Kunlun – Vladivostok 2:3 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Jaroslavl 3:4 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:5 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Viťaz – Minsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 23.10.2017, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz a HC Dinamo Minsk.

HC Dinamo Minsk.odehrál 23 zápasů (9-1-2-11) a vybojoval jednatřicet bodů. V tabulce Západní konference je na deváté, první nepostupové, pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Dynamo Moskvu 2:1, Nižněkamsk 3:1 a Novgorod 5:1. Tým nestačil na Ufu 2:4 a Soči 1:3.

HC Viťaz odehrál dvacet pět zápasů (7-1-3-14). Vybojoval dvacet šest bodů. Z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Nestačil na Jekatěrinburg 3:5, Čeljabinsk 1:2. Magnitogorsk 1:3, Ladu 1:3 a Dynamo Moskvu 1:5. V posledních čtyřech zápasech vstřelil celkem tento tým jen čtyři branky.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:30
    Domácí celek hraje v červeném. hosté v bílém. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostů.

00:50
    Dmitrij Korobov čekal na přihrávku na modré čáře, ale puk se k němu nedostal.

01:17
    Domácí hokejisté se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale marně.

01:50
    Igor Saprykin kryje střelecký pokus Alexandra Kitarova. Jeho zakončení nebylo dostatečně důrazné.

02:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

03:00
    Hosté mají kotouč pod kontrolou, ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení. Gólmani mnoho práce nemají.

03:33
    Hosté se sice dostali do útočného pásma, ale k zakončení se Minsk neprobojoval.

04:13
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku, Igor Saprykin tak musí být pozorný.

04:30
    Igor Saprykin kryje střelecký pokus. Alexandr Pavlovič se dostal do zakončení z otočky, ale jeho ránu zastavil brankář.

05:37
    Domácí se dostali do útoku, Dmitrij Sjomin byl volný před brankou, puk se k němu nedostal. Následně Sergej Gimajev vypálil od modré čáry.

06:30
    Alexandr Denežkin dobře vypálil z kruhu. Jeho ránu bez přípravy zastavil hostujíc Jhonas Enroth.

06:30
    Viťaz hraje aktivně, dostal se do předbrankového prostoru, ale nemůže výrazněji vypálit.

07:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

08:11
    Arťom Volkov nestihl kotouč v útočném pásmu, a tak hrají domácí obránci. Oba týmy střídají.

09:11
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., krosček).

09:44
    Domácí celek hraje přesilovou hru aktivně, probojoval se stabilněji v útočném pásmu.

10:08
    Hostující celek ustál domácí tlak a nyní se hraje ve středním pásmu. Mnoho šancí k vidění není.

10:33
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Z brankoviště puk do brány poslal ALEXEJ SEMJONOV. Asistence: Alexej Kopejkin.
    10:33 Alexej SEMJONOV - 1:0

12:25
    Sledujeme klidný hokej. ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není. Drobnou optickou převahu mají domácí.

13:10
    Niclas Burström to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný soupeřem.

13:27
    Jhonas Enroth musí být pozorný, hraje se nyní před jeho brankou.

14:50
    Alexandr Kulakov se pokoušel propracovat do útočného pásma, což se mu podařilo. Následně ale Dinamo zakončit nedokázalo.

15:07
    Igor Saprykin musel být pozorný, do střelecké pozice se dostal Quinton Howden, ale kotouč netrefil podle představ.

16:13
    Minsk se propracoval do střelecké pozice, na poslední chvíli ale kotouč odehrál obránce.

16:47
    Viťaz rozehrával od své branky, následně se do zakončení dostal Jaakko Rissanen, jeho tvrdou ránu kryje gólman.

17:20
    Alexandr Nikulin výborně vypálil, jeho pokus kryje brankář hostujícího celku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry první třetiny, Alexej Kopejkin nedokázal dobruslit vyhozený kotouč, a tak je z toho icing.

18:19
    Igor Saprykin kryje střelecký pokus od modré čáry. Následovat bude vhazování před brankou domácích.

18:25
    Hraje se momentálně ve středním pásmu, do útočného se sice dostal Quinton Howden, ale vypálit na branku nedokázal.

19:02
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, domácí Alexandr Nikulin se propracoval do zakončení, ale minul.

19:39
    Jhonas Enroth kryje velkou šanci, do které se dostal Niclas Burström. Buly před brankou Minsku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, prosadil se v přesilové hře. Minsk na výraznější střeleckou pozici čeká.

20:01

21:54
    Sledujeme rychlý hokej ve druhé třetině, Marc-Andre Gragnani se propracoval do zakončení, jeho pokus kryje domácí brankář.

22:27
    Andrej Stěpanov má kotouč za svou brankou pod kontrolou, postupně se pokouší rozehrávat.

23:40
    Ilja Šinkevič to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný.

23:56
    Více ze hry mají nyní domácí, ti se nastěhovali do útočného pásma. Hostující obránce ale kotouč získal a směr hry se otáčí.

25:06
    Bez výraznější šance se momentálně hraje, hra se přelévá ze strany na stranu.

25:24
    Jack Skille vypálil z mezikruží, bránu ale trefit nedokázal.

25:46
    Dinamo se nastěhovalo do útočného pásma, pokoušelo se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale bez gólu.

27:10
    Arťom Volkov měl kotouč na modré čáře a vypálil. Jeho pokus ale domácí obránce Alexej Semjonov zablokoval.

28:18
    Domácí Igor Golovkov dobře vypálil od modré, jeho rána byla zablokovaná, Jhonas Enroth zasahovat vůbec nemusel.

28:57
    Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hokejisté.

29:10
    Vladimir Děnisov vybojoval kotouč před vlastní brankou, ale málem o něj přišel. Hostující obránce situaci zvládl.

29:40
    Alexej Makejev se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus výborně vyrazil brankář Jhonas Enroth.

30:26
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině i zápase, více ze hry mají domácí hokejisté.

30:36
    Domácí celek navyšuje své vedení, po dlouhém obléhání brány se tvrdou ránou od modré čáry prosazuje VOJTĚCH MOZÍK. Asistence: Alexej Makejev.
    30:36 Vojtěch MOZÍK - 2:0

31:05
    Igor Saprykin kryje kotouč po střele Andreje Stěpanova. Následuje komerční přestávka.

32:00
    Domácí celek hraje aktivně, pokouší se přidat další branku, Alexandr Denežkin to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl.

32:22
    Borna Rendulić mohl zakončit, ale rozhodl se ještě pro přihrávku. Následně Jhonas Enroth kryje kotouč.

32:56
    Domácí hokejisté hrají aktivně, Dmitrij Sjomin hledal spoluhráče, ale nedokázal přesněji přihrát.

33:53
    Hraje se spíše ve středu hrací plochy, ani jeden celk se nikam nežene.

34:06
    Alexej Kopejkin dobře vypálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu kryje gólman.

34:15
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

35:35
    Dlouhou přesilovou hru hrají domácí hokejisté.

35:52
    Po střele Alexeje Semjonova vyrazil hostující brankář kotouč do ochranné sítě nad brankou.

36:31
    Hned tři střelecké pokusy z bezprostřední blízkosti musel zastavit hostující brankář. Jhonas Enroth nyní drží své spoluhráče.

36:59
    Další zakončení od modré čáry, Roman Horák neuspěl, jeho pokus drží brankář Minsku.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:19
    Další využití přesilovka, po pěkné kombinaci se puk dostal do míst, kde byl zcela volný ALEXEJ MAKEJEV, který neměl problém poslat kotouč do odkryté brány. Asistence: Vojtěch Mozík a Borna Rendulić.
    37:19 Alexej MAKEJEV - 3:0

38:00
    Domácí celek hraje dál aktivně a chce své vedení ještě navýšit. Hostující obrana v čele s brankářem je nyní pozorná.

38:30
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Kotouč mají pod kontrolou hosté.

39:00
    Minsk kombinuje s kotoučem na holi, hosté se dostali do dobré šance, ale Sergej Drozd nezakončil z bezprostřední blízkosti.

39:25
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí celek kontroluje hru.

39:30
    Alexej Kopejkin vypálil z kruhu, jeho ránu brankář Jhonas Enroth zastavil.

39:46
    Ještě jedna domácí střela na branku, gólman Jhonas Enroth byl znovu pozorný.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dvě branky přidali hosté ve druhé třetině, a tak vedou 3:0 a mají dobrou výchozí pozici pro třetí třetinu. Naopak hosté musí výrazně přidat.

40:01

40:51
    Domácí celek hraje stále aktivně, pokouší se něco vymyslet na obranu soupeře.

41:35
    Sledujeme rychlý hokej, Borna Rendulić byl připravený na zakončení, ale kotouč netrefil podle představ.

42:00
    Ilja Šinkevič nahazoval kotouč na branku, jeho pokus kryje Igor Saprykin.

42:54
    Arťom Švec-Rogovoj se dostal do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho pokus zablokoval obránce.

43:38
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho šancí ve třetí třetině k vidění není.

44:48
    Hosté se propracovali do útočného pásma, Justin Fontaine zkoušel vypálit, ale jeho ránu kryje brankář.

44:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Kopejkin – 2 min., sekání).

46:30
    Jack Skille se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho tvrdou ránu kryje brankář Igor Saprykin. Ten si poradil i s dorážkou.

46:45
    Domácí navyšují své vedení, dávají gól v oslabení. Po výborné přihrávce Horáka nadvakrát překonal brankáře Minsku ALEXEJ MAKEJEV. Asistence: Roman Horák.
    46:45 Alexej MAKEJEV - 4:0

48:10
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat, mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí mají výrazně více ze hry.

48:34
    Viťaz pokračuje v aktivní hře a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Arťom Vorošilo pálil mimo branku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Andrej Stěpanov to zkoušel od modré, ale neuspěl.

50:26
    Hraje se za hostující brankou, domácí drží hru takticky daleko od své brány.

50:55
    Domácí celek dostal kotouč do brány, ale bylo to po faulu na brankáře, gól tak platit nemůže.

50:56
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jhonas Enroth – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Borna Rendulić – 2 min., nedovolené bránění).

50:56
    Střídání v brance týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.

52:46
    Po komerční přestávce dál pokračuje zápas, ve kterém zatím vede domácí celek o čtyři góly a má namířeno k výhře.

53:14
    Nikita Vyglazov tečoval kotouč před brankou, do výraznější šance se ale nedostal.

53:32
    Domácí se usadili v útočném pásmu, sledujeme aktivní hru Viťazu.

54:03
    Stále drží domácí útočné pásmo , ale nemohou se propracovat do zakončení.

54:20
    Alexej Kopejkin dobře vypálil, Nikita Vyglazov tečoval a Michail Karnauchov kryje kotouč.

55:45
    Arťom Vorošilo vypálil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný, gólman zasahovat nemusel.

56:04
    Niclas Burström jemně změnil dráhu střely od modré, ale i tak zasáhl gólman.

57:26
    Arťom Vorošilo výborně zakončoval z mezikruží, jeho pokus kryje brankář Michail Karnauchov, který přerušuje hru.

57:40
    Domácí vedou o čtyři góly, ale i tak se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, hosté se musí bránit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:17
    Ilja Šinkevič vybojoval kotouč za svou brankou a pokouší se rychle dostat hru do útočného pásma. Neuspěl.

58:37
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o výhře domácích už nepochybuje vůbec nikdo.

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve třetí třetině.

59:16
    Igor Saprykin zasahovat nemusel, střela od modré čáry k němu nedolétla.

59:40
    Už se vůbec nic nestane.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně jednoznačně.Svého soupeře porazili 4:0, gólman Igor Saprykin vychytal čisté konto. Dva góly zaznamenal Alexej Makejev.

Československá stopa v zápase
    Roman Horák (CEC) 0+1, čas na ledě 18:32, 2 střely,
    Vojtěch Mozík (CEC) 1+1, čas na ledě 18:37, 2 střely (21:04:36)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. A. Semjonov (Kopejkin), 31. Mozík (Makejev), 38. Makejev (Mozík, Rendulić), 47. Makejev (Horák)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (M. Birjukov) – Katičev, Gimajev, Golovkov, Mozík, A. Semjonov, Burström, Voronkov – Horák, Vyglazov, Švec-Rogovoj – Denežkin, A. Nikulin, Makejev – Kulagin, D. Sjomin, Vorošilo – Kopejkin, Rissanen, Rendulić.
    HC Dinamo Minsk: Enroth (51. M. Karnauchov) – Gragnani, Děnisov, Korobov, Chenkel, Šinkevič, Znacharenko – Skille, Howden, Fontaine – Pavlovič, Kitarov, A. Volkov – Linglet, Kovyršin, Gavrus – Kulakov, Drozd, An. Stěpanov – Šarangovič, Bujnickij.