Syracuse – Grand Rapids 5:1 (kon.)
Syracuse Crunch
5:1 (5:0, 0:0, 0:1) Stav série: 2:3
Grand Rapids Griffins
Neděle 11.06.2017, 01:00 • Oncenter War Memorial Arena, Syracuse, New York • Play-off AHL • Finále

Česká stopa

Dominik Mašín (SYR) 0+0, 0 střel, +/- +1
    Tomáš Nosek (GRR) 0+0, 2 střely, +/- 0
    Martin Frk (GRR) 0+0, 2 střely, +/-0 (03:50:19)

1. Yanni Gourde (SYR) 0+3
    2. Mike McKenna (SYR) 36 zák., 1 gól, 97,2 %
    3. Cory Conacher (SYR) 1+1

Střely na branku – 31:37 (12:18, 11:9, 8:10)

Je konec! Domácí hokejisté se loučí se svými fanoušky. Šestý – a případně i sedmý – zápas se totiž bude hrát na ledě Grand Rapids. Crunch dnešní duel rozhodli už v první třetině, ve které soupeře roznesli na kopytech, když hned pětkrát rozvlnili síťku za zády Jadera Coreaua. Ve zbylých 40 minutách už padl jediný gól, který zaznamenal ve 46. minutě hostující Ben Street. Crunch tak snížili stav série na 2:3 a ještě se udrželi ve hře o Calder Cup.

Stav série – 2:3 na zápasy.

59:56
    Vyloučení za hrubost ještě přišlo na hostující straně. Již do šaten míří Mitch Callahan.

59:56
    Schylovalo se ještě k rozmíšce a rozhodčí se rozhodli uklidnit situaci. Uvidíme, zda sáhnou i k vyloučením.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Fanoušci Syracuse jsou již na nohou a odměňují domácí tým za dnešní výborný výkon i celou sezónu. Crunch totiž hrají před svým publikem v tomto ročníku naposledy.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny i celého utkání.

57:25

56:55
    Před Mattem Taorminou se na ose otevřel prostor. Domácí obránce si tak vylepšil svou pozici a vypálil těsně nad!

56:34
    Hosté vyhazují.

55:48
    Matthew Peca měl na pravé straně dost prostoru a tak zkusil vypálit. Pasquale si prostor u bližší tyčky pohlídal.

55:24
    Je tu další vyloučení na hostující straně! Na trestnou lavici už míří Colin Campbell a přesilovka Crunch tak bude pokračovat.

54:56
    Z levého kruhu vystřelil Byron Froese, zamířil nad branku.

53:51
    Odvážná individuální akce Campbella, který se v oslabení vydal dopředu. Moc nescházelo a Dominic Turgeon od něho obdržel přihrávku před brankoviště.

53:24
    Eric Tangradi poslal na hrazení Conachera. Přesilová hra pro domácí tým.

52:27
    Hosté teď dobře napadali rozehrávku soupeře. Po střele Criscuola z pravého kruhu však drží puk McKenna.

52:00
    Gabriel Dumont se spokojil s odehráním kotouče za branku soupeře.

51:37
    Po zákroku McKenny následuje reklamní přestávka.

51:30
    Domácí jsou již v plném počtu.

51:26
    Mitch Callahan střílel z levého kruhu. Trefil jen bránícího Dotchina.

50:14
    Conacher vyhazuje puk až za branku Griffins.

50:05
    Skvělý McKenna! Gólman Syracuse zlikvidoval parádním semaforem střelu Matta Lorita, který nemířil z levého kruhu vůbec zle.

49:29
    Ben Thomas odpálil puk až do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.

49:11
    Yanni Gourde čekal v útočném pásmu na najíždějící spoluhráče. Hostující obrana ale situaci dobře dobruslila.

47:53
    Domácí se usadili v útočném pásmu a ke střele z pravé strany se nakonec odhodlal Ben Thomas. Branku ale netrefil.

46:45
    Máme tu reklamní přestávku.
    45:48 Ben STREET - 5:1

45:48
    Grand Rapids právě vstřelili branku!
    Hosté se přeci jen dočkali gólu! Na modré se dostal ke kotouči BEN STREET a jeho střelu zřejmě spatřil McKenna až v síti. Asistence: Joe Hicketts a Nathan Paetsch.

45:34
    Tempo hry není zrovna závratné. Je vidět, že o vítězi duelu je již rozhodnuto.

44:50
    Eddie Pasquale raději přikryl kotouč, který se došoural do jeho brankoviště.

43:58
    Gourde odehrál puk na zakázané uvolnění. Buly před McKennou.

43:19
    Vypadá to, že ve třetí třetině se už bude spíše dohrávat. Uvidíme, zda si týmy ještě pošlou nějaké vzkazy v podobě bitky či rozmíšek.

42:40
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

41:31
    Conacher našel přihrávkou napříč pásmem Jakea Dotchina, ten ale trefil jen bránícího hráče. Hosté jsou kompletní.

41:03

40:26
    Z ostrého úhlu zkusil překvapit Pasquala Byron Froese. Hostující gólman byl pozorný.

40:01

Domácí mají k dispozici ještě minutu a půl ze dvojnásobné přesilovky.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.

Střely na branku po 2. třetině – 23:27 (12:18, 11:9)

Ve druhé třetině gól nepadl a Sycacuse tak stále vede na Grand Rapids 5:0. Domácí brankostroj dokázal zastavit gólman Eddie Pasquale, který vystřídal v závěru první části Coreaua a po přestávce si připsal několik velmi dobrých zákroků. Na druhé straně pokračuje ve spolehlivém výkonu Mike McKenna. V závěru periody to začalo na ledě jiskřit a výsledkem byla i hromadná šarvátka.

40:00

39:29
    Domácí budou hrát dvouminutovou přesilovku 5 na 3!

39:29
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Tyler Bertuzzi – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Brian Lashoff – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Robbie Russo – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Joel Vermin – 2 min., hrubost).

39:29
    Gabriel Dumont vyprovokoval Tylera Bertuzziho, který se za ním rozjel a snažil se k němu protlačit přes jednoho z hlavních rozhodčích! Pro Bertuzziho utkání končí, ale ještě nevíme, jak sudí tresty rozdělí.

39:25
    Joel Vermin skončil po ataku jednoho z protihráčů až na střídačce soupeře! Je z toho pořádná šarvátka!

39:19
    Přihrávka Erneho projela Pecovi pod hokejkou. Domácí hráč by byl jinak sám před Pasqualem!

39:00
    Je tu už poslední minuta druhé části zápasu.

38:10
    Vypadá to, že ne. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:10
    Tye McGinn se šikovně uvolnil na osu hřiště, jeho střelu ale Pasquale v pohodě pokryl. Následovala ještě rozmíška, kterou museli uklidňovat rozhodčí. Uvidíme, zda bude někdo vyloučen.

37:05
    Začíná to vypadat, že druhá třetina gól nepřinese. Domácí ale mají bohatě nahráno.

36:37
    Domácí jsou v plném počtu. Akci Grand Rapids přerušilo odpískané postavení mimo hru.

35:58
    Domácí teď šetří cenné sekundy v útočném pásmu.

35:22
    Od modré pálil Eric Tangradi. McKenna si povyjel a vyrazil kotouč.

34:36
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Ben Thomas.

34:32
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před McKennu.

34:12
    Criscuolo byl zastaven bodyčekem Matta Taorminy. Vzápětí hru přerušil svým zákrokem McKenna. Následuje reklamní přestávka.

33:54
    Svůj výborný výkon potvrdil na druhé straně Mike McKenna, který si sáhl lapačkou pro střelu Erica Tangradiho.

33:10
    Adam Erne vybojoval v rohu útočného pásma kotouč a z toho mohl těžit Anthony Cirelli. Domácí útočník byl sám před Pasqualem, ale ten stačil domácího forvarda vybruslit a zatím tak drží čisté konto!

32:36
    Conacher našel přihrávkou zpoza branky Gabriela Dumonta. Ten zblízka nepřekonal Pasquala!

32:14
    Hosté jsou už v plném počtu.

31:22
    McGinn nabízel puk před branku Yannimu Gourdemu. Ten ke třem asistencím z první třetiny vstřelený gól zatím nepřidá.

30:47
    Nahození domácího hráče se dotklo ochranné sítě. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

30:40
    Griffins vyhazují.

30:13
    Hosté jdou opět do čtyř! Joel Vermin si vynutil nedovolený zákrok od Briana Lashoffa, který už míří na trestnou lavici.

29:22
    Další dva zákroky McKenny. Zejména Mitch Callahan byl ve velmi dobré pozici, ale z mezikruží gólmana Syracuse neprostřelil!

28:59
    Po pravém křídle vyrazil dopředu Eric Tangradi. Jeho střelu McKenna vyrazil.

28:31
    Hosté v plném počtu, ale stále zůstávají pod tlakem.

28:13
    Z osy kluziště to zkoušel Ben Thomas. Jeho rána byla tečována vedle.

27:40
    Z pravé strany pálil z voleje Cory Conacher. Pasquale se proti němu stačil přesunout a připsal si velice dobrý zákrok!

27:15
    Hosté se konečně dokázali osvobodit a mohou poslat na led čerstvé síly.

26:43
    Od modré střílel Matt Taormina. Pasquale má puk pod lapačkou.

26:30
    Domácí budou hrát po reklamní pauze přesilovku. Kyle Criscuolo za brankou krosčekoval Cirelliho.

25:52
    Dumont hledal před brankou najíždějícího Dumonta, který se ale nedostal k pořádnému zakončení. Puk je pod Eddiem Pasqualem.

25:19
    Také Tomáš Nosek se vrátil z trestné lavice. Oba celky jsou kompletní.

24:47
    Dotchin na ledě a to znamená, že začala krátká přesilovka Syracuse.

24:18
    Nathan Paetsch vypálil od modré jen do bránícího Bournivala. Domácí vydatně pomáhají svému brankáři.

23:50
    Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1. Zakončení vyšlo na Byrona Froeseho, který mířil mezi betony, ale Pasquale je zaklapl včas!

23:18
    Přesilovku Grand Rapids ukončil Tomáš Nosek, který zasáhl protihráče vysokou holí. Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

22:58
    Domácím se hned podařilo vyhodit.

22:46
    Domácí se budou opět bránit. Jake Dotchin dostává dvě minuty za sekání.

22:06
    Domácí jsou už v plném počtu. Od modré hned dvakrát pálil Tyler Bertuzzi, ovšem McKenna byl v obou případech na místě.

21:39
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Mitch Callahan. Dumont jeho střelu zblokoval.

21:07
    Domácí se osvobodili a dokonce sbírají cenné sekundy v útočném pásmu.

20:30
    Hosté hrají přesilovku, v závěru první třetiny byl totiž vyloučen Cory Conacher. Martin Frk nastřelil tyčku za McKennou!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

Střely na branku po 1. třetině – 11:17

V první třetině udělili hokejisté Syracuse soupeři obrovskou lekci z produktivity. Z 11 střel na branku totiž vytěžili hned pět branek, naopak gólman Crunch Mike McKenna všech 18 ran Grand Rapids pochytal. Skóre zápasu otevřel už po 17 sekundách Kevin Lynch a další domácí zásahy si pak postupně připsali Mathieu Brodeur, Byron Froese, Cory Conacher a Ben Thomas. Pětibrankovou ztrátu budou hosté v dalším průběhu utkání těžko dohánět.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Cory Conacher – 2 min., hákování).

19:16
    Střídání v týmu Grand Rapids Griffins: ze hřiště odchází Jared Coreau, přichází Eddie Pasquale.
    19:16 Ben THOMAS - 5:0

19:16
    Syracuse právě vstřelily branku!
    Hosté útočí, domácí dávají góly! Do přečíslení 2 na 1 ujela dvojice Yanni Gourde – BEN THOMAS a druhý jmenovaný zakončoval do prakticky odkryté branky. Stačilo jen přehodit beton nešťastného Jareda Coreaua – 5:0. Asistence: Yanni Gourde a Cory Conacher.

18:21
    Hosté se opět snaží s velmi nepříznivým stavem něco udělat, ale jejich snaha znovu končí na brankáři McKennovi. Už to vypadalo, že se snížení dočkají, jenže gólman Crunch puk na poslední chvíli vytáhl!
    17:19 Cory CONACHER - 4:0

17:19
    Domácí kráčí za prodloužením série! Ben Thomas nabil na pravou stranu útočného pásma CORYMU CONACHEROVI, který z voleje propálil přesouvajícího se Coreaua. Asistence: Ben Thomas a Yanni Gourde.

17:01
    Od modré čáry pálil Matt Taormina. Po zákroku Coreaua se domácí ještě tlačili k odraženému kotouči, ale pro Grand Rapids to dobře dopadlo.

16:40
    Griffins se nyní podařilo vyhodit.

16:18
    Domácí budou hrát svou první přesilovku v zápase. Za podražení je vyloučen Kyle Criscuolo.

15:31
    Máme tu reklamní přestávku. Hosté prohrávají o tři góly, přestože vyslali na branku téměř dvakrát tolik střel, co soupeř.
    14:05 Byron FROESE - 3:0

14:05
    Domácí vedou už 3:0! Po obrovském závaru, který rozpoutal nájezd Gourdeho, dopravil kotouč za brankovou čáru BYRON FROESE. Defenziva Grand Rapids zatím pracuje příšerně. Asistence: Yanni Gourde a Tye McGinn.

13:44
    Obránce Thomas přišel v útočném pásmu o kotouč, ale výborně ho zastoupil Matthew Peca, jenž nepustil u mantinelu dopředu Turgeona.

12:41
    McKenna urazil holí nahození z rohu kluziště. Gólman Crunch si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

12:03
    Domácí celek se věnuje především hájení dvougólového náskoku a vyčkává na rychlé protiútoky.

11:39
    Od modré vyslal prudkou střelu Dylan McIlrath. McKenna zakročil pravým betonem.

11:31
    Střely na branku – 6:10.

10:07
    Hosté to opět zkusili hned po buly. Puk je ve výstroji McKenny.

09:57
    Pro ránu Kylea Criscuola si sáhl McKenna lapačkou. Gólman Crunch tedy přerušil nápor soupeře.

09:31
    Hosté přidávají a zákroky na kontě Mikea McKenny přibývají. Gólman Syracuse zatím odolává.

08:54
    Tyler Bertuzzi nyní donutil McKennu k dobrému zákroku.

08:12
    Dopředu se řítil Cory Conacher. Tentokrát z toho ale nebylo nebezpečí pro branku Griffins.

07:40
    Puk končí na střídačce Syracuse. Následuje reklamní přestávka.

07:14
    Hra se teď přelévala ze strany na stranu, hráči obou týmů ale měli vychýlenou koncovku.

05:53
    Zakázané uvolnění hostí.

05:13
    Domácí jsou při chuti! Nahození spoluhráče tečoval Tye McGinn a lapačka Jadera Coreaua musela rychle do akce.
    04:33 Mathieu BRODEUR - 2:0

04:33
    Domácí zdvojnásobují svůj náskok! Za zády Coreaua tentokrát skončila střela obránce MATHIEUA BRODEURA, který se prosadil střelou z vrcholu levého kruhu na lapačku – 2:0. Asistence: Adam Erne a Daniel Walcott.

4:06
    Domácí hokejisté oslabení přežili. Už jsou v plném počtu.

2:05
    Domácí hráli v šesti a dostávají tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odsedí Matthew Peca.
    Kevin LYNCH - 1:0

0:17
    Domácí do utkání vstoupili fantasticky! Hned z první střely na branku překonává Coreaua KEVIN LYNCH. Bournival s Dumontem odvedli skvělou práci při forčekingu za brankou soupeře a Lynch byl po Dumontově přihrávce před brankovištěm úplně volný. Asistence: Gabriel Dumont a Michael Bournival.

00:01

Syracuse Crunch: McKenna (Gudlevskis) – Dotchin, Mašín, Taormina (A), Brodeur, Thomas, Koekkoek (C), Walcott – Cirelli, Lynch, McGinn, Froese, Peca, Gourde, Dumont (A), Erne, Bournival, Conacher, Vermin.

Grand Rapids Griffins: Coreau (Pasquale) – Hicketts, Paetsch (C), Russo, Lashoff, Renouf, McIlrath – Street (A), Callahan, Nosek, Turgeon, Tangradi, Lorito, Frk, Ford (A), Bertuzzi, Campbell, Criscuolo, Svečnikov.

Rozhodčí: Chmielewski, Koharski – Nagy, Mills.

Průběh série – 1:3 na zápasy:
    První dva zápasy série ve Van Andel Areně byly velmi vyrovnané, ale oba je na svou stranu urvali domácí Griffins. V úvodním duelu zvítězili 3:2, když vítězný gól zaznamenal pouhých 13 sekund před koncem český útočník Tomáš Nosek, pro něhož to byl už druhý zásah večera. Druhý zápas pak přinesl dramatickou přestřelku a po základní hrací době se šlo do šaten za stavu 5:5. Domácí nakonec rozhodli až ve druhém prodloužení, v 88. minutě se prosadil Ben Street.

Následně se série přesunula ke třem zápasům do Syracuse. Ten první lépe zvládli Crunch, kteří vedli až o tři branky a nakonec brali výhru 5:3. Vyrovnání stavu série se však fanoušci farmářského celku Tampy Bay nedočkali. Griffins totiž vstoupili do duelu číslo 4 daleko lépe a ve 31. minutě vedli už 3:0. Hokejisté Syracuse se poté probudili, ale na víc, než na sníženi na konečných 2:3, už jejich snaha nestačila.

1. zápas: Grand Rapids – Syracuse 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. Nosek (Callahan, Bertuzzi), 38. Paetsch (Campbell, Bertuzzi), 60. Nosek (Ford, Lorito) – 10. Lynch (Conacher), 21. Vernin (Gourde, Dotchin)

2. zápas: Grand Rapids – Syracuse 6:5 po prodl. (2:1, 1:2, 2:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 6. Frk (Ford, Nosek), 13. Street (Tangradi), 33. Svečnikov (Callahan, Frk), 41. Nosek (Street, Frk), 54. Bertuzzi (Paetsch, Hicketts), 88. Street (Tangradi) – 11. Gourde, 25. Vermin, 26. Condra (Peca, Bournival), 48. Conacher (Gourde, Erne), 56. Bournival (Dotchin, Condra)

3. zápas: Syracuse – Grand Rapids 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 7. Froese (Koekkoek, Bournival), 16. Vermin (Taormina, Erne), 17. Vermin (Peca, Thomas), 34. McGinn (Taormina, Conacher), 36. Conacher (McGinn, Gourde) – 10. Bertuzzi (Frk, Nosek), 27. Turgeon (Campbell, Russo), 37. Criscuolo (Bertuzzi)

4. zápas: Syracuse – Grand Rapids 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 32. Gourde (Conacher, McGinn), 48. Bournival (Dumont, Koekkoek) – 10. Street (Callahan, Tangradi), 18. Renouf, 31. Renouf (Tangradi)

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci ze soboty na neděli je na programu už pátý zápas finálové série AHL mezi Syracuse Crunch a Grand Rapids Griffins. Oncenter War Memorial Arena, která hostí už třetí utkání v řadě, může už dnes sledovat předávání Calder Cupu. Hostující Griffins totiž vedou 3:1 na zápasy, a pokud dnes přidají na svou šňůrku čtvrtý korálek, tak celou sérii také ukončí. Jednalo by se o druhý triumf farmy Detroitu v historii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Lynch (Dumont, Bournival), 5. Brodeur (Erne, Walcott), 15. Froese (Gourde, McGinn), 18. Conacher (Thomas, Gourde), 20. Thomas (Gourde, Conacher) – 46. Street (Hicketts, Paetsch)

Grand Rapids Griffins: Coreau (20. Pasquale) – Hicketts, Paetsch (C), Russo, Lashoff, Renouf, McIlrath – Street (A), Callahan, Nosek, Turgeon, Tangradi, Lorito, Frk, Ford (A), Bertuzzi, Campbell, Criscuolo, Svečnikov.

Rozhodčí: Chmielewski, Koharski – Nagy, Mills