Buffalo – Carolina 2:3 (po pr.) | Boston – Montreal 3:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:0 (po pr.)
New Jersey – Washington 4:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Calgary 5:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 0:0 (zruš.)
Nashville – Florida 3:5 (kon.)
New York Rangers
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
New York Islanders
Úterý 19.09.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Příprava NHL

To už je z mé strany vše. Přeji klidný zbytek noci! (03:55:24)

Československá stopa

Ondřej Pavelec (NYR) 40 minut, 10 zákroků, 0 gólů, 100 %
    Jaroslav Halák (NYI) 40 minut, 22 zákroků, 0 gólů, 100 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:17 (11:3, 11:7, 18:7 – 2:0)
    Zblokované střely – 17:17
    Vyhraná vhazování – 33:20
    Trestné minuty – 18:18
    Hity – 24:31
    Byl to opravdu zvláštní pocit... Musel jsem se štípnout, abych se ujistil, že je to pravda - řekl po utkání střelec jediného gólu zápasu, Neal Pionk.

Jediný gól zápasu padl až v prodloužení. Díky krásné individuální akci obránce Neala Pionka se radují z vítězství Rangers. Nutno dodat, že zaslouženě, protože v celém utkání byli aktivnějším týmem, o čemž svědčí i statistika střel na branku. Premiéru v barvách NYR absolvoval brankář Ondřej Pavelec, který odchytal prvních čtyřicet minut.

62:31 Neal PIONK - 1:0

62:31
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí nakonec vítězí v prodloužení! Nádherně to udělal obránce NEAL PIONK, který ukázal šikovné ruce, když obelstil bránícího Brocka Nelsona a z levé strany najížděl na McAdama. Ten byl proti jeho zakončení na vzdálenější tyčku už bezmocný a přeci jen tak kapituloval. Asistence: Lias Andersson a Cristoval Nieves.

62:11
    Nieves střílel z pravého kruhu. Nelson jeho ránu zablokoval.

61:39
    Hosté jsou zatím v prodloužení aktivnější. Brock Nelson dělal na ose hřiště kličku, ale nakonec byl odzbrojen.

61:13
    Pokus Cala Clutterbucka byl sražen až do ochranné sítě.

60:37
    Po přihrávce de Haana střílel z levého kruhu Beauviller. Rána mu ale nesedla a Halverson nemusel zasahovat.

60:01

Ani ve třetí třetině nepadl gól a utkání tak půjde do prodloužení za bezbrankového stavu. Velkou zásluhu na tom má hostující gólman Eamon McAdam. Ten nastoupil až do poslední dvacetiminutovky, v níž se několikrát předvedl ve výborném světle. Zejména Cole Schneider kroutí hlavou nad tím, co mu McAdam chytil, možná ještě teď.

60:00

59:21
    Střelu od modré vyrazil Halverson jen na hůl Kubiaka. Výborně však zapracoval DeAngelo, jenž hostujícímu hráči znemožnil dorážet.

59:01
    Ohlášena poslední minuta základní hrací doby.

58:16
    Eamon McAdam pochytal pokusy Ricka Nashe i Ryana Gravese. Brankář Islanders si počíná velmi jistě.