Finsko – Itálie 6:3 (kon.) | Indie – Švýcarsko 0:5 (kont.) | Česko – Řecko 4:3 (kon.)
USA – Portugalsko 8:2 (kon.) | Slovensko – Kanada 6:4 (kon.)
konec
Česko
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Řecko
Sobota 10.06.2017, 14:10 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • O 3. - 4. místo
Předzápasové kurzy: 1.15 7.0 11.5
   
  Dámy a pánové, doba bronzová je tu! Česká republika poráží Řecko poměrem 4:3 a získává na domácím šampionátu třetí místo!
   
  44:32
  Ioannis Vrettis běží na střídačku a Řekové budou hrát se šesti hráči v poli!
   
  44:32
  Míček se vysokým obloučkem dostal až do útočného pásma Čechů, tam se ale držením provinil Tomáš Wróbl.
   
  44:15
  Tým Řecka si vybírá svůj oddechový čas a provede válečnou poradu ohledně závěrečného tlaku!
   
  43:00
  Dvě minuty do konce třetí třetiny! Jak celé drama dopadne?
   
  40:45
  Tomáš Fejfar obral protihráče o míček a upaloval s Tomášem Wróbelem dopředu v přečíslení, nahrávka skrze pásmo a nebyla přesná. Než Wróbel vystřelil, stihl se Vrettis přesunout.
   
  38:03
  Michael Pinios se už radoval ze vstřelené branky, rozhodčí ale rozpažují! Řecký reprezentant podle všeho nastřelil jen tyč!
   
  37:33
  Steve Alvo zakončoval z levé strany na bližší tyč, Jan Jirotka ale prokázal svou pohotovost a nebezpečí odvrátil!
   
  34:31
  Nicholaos Rompotinos hasil český útok zákrokem proti pravidlům, svého protivníka podrazil. Češi mají početní výhodu!
   
  31:32
  V českém brankovišti dochází ke střídání gólmanů. Jana Šimaru nahradil mezi třemi tyčemi Jan Jirotka.
  30:08 Kevin KUZMARSKI - 4:3
   
  30:08
  Řecko právě vstřelilo branku!
  Pouhých osm vteřin uběhlo ze třetí části a Řekové se prosazují. Krátce po vhazování obdržel na pravém kruhu míček KEVIN KUZMARSKI , který ses ničím nepáral a pořádnou dělovkou dostal kolem bližší tyče míč do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Nicholas Pitsikoulis, Michael Hinios.
   
  29:18
  Na Jana Bacovského číhala úplně prázdná brána, český reprezentant ale nedovedl z mezikruží zamířit přesněji!
   
  26:38
  Vyloučení v týmu Řecko (Alvo – 2 min., nedovolené bránění).
  26:04 Tomáš WRÓBEL - 4:2
   
  26:04
  Česko právě vstřelilo branku!
  A aktivita se vyplatila, Češi znovu odskakují na rozdíl dvou gólů! Přečíslení českého týmu zahájil Tomáš Fejfar, který poslal míček na druhou stranu TOMÁŠI WRÓBELOVI. Ten v rychlém běhu zachoval chladnou hlavu, u pravé tyče nastavil hůl a přiťukl oranžový předmět za záda bezmocného Vrettise – 4:2. Asistence: Tomáš Fejfar, Martin Kruček.
   
  24:19
  Dlouhou dobu rozhodčí řešili, jak rozdělí tresty. Ondřej Březina a Steve Alvo se spolu dostali do pěstního souboje, sekání se dopustil Adam Romano. na obou stranách jsou uděleny celkem čtyři trestné minuty a hrát se bude čtyři na čtyři.
   
  23:50
  Řecko právě vstřelilo branku!
  Tahle kombinace Řecka byla efektní i efektivní a rozdíl ve skóre už je opět jen o gól. NICHOLAS PITSISKOULIS si vyměnil rychle míček s Kevinem Kuzmarskim, nad ničím neváhal a z mezikruží vystřelil. Trefil přesně k levé tyči. Asistence: Kevin Kuzmarski, Chris Vagenas.
   
  23:01
  A výhodu jednoho muže v poli navíc mají teď hráči z Řecka. Trest Jana Šimary za podražení odpyká Lukáš Soukup.
   
  22:51
  Řecko už je v plném počtu, ještě před tím ale stihl o tyč otřít svůj pokus Michal Slanec!
  21:57 Tomáš REJTHAR - 3:1
   
  21:57
  Česko právě vstřelilo branku!
  To ale Čechy nemusí vůbec mrzet, protože dvojnásobná přesilová hra je využita nyní! A můžeme říci že velmi pěknou střelou. Tu měl na svědomí TOMÁŠ REJTHAR, který využil dobré clony českých hráčů a z levé strany levé čáry napálil míček ke vzdálenější tyči – 3:1. Asistence: Jan Bílý, Pavel Kubeš.
   
  21:46
  Míček skákal všude možně i nemožně po řeckém gólmanovi a jeho bráně, do sítě se mu ale proskákat nepovedlo.
   
  20:50
  Za atak na Tomáše Wróbela odešel pykat Goulakos a Češi mají dvojnásobnou přesilovku!
   
  20:20
  Šance v podobě přesilové hry. Češi si zahrají v početní výhodě poté, co Costa Kakivelos putuje za katr kvůli napadení soupeře.
   
  13:04
  Oslabení pro Čechy, přesilová hra pro Řeky. Jan Pospíšil se provinil hákováním a už sedí natrestné lavici.
   
  10:52
  Krásný ťukec českých hráčů mohl zakončovat Tomáš Wróbel, chtěl ale ještě nahrát Tomáši Fejfarovi. A to byla chyba, poněvadž nahrávku zneškodnila řecká hokejka.
   
  09:27
  Teď mělo Řecko i notnou dávku štěstí! Lukáš Soukup totiž z mezikruží vůbec nemířil špatně, nastřelil spojnici levé a horní tyče!
  08:09 Tomáš KUDELA - 2:1
   
  08:09
  Česko právě vstřelilo branku!
  Početní výhoda využita, Česko si bere těsný náskok zpět! Na modrou čáru připutoval od Tomáše Wróbela míček na hůl TOMÁŠE KUDELY. Ten natáhl svou hůl ka stropu haly, seřídil mířidla a zacílil k levé tyči. Nutno dodat, že Vrettis toho přes clonícího hráče příliš neviděl. Asistence: Tomáš Wróbel.
   
  07:17
  Česká republika bude hrát přesilovku! Řek Michael Barbas si totiž počínal nedovoleně sekáním.
  03:19 Peter ARKALIS - 1:1
   
  03:19
  Řecko právě vstřelilo branku!
  Velmi brzy je vyrovnáno, Řekové dávají svou první branku. Krátce po buly se míčku chopil PETER ARKALIS, jenž si ho potáhl do levé strany a milimetrově přesně našel místo u pravé tyče českého gólmana – 1:1. Asistence: Costa Kakivelos.
  02:00 Lukáš SOUKUP - 1:0
   
  02:00
  Česko právě vstřelilo branku!
  Přesně dvě minuty jsou odehrány z boje o bronz a Češi se ujímají vedení! LUKÁŠ SOUKUP měl dostatek prostoru k tomu, aby samostatně zaútočil po ose hřiště. V prostoru mezi kruhy pak nabil svou hokejku a rychlou švihovkou propálil Ioannise Vrettise – 1:0. Asistence: Martin Špaček, Radim Štěpáník.
   
  Žhavá novinka z Tipsport areny, před malou chvilkou skončilo finále ženské části turnaje! Ještě 68 sekund před koncem základní hrací doby vedly Češky 3:2, pak ale Amerika udeřila a vyrovnala. O zlatém medailistovi tedy musel rozhodnout nastavený čas. A z něj neuběhla ani minuta, když Aneta Lédlová zametla míček do sítě a vystřelila tak Češkám historicky první hokejbalovou výhru na mistrovství světa!

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 2. Soukup (Špaček, Štěpáník), 9. Kudela (Wróbel), 22. Rejthar (Bílý, Kubeš), 27. Wróbel (Fejfar, Kruček) – 4. P. Arkalis (Kakivelos), 24. Pitsikoulis (Kuzmarski, Vagenas), 31. Kuzmarski (Pitsikoulis, Hinios)


  Česko: Šimara (32. Jirotka) – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.
  Řecko: Vrettis (Bitsakis) – Adamou, Barbas, Goulakos, Hinios, Pinios, Rompotinos, Tzaferis – Alvo, Argiris, E. Arkalis, P. Arkalis, M. Barbas, R. Barbas, Kakivelos, Karvouniaris, Klitrinos, Kuzmarski, Pitsikoulis, Rmano, Vagenas.

  Rozhodčí: Valachovič, Friedli

  Diváci: 5227