Toronto – Chicago 4:3 (po pr.) | Tampa – Washington 4:3 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 2:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 0:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 10.10.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Chicago vedlo po první třetině o dva góly, ve druhé části hry dokázal domácí celek snížit. Ve třetí třetině se prosadil Richard Pánik a Blackhawks vedli o dva góly. Jenže pak ale v posledních pěti minutách třetiny dokázal domácí tým vyrovnat. Nejprve snížil Connor Brown, a pak vyrovnal James van Riemsdyk. V prodloužení rozhodl o výhře Toronta Auston Matthews. (03:56:00)

Toronto právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde. Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas v prodloužení, po pěkné samostatné akci poslal kotouč pod horní tyčku AUSTON MATTHEWS. Samostatně.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:44
    Chicago ale o puk přišlo, a tak znovu hrají domácí.

62:23
    Jan Rutta má kotouč za svou brankou, čeká na vystřídání spoluhráčů.

62:05
    Mitchell Marner dlouhou čekal se zakončením, nakonec o slibnou pozici přišel.

61:45
    Toronto má více ze hry, ale do vyložené střelecké pozice se domácí celek nemůže.

61:21
    Jake Gardiner výborně vypálil, jeho pokus do protipohybu brankáře kryje Anton Forsberg. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.

61:00
    William Nylander měl na hokejce rozhodnutí, ale nevypálil přesně, následně se domácí dostali do postavení mimo hru, které překazilo akci dva na jenonho.

60:33
    Patrick Kane se dostal do útočného pásma, jenže neměl dostatek prostoru na zakončení.

60:08
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Chicaga. Toronto se tak může usadit v útočném pásmu.

60:01

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. N. Zajcev (Co. Brown, C. Rosén), 53. Co. Brown (N. Zajcev, Hainsey), 56. J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 64. Matthews – 4. Rutta (Hayden, Wingels), 8. J. Toews (Pánik, Saad), 48. Pánik (Forsling, Rutta)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, C. Rosén, Borgman – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – M. Martin, Fehr, Co. Brown.
    Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Crawford) – Keith, Seabrook, Kempný, C. Murphy, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews, Pánik – Hartman, Anisimov, P. Kane – Sharp, Kero, DeBrincat – Bouma, Wingels, Hayden.

Rozhodčí: Luxmore, Charron, Devorski, Miller

Diváci: 19 456