Dobrovice – Hořovicko 4:1 (kon.) | Zápy – Písek 3:4 (kon.) | Domažlice – Králův Dvůr 0:2 (kon.)
SK Zápy
3:4 (2:0)
FC Písek
Středa 14.06.2017, 17:30 • Zápy • Česká fotbalová liga • 32. kolo

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou. (19:38:18)

Je dobojováno! Písek se vzchopil z dvou branek do šatny, a nakonec nepříznivý výsledek otočil. Nejdříve se dvakrát prosadil kanonýr Martin Voráček, jenomže za několik vteřinek později vrátil domácím vedení Tomáš Jelínek. Ani to ale hosty nijak neznervóznělo, naopak se o otočení výsledku postarali Tomáš Froněk a Filip Blažek. Pro oba celky je to tak poslední ligová tečka za letošním ročníkem a obě mužstva se jistě budou těšit na nadcházející sezónu.

90+1

90
    Domácí se tlačí za vyrovnáním, Písek ale velmi dobře stráží svoje pokutové území.

89
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Hosté se v posledních minutách utkání ujímají vedení, to je otočka! Autorem branky je TOMÁŠ FRONĚK.

88
    Nebezpečný útok domácích neskončil vedoucí brankou, Zápy ale i přesto budou vhazovat na útočné polovině hřiště.

86
    U míče jsou momentálně domácí, kteří hned dvakrát ztratili vedení.

84
    Oba týmy ale hrají poslední ligové utkání ve velkém stylu, k vidění již bylo šest branek a počet se stále může navýšit!

83
    Sedmý rohový kop pro Zápy dopadl stejně jako ty předchozí. Před námi je několik závěrečných minut.

81
    Tak to je neuvěřitelné! Hosté opět vyrovnávají, druhý poločas musí fanoušky bavit. Autorem branky je FILIP BLAŽEK.

81
    Zápy právě vstřelily branku!
    Domácí ale okamžitě odpovídají! To je zápas! Autorem branky je MARTIN JELÍNEK.

81
    Písečtí ukázali svojí bojovnost, když nevypustili dvoubrankové manko. Stále je ale před námi více než deset minut hry.

79
    Hosté vyrovnávají! Zápy ztrácejí svůj náskok z prvního poločasu. Autorem branky je MARTIN VORÁČEK.

79
    Hosté se nemohou dostat k delšímu držení míče, jejich akce povětšinou končí nepřesnostmi.

78
    V držení balónu jsou ale domácí Zápy, kteří svojí útočnou akci vedou přes oba stoperské kolegy.

76
    Na hodinkách hlavního rozhodčího odtikává závěrečná patnácti minutovka. Dokáží hosté vyrovnat?

74
    Ani Písek ale neuspěl s útočným výpadem, hostům se krátí čas, pakliže chtějí vyrovnat.

73
    Domácí vybojovali volný přímý kop z velké vzdálenosti, centrovaný balón ale doletěl pouze na hlavu hráče Písku.

72
    Brankář Radim Straka se zmocnil míče a svým výkopem ho uvede zpět do provozní teploty.

71
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Putz, přichází Hejný.

70
    Snaha píseckých fotbalistů ale končí dnes už snad pátým odmávaným a hlavně odpískaným ofsajdem.

69
    Hosté se budou od vlastní poloviny hřiště probíjet zpět na tu útočnou.

68
    Domácí spěchají s dalším útočným nápadem, který skončil za brankovou čárou, jeden z domácích ale strčil do přihrávky nohu – roh.

66
    Písek se dostal na útočnou polovinu, kde dokonce vybojoval roh. Centrovaný balón se ale snesl pouze na hlavu jednoho z domácích, který ho odvrací na další rohový kop.

65
    U pravé postranní čáry se jeden z domácích připravuje k vhození míče zpět na hrací plochu.

64
    Z pátého rohového kopu pro domácí celek opět nesršelo nebezpečí pro soupeřovu branku, z následného šestého taktéž.

62
    Do konce zápasu zbývá necelá půl hodinka hry, ke slovu se opět dostávají hosté, kteří jsou nakopnuti korektní brankou.

61
    Písečtí fotbalisté se prostřednictvím autového vhazování chystají na založení útočné akce.

60
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Milec, přichází Hlinka.

60
    Obrázek hry je stále stejný, v držení míče jsou domácí fotbalisté, kteří si chtějí poslední ligové utkání okořenit výhrou.

58
    Zápy ale neponechávají nic náhodě a okamžitě se snaží o dvoubrankové vedení. Střela z hranice šestnáctky končí vedle branky.

57
    Hosté rázem jsou zpět v utkání a před sebou už mají pouze jednobrankové manko.

56
    Jako bych to snad zakřikl! Pasivita píseckých fotbalistů přeci jenom vedla k snižující brance. Autora branky je MARTIN VORÁČEK.

55
    Čtvrtý rohový kop domácího celku byl ubráněn hostujícími hráči, nicméně míč i nadále zůstává na kopačkách domácích borců.

54
    Po delší kombinaci na své polovině hřiště se hosté konečně podívali i na tu útočnou polovinu, tam ale o míč okamžitě přišli.

53
    Hosté se konečně propracovali k míči, s balónem se ale drží daleko od soupeřovi šestnáctky.

51
    U kulatého nesmyslu se stále drží rejno hráčů Záp, kteří svého soupeře nepouštějí od jeho vlastní šestnáctky.

50
    Žlutou kartu dostává Ondřej Sajtl (FC Písek).

49
    Další útočná akce domácích směřuje tentokráte po pravé straně, Písek se nemůže dostat k delšímu držení míče.

48
    Zápy vhazovali u levé postranní čáry, po autovém vhazování ale rychle přišli o balón.

47
    Hlavní rozhodčí odstartoval druhé dějství a teď musí výrazně zabrat hosté, pakliže chtějí pomýšlet na body.

46
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Kinkor, přichází Blažek.

46

První poločas je u konce a spokojenější odcházejí do kabin hráči Záp. Domácí fotbalisté se dlouho nemohli prosadit, až nakonec na konci poločasu se prosadili hned dvakrát. První branku obstaral z pokutového kopu Jiří Petrů, o pár minut později zvýšil vedení Tomáš Matějka. Druhé dějství začne přibližně v 18:41.

45+3

45+2
    A už je to o dvě branky! Druhý gól do šatny zaznamenal TOMÁŠ MATĚJKA!

45+1
    Žlutou kartu dostává Petr Řehák (FC Písek).
    45. PETRŮ - 1:0

45
    K exekuci pokutového kopu JIŘÍ PETRŮ, který střelou na opačnou stranu posílá Zápy do vedení.

44
    Hostující kapitán Řehák si v souboji s domácím hráčem počínal nedovoleně, hlavní rozhodčí ukazuje na penaltový puntík.

43
    Pro přetažený balón si seběhl brankář Varyš, následně byl v souboji faulován Petr Putz.

42
    Obrázek hry je stále stejný, snaha domácích povětšinou končí ještě před šestnáctkou, stejně jako v tomto případě.

41
    Písečtí fotbalisté vhazovali poblíž pokutového území, jejich držení míče ale mělo jepičí život.

40
    Před námi je už necelých pět minut hry v prvním poločase a vypadá to, že první dějství branku nenabídne.

39
    Hosté byly dnes už po několikáté zachyceni za obranou soupeře, s míčem opět hrají hráči Záp.

37
    Další dlouhý aut do šestnáctky Písku vedl k založení akce po pravé straně, na jejímž konci byl nepřesný centr.

36
    Hra se teď trochu přiostřila, na polovině hřiště se faulu dopustili opět domácí fotbalisté.

35
    Po necelé minutce ošetření se opět pokračuje ve hře. Vypadá to, že hostující brankář bude i nadále střežit svojí branku.

34
    Dominik Veselý trochu zbytečně dohrával akci, při které zajel do hostujícího brankáře. Domácí forvard vidí žlutou kartu, Varyš musí být ošetřen.

33
    Liener našel napříč pokutovým územím svého útočného parťáka, jehož střelecký pokus vykopává kousek od branky hostující obránce. Následná Lienerova střela byla zablokována.

32
    Třetí rohový kop směřoval na zadní tyč, kde balón před branku vracel jeden z domácích, avšak neúspěšně.

31
    Druhý rohový kop Záp opět neskončil brankou v síti Lukáše Varyše, nicméně domácí si celou exekuci zopakují.

30
    Za námi je třicet minut hry a domácí začínají mít v utkání výrazně navrch, Písek se nemůže dostat k šestnáctce svého soupeře.

29
    O necelou minutu později měli domácí obdobnou příležitost, tentokráte ale pálil kapitán Pavlík, který svůj pokus nasměroval do Varyšovi náruče.

28
    Žlutou kartu dostává Václav Milec (FC Písek).

26
    Domácí měli k dispozici standardní situaci zhruba pětadvacet metrů od branky. Odpovědnost na svá bedra vzal kapitán Liener, který svůj technický projektil poslal vysoko nad branku.

25
    Domácí se jen velmi těžce dostávají přes obranný val před pokutovým územím, naopak hosté čekají na vhodnou příležitost k protiútoku.

24
    Po chvilkovém držení míče přišel přetažený centr, který nakonec skončil až za brankovou čárou. Straka bude vykopávat.

23
    Hosté zkoušejí založit akci od svých obránců, postupnou kombinací se dostali až k centru, který ale odvrátil jeden z domácích.

22
    Následný protiútok píseckých fotbalistů skončil tak rychle, jak začal.

21
    Domácí se usídlili na levé straně hřiště, kde měli k dispozici autové vhazování. Dalekonosný hod ale odvrátili obránci Písku.

20
    Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme viděli už několik slibných příležitostí. Ani jedna ale nebyla využita a stav je tedy stále nerozhodný.

19
    S míčem ordinují opět hráči domácího celku, kteří mají v posledních minutách výrazně navrch.

17
    Co chybělo! Jeden z hostů chtěl zahrát balón zpět na svého brankáře, jenomže do přihrávky strčil nohu Putz a balón skončil na pravé tyči.

16
    Pavlíkova standardka ze čtyřiceti metrů se snesla až na penaltový puntík, kde se k odraženému míči dostal Matějka. Domácí hráč ale v ideální šanci trestuhodně selhal.

15
    Písečtí se dostali od postranní čáry zpět ke svým obráncům, následný nákop za obranu soupeře ale opět znamenal ofsajd.

14
    I akce hostujících fotbalistů trvala velmi krátce, nicméně Strakův nákop skončil až za postranní čárou.

13
    Autové vhazování z levé strany se sneslo až k Varyšovi, který míč vyráží do bezpečí. Následná hlavička nebyla pro hostující branku nebezpečná.

11
    Liener neuspěl na levé straně, hra ale i nadále pokračuje na útočné polovině Záp.

10
    Obrovská šance Písku! Domácí nepochopitelně propadli v obraně a ze strany se sám na Straku řítil Tomáš Froněk. Celou situaci vyhodnotil střelou na bližší tyč, kde ale míč reflexivně vyráží domácí brankář.

9
    Míč mají na kopačkách hostující hráči, prozatím ale na první střelecký pokus utkání stále čekáme.

8
    Již druhý ofsajd hostujících hráčů, Zápy budou rozehrávat ze své poloviny.

7
    Zápy neuspěli po delší kombinaci a v držení míče jsou momentálně písečtí fotbalisté.

5
    První roh měli na svědomí domácí hráči, centrovaný balón ale nevyvolal před Varyšovou brankou žádné vzrušení.

4
    Jeden z píseckých fotbalistů byl přistižen za obranou soupeře, je tedy máván ofsajd.

3
    Po pozvolné kombinaci hostujících hráčů se k míči stěhují také hráči Záp, kteří vedou svojí akci po levé straně.

2
    Utkání nám začalo a s míčem se postupně seznámili oba celky, momentálně mají míč na kopačkách hosté z Písku.

1

SK Zápy: Straka – Novák, Petrů, Pávek, Kovařík, Veselý, Jelínek, Pavlík (C), Liener, Putz, Matějka
    Náhradníci: Terč – Hejný, Vorasický, Doležal, Stupka

FC Písek: Varyš – Hrachovec, Milec, Held, Voráček, Sajtl, Holub, Kočí, Froněk, Kinkor, Řehák (C)
    Náhradníci: Hlinka, Blažek, Rondzik, Kulík

Rozhodčí: Grimm – Pastyřík, Duda.

FC Písek

Písečtí fotbalisté jsou v tabulce třetí české nejvyšší soutěže na pozici dvanácté, což je oproti loňské sezóně horší počínání. Písek má před posledním zápasem záporné skóre a snad už jen tento fakt, bude hnát hosty za vítězstvím.

SK Zápy

Zápy vstupují do posledního zápasu letošní sezóny z desáté pozice a tento zápas může jen lehce zahýbat pořadím domácího celku dnešního utkání. Zápy se prezentují velmi dobrou ofenzivní činností, neboť jsou pátým nejlépe střílejícím celkem soutěže.

Krásný středeční podvečer Vám přeji při sledování dnešního utkání třetí české nejvyšší soutěže. Domácí SK Zápy na svém stadionu přivítají FC Písek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Suchý

Hledáme zpravodaje pro tým SK Zápy. Více informací zde.

Branky: 45. Petrů (pen.), 45+2. Matějka, 81. Jelínek – 56. Voráček, 79. Voráček, 81. Blažek, 89. Froněk

Karty:   34. Veselý (ZAP) – 28. Milec (PIS), 45+1. Řehák (PIS), 50. Sajtl (PIS)

Rozhodčí: Grimm – Pastyřík, Duda