Banská Bystrica – Salzburg 5:3 (kon.) | IFK Helsinky – Mnichov 2:4 (kon.) | Cracovia – Brynäs 2:3 (kon.)
Tappara – Wolfsburg 4:2 (kon.) | Cardiff – Davos 4:3 (po pr.)
IFK Helsinky
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
EHC Red Bull Mnichov
Neděle 03.09.2017, 16:00 • Helsingin Jäähalli, Helsinky • Hokejová Liga mistrů • Skupina G
    59:04 Patrick HAGER - 2:4

59:04
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Hosté získali puk. Wolf ve středním pásmu posunul na PATRICKA HAGERA a ten trefil opuštěnou branku Helsinek. Asistence: Michael Wolf, Derek Joslin.

56:48
    Branka Helsinek je prázdná, je tu power-play domácích!
    56:34 Juha JÄÄSKÄ - 2:3

56:34
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Je sníženo a možná budeme svědky dramatu. Kaski poslal zadovkou puk na brankoviště, kde stál zcela volný JUHA JÄÄSKÄ a tomu jen stačilo nastavit hokejku tak, aby sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Oliwer Kaski.

54:38
    Zároveň se ale vylučuje na straně Helsinek. Dvě minuty za hákování dostal Ville Varakas.

47:41
    Vylučuje se. Dvě minuty za hrubost dostal hostující Daryl Boyle, Helsinky mohou snížit v přesilové hře.

42:31
    Trestné střílení pro Mnichov! Pinizzotto se dostal do brejku, tlačil se do zakončení, ale byl podražen Eliasem Ulanderem. Rozhodčí neváhal ani okamžik a Pinizzotto bude mít druhou možnost k zakončení.

39:20
    Před koncem třetiny se bude ještě vylučovat, hostující Patrick Hager dostal dvě minuty za podražení.
    37:35 Mads CHRISTENSEN - 1:3

37:35
    A už je to o dvě branky. Hosté se vřítili do útočného pásma, Button přihrál před brankoviště a puk se dostal na hůl MADSE CHRISTENSENA, který neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence: Ryan Button, Markus Lauridsen.
    36:07 Brooks MACEK - 1:2

36:07
    No ale stejně jako před chvíli na druhé straně, po šanci přišel i gól. Zpoza branky přihrával Pinizzotto, na jeho pas si najel BROOKS MACEK a střelou z první překonal Engrena. Asistence: Steven Pinizzotto, Keith Aucoin.
    35:05 Henri TAMMINEN - 1:1

35:05
    Ale teď je už vyrovnáno. Akce pokračovala a z levé strany najednou vylétla prudká střela HENRIHO TAMMINENA, která skončila pod břevnem Leggiovy branky. Asistence: Juuso Salmi, Micke Åsten.

31:29
    Přesilovka pro IFK. Právě Florian Kettemer se při hašení protiútoku dopustil podražení a už sedí na trestné lavici.

19:36
    A máme tu tresty. Domácí Juhani Tyrväinen obdržel 5 minut + do konce utkání za hrubost, hostující Jason Jaffray dostal dvě minuty za nedovolené bránění a 5 minut + do konce utkání za hrubost. Helsinky si tak chvíli zahrají pět na tři.

19:35
    A máme tu regulérní bitku, do které se pustili nejlepší střelci svých týmů, domácí Juhani Tyrväinen a hostující Jason Jaffray. Oba zahodili rukavice, helmy a šli na to. Nemělo to ale dlouhého trvání Jaffray svého soka dostal prakticky ihned k ledu.

17:58
    Je po přesilovce, neboť podražením se provinil i hostující Frank Mauer a síly na ledě se tak vyrovnávají.

17:25
    Dvě minuty za podražení dostal Juha Jääskä.
    07:33 Steven PINIZZOTTO - 0:1

07:33
    Hosté jdou do vedení! Helsinky ztratily puk, STEVEN PINIZZOTTO se jej chopil, ujel do sóla a to zakončil nekompromisní střelou – 0:1. Bez asistence.

02:01
    První přesilovka. Ve středním pásmu se dopustil podražení domácí Micke Åsten a Mnichov tak má první výhodu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 36. Tamminen (Salmi, Åsten), 57. Jääskä (Kaski) – 8. Pinizzotto, 37. Macek (Pinizzotto, Aucoin), 38. Christensen (Button, Lauridsen), 60. Hager (Wolf, Joslin)

IFK Helsinky: Engren (Bäckström) – Kaski, Eronen, O'Connor, Salmela, Ulander, Varakas (A), Teppo, Salmi – Rask (A), Carlsson, Tyrväinen – Haataja, Malinen, Thorell – Petrell (C), Ahtola, Jääskä – Tamminen, Nykopp, Åsten. Trenér: Ari-Pekka Selin.
    EHC Red Bull Mnichov: Leggio (aus den Birken) – Joslin, Button, Abeltshauser, Kettemer, Boyle, Lauridsen, Seidenberg – Wolf (C), Hager, Jaffray (A) – Pinizzotto, Aucoin (A), Macek – Mauer, Kahun, Christensen – Eder, Matsumoto, Kastner. Trenér: Don Jackson.

Rozhodčí: Halm, Fonselius – Hägerström, Suominen

Diváci: 2 808