyhodit míček do středního pásma, místo toho ale trefil jen rozhodčího. Ten bolestivě vyklepával pravý loket.
   
  18:20
  Tahle rozehrávka balkánských hokejbalistů byla až příliš dlouhá a doputovala jen na zakázané uvolnění.
   
  18:44
  Utkání o bronz je velmi emotivní, před řeckou bránou se teď do sebe pustili hráči z obou týmů. Nebyla to ale žádná velká bitka, spíše postrkování, a tak sudí nevylučují.
   
  18:56
  Lukáš Soukup se dokázal na ose hřiště uvolnit a dostat do palebné pozice, zblokovanou střelu si ale mezi těly našel Ioannis Vrettis.
   
  19:29
  Radim Štěpáník si chtěl ještě prohodit míček na delší hůl a zakončit bekhendem, obtěžován obráncem ale poslal hrací předmět příliš daleko ze svého dosahu.
   
  20:20
  Šance v podobě přesilové hry. Češi si zahrají v početní výhodě poté, co Costa Kakivelos putuje za katr kvůli napadení soupeře.
   
  20:31
  Tahle rána v podání Tomáše Kudely nebyla vůbec špatná, skončila ale mimo.
   
  20:50
  Po tvrdém ataku řeckého hráče zůstává na zemi v rohu pásma ležet jeden z českých hráčů a je ošetřován lékařem!
   
  20:50
  Otřeseným hráčem je Tomáš Wróbel, který se ale nakonec zvedá a na střídačku putuje po svých.
   
  20:50
  Za atak na Tomáše Wróbela odešel pykat Goulakos a Češi mají dvojnásobnou přesilovku!
   
  21:34
  Tomáš Kudela pálil z pravého kruhu bez přípravy, Vrettis se ale proti jeho ráně stihl přemístit.
   
  21:46
  Míček skákal všude možně i nemožně po řeckém gólmanovi a jeho bráně, do sítě se mu ale proskákat nepovedlo.
   
  21:57
  Česko právě vstřelilo branku!
  To ale Čechy nemusí vůbec mrzet, protože dvojnásobná přesilová hra je využita nyní! A můžeme říci že velmi pěknou střelou. Tu měl na svědomí TOMÁŠ REJTHAR, který využil dobré clony českých hráčů a z levé strany levé čáry napálil míček ke vzdálenější tyči – 3:1. Asistence: Jan Bílý, Pavel Kubeš.
  21:57 Tomáš REJTHAR - 3:1
   
  22:51
  Řecko už je v plném počtu, ještě před tím ale stihl o tyč otřít svůj pokus Michal Slanec!
   
  23:01
  A výhodu jednoho muže v poli navíc mají teď hráči z Řecka. Trest Jana Šimary za podražení odpyká Lukáš Soukup.
   
  23:50
  Řecko právě vstřelilo branku!
  Tahle kombinace Řecka byla efektní i efektivní a rozdíl ve skóre už je opět jen o gól. NICHOLAS PITSISKOULIS si vyměnil rychle míček s Kevinem Kuzmarskim, nad ničím neváhal a z mezikruží vystřelil. Trefil přesně k levé tyči. Asistence: Kevin Kuzmarski, Chris Vagenas.
   
  24:19
  Dlouhou dobu rozhodčí řešili, jak rozdělí tresty. Ondřej Březina a Steve Alvo se spolu dostali do pěstního souboje, sekání se dopustil Adam Romano. na obou stranách jsou uděleny celkem čtyři trestné minuty a hrát se bude čtyři na čtyři.
   
  25:18
  Více prostoru na hřišti vyhovuje lépe domácím hokejbalistům, kteří se neustále drží v soupeřově obranném pásmu, kombinují a hledají místo ke střele.
   
  26:04
  Česko právě vstřelilo branku!
  A aktivita se vyplatila, Češi znovu odskakují na rozdíl dvou gólů! Přečíslení českého týmu zahájil Tomáš Fejfar, který poslal míček na druhou stranu TOMÁŠI WRÓBELOVI. Ten v rychlém běhu zachoval chladnou hlavu, u pravé tyče nastavil hůl a přiťukl oranžový předmět za záda bezmocného Vrettise – 4:2. Asistence: Tomáš Fejfar, Martin Kruček.
  26:04 Tomáš WRÓBEL - 4:2
   
  26:38
  Vyloučení v týmu Řecko (Alvo – 2 min., nedovolené bránění).
   
  27:24
  Domácí hráči jsou vstřelenou brankou nažhavení a ostřelují v přesilovce řeckého brankáře, ten ale zatím i se svou obrannou odolává.
   
  28:18
  Podél modré čáry si hráči dlouho vyměňovali míč, až nakonec vystřelil Jan Pospíšil. Balón prolétl jen kolem levé tyčky.
   
  28:38
  Řekové už hrají v pěti.
   
  29:18
  Na Jana Bacovského číhala úplně prázdná brána, český reprezentant ale nedovedl z mezikruží zamířit přesněji!
   
  29:45
  A na druhé straně měl zase zamotanou hlavu Jan Šimara, protože míček létal nahoru a dolů, sem a tam. Řekové se natahovali po dorážkách ale ani v jednom případě nedovedli najít volnou škvíru.
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Skóre druhé periody? Na vlas stejné, jako skóre té první! Češi i tentokrát dokázali vstřelit dva góly, Řekové odpověděli jednou. Domácí tým je tak ve vedení 4:2 a od bronzových medailí ho dělí patnáct minut!

  Další třetina začne přibližně v 15:35.
   
  Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

  Česko – 20 (27)
  Řecko – 6 (16)
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  30:08
  Řecko právě vstřelilo branku!
  Pouhých osm vteřin uběhlo ze třetí části a Řekové se prosazují. Krátce po vhazování obdržel na pravém kruhu míček KEVIN KUZMARSKI , který ses ničím nepáral a pořádnou dělovkou dostal kolem bližší tyče míč do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Nicholas Pitsikoulis, Michael Hinios.
  30:08 Kevin KUZMARSKI - 4:3
   
  31:14
  Češi jsou v úvodních minutách třetí části rozhození a nechávají Řeky nebezpečně kombinovat. Zprostřed hřiště teď pálil Peter Arkalis, naštěstí ale jeho dělová rána skončila na zadním mantinelu.
   
  31:32
  V českém brankovišti dochází ke střídání gólmanů. Jana Šimaru nahradil mezi třemi tyčemi Jan Jirotka.
   
  32:18
  Tomáš Wróbel se po pravém mantinelu snažil procpat do útočného pásma, míč z hole mu ale odebrali Řekové. Ti následně poslali balón přes všechny čáry a je pískán icing.
   
  32:56
  Střela v podání českého obránce proputovala až k bráně, nepřišla si ale na beton Ioannise Vrettise.
   
  33:21
  Na druhé straně končí řecké snahy posunutou českou bránou a vhazovat se bude po levici Jana Jirotky.
   
  33:53
  Radim Štěpáník si dobře nabíhal na osu hřiště, nahrávku od obsazeného spoluhráče ale neobdržel.
   
  34:31
  Nicholaos Rompotinos hasil český útok zákrokem proti pravidlům, svého protivníka podrazil. Češi mají početní výhodu!
   
  35:12
  Z pravé strany nastřelil český reprezentant jen síťku, pokus Michala Dědiče od modré čáry se zase odrazil do ochranné sítě.
   
  35:40
  Domácí reprezentace se drží v útočném pásmu, těžko se jí ale hledá účinný recept na obranu Řeků.
   
  36:31
  Tým Řecka už je na hřišti s pěti běhajícími hráči, skóre je i po české početní výhodě stále s rozdílem jediné branky.
   
  37:13
  Rozhodčí stojící na útočné modré čáře viděl český ofsajd, a tak se přerušuje hra.
   
  Dnešní utkání o bronz sleduje 5227 diváků.
   
  37:33
  Steve Alvo zakončoval z levé strany na bližší tyč, Jan Jirotka ale prokázal svou pohotovost a nebezpečí odvrátil!
   
  38:03
  Michael Pinios se už radoval ze vstřelené branky, rozhodčí ale rozpažují! Řecký reprezentant podle všeho nastřelil jen tyč!
   
  38:23
  Řecko je i nadále velmi aktivní, je na něm vidět velká snaha a touha zápas vyrovnat. Češi jsou v posledních chvílích trochu pasivnější a jen brání.
   
  38:56
  Teď se ale domácí mužstvo dostalo po delší době opět do útočného pásma, jeho zteč však střelou neskončila. Naopak na druhou stranu zase míří tým Řecka.
   
  39:34
  Michael Hinios nepříjemně došlápl ve snaze zachytit míček a bolestí se složil k zemi. Už k němu přiběhl i lékař, který zjišťuje, co se Řekovi stalo.
   
  39:35
  Michael Hinios nakonec opouští hřiště za podpory lékařů, s jeho levou nohou to nevypadá dobře. Za jeho zranění ale nemůže žádný z hráčů, pouze nešťastný došlap.
   
  39:55
  Rána Spira Goulakose mířila na delší tyč, místo v bráně ale nenašla. Jen prolétla kolem Jirotkovy výstroje do rohu.
   
  40:45
  Tomáš Fejfar obral protihráče o míček a upaloval s Tomášem Wróbelem dopředu v přečíslení, nahrávka skrze pásmo a nebyla přesná. Než Wróbel vystřelil, stihl se Vrettis přesunout.
   
  41:53
  Domácí reprezentace se především soustředí na to, aby neponechala nic v náhodě v obraně, oproti tomu Řekům se zkracuje čas na vyrovnání.
   
  42:42
  Kombinace Řeků vystihla česká obrana a vyvezla míček až do útočného pásma, tam její ale odpískán ofsajd.
   
  43:00
  Dvě minuty do konce třetí třetiny! Jak celé drama dopadne?
   
  43:30
  Z prostoru mezi kruhy zkusil své štěstí Jan Bacovský, trefil ale jen výstroj řeckého strážce svatyně.
   
  44:10
  Češi znovu dostávají míček bezpečně daleko od své obranné čáry a hraje se v pásmu Ioannise Vrettise.
   
  44:15
  Tým Řecka si vybírá svůj oddechový čas a provede válečnou poradu ohledně závěrečného tlaku!
   
  44:23
  Hra vysokou holí způsobila, že vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  44:32
  Míček se vysokým obloučkem dostal až do útočného pásma Čechů, tam se ale držením provinil Tomáš Wróbl.
   
  44:32
  Ioannis Vrettis běží na střídačku a Řekové budou hrát se šesti hráči v poli!
   
  44:41
  Kevin Kuzmarski trefil z pravého kruhu jen výstroj připraveného Jana Jirotky.
   
  Konec zápasu.
   
  Dámy a pánové, doba bronzová je tu! Česká republika poráží Řecko poměrem 4:3 a získává na domácím šampionátu třetí místo!
   
  Čeští reprezentanti vybíhají ke své bráně a radují se z bronzu! Ze začátku zápasu se Češi dostali rychle do vedení, Řekové ale dokázali vzápětí vyrovnat. Domácí hráči ale bojovali dál a vsítili další tři branky, oproti tomu Řecko dokázalo přidat jen dvě. Česko tak v boji o třetí příčku vítězí těsně 4:3!
   
  Nejlepšími hráči jsou Michael Pinios (Řecko) a Lukáš Soukup (Česko).
   
  S pohledem na české hráče, kteří si přebírají bronzové medaile a užívají si národní hymnu, se s vámi dnes loučím. Přeji krásný zbytek dne a nezapomeňte domácí bronz Čechů a zlato Češek pořádně oslavit! Na shledanou! (16:12:39)

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 2. Soukup (Špaček, Štěpáník), 9. Kudela (Wróbel), 22. Rejthar (Bílý, Kubeš), 27. Wróbel (Fejfar, Kruček) – 4. P. Arkalis (Kakivelos), 24. Pitsikoulis (Kuzmarski, Vagenas), 31. Kuzmarski (Pitsikoulis, Hinios)


  Česko: Šimara (32. Jirotka) – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.
  Řecko: Vrettis (Bitsakis) – Adamou, Barbas, Goulakos, Hinios, Pinios, Rompotinos, Tzaferis – Alvo, Argiris, E. Arkalis, P. Arkalis, M. Barbas, R. Barbas, Kakivelos, Karvouniaris, Klitrinos, Kuzmarski, Pitsikoulis, Rmano, Vagenas.

  Rozhodčí: Valachovič, Friedli

  Diváci: 5227