Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Colorado – Boston 6:3 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 3:2 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:4 (po pr.)

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, TOI 22:34

Počínání českých hokejistů sledoval z hlediště v Pepsi Center Milan Hejduk. Bývalý útočník Colorada a český reprezentant, jehož dres s číslem 23 byl vyřazen. (06:42:11)

Hvězdy utkání

1. Nail Jakupov (COL) 1+1
    2. Matt Duchene (COL) 1+1
    3. Brad Marchand (BOS) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 37-23; Zablokované střely: 8-11; Vhazování: 49%-51%; Hity: 15-14; Přesilové hry: 1/5-1/4; Tresné minuty: 18-20.

Colorado v úvodním domácím zápase v letošní sezóně NHL porazilo Boston zásluhou fantastické druhé třetiny, během níž se prosadili Nail Jakupov, Sven Andrighetto a Matt Duchene, zatímco Bruins vyšli naprázdno. Svěřenci Bruceho Cassidyho se sice dokázali dostat během závěrečných 20 minut na dostřel, vyrovnat se jim ale nepodařilo a při hře bez brankáře ještě v závěru dvakrát inkasovali. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 6 Boston Bruins 3.

59:00
    Do konce pohledného utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:50 Tyson JOST - 6:3

58:50
    Colorado právě vstřelilo branku!
    TYSON JOST se zmocnil na levém křídle puku a od boxu časoměřičů ho poslal střelou zápěstím doprostřed odkryté klece – 6:3 pro Colorado. Asistence: J. T. Compher a Gabriel Landeskog.
    58:26 Sven ANDRIGHETTO - 5:3

58:26
    Anton Chudobin zamířil po zakázaném uvolnění Avalanche na střídačku, jenže domácí hráči vhazování v obranném pásmu vyhráli a SVEN ANDRIGHETTO po krásné diagonální žabce Mikka Rantanena dovezl puk do prázdné brány! Asistence: Mikko Rantanen a Patrik Nemeth.

57:39
    Sven Andrighetto ihned po vhazování vypálil od modré čáry a jeho tvrdá střela s příklepem mířila těsně nad ledem k levé tyči, Anton Chudobin ale výtečně zasáhl pravým betonem!

57:17
    Dvě obrovské šance Colorada! Avalanche se po chybě Bruins v rozehrávce řítili nejprve do přečíslení dva na jednoho a poté dokonce tři na jednoho, obě ale rozbil skvělým zákrokem střídající brankář Anton Chudobin!

55:45
    Avalanche se na levém křídle vrhli do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

54:46
    Nikita Zadorov v blízkosti levé tyče brány Bruins po přerušení hry poslal k ledu po vzájemné strkanici Adama McQuaida, rozhodčí se ale během reklamní přestávky vylučovat nerozhodli.
    52:57 Torey KRUG - 4:3

52:57
    Bruins právě vstřelili branku!
    Brad Marchand napřáhl po zpětné přihrávce Rileyho Nasha v pravém kruhu bez přípravy ke střele, která byla zablokována. V blízkosti pravé tyče se poté snažil dorazit puk do brány TOREY KRUG a na třetí pokus nakonec levý beton Semjona Varlamova přetlačil! Boston využil přesilovou hru a prohrává pouze o gól! Asistence: Brad Marchand a Riley Nash.

51:59
    Colin Wilson dostal dvě minuty za sekání a Boston má velkou příležitost dostat se na dostřel jedné branky.
    51:30 Tim SCHALLER - 4:2

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Kerfoot (Barrie, Duchene), 21. Jakupov (MacKinnon), 33. Andrighetto (MacKinnon, Landeskog), 36. Duchene (Jakupov), 59. Andrighetto (Rantanen, Nemeth), 59. Jost (Compher, Landeskog) – 18. Marchand (Spooner), 52. Schaller (Heinen, Kuraly), 53. Krug (Marchand, Riley Nash)

Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – Zadorov, E. Johnson (A), Nemeth, Barrie, Barberio, Bigras – Andrighetto, MacKinnon (A), Rantanen – Kerfoot, Duchene, Jakupov – Landeskog (C), Jost, Compher – C. Wilson, Söderberg, Comeau. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Boston Bruins: T. Rask (41. Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid (A), K. Miller, McAvoy – Marchand, Riley Nash, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Bjork – Beleskey, Spooner, Vatrano – Schaller, Kuraly, Heinen. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Chris Schlenker. Čároví: Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 18011