Ázerbájdžán – San Marino 5:1 (kon.) | Arménie – Dánsko 1:4 (kon.) | Německo – Norsko 6:0 (kon.)
Sev. Irsko – Česko 2:0 (kon.) | Černá Hora – Rumunsko 1:0 (kon.) | Polsko – Kazachstán 3:0 (kon.)
Anglie – Slovensko 2:1 (kon.) | Skotsko – Malta 2:0 (kon.) | Slovinsko – Litva 4:0 (kon.)
Slovinsko
4:0 (1:0)
Litva
Pondělí 04.09.2017, 20:45Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina F

Slovinsko tento zápas dokázalo vyhrát jednoznačně 4:0, pomohly mu k tomu dvě proměněné penalty, oba úspěšně zahrával Josip Iličić. V posledních deseti minutách přidal domácí celek další dva góly. Litva zejména z kraje druhého poločasu nehrála špatně, ale prosadit se nedokázala. Litva už na postup pomýšlet nemůže. Slovinsko by muselo oba zápasy vyhrát a ještě by nemělo postup ve svých rukou. (22:39:59)

90+4

90+4
    Domácí Valter Birsa vypálil, jeho střelu levou nohou dokázal chytit brankář Ernestas Šetkus. Dobré čtení hry od hostujícího brankáře.

90+2
    Arvydas Novikovas se probojoval k jedné z posledních hostujících střel, domácí Jan Oblak snadno kryje jeho ránu.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
    90. Valter BIRSA - 4:0

90
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    V naprosté pohodě hrající domácí celek přidává v samotném závěru zápasu čtvrtou branku. Po krásné samostatné akci udělal VALTER BIRSA několik kroků do lepší pozice a ránou na vzdálenější tyč upravuje skóre.

89
    V posledních minutách se zápas dohrává, Slovinsko vede o tři branky, míří za výhrou, o které už nikdo nepochybuje. Litva už nemá čas ani sílu na zdramatizování duelu.

87
    Valter Birsa rozehrával rohový kop domácího celku, centr sice zamířil do předbrankového prostoru, ale obrana si dokázala zkušeně poradit.

85
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Tim Matavž.

84
    Žlutou kartu dostává Egidijus Vaitkūnas (Litva). Hodně zbytečný zákrok hostujícího hráče. Pravděpodobně vycházející z nedobrého rozpoložení kvůli špatnému výsledku.

83
    Edvinas Girdvainis hledal dlouhým míčem spoluhráče, ale Vykintas Slivka nedokázal proměnit zajímavě vypadající akci.
    82. Benjamin VERBIČ - 3:0

82
    V době, kdy se hostující celek nadechoval ke zdramatizování zápasu, přichází třetí domácí gól. Birsa výborně poslal do šance BENJAMINA VERBIČE, který využil vyběhnutí brankáře, vysokým lobem jej přehrál a snadno míč doputoval za brankovou čáru. Krásná branka. Asistence: Valter Birsa.

81
    Poslední minuty se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Litva vystřídala dva hráče, snaží se se zápasem ještě něco udělat. Teď míč minul Mantas Kuklys.

80
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Darvydas Šernas, přichází Ovidijus Verbickas.

79
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Tadas Kijanskas, přichází Edvinas Girdvainis.

79
    Autové vhazování mají k dispozici domácí fotbalisté. Míč do hry uvede Jan Repas.