Novosibirsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Barys – Riga 3:5 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 2:1 (po pr.)
Chanty-Mansijsk – Spartak Moskva 2:6 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 4:5 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 2:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Dinamo Riga
Sobota 26.08.2017, 13:00 • Kazachstan Arena • KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou. (15:32:51)

Dnešní velmi bohaté utkání na góly skončilo výsledkem 5:3 pro Dinamo Rigu. Hosté byli od začátku utkání mírně aktivnějším týmem a zaslouženě tak zvítězili. Domácí po většinu zápasu skóre doháněli. Za domácí se dnes trefili pouze Dallman, Dietz a Sagadajev. Za hosty se dnes střelecky prosadili 2x Indrašis, Stollery, Kristo a Skvorcovs.

Střely na branku: 32 – 25 (ve 3. třetině: 16 – 10)
    Vyhrané vhazování: 38 – 31 (ve 3. třetině: 15 – 9)

59:26
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Karl Stollery – 2 min., krosček).

59:19
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Peters zatím odolává.

58:52
    Domácí to ještě zkoušejí v šesti!
    58:21 Anton SAGADAJEV - 3:5

58:21
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí to ještě nevzdávají a opět snižují na rozdíl dvou branek! ANTON SAGADAJEV si sám vybojoval kotouč v útočném pásmu a následnou střelou z levého kruhu k bližší tyči překonal Peterse. Bez asistence.

56:55
    Hosté momentálně převážně jen brání a odolávají nátlaku svého soupeře.

55:51
    Makljukov napřáhl ke střele od modré. Do jeho střely ale padl Galvinš a jeho pokus tak zablokoval.

54:49
    Lessio vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale následně upadl, a tak z této slibné šance nakonec nic nebylo.

54:16
    Dietz střelou z pravého kruhu příliš neohrozil Peterse.

53:15
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.

52:38
    52:07 Gunars SKVORCOVS - 2:5

52:07
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté zvyšují ve vlastní oslabení na 5:2! Domácí totiž zkoušeli hrát přesilovku šest na čtyři bez brankáře, ale Dawes nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče na útočné modré, puk mu propadl a GUNARS SKVORCOVS ho následně neměl problém umístit do odkryté branky. Asistence: Nerijus Ališauskas.

50:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., sekání).

49:31

48:35
    Galvinš vyslal na branku střelu od modré, kterou Kudrjavcev pouze vyrazil před sebe k Indrašisovi. Ten však svou následnou střelou nedokázal překonat domácího brankáře.

48:10
    Hosté si mezi sebou předávají kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

47:31
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Arťom Lichotnikov – 2 min., sekání).

47:30
    Domácí teď dávají do dnešního zápasu úplně vše a ještě se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat.

46:02
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují už na rozdíl dvou branek! Frattin napřáhl ke střele od modré. Peters jeho tvrdou střelu pouze vyrazil k DARRENU DIETZOVI, a ten se z následné dorážky nemýlil. Asistence: Matthew Frattin a Martin St. Pierre.

44:30
    Dietz tvrdou střelou od modré trefil pouze Peterse.

44:04
    Oddechový čas pro domácí.

44:04
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., držení protihráče).

43:58
    Dallman se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale Peterse překonat nedokázal!

43:04

42:45
    Hosté se teď nemohou vůbec usadit s kotoučem v útočném pásmu.

42:08
    Hosté posílají na branku jednu střelu za druhou. Kudrjavcev ale zatím odolává.

41:05
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Talgat Žajlauov – 2 min., vysoká hůl).

40:39
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Petersem.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem se ihned ženou směrem dopředu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:51.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě byli diváci svědky dvou branek. Nejdříve se v čtyřiatřicáté minutě prosadil Kristo, který zvýšil už na 4:0. Domácí ale dokázali v samotném závěru druhé třetiny využít přesilovku pět na čtyři a snížili tak na rozdíl tří branek. Autorem této branky byl Dallman, který překonal Peterse střelou z vrcholu pravého kruhu.

Střely na branku: 16 – 15 (v této třetině: 11 – 7)
    Vyhrané vhazování: 23 – 22 (v této třetině: 8 – 10)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:07 Kevin DALLMAN - 1:4

39:07
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl tří branek! KEVIN DALLMAN napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu, a jeho povedený střelecký pokus mířený k pravé tyči skončil až v síti! Asistence: Darren Dietz a Martin St. Pierre.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:24
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., vysoká hůl).

36:38
    Ševčenko vyslal na branku tvrdou střelu od modré, ale Peters jeho pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

35:40
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

34:55
    Hosté jsou nyní při chuti a opět přehrávají svého soupeře.

33:52
    Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.
    33:52 Danny KRISTO - 0:4

33:52
    Hosté pokračují v kanonádě a vedou už 4:0! Indrašis skvěle vybojoval kotouč na vlastní modré. Následně ho předal DANNYMU KRISTOVI. Ten se s ním dostal podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde svou střelou z pravého kruhu překonal Karlssona. Asistence: Miks Indrašis.

32:05
    Komerční přestávka.

31:59
    Rozhodčí odpískal přihrávku rukou a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

31:13

30:15
    Domácí jsou ve druhé třetině zatím aktivnějším týmem, ale většina jejich šancí shoří na vynikajícím Petersem.

29:10

28:46
    Domácí teď zatlačili svého soupeře, ale všechny jejich střelecké pokusy zatím likviduje skvělý Peters.

28:00
    Obrovská šance, ve které se ocitl Dawes, když pálil zcela osamocen z levého kruhu, ale Peters jeho střelecký pokus fantasticky vyrazil mimo tři tyče!

27:10
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Miks Indrašis.

26:46
    Michailis vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale Peters jeho pokus pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

26:10

26:05
    Meija našel jako první kotouč těsně před Karlssonem a následně tak i vypálil. Jeho pokus však dokázal Karlsson vyrazit mimo tři tyče.

25:41
    Lessio střelou z otočky těsně před Karlssonem trefil pouze brankáře domácích do hrudi.

25:10
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč tak od jednoho z nich skončil ve středním pásmu.

23:45
    McMillan mohl zvýšit už na 4:0, ale střelou z mezikruží, kde se nacházel úplně sám, vůbec netrefil branku!

23:17
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude po levici Karlssona.

22:43
    Lessio zavezl kotouč podél levého mantinelu až do útočného pásma, tam však nedokázal přesně přihrát a hrát tak mohou domácí.

21:32
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Petersonem.

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned vyhazují za branku soupeře, neboť hosté budou hrát ještě zhruba půl minuty přesilovku pět na čtyři.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:58.

První třetina je za námi. Hosté v první periodě dominovali a po brankách Indrašise a Stolleryho zatím vedou 3:0! Domácí se v první třetině prakticky nedostali do žádné vážnější šance a do druhé třetiny tak budou muset svou hru téměř celou změnit.

Střely na branku: 5 – 8
    Vyhrané vhazování: 15 – 12

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:14
    Galvinš napřáhl ke střele od modré, ale Karlsson jeho pokus dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:44
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 2 min., podražení).

18:19
    Kotouč se dostal po střele jednoho z domácích hráčů mimo kluziště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

17:48
    Puškarjov střelou z levého kruhu vůbec netrefil branku.

17:08
    Zile střelou od modré příliš neohrozil Karlssona, který si tak připisuje na své konto další úspěšný zákrok.

16:02
    Domácí to teď překombinovali v útočném pásmu a ke střele tak nedošlo.

15:29
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

15:19
    15:05 Miks INDRAŠIS - 0:3

15:05
    Hosté vedou už 3:0! MIKS INDRAŠIS se dostal do samostatného úniku a bekhendovou střelou mezi pravou rukou a tělem Karlssona zvýšil vedení svého týmu už na tři branky! Asistence: Brandon McMillan.

14:28
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Karlssonem.

13:08
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

12:32

12:10

11:23
    Akolzin se v oslabení dostal ke střele z mezikruží, ale jeho bekhendový pokus ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
    10:36 Karl STOLLERY - 0:2

10:36
    Hosté využívají přesilovku čtyři na tři a vedou už 2:0! Jevpalovs přihrávkou od pravého mantinelu našel v mezikruží osamoceného KARLA STOLLERYHO, a ten střelou do pravého horního růžku Karlssonovy branky zvyšuje vedení svého týmu už na rozdíl dvou branek! Asistence: Nikita Jevpalovs a Danny Kristo .

10:10
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., hákování).

09:54
    Stollery si nedokázal zpracovat na modré čáře těžkou přihrávku od svého spoluhráče a ke kotouči se tak dostávají domácí.

09:04
    Dietz se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus skončil nad brankou.

08:57
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., vysoká hůl).

08:41
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Talgat Žajlauov – 2 min., hákování).

08:32
    Michailis zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně špatně přihrál a ke kotouči se tak dostávají opět hosté.

08:03
    Dawes nedokázal zpracovat na vrcholu levého kruhu těžkou přihrávku od svého spoluhráče a hrát tak mohou hosté.
    07:22 Miks INDRAŠIS - 0:1

07:22
    Hosté využívají svou zkrácenou přesilovou hru a vedou 1:0! McMillan našel skvělou přihrávkou z levého kruhu v mezikruží volného MIKSE INDRAŠISE, a ten svou následnou střelou k levé tyči nedal Karlssonovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Brandon McMillan a Guntis Galvinš.

06:50

06:50
    Puškarjov střelou z mezikruží příliš neohrozil Peterse.

06:24
    Jevpalovs pálil z pravého kruhu, ale jeho pokus Karlsson pohodlně vyrazil za svou branku.

06:08
    Lessio se dostal ke střele z mezikruží, ale soupeřovu branku netrefil.

05:56
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Kevin Dallman – 2 min., nedovolené bránění).

05:35
    Domácí se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

05:02
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., držení hole).

04:12

03:45
    Semjonov nahodil kotouč na branku od modré čáry. Před Petersem ale nedokázal kotouč nikdo z jeho spoluhráčů tečovat a brankář hostů ho tak vyrazil do rohu kluziště.

03:38
    St. Pierre napřáhl ke střele z levého kruhu. Jeho tvrdou střelu ale Peters pohodlně chytil.

03:21
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

02:24
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a kotouč tak od jednoho z nich skončil ve středním pásmu.

02:13
    Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Karlsson kotouč raději podržel ve své lapačce.

01:51
    Makljukov drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

01:08
    Bičevskis vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale kotouč trefil pouze do jednoho z obránců.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a s kotoučem se ihned ženou směrem dopředu.

00:01

Arénou nyní znějí hymny Lotyšska a Kazachstánu.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Makljukov, Polochov – Dawes, Vey, St. Pierre – Žajlauov, Michajlis, Ševčenko – Frattin, Puškarjov, Trivino – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.

Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Galvinš, Wrenn, Ališauskas, Stollery, Jerofejevs, K. Redlihs, Zile – Indrašis, Kristo, McMillan – Gegeris, Lessio, Jevpalovs – Meija, Skvorcovs, Bičevskis – Misjus, Batna, Lipsbergs – Jelisejevs.

Rozhodčí: Vasiljev, Morozov – Judin, Bersenjov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 40. Dallman (Dietz, St. Pierre), 47. Dietz (Frattin, St. Pierre), 59. Sagadajev – 8. Indrašis (McMillan, Galvinš), 11. Stollery (Jevpalovs, Kristo), 16. Indrašis (McMillan), 34. Kristo (Indrašis), 53. Skvorcovs (Ališauskas)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (34. Kudrjavcev) – Dallman (A), Dietz, Šalapov, M. Semjonov (A), Savčenko, Makljukov, Polochov – Dawes (C), Vey, St. Pierre – Žajlauov, Michajlis, Ševčenko – Frattin, Puškarjov, Trivino – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.
    Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Galvinš, Wrenn, Ališauskas, Stollery, Jerofejevs, K. Redlihs, Zile – Indrašis, Kristo, McMillan – Gegeris, Lessio (C), Jevpalovs – Meija, Skvorcovs (A), Bičevskis (A) – Misjus, Batna, Lipsbergs – Jelisejevs.

Rozhodčí: Vasiljev, Morozov – Judin, Bersenjov