Novosibirsk – Kunlun 0:3 (kon.) | Omsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – HC Slovan 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Red Star Kunlun
Pondělí 16.10.2017, 14:30 • Sibir Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Sibir Novosibirsk a Red Star Kunlun.

Red Star Kunlun odehrál dvacet jedna zápasů. Má bilanci 9-1-3-8, skóre 45:51. S dvaatřiceti body je na osmém místě Východní konference. Z posledních pěti zápasů vyhrál Kunlun jen jeden zápas, porazil Ladu 2:1. V nájezdech podlehl Magnitogorsku 2:3, Jugře 1:2, Omsku 0:3 a v prodloužení Astaně 3:4.

HK Sibir Novosibirsk odehrál dvacet zápasů s bilancí 7-2-1-10. Tým vybojoval šestadvacet bodů a skóre má 41:45. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jediný. V prodloužení porazil Soči 4:3. Sibir nestačil na Kazaň 2:3, Petrohrad 2:3, Ufu 0:3, Vladivostok 2:4. Novosibirsk je na desátém místě.

Úvodní vzájemný zápas vyhrál Kunlun 3:1, pak se radoval Novosibirsk 1:0. V zatím posledním duelu vyhrál Kunlun 2:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Rejzvich) – Vereščagin, Naumov, Demidov, Jermakov, Ignatovič, Beljakov, K. Vorobjov – Önerud, Zackrisson, Bergström – Šarov, Enlund, Koňkov – Pervušin, Tkačenko, Osnovin – Gorbunov, Zyrjanov, Barbašev.

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – Järvinen, Kinrade, N. Chlystov, Blacker, A. Kulda, Ďaloga, Vorobej – Brulé, Wolski, A. Kosticyn – Kane, Yip, Myttynen – Ponikarovskij, Thuresson, Chipchura – Jaw, Lockhart, Jüe.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Šishlo, Ivanov.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají hostující hokejisté, ke kotouči se dostává Kunlun.

00:24
    Domácí se propracovali do útočného pásma, Simon Önerud ale nedokázal přesněji zakončit.

00:53
    Sibir hraje aktivně, Sergej Koňkov byl připravený před brankou pro zakončení, ale kotouč se k němu nedostal.

01:22
    Fanoušci hlasitě podporují domácí hokejisty, kteří se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Do střelecké pozice se nikdo nedostal.

02:30
    Magnus Hellberg rozehrává od své branky, k puku se ale dostal domácí celek, který tak kombinuje na útočné části hrací plochy.

03:11
    Ivan Vereščagin to zkoušel od modré čáry, jeho pokus postrádal přesnost. Snadno se k puku dostal Red Star.

04:00
    Čtyři minuty jsou pryč, sledujeme rychlý hokej, na výraznější střelecký pokus stále čekáme.

05:19
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou hosté.

06:05
    Zach Jüe výborně vypálil z mezikruží, jeho pokus ale končí vysoko nad. Gólman jen kontroloval situaci.

06:35
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, nejprve ale komerční přestávka.

07:10
    Cory Kane vybojoval pro své spoluhráče vhazování v útočné třetině. Sibir ale vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

07:35
    Maxim Ignatovič si sjel do předbrankového prostoru a vypálil, jeho pokud výborně zastavil brankář Magnus Hellberg, následně si poradil i s dorážkou.

08:05
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Kyle Chipchura – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., hrubost).

08:43
    Pavel Tkačenko se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu z velké blízkosti kryje brankář Kunlunu.

09:40
    Hra čtyři na čtyři nepřináší mnoho šancí, ani jeden celek se nemůže probojovat stabilněji do útočného pásma. Prostor je pro techničtější hráče.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají domácí.

10:34
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Nikita Chlystov – 2 min., držení protihráče).

11:00
    Domácí celek hraje v početní výhodě aktivně, Alexander Šarov se dostal do střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář.

11:31
    Novosibirsk se pokouší rozehrát od své branky, následně se Jonas Enlund dostal do postavení mimo hru, Vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:00
    Simon Önerud čekal před brankou na přihrávku, jenže kotouč se k němu nedostal.

12:22
    Jesse Blacker vyhazuje přes všechny čáry, a tak mohou hosté vystřídat.

12:34

12:49
    Geoffrey Kinrade výborně zakončoval z mezikruží, ale jeho pokus zablokoval jeden z domácích hráčů.

13:24
    Kunkun se dostal stabilně do útočného pásma, Nikita Chlystov se probojoval do zakončení, jeho pokus kryje Alexander Salák. Komerční přestávka.

14:16
    První třetina pokračuje dál, domácí celek se dostal do útočného pásma, Gleb Zyrjanov poslal kotouč na modrou čáru, pak následovala rána od modré, která postrádala přesnost.

14:40
    Kyle Chipchura skvělel vypálil, jeho ránu z levého křídla kryje Alexander Salák.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první dvacetiminutovky, nyní se hosté stabilně usadili v pásmu, Alexander Salák kryje ránu, kterou vyslal Kyle Chipchura.

15:30
    Andreas Thuresson prodloužil do útočného pásma, ale zakončit se čínskému klubu nepodařilo.

16:12
    Cory Kane vybojoval pro své spoluhráče vhazování v útočném pásmu. Red Star se může pokusit vstřelit první branku v zápase.

16:47
    Domácí obrana je nyní pod tlakem, ale dokázala si poradit, mnoho šancí momentálně k vidění není,

17:14
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu, střelci jsou v zakončení nepřesní.

17:35
    Andreas Thuresson byl před domácí brankou zcela osamocený, ale nedokázal přesněji trefit kotouč. Gólman Alexander Salák proti střele soupeře zasahovat nemusel.

18:33
    Jonas Enlund hledal spoluhráče na modré, ten byl připravený pro střelu, ale Jonas Enlund zlomil hokejku při pokusu o přihrávku.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:17
    Hostující Zach Jüe zkoušel před brankou tečovat kotouč, ale jeho teč končí mimo.

19:40
    Kunlun má puk za svou brankou, hosté se nikam neženou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetina platí bezbrankový stav, na výraznější střelecký pokus čekáme. Optickou převahu mají hostující hokejisté. Gólmani zatím drží čistá konta.

20:01

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou, kotouč pod kontrolou mají domácí hokejisté.

20:43
    Cory Kane se pokouší založit útočnou akci, což se mu nepodařilo.

21:14
    Cory Kane se po rychlé akci spoluhráčů dostal do střelecké pozice. Najížděl na brankáře soupeře, Alexander Salák si malinko povyjel, zmenšil střelecký prostor, což stačilo k tomu, aby Kane minul.

22:53
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden tým se momentálně nemůže dostat do výraznější šance.

23:10
    Kunlun se pokouší vstřelit první branku zápasu, navíc bude hrát přesilovku.

23:28
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Simon Önerud – 2 min., nedovolené bránění).

24:00
    Sergej Koňkov vyhazuje přes všechny čáry, a tak se domácí celek osvobodil. Oba týmy střídají.

24:25
    Sibir znovu dostává puk přes všechny čáry, hosté musí zakládat akci od své brány.

25:28

25:34
    Nikolaj Demidov založil útočnou akci, sám se dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Magnus Hellberg.

26:54
    Sergej Barbašev je otřesený po střetu ve středním pásmu.

27:09
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Wojtek Wolski – 2 min., vražení na hrazení).

27:49
    Přesilovku hraje domácí celek, hostující hokejisté se zodpovědně brání.

28:13
    Geoffrey Kinrade napadá hodně vysoko, a tak mají hráči Sibiru velké problémy s rozehrávkou.

29:09

29:17
    Alexander Salák kryje střelecký pokus soupeře, dobře vypálil Gilbert Brulé.

29:44
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Marek Ďaloga – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Fjodor Beljakov – 2 min., hrubost).

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Na úvodní branku stále čekáme. K vidění mnoho šancí opravdu není.

31:36
    Sledujeme rychlý hokej, hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden tým se nemůže probojovat do zakončení. Gólmani mnoho práce namají.

32:01
    Denis Gorbunov se protlačil do střelecké pozice, ale jeho zakončení končí výrazně mimo branku.

32:20
    Jesse Blacker byl na malý moment před brankou volný, ale kotouč se k němu nedostal.

32:54
    Ránu od modré čáry vytěsnil Alexander Salák nad branku. Hra je tak přerušena, komerční přestávka.

33:29
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., sekání).

34:00
    Ani jeden celek se nemůže probojovat do zakončení.

34:38
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Kosticyn – 2 min., vražení na hrazení).

35:10
    Kunlun se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale domácí obrana hraje pozorně. Na výraznější šanci stále čekáme.

35:43
    Hraje se momentálně čtyři na čtyři, Kunlun drží hru v útočném pásmu, Alexander Salák zatím zasahovat nemusel.

36:21
    Arturs Kulda výborně vypálil, jeho ránu kryje gólman Salák. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

36:40
    Domácí hokejisté střídají, hosté se pokouší propracovat do výraznější šance. Zatím ale Kunlun podává dobrý výkon. Fjodor Beljakov od modré čáry minu, neujala se ani dorážka.

37:12
    Magnus Hellberg senzačně nyní podržel své spoluhráče. Alexander Bergström byl zcela volný, dostal přihrávku a vypálil. Jeho pokus senzačně našel hostující brankář v rukavici.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Jeden z hostujících hráčů, Gilbert Brulé, vypálil od modré čáry. Neuspěl. Následně Sibir vyhodil přes všechny čáry.

38:23
    Alexander Salák musel být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou, ale spoluhráči vybojovali kotouč, a tak se směr hry otáčí.

38:43
    V poklidném tempu se dohrává prostředí třetina, domácí celek se pokouší něco vymyslet v útoku, ale Kunlun vyhodil tak,a by z toho nebyl icing.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:36
    Jonas Enlund se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

39:51
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, sledujeme dramatický hokejový zápas, který zatím gól nenabídl. Hosté jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 20:13.

40:01

40:11
    Vladislav Naumov vypálil od modré čáry, jeho pokus ale končí mimo branku. Následně Magnus Hellberg kryje puk, vhazovat se bude před jeho brankou.

41:27
    Fjodor Beljakov stal na konci zajímavé akce, ale jeho pokus byl zablokovaný soupeřem.

42:16
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení. Mnoho šancí k vidění není.

42:44
    Vhazovat se bude před brankou Kunlunu, a tak se mohou domácí hokejisté pokusit získat vedení.

43:23
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jonas Enlund – 2 min., vysoká hůl).

43:37
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Dlouhé čekání na gól je u konce. Po rychlé přesilovkové kombinaci se prosazuje hostující WOJTEK WOLSKI. Jeho rána z nepříznivého úhlu se odrazila od Saláka do brány. Asistence: Gilbert Brulé.
    43:37 Wojtek WOLSKI - 0:1

43:47
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladimir Pervušin – 2 min., podražení).

45:04
    Hostující celek, který už jednu přesilovku proměnil, se nyní může dostat do dvoubrankového vedení. Brandon Yip nedokázal vypálit z první.

45:47

46:12
    Kunlun navyšuje své vedení. Výborně to udělal GEOFFREY KINRADE, který si vybruslil do lepší střelecké pozice a z kruhu nedal brankáři šanci. Asistence: Alexej Ponikarovskij.
    46:12 Geoffrey KINRADE - 0:2

46:53
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., krosček).

47:43
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Patrik Zackrisson – 2 min., vysoká hůl).

48:53

48:53
    Začíná přesilová hra hostujícího celku.

49:00
    Jedenáct minut nás dělí od konce třetí třetině, Red Star dokázal vstřelit dvě branky, díky čemuž má blíže k výhře.

49:43
    Gilbert Brulé nedokázal přesněji vypálit, domácí hrají v plném počtu.

50:02
    Kirill Vorobjov přišel o kotouč, a tak se domácí celek musí rychle vracet do obranného pásma.

50:20
    Magnus Hellberg kryje další ránu domácího hráče, hra je tak přerušena.

50:26
    Gilbert Brulé se dostal mezi kruhy, odkud vypálil, jeho pokus končí ale mimo branku. Brankář Alexander Salák zasahovat nemusel.

51:01
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Nikita Chlystov – 2 min., krosček).

51:21
    Simon Önerud tečoval puk před brankou, puk sice změnil směr, ale i tak dokázal zasáhnout brankář Magnus Hellberg.

51:36
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, Vjačeslav Osnovin byl připravený na zakončení, ale minul bránu.

52:01
    Dostáváme se do druhé poloviny přesilové hry Sibiru. Domácí hokejisté se nemohou stabilněji propracovat do střelecké pozice.

52:30
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hostující tým hraje momentálně velmi dobře takticky.

53:00
    Andreas Thuresson dostlal kotouč do útočného pásma a šel raději střídat. Kunlun nyní zrychluje střídání, pokouší se co nejvíce rozmělnit tlak domácích.

53:36
    Patrik Zackrisson dojel kotouč pozdě, vybojoval ho Andreas Thuresson. Ten vyhazuje až na branku. Kotouč ještě tečoval Kyle Chipchura.

54:03
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Fjodor Beljakov – 2 min., sekání).

54:31
    Kunlun má k dispozici přesilovou hru, díky tomu našetří čas v útočném pásmu, navíc se může pokusit navýšit své vedení.

54:56
    Gól v přesilovce znamená vedení Kunlunu již 3:0. NIKITA CHLYSTOV výrazně pozdržel svou střelu, čímž zmátl celou obranu i brankáře, a tak pohodlně skóroval.
    54:56 Nikita CHLYSTOV - 0:3

54:56
    Střídání v brance týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Eduard Rejzvich.

55:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté proměnili přesilovku, dostali se do vedení o tři branky.

57:13
    Ani jeden celek se momentálně nemůže probojovat do zakončení, sledujeme klidný závěr zápasu.

58:00
    Kunlun takticky dohrává zápas daleko od své branky, domácí celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.

58:25
    Eduard Rejzvich rozehrává za svou brankou, Sibir už mnoho času nemá, navíc přišel o puk, a tak vypálil nebezpečně Brandon Yip.

58:54
    Hra je přerušena, postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry v zápase, hosté míří za výhrou. Nyní se hraje už jen o to, zda Magnus Hellberg odejde s čistým kontem.

59:50
    A podle všeho to zvládne.

Hostující celek vyhrává tento zápas díky třem brankám ve třetí třetině 3:0. Novosibirsk nedokázal ani jednou překonat gólmana Kunlunu. Naopak po třetí brance odešel ze hry domácí Alexander Salák.

Českoslovesnká stopa v zápase
    Marek Ďaloga (KUN) 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 13:02
    Alexander Salák (SIB) 3 inkasované góly, 56 minut. (16:53:32)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 44. Wolski (Brulé), 47. Kinrade (Ponikarovskij), 55. N. Chlystov

HC Sibir Novosibirsk: Salák (55. Rejzvich) – Vereščagin, Naumov, Demidov, Jermakov, Ignatovič, Beljakov, K. Vorobjov – Önerud, Zackrisson, Bergström – Šarov, Enlund, Koňkov – Pervušin, Tkačenko, Osnovin – Gorbunov, Zyrjanov, Barbašev.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Šishlo, Ivanov

Diváci: 6 620