FC Lokomotíva Košice
2:2 (1:2)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
sk Pátek 27.10.2017, 14:00 • Družstevná pri Hornáde • MONACObet liga • 14. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 14. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy.
    V dnešnom súboji si zmerajú sily FC Lokomotíva Košice a FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa. Stretnutie sa začne o 14:00.

Pohronie má po 13 kolách na konte 14 bodov, čo nie je najhoršia, no ani najlepšia situácia. Aktuálne to stačí na 11. miesto. Tri výhry, päť remíz a rovnako päť prehier. Taká je celková zápasová bilancia mužstva, ktoré hrá svoje domáce zápasy v Žiari nad Hronom. Skóre hostí tohto duelu je tiež pozitívne – 20:16. V poslednom týždni to bola v Žiari dobrá prestrelka, ktorú Pohronie nezvládlo o jeden gól. Z víťazstva sa tešila Sereď po výsledku 3:2.

Líder tabuľky stratil body iba v troch prípadoch, Košice ako prvé vyhrali desať zápasov, vďaka čomu na východe republiky vládne spokojnosť. Aktívne skóre 24:9 je tiež výborné, obrana Lokomotívy je spoločne so skalickou a popradskou najlepšia v súťaži. V minulom kole zavítali Košice do Liptovského Mikuláša. Duel s Liptákmi bol vyrovnaný, avšak Košičania preukázali väčšiu kvalitu a odniesli so sebou tri body po výhre 2:1. Podľa tabuľkového postavenia budú domáci v súboji s Pohroním jasným favoritom.

Úvodné zostavy:

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Ilinjo, Gáll, Kolek, Karaš, Cicman, Zajac (C), Pavúk, M. Tóth, Kuľha, Horváth
    Náhradníci: Dický, Beli, Serečin, L. Tóth, Fabini, Cmarko, Ristovski

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Packo – Nosko, Pittner, Sekereš, Pelegríni (C), Ďungel, Frimmel, Nurković, Garaj, Pavúk, Paraj
    Náhradníci: Urminský, Župa, Prikryl, Hudák, Blahút

Rozhodca: Ivan Kružliak – Martin Balko, Tomáš Somoláni.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Pohronie dalo gól!
    Bleskový štart do stretnutia od hostí! Rýchly útok je zakončený presnou strelou LUKÁŠA GARAJA za chrbát Brédu, líder tabuľky prehráva 0:1!

3
    Pohrončania pridávajú ďalšie zakončenie, to však míňa priestor troch žrdí.

5
    Lokomotíva Košice dala gól!
    Odpoveď na seba nenechala dlho čakať! Košičania sú späť v hre, v piatej minúte začíname prakticky od nuly. LUKÁŠ HORVÁTH vyrovnáva na 1:1.

7
    Domáci fanúšikovia istotne zažili menší šok, ktorý však futbalisti Lokomotívy rýchlo zažehnali. Pri lopte už opäť hostia.

8
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa domáci brankár nemusel báť. Lopta končí za bránou.

9
    Košičania akoby prespali úvod duelu, loptu často strácajú, čo dáva možnosť Pohroniu na rýchle brejky.

11
    Časté straty lopty na oboch stranách, hra sa čiastočne upokojila.

12
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

13
    Štatistika držania lopty sa už preklopila na domácu stranu.

14
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

15
    Ďalší ofsajd domáceho borca, obrana Pohronia vystúpila veľmi dobre.

17
    Hostia sú aktívnejší, čo sa striel týka. Bréda pri tomto pokuse zasahovať nemusel, no pre Lokomotívu to nie je vôbec dobré znamenie.

19
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

20
    Domáci futbalista sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

22
    Polovicu polčasu máme takmer za sebou, po skorých góloch Garaja a Horvátha panuje momentálne nerozhodný výsledok.

23
    Niekoľko sekúnd po poslednom príspevku si to hostia rozmysleli a druhýkrát v zápase vyhrávajú. Je naozaj pozoruhodné, že sa presadzujú iba Lukášovia, svoj tím do vedenia posiela kapitán Pohronia LUKÁŠ PELEGRÍNI.

25
    Domáci futbalisti vyskúšali pozornosť Packa, ten však zasahuje dvakrát po sebe.

26
    V permanencii aj Bréda, tentokrát to už malo šťastný koniec pre domácu stranu.

27
    Košičania napriek všetkému nie sú lepším mužstvom na ihrisku, Pohronie sa na tento súboj pripravilo naozaj výnimočne.

29
    Ani toto zakončenie tímu hostí neohrozilo domáceho gólmana.

30
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je v posledných chvíľach priam tragická. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

31
    Polhodina stretnutia je za nami, hlavný arbiter píska útočný faul futbalistu Lokomotívy.

32
    Domáci futbalista vypálil projektil na bránu súpera, brankár hostí loptu vyráža na roh!

33
    Nákop do pokutového územia to nebol zlý, hostia sa ale ubránili a loptu odkopli do stredu poľa.

35
    Prvé nepresné zakončenie Košičanov sme zaznamenali až v 35. minúte, Packo koncovku kontroloval očami.

36
    Hosťom dnes futbal chutí. Pohronie sa snaží o ofenzívne kúsky, ktoré im takmer vychádzajú.

37
    Zblokovaná strela spoza veľkého vápna, rohový kop pre hostí.

38
    Rohový kop odvrátil hneď prvý brániaci hráč, futbalisti si túto štandardku zopakujú ešte raz.

39
    Lokomotíva vyšla z tejto situácie ako víťaz, Košiciam rýchly brejk nevyšiel.

40
    Štvrtý rohový kop pre vedúci tím, Bréda si nemôže ani poriadne vydýchnuť.

41
    Domáci brankár výborne čítal hru a loptu posiela za pokutové územie.

42
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

43
    Posledné chvíle prvého polčasu patria hráčom Pohronia, Košičania majú čo meniť po zmene strán.

48
    Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

49
    Pohronie sa nikam neponáhľa, hráči hostí nechcú nič riskovať.

50
    Musíme podotknúť, že sa hrá bez žltých kariet, hlavný rozhodca tak nevstupuje do priebehu hry nejako často.

51
    Domáci útočník mieril nepresne, Packo rozohráva nakrátko.

52
    Faul na vlastnej polovice od futbalistu Pohronia, štandardka pre Loky.

53
    Packo s prvým zákrokom po zmene strán, Košice ostávajú v útoku.

53
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Gáll, prichádza Serečin.

54
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

56
    Desať minút z druhého polčasu je za nami, Pohronie svoje vedenie zvláda viac ako dobre.

57
    Píska sa ofsajd, jeden z domácich hráčov bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

58
    Po jednom zo súbojov sa píska faul. Hostia iba nechápavo krútia hlavami a nechápu, prečo sa toto pískalo.

59
    Pohronie získalo loptu rýchlym spôsobom späť a bude zahrávať roh.

60
    Bréda zasahovať nemusel, Košice mieria do rýchleho protiútoku.

61
    Šanca na brejk, domáce mužstvo sa s ňou ideálne nevysporiadalo.

62
    Hodina hry je za nami, Lokomotíva by mala pridať na obrátkach, ak nechce odísť bodovo naprázdno.

63
    Tečovaná strela hosťujúceho hráča, šiesty roh pre Pohronie...

64
    Posledné minúty patria naozaj hosťom, ktorí útočia a zároveň nepúšťajú Košičanov do výraznejších šancí.

65
    Domáci futbalista si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre hostí.

67
    Vhadzovanie pre domácich na útočnej polovici. Pressing Pohrončanov donútil Košice vrátiť sa na vlastnú polovicu.

68
    V 68. minúte zahráva Lokomotíva iba druhý roh v celom zápase, keď Packo strelu vyrazil za bránkovú čiaru.

69
    Mizerná exekúcia, lopta následne odkopnutá ďaleko od Packa.

70
    Po druhom rohu prichádza aj tretí. Vyzerá to tak, že Košice naozaj prepli o level vyššie.

70
    Po treťom rohu prichádza tretia strela mimo brány. Aj toto zakončenie bolo tečované, štvrtý roh pre Košice.

71
    Rohový kop vzrušenie nepriniesol, my sme sa prehupli do záverečných dvadsiatich minút.

72
    Žltú kartu dostáva Packo (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

73
    Prvá karta zápasu prichádza neskoro, môžeme očakávať stupňovanie ataku od lídra tabuľky.

75
    Domáci dobiehajú hostí v štatistike rohových kopov. Čo z toho, keď ani po tomto centri gól na 2:2 neprišiel.

76
    Na začiatku záverečnej štvrťhodiny prichádza strela mimo, Packo sa s rozohrávkou neponáhľa.

77
    Ataky domácim futbalistom nevychádzajú, centrované lopty končia za bránou Pohronia.

77
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Frimmel, prichádza Blahút.

78
    Nepresná akcia Pohronia, Bréda už rozohral.

79
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

81
    Jednoducho to nejde. Košiciam sa nedarí prekonať hosťujúceho brankára.

82
    Kúskovanie hry pomáha Pohroniu, Lokomotíva navyše rozohráva dosť nepresne.

83
    Packo zasahuje aj po šiesty raz. Ak hostia udržia výhru, bude to práve Packo, ktorý na nej bude mať obrovitánsky podiel.

84
    Košičania posielajú čoraz väčší počet hráčov dopredu, čo z toho bude teraz?

84
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Kolek, prichádza Dický.

85
    Priamy kop domáci futbalista nezahral vôbec zle. Lopta prešla cez múr, aby nakoniec skončila v rukaviciach Packa.

86
    Rohový kop číslo šesť pre domácich, snaha o vyrovnanie vrcholí.

87
    Desiata strela na bránu, Packo má čo robiť, aby udržal vedenie svojho tímu.

88
    Lokomotíva zahrávala v krátkom časovom rozpätí ďalšie tri rohové kopy. Neskutočné.

89
    Na začiatku predposlednej minúty prichádza už jedenásty roh Košíc po zblokovanej strele.

89
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Ďungel, prichádza Hudák.

89
    Košiciam nie je dopriate, do brejku idú hostia.

90
    Žltú kartu dostáva Cicman (FC Lokomotíva Košice).

90
    K faulu došlo zhruba tri metre od šestnástky, zaslúžená karta a šanca na poistenie výsledku pre Pohronie.

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty.

90+1
    Štandardka nebola zahraná vôbec dobre, do útoku už idú domáci.

90+2
    Roh pre Lokomotívu, konkrétne dvanásty.

90+2
    Žltú kartu dostáva Ilinjo (FC Lokomotíva Košice).

90+3
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Pavúk, prichádza Prikryl.

90+3
    Napätie vrcholí, hráčmi lomcujú emócie.

90+3
    Žltú kartu dostáva Nurković (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

90+3
    Taktické zastavenie útoku, ešte je tu jedna, možno dve šanca na vyrovnanie pre Košice.

90+4
    Neskutočné! Na začiatku poslednej minúty Lokomotíva vyrovnáva a stále môže vyhrať. RÓBERT CICMAN je hrdinom Košíc, ktoré dnes siahnu minimálne na bod.

90+5
    Hrá sa už piata nadstavená minúta, pridajú sa aj nejaké sekundy naviac. Ťažko povedať, koľko ich nakoniec bude.

90+5

Držanie lopty: 59 % : 41 %.
    Strely na bránu: 12:4. Strely mimo: 6:7. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:15.

Vyrovnané stretnutie až do samého konca. Góly padali ako na začiatku duelu, tak aj na jeho konci. O prvé tri sa postarali traja hráči s rovnakými krstnými menami. Meno Lukáš svietilo pri góle Garaja, Horvátha aj Pelegríniho. O konečnom výsledku ale rozhodol iný futbalista. Róbert Cicman v poslednej minúte nadstaveného času upravil na konečných 2:2, čo v preklade znamená, že Lokomotíva sa udrží na čele tabuľky aj po štrnástom kole. Pohronie si taktiež pripísalo bod, no nestačilo to na posun v ligovej tabuľke. (15:54:53)

Viktor Kalinács

Branky: 5. Horváth, 90+4. Cicman – 2. Garaj, 23. Pelegríni

Karty:   90. Cicman (LKE), 90+2. Ilinjo (LKE) – 72. Packo (POH), 90+3. Nurković (POH)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:15.

Rozhodčí: Ivan Kružliak – Martin Balko, Tomáš Somoláni