Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Barys – Čerepovec 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Riga 2:3 (po pr.) | Ufa – Kunlun 1:2 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Soči – Vladivostok 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Red Star Kunlun
Pondělí 28.08.2017, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Československá stopa

Marek Ďaloga (KUN) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:41 (18:33:34)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:34 (5:9, 11:8, 13:17)
    Zblokované střely – 12:14
    Vyhraná vhazování – 37:20
    Hity – 28:15

Hokejisté Kunlunu se radují! Gólem Brandona DeFazia z úplného závěru zápasu totiž zdolali Ufu 2:1. Skóre se dnes posouvalo až ve třetí třetině. Domácí šli ve 45. minutě do vedení přesilovkovým zásahem Philipa Larsena, ale na jeho trefu poměrně rychle zareagoval Alexej Ponikarovskij. V čase 59:58, kdy už asi hráči Salavatu Julajev čekali na prodloužení, si Brandon DeFazio našel před brankovištěm odražený puk a rozhodl.

59:58 Brandon DEFAZIO - 1:2

59:58
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    To je neskutečné, hosté rozhodují pouhé dvě sekundy před koncem! Hráči Kunlunu nejprve výborně zapracovali při forčekingu, když za brankou soupeře získali kotouč. Ten se následně dostal na modrou čáru k Jessemu Blackerovi, po jehož střele si našel u brankoviště odražený puk BRANDON DEFAZIO. Ten si ho stáhl na bekhend a zasunul do odkryté klece. Asistence: Matias Myttynen.

59:26
    Linus Omark nabral v útočném pásmu rychlost a propracoval se k bekhendovému zakončení. To ale vyrazil Hellberg!

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Hráči Kunlunu zůstávají aktivní, teď se hrálo v jejich útočném pásmu. Puk byl ale sražen do hlediště, takže muselo přijít přerušení hry.

58:01
    Aktivní Brandon DeFazio se protáhl dopředu po levém křídle. Netrefil však domácí branku.

57:03
    Poslední tři minuty třetí třetiny. Stále více to vypadá na prodloužení.

56:33
    Od modré vypálil Philip Larsen. Puk je ve výstroji Hellberga, který tak neumožnil domácím hráčům dorážet.

55:15
    A Ufa je v plném počtu.

55:10
    Andrej Kosticyn si v závěru přesilovky vybruslil před Karejeva, ale trefil jen jeho pravý beton.

54:48
    Domácí vyhazují a mohou vystřídat.

54:30
    Po ráně Brandona DeFazia se dostal k dorážce Konstantin Makarov. Karejev byl ale na svém místě!

54:13
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím bez střely na branku.

53:14
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Bodrov – 2 min., podražení).

52:50
    Jevgenij Bodrov zbytečně fauloval soupeře v útočné třetině a oslabí tak svůj tým. Kunlun ale drží kotouč, takže hra zatím není přerušena.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Larsen (Omark, Zubov) – 49. Ponikarovskij (Jaw, Ďaloga), 60. DeFazio (Myttynen)

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – S. Garejev, Kuljaš (C), Arzamascev, Larsen, M. Osipov, Loginov, Petrišev – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin (A) – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Kokarev, Zubov (A), Fjodorov – M. Majorov, Korotkov, Soloduchin.
    Red Star Kunlun: Hellberg (49. Karhunen) – A. Kulda, Kinrade (A), Blacker, N. Chlystov, Vorobej, Ďaloga, Bellemore, Ibragimov – A. Kosticyn, Kane (A), DeFazio – Thuresson, Myttynen, K. Makarov – Jaw, Chipchura, Ponikarovskij (C) – Lockhart, Jüe.

Rozhodčí: Vasiljev, Lavrentěv – Otmachov, Stroganov