K. Vary – Vsetín 3:0 (kon.) | Havířov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:1 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 2:3 (po pr.) | Přerov – Kadaň 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:2 (kon.)
Kladno – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 18.10.2017, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Chance liga • 15. kolo

V odvetě se podařilo karlovarským hokejistům urvat cenné tři body a drží si tak domácí neporazitelnost. O třetí branku se postaral Jaromír Kverka, čímž potvrdil výhru Karlových Varů.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, na počtenou se loučí Kamila Ströerová. (19:50:02)

59:55
    Hosté zdržují hru.

59:40
    Karlovarští si přebírají kotouč, ale k šanci se již nedostanou.

58:14
    Valaši si konečně také sahají na kotouč, dostali se i do útočné třetiny, kde ovšem na Závorku nevyzráli.

57:34
    Jakub Flek se pokusil o gól, ale konečná střela nebyla dobrá.

56:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Matic Podlipnik vystřelil, ovšem střela nedoputovala až za brankovou čáru. U šance se objevil JAROMÍR KVERKA, který dorážel do prázdné branky. Asistence: Matic Podlipnik

55:37
    Další vyloučení na straně Vsetína. Dávid Gríger byl zasažen do oblasti hlavy krku, za což si Vít Jonák vysloužil 2 minuty + 10 minutový osobní trest.

55:20
    Energetici ihned po buly přicházejí o útočnou třetinu.

55:16
    Daniel Vítek (VSE) opouští svůj tým na dvě minuty. Odpykává si trest za podražení.

55:09
    Hosté se stále motají kolem branky domácích hokejistů.

54:58
    Zakázané uvolnění, které sudí odpískal, se fanouškům evidentně vůbec nelíbí.

54:49
    Markovič se pokoušel o menší potyčku před brankou Závorky, ale rychle si to rozmyslel.

54:20
    Nepřesné přihrávky, které Vsetín má, je dnes mohou stát bodový zisk.

53:45
    Vsetín se drží před Závorkou, ale nedokázal ho nijak ohrozit ani překvapit.

53:28
    Stloukalova formace se postarala o závan před brankou Horčičky, který odolal všem střelám karlovarských hokejistů.

53:05
    Krejčí nastřelil brusli Víta Jonáka.

53:00
    Další pokus Martina Kohouta byl opět neúspěšný díky Horčičkovi.

Dnešní utkání sleduje 2159 diváků.

52:48
    Petr Stloukal se prvně pokusil o navýšení skóre, ale střela mířila jen do mantinelu. O další střelu se postaral Martin Kohout, jehož rána byla zastavena Horčičkou. Přichází komerční přestávka.

52:20
    V této třetině dominuje domácí tým, který se postaral o několik skvělých šancí.

51:45
    Martin Rohan se už chystal ke střele, když v tu se bude znovu vhazovat.

51:40
    Valaši se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před brankáře Vsetína.

51:23
    Jakub Flek měl v dnešním zápase další velkou šanci. Nedokázal na poslední chvíli zvednout puk, a tak se skore nemění.

51:13
    Vsetín začal hrát velmi do těla.

50:36
    Energetici proplouvají ledovou plochou a jejich snažení končí až v Horčičky. Krejčí poslal dělovou ránu od modré rány, která označkovala mantinel za hostujícím brankářem.

50:10
    Poté se podařilo hostům osvobodit, ovšem zelená lavina se valí zpět do útočné třetiny.

49:46
    Karlovarští hokejisté se dostávají do útočné třetiny. O střelu se postaral Jaromír Kverka, Horčička jeho střelu vyrazil betonem.

49:20
    Jaroslav Markovič (VSE) se dopustil faulu na Daniela Krejčího, kterému hokejkou zajel do obličeje. Opouští tak ledovou plochu na dvě minuty za vysokou hůl.

48:50
    Vsetín zakládá nový útok, který zastavuje domácí brankář.

48:23
    Hosté se na okamžik zdrželi v útočné třetině, ale recept na bezchybného Závorku nenašli.

48:00
    Jakub Flek se dostal do samostatného úniku, ale k jeho smůle gólmana nepřekonal.

46:49
    Střelu Martina Kohouta ukryl Horčička do své lapačky.

46:35
    Tomáš Frolo (VSE) dostal osobní trest za nesportovní chování.

46:35
    Komerční přestávka.

46:16
    Václav Skuhravý dorážel volně ležící kotouč, ale zasadit ho do volného místa za Horčičkou, se mu nepodařilo.

45:55
    Domácí se drží ve vlastní třetině a pokouší se dostat do útoku.

44:50
    Karlovarští hokejisté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

43:30
    Martin Kohout vystřelil z kruhů, označkoval jen plexisklo za Horčičkou.

43:13
    Energetici nahodili do útočné třetiny. Nahození raději pokryl Horčička.

43:00
    Karlovy Vary se dopustily zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před Závorku.

42:16
    Energie hraje v plném počtu.

41:50
    Přesilová hra hostů se blíží ke konci.

41:07
    Vsetín se snaží proniknout přes střední pásmo, ale důslední hráči Energie napadají každou rozehrávku hostů.

40:45
    Hosté se zatím ani koutkem oka nepodívali do útočné třetiny.

40:14
    Vladimír Sičák (KVA) se dopustil držení a odchází tak na trestnou lavici.

40:01

Ve druhé periodě si domácí připsali další branku. O druhý gól Karlových Varů se postaral Petr Stloukal. Hra začala být akčnější, více zajímavá. Hosté se nedostali do žádné velké šance. Mimo té, kdy David Březina minul zcela prázdnou branku domácích. Třetí část zápasu začne v 19:10.

40:00

39:51
    V posledních vteřinách se hosté ještě dostali do šance, o kterou se postaral Tomáš Závorka.

39:46
    Na ledě se objevila krev, kterou právě odstraňuje jeden z ledařů.

39:25
    Vsetín se dopustil ofsajdu při přechodu do pásma Karlových Varů.

39:15
    Hra míří před Horčičku, díky zakázanému uvolnění hostů.

39:08
    Do konce druhé části zbývá jedna minuta.

38:44
    Na druhou stranu Horčička podržel svůj tým, když byl opravdu v úzkých.

37:57
    Hosté se nedostali k žádné vyložené šanci, mimo netrefené prázdné brány. Viditelnějším týmem jsou Karlovy Vary, kteří jsou akčnější, špatná je jen koncovka.

37:37
    Valaši zakládají útok, který je zastaven v obranné třetině energetiků.

37:25
    Jaromír Kverka nahodil do útočné třetiny, kde probíhá také souboj o kotouč.

36:41
    Poskakující kotouč zastavil Horčička.

36:30
    Oba týmy hrají hodně do těla, dohrávají osobní souboje a do všech jdou naplno.

35:54
    Po přesilové hře se dostala Energie několikrát do dobré šance, kterou nedokázala proměnit.

35:48
    Hosté hrají v plném počtu.

35:30
    Energetici si dostávají valachy pod velký tlak a slušně topí pod kotlem.

35:13
    Krejčí nastřelil brusli jednoho z hostujících hráčů.

34:21
    Karlovarským se v přesilové hře nedaří udržet v útočné třetině.

33:43
    David Březina (VSE) se provinil podražením a odchází tak na dvě minuty zpytovat svědomí na trestnou lavici.

32:55
    David Brežina trefil tyčku Závorkovy svatyně.

32:48
    Vsetín se dopustil ofsajdu, následuje komerční přestávka.

32:15
    Karlovarští se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří před Tomáše Závorku.

31:20
    Tomáš Rohan se pokusil o třetí gól energetiků, ale střela nebyla přesná.

31:05
    Karlovarští se zabydleli v útočné třetině a hledají recept na Horčičku.

30:27
    Polovina druhé periody je za námi a oba týmy hrají v duchu fair-play. Prozatím nebylo žádné vyloučení.

30:15
    Valaši se dostávají ke kotouči, jejich rozehrávku zachytil jeden z karlovarských hráčů.

29:33
    Milan Davídek skvěle napadal vsetínskou rozehrávku.

29:20
    Skuhravý objel oba beky, dostal se i do zakončení, které Horčička vychytal.

28:45
    Kohout nahrál PETRU STLOUKALOVI, který tváří v tvář prostřelil Horčičku jednoduchou střelou. Asistence: Martin Kohout, Jaromír Kverka.

28:33
    Tomáš Vávra vypálil, Závorka je střelu vyrazil ramenem až do ochranné sítě.

27:56
    Kucharczyk netrefil úplně prázdnou bránu domácí Energie. Právě propásl největší a nejjasnější šanci dnešního duelu.

27:45
    I hosté si dostávají energetiky pod tlak.

27:16
    Sebastian Gorčík se pokusil o navýšení skore, ale hostující gólman nenechá žádnou střelu projít za svá záda.

26:38
    Za Závorkovo brankou probíhá souboj o kotouč, ze kterého odchází vítězně Vsetín.

26:28

25:55
    Fanoušci se také probrali a zuřivě podporují své oblíbence.

25:36
    Jakub Flek se postaral o další šanci domácích, Horčička opět zasáhl včas.

25:20
    Vladimír Sičák se drží na kotouči a posouvá svůj tým přes střední pásmo.

24:44
    Horčička si připisuje další zákrok.

22:04
    Michal Vachovec spolu se Sebastianem Gorčíkem se postarali o šanci, která zvedla ne jednoho fanouška ze sedačky. Gorčík prvně pálil, odražený puk se dostal k Vachovcovi, který sice vyslal dělovku, ta ovšem mířila mimo Horčičkovu branku.

21:38
    Karlovarští se drží na kotouči, po chybě se zmocnil puku Vsetín, který se do žádné akce nepustil.

20:40
    Martin Podevša prověřil pozornost Závorky, který kotouč vyrazil ramenem.

20:37
    Energetici vyhodili na zakázané uvolnění, hra míří před Tomáše Závorku.

20:18
    Hosté se ihned pouští do akce, ovšem důsledná obrana karlovarských hokejistů si s návštěvou valachů poradila.

20:01

Oba týmy naskočily do utkání velmi opatrně. Přesto se podařilo energetikům vstřelit úvodní branku zápasu, autorem gólu se stal Matic Podlipnik. Na další branky si musíme počkat do druhé periody, která začne v 18:17.

20:00

19:49
    David Vítek v posledních vteřinách prověřil Závorku střelou od modré, ale domácí brankář se nenechal střelou nijak zaskočit.

19:44
    Hosté vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění, hra zůstává v útočné třetině energetiků.

19:38
    Další střela beka Rohana, která tentokrát mířila mimo branku Vsetína.

19:33
    Martin Rohan vystřelil od modré čáry, Horčička zasáhl.

18:55
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:20
    Karlovarští uklidňují hru.

18:02
    Nakonec se odhodlal střílet Ondřej Šafář, který mířil pouze na hostujícího brankáře.

17:50
    Energetici se motají kolem vsetínské svatyně a hledají vhodnou pozici ke střele.

17:15
    Osmík zachytil vsetínskou rozehrávku.

17:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

16:45
    Další pokus karlovarských hráčů. Konkrétně Vladimír Sičák se pokusil o branku, když vystřelil od modré, ale Horčička zakročil v pravý okamžik.

16:00
    Jakub Flek našel volného Matice Podlipnika, zadovkou poslal kotouč na Podlipnika, který nezakončil správně.

15:25
    Petr Stloukal se pokusil překonat Horčičku z kruhů, ale hostující gólman zakročil včas.

14:58
    Ondřej Šafář (KVA) se dopustil držení. Vít Jonák (VSE) odchází za hrubost.

14:35
    Domácí hrají v plném počtu.

14:11
    Krenželok prověřil pozornost Závorky, ale domácí brankář zakročil včas.

12:32
    Václav Skuhravý (KVA) se dopustil krosčeku, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

12:32

12:20
    Hosté se ujímají kotouče, ovšem po chybě v obranné třetině, se do šance dostal kapitán Václav Skuhravý, který svou střelou z mezikruží nepřekonal Horčičku.

11:43
    Nakonec se podařilo karlovarským hokejistům vstřelit úvodní branku zápasu. Autorem gólu se stává MATIC PODLIPNIK, který střelou od modré čáry překonal Horčičku. Asistence: Martin Kohout.

10:58
    Karlovy Vary mají v dnešním zápase velké problémy. Dostali se do nadějné šance, kterou ovšem nedokázaly proměnit.

09:50
    Když si Energie dostala hosty pod dostatečný tlak, nakonec se stejně hostům podařilo osvobodit.

08:41
    Domácí Energie se nedostala do jediné nebezpečné šance.

08:24

08:04
    Karlovy Vary mají velký problém s usazením se v útočné třetině.

07:48
    Hosté dobře brání a nepouští energetiky do své třetiny.

07:34
    Karlovarští si prozatím nepřipsali jedinou střelu na brankáře v přesilové hře.

07:05
    Energetici přesto bojují o útočnou třetinu. Hosté však všechny nebezpečné možnosti vyhazují do bezpečné vzdálenosti.

06:40
    Ihned po vhazování se Vsetín osvobozuje.

06:34
    Jakub Teper (VSE) se provinil hrou vysokou holí, když se jeho hokejka objevila v obličeji Dávida Grígera. Teper tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici za svůj přestupek.

06:03
    Hosté se osvobodili z karlovarského sevření.

05:33
    Osmík tečoval střelu od modré čáry, přesto kotouč do branky nemířil.

05:00
    Karlovarští berou kotouč na vlastní hokejky a dostávají se do útočné třetiny.

04:41
    Sebastian Gorčík vystřelil, Horčička střelu vyrazil betonem.

04:20
    Radim Ostřil vypálil od modré čáry, ale střela nebyla přesná.

03:56
    Vsetín se při přechodu do útočné třetiny dopustil ofsajdu.

03:40
    Hosté se pokouší projít přes střední pásmo.

02:56
    Do nebezpečné šance dostali na druhé straně také domácí, kteří minuli prázdnou branku Horčičky.

02:40
    Valaši si dostali energetiky pod tlak, ale překonat domácího brankáře se jim nepodařilo.

01:50
    Šafář proplul s kotoučem až do obranné třetiny hostů, nakonec byl zastaven vsetínskou obranou.

01:11
    Hosté dobře napadají karlovarské rozehrávky.

00:48
    Energie zakládá nový útok za svou brankou.

00:20
    Valaši se dostávají do útočné třetiny, kde se snaží překonat Tomáše Závorku.

00:18
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, hra míří zpět před brankáře Vsetína.

00:02
    Energetici se ujímají kotouče a přesouvají se před Horčičku.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan (A), Podlipnik, J. Tomeček, Šafář – T. Rohan, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek.

VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Dundáček, Teper, Ostrčil, Frolo (A), D. Krenželok, Šenkeřík – Podešva, Kucharczyk (A), Slováček – Březina, Vrána, Markovič – Pokorný, Hruška (C), Jonák – Půček, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Toman, Coubal.

Tým, kterému patří v tabulce třinácté místo, má jistě také co nabídnout. To předvedl již ve druhém ligovém zápase, když karlovarskou Energie porazil v prodloužení. Posledními dvě soupeři před Karlovými Vary, se pro Vsetín stala Třebíč. Valaši však podlehli soupeři výsledkem 1:3 pro Třebíč. Ovšem chuť si Vsetín napravil, čekalo na něj Ústí nad Labem. Na domácím ledě valaši excelovali a rovnou sedmkrát rozvlnili síť za ústeckým brankářem. Na venkovních stadionech se přesto Vsetínu nedaří a patří mu 13. místo. Luboš Hořička jakožto gólman vsetínských hráčů je 23. v tabulce brankářů celé ligy. David Březina posbíral 14 bodů, Jaroslav Markovič se zasloužil o 11 bodů a Ondřej Slováček má také 11 bodů na kontě. Hokejisté ze Vsetína jsou jistě nabuzení z předešlé výhry, a tak budou chtít vyhrát i v KV Aréně. Dokáži valaši jako první uspět v karlovarské pevnosti nebo odjedou s prázdnou?

Karlovarští hokejisté přivítají na domácím ledě Vsetín. Energetici si drží neporazitelnost v KV Aréně, kterou budou chtít za každou cenu udržet. Navíc po prohře s Frýdkem Místkem si Karlovy Vary budou chtít napravit chuť. Veškeré tabulky mluví ve prospěch domácích. Nejen celková tabulka, ale také tabulka domácích zápasů, produktivity, přesilových her i oslabení. Karlovarským hráčům se v této sezoně daří téměř vše, mimo venkovní duely. Tabulku střelců vede karlovarský Ondřej Beránek, produktivita patří Matici Podlipnikovi, který má 17 bodů na svém účtě. Vzadu mají energetici velkou oporu v podobě Filipa Novotného, jenž je druhým nejlepším brankářem celé ligy. Domácí celek se navíc bude chtít předvést před vlastním publikem, už jen kvůli tomu, že na zápas do Kadaně, přijelo přes 700 karlovarských fanoušků. Na oplátku dokázali hokejisté z Karlových Varů odvézt z nedaleké Kadaně tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 12. Podlipnik (Kohout), 29. Stloukal (Kohout, Kverka), 57. Kverka (Podlipnik)

Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Toman, Coubal