Uganda – Egypt 1:0 (kon.) | Guinea – Libye 3:2 (kon.)
Guinea
3:2 (2:0)
Libye
Čtvrtek 31.08.2017, 19:00 • Stade du 28 Septembre (Conakry) • Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina A

Je dobojováno! Divoký konec utkání nakonec znamenal vítězství domácí Guiney. Ta v posledních minutách strhla vedení na svojí stranu. (20:54:49)

90+4
    90+3. BANGOURA - 3:2

90+3
    Guinea právě vstřelila branku!
    Domácí strhávají vedení na svojí stranu! Rozdílovým střelcem je ALKHALI BANGOURA.

90
    Domácí promarnili luxusní dvoubrankový náskok. To musí hodně mrzet, neboť obě branky inkasovaly pár minut před koncem utkání.
    89. ZUWAY - 2:2

89
    Libye právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné, protože Libye vyrovnává stav utkání! Úspěšným střelcem je AKRAM ZUWAY.
    88. SABOU - 2:1

88
    Tak přeci jenom, hosté vykřesali naději alespoň na jeden bod! Úspěšným střelcem je MOTASEM SABOU.

88
    Ještě jeden roh pro Libyi. Centr tentokráte letěl k penaltovému puntíku, kde byla nejvýše ve vzduchu hlava protihráče.

86
    Pět minut do konce dnešního střetnutí. Vypadá to, že se hosté pokoušejí o sevření svého protivníka.

84
    Čas kvapí a kvapí. Domácí hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje. Tedy s míčem na kopačkách a navíc daleko do své branky.

83
    Také Libye měla k dispozici rohový kop, který opět nebyl zahrán zrovna ideálně. Domácí brankář bude vykopávat.

82
    Druhý rohový kop Guiney nebyl vůbec špatný, i tak byl centrovaný balón odvrácen z pokutového území.

81
    Míč se nyní dostává z kopačky na kopačku. Ani jedno mužstvo není schopno si dát dvě, tři přesné přihrávky.

81
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Demba Camara, přichází Sekou Camara.
    Střídání v týmu Libye: ze hřiště odchází Ellafi, přichází Ghanudi.

80
    Navíc domácí mužstvo je stále směrem dopředu aktivnější, nyní ale Guinea nepochodila s rychlým výpadem.

79
    Do konce utkání zbývá necelých deset minut. Guinea pohodlně kráčí za prvním vítězstvím, její dnešní soupeř není schopen kloudnější akce.

77
    Hosté si dokonce vytvořili zajímavou standardní situaci, která ale ani tentokráte neznamenala větší rozruch před brankou.

76
    Až nyní se Libye dostala na delší časový úsek k hracímu předmětu, který pomalu posuvají kupředu.

74
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Balde, přichází Sankhon.
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Diallo, přichází Landel.

74
    Nicméně domácí stále pokračují v sevření svého soupeře. Libye se v posledních minutách nedokáže dostat ze své poloviny.

72
    Domácí nedokázali využít pokutový kop. Hosté jsou tak stále ve hře!

71
    Pokutový kop pro Guineu!

71
    Do konce utkání zbývá už jen necelých dvacet minut. Domácí stále vedou o dvě branky, podaří se jim to až do konce?

70
    Žlutou kartu dostává Msoud (Libye).

69
    To už je ohraný scénař. Libye opět rozehrávala standardku, tentokráte ale nakrátko, což se zdálo být špatným řešením.

68
    A znovu. Na hřiště ulehl pro změnu jiný z fotbalistů a hra je tak opět pozastavena. Tato prodleva se jistě promítne do nastaveného času.

67
    Střídání v týmu Libye: ze hřiště odchází Saltou, přichází Zuway.

67
    Guinea se ihned po zisku míče vrhla do útočné fáze, ta ovšem trvala opravdu jen chvíli. Jeden z hostů zasáhl skvěle v obraně.

66
    Už se znovu hraje. Domácí sportovně odevzdali balón svému dnešnímu protivníkovi. Ten se stále nemůže dostat k brance.

65
    Míč se přelévá z jedné strany na druhou. Nyní mají co na práci také lékaři domácího tábora, neboť jeden z hráčů má bolesti.

64
    Mohla to ale být Guinea, kdo se málem radoval ze vstřelené branky. Střelecký pokus ale skončil daleko vedle branky.

64
    Střídání v týmu Libye: ze hřiště odchází Al Musrati, přichází Al-Gadi.

63
    Druhý poločas je v moci hostujících hráčů. Ti mají více ze hry, nicméně ke kýžené brance to stále nevede.

59
    Libye rozehrávala další standardní situaci kousek za polovinou hřiště, ani v tomto případě se nejednalo o nic nebezpečného.

58
    Snaha se hostům upřít nedá, nicméně skvěle fungující obrana domácích zatím nepřipouští změnu skóre.

57
    Na hrací plochu nyní ulehl jeden z hráčů, na nic vážného to ale nevypadá. Hra by měla hodně rychle pokračovat dále.

56
    Nyní se musel činit Yattara. Domácí brankář musel dávat pozor, neboť do jeho prostoru směřoval pohotový projektil.

55
    I tak zůstanou hosté nastěhováni v nebezpečném prostoru, Guinea je v úvodu poločasu lehce pasivní.

54
    Hosté se posouvali až k pokutovému území soupeře, kde byl ziskem rohový kop. Rozehrávka se ale moc nevyvedla.

53
    Opět ten stejný scénař. Snaha domácích skončila pouze útočným faulem, po kterém bude soupeř rozehrávat.

52
    Jeden z domácích skvěle odhlavičkoval míč, ten doputoval až za postranní čáru. Hosté budou ještě vhazovat.

51
    Domácí se po ztrátě míče pokusili o opětovný zisk, nicméně v této aktivitě bylo až moc agrese. Standardka pro Libyi.

50
    Poté co se domácí neprosadili z autového vhazování, se soupeř zmocnil míče a ihned kombinuje kolem středového kruhu.

49
    Ani první útočný pokus Libye nevyšel, hra se okamžitě přelévá na druhou stranu. Guinea je směrem dopředu nesmírně nebezpečná.

48
    Po nepřesné kombinaci se hostující brankář ujme výkopu od své svatyně.

47
    Odstartoval nám druhý poločas, úvodní výkop si vzal na starost tentokráte domácí celek.

46

První poločas je za námi. Spokojenější odcházejí do kabin hráči Guiney, kteří po úvodním dějství vedou 2-0. Sledujeme velice dominantí výkon domácích, kteří kráčí za důležitým vítězstvím.

45

45
    Běží nám poslední minutka. Hosté byli opět přistiženi v ofsajdové pasti...

44
    Guinea si svojí aktivitou vybojovala ještě rohový kop z pravé strany. Centrovaný balón ale nenadělal žádný větší rozruch.

43
    Poslední vteřiny nás dělí od hvizdu končíčí první dějství. Stále jsou u míče domácí hráči, kteří spíše kontrolují velmi nadějný výsledek.

39
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.

38
    Dle herního projevu obou celků to už na další branku v prvním poločase nevypadá. Stále je ale před námi více než pět minut.

37
    Po krátkém ošetření se už znovu hraje. Domácí fotbalisté pokračují v dominantním způsobu držení míče.

36
    Hostující brankář Al Amani si staví balón k výkopu od své svatyně. Svým výkopem bude hledat opačnou stranu hřiště.

35
    Na hrací ploše se neděje nic důležitého. Guinea se svojí kombinací nikam nepospíchá, hrát by měli spíše hostující fotbalisté.

34
    Necelých deset minut nás dělí od konce prvního poločasu. Stále sledujeme celkem jednoznačnou podívanou, kdy domácí mají hodně navrch.

33
    Až nyní se po nepřesné kombinaci stěhuje míč na kopačky hostujících hráčů, kteří budou vhazovat.

32
    Rozvážná kombinace málem vedla k zisku míče, i tak domácí tuto krušnou chvilku přečkali bez jakéhokoliv zaváhání.

31
    Posledních patnáct minutek úvodního dějství. Domácí jsou nastěhováni s míčem na polovině soupeře.

30
    Na tohle by si hráči Libye měli dát pozor. Snad už čtvrtý ofsajd posledního celku skupiny.

29
    I hosté se konečně dostali k zakončení, avšak ani jeden projektil neznamenal snížení.

26
    Navcí další útočný pokus končí zvednutým praporek, což znamená, že se píská ofsajdové postavení.

25
    Teď už to bude mít Libye hodně složité. Nejen, že prohrává o dvě branky, ale ani její herní projev nenasvědčuje nějakému překvapení.
    24. CAMARA - 2:0

24
    Domácí přidávají další branku. Úspěšným střelcem je ABOUBACAR DEMBA CAMARA.

22
    Akce ještě pokračovala chvilkovou kombinací, po které se hosté nastěhovali na útočnou polovinu.

21
    Domácí buší do protivníka. Před malým momentem se prezentovali další střelou, kterou zkrotil brankář.

20
    Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Pozorná obrana domácích včas zmařila útok a Guinea následně bude vhazovat poblíž rohovému praporku.

19
    Guinea ale s tímto útokem neuspěla, soupeř ihned převzal hrací předmět a řítí se do rychlého protiútoku...

18
    Kulatý nesmysl je momentálně na útočné polovině domácích, kteří se snaží o druhou vstřelenou branku.

17
    Po nedovoleném zákroku se hra stěhuje na druhou stranu, útočný výpad táhne Guinea po pravé straně.

16
    Máme za sebou úvodních patnáct minut. Libye hru hodně vyrovnala, navíc je to v posledních minutách právě hostující celek, který má více ze hry.

12
    Libye se v útočení hodně zvedá, další útočná snaha byla zmařena pozornou obranou soupeře.

11
    Hosté se ihned pokusili odpovědět na inkasovanou branku, jejich záměr ale překazilo ofsajdové postavení.
    9. KEITA - 1:0

9
    Domácí zúročili svojí aktivitu. Úspěšným střelcem je NABY KEITA.

9
    A další. Hostující brankář sice nemá moc co na práci, střely z domácího tábora totiž lítají mimo branku.

7
    Guinea zůstává usídlena na útočné polovině, její hráči budou vhazovat u levé postranní čáry.

6
    Další velmi sympatická kombinace měla za výsledkem hned dvě zakončení. Ani jedna střela domácích neskončila v síti.

5
    Obě mužstva se střídají v držení balónu, momentálně má míč na kopačkách domácí Guinea.

4
    Ta měla na svědomí také první střelecký pokus, ten ale končí mimo prostor tří tyčí.

3
    Také domácí celek se poprvé seznámil s balónem, první útočný výpad končí odpískaným faulem. Standardka pro Guineu.

2
    Úvodní výkop obstarali hráči Libye, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Libye

Pakliže je Guinea na třetí pozici, pak je Libye ja na čtvrté. Oba týmy shodně nenasbírali ještě ani bod, Libye má navíc po dvou odehraných zápasech nula vstřelených branek.

Guniea

Guinea je prozatím po dvou odehraných zápasech na třetí a tedy nepostupové pozici. V dnešním utkání tedy musí zabrat, neboť kdy jindy, než proti ještě hůře hrající Libyi.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V africké části kvalifikace o mistrovství světa se proti sobě postaví Guinea a Libye.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.