Švédsko – Česko 5:3 (kon.) | Švýcarsko – Kanada 2:3 (kon.)
konec
Švýcarsko
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Kanada
Středa 08.11.2017, 20:15 • Tissot Arena, Biel • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 3.99 4.94 1.65
Partner:
   
  58:52
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Vincent Praplan – 2 min., vražení na hrazení).
  58:01 Romain LOEFFEL - 2:3
   
  58:01
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  A hra průběh utkání bude ještě nejspíš zajímavý. Domácímu celku pomohl oddechový čas a hned pár sekund na to snížil na rozdíl jediné branky. ROMAIN LOEFFEL obdržel přihrávku a svou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Andres Ambühl, Félicien Du Bois.
   
  50:40
  Vyloučení v týmu Kanada (Matt Ellison – 2 min., držení protihráče).
   
  41:39
  Vyloučení v týmu Kanada (Brandon Kozun – 2 min., nedovolené bránění).
   
  39:18
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Félicien Du Bois – 2 min., hákování).
  36:50 Matt ELLISON - 1:3
   
  36:50
  Kanada právě vstřelila branku!
  A už je to ta Kanada, kterou všichni známé. Nejprve ke střele z modré čáry natáhl Geoffrey Kinrade, jeho rána skončila na levé tyči! Poté se odrazila přímo na hokejku MATTA ELLISONA, který si už tváři v tvář brankáři dokázal poradit, jak je jeho zvykem. Asistence: Geoffrey Kinrade.
  35:43 Eric O'DELL - 1:2
   
  35:43
  Kanada právě vstřelila branku!
  Kanada otáčí stav utkání a poprvé vede. Po střele jednoho z útočníků od modré čáry se před brankou nejlépe zorientoval ERIC O'DELL a puk tečoval do pravé šibenice. Brankář se za střelou ani neohlédl. Asistence: Karl Stollery.
   
  33:38
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Samuel Walser – 2 min., vysoká hůl).
   
  33:08
  Teď se pro změnu Kanada dostala do velké příležitosti. Hráči si prokombinovali cestu až k brance a poslední zakončoval Wojtek Wolski, brankář Jonas Hiller předvedl úžasný zákrok lapačkou.
   
  31:19
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Joël Genazzi – 2 min., vražení na hrazení).
   
  31:04
  Domácí tým mohl vedení opět urvat na svou stranu. Ke střele z levé strany se dostal Enzo Corvi a brankář Ben Scrivens vytáhl skvostný zákrok.
   
  30:23
  Vyloučení v týmu Kanada (Simon Després – 2 min., podražení).
  28:24 Gilbert BRULÉ - 1:1
   
  28:24
  Kanada právě vstřelila branku!
  Ne dlouho po úvodní brance je vyrovnáno. Útočníci si nádherně rozebrali hráče soupeře. Nejprve Simon Després nahodil puk od modré čáry a k dorážce se před brankářem dostal GILBERT BRULE, svou střelu umístil do pravého dolního rohu. Asistence: Simon Noreau.
  25:43 Michael FORA - 1:0
   
  25:43
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Tahle situace už volala po úvodní brance. Puk se několikrát odrazil od brankáře a následně mu dokonce vypadl z lapačky. Poté se ke střele od modré čáry dostal MICHAEL FORA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Gólman Ben Scrivens nedokázal zakrýt své betony. Bez asistence.
   
  21:29
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Cody Almond – 2 min., vysoká hůl).
   
  21:22
  Tak tohle byla největší šance dnešního utkání. Jeden z obránců Kanady se provinill velkou hrubkou u rozehrávky a Švycaři se dostali do přečíslení 2 na 1. Jako poslední zakončoval Michael Fora, brankář Ben Scrivens předvedl své kvality a vytáhl skvělý zákrok.
   
  16:10
  Cody Almond se dostal do šance. Střela jednoho z útočníků se odrazila od Charlese Genowaye a došla až k naprosto osamocenému Almondovi,který z první nedokázal mířit mezi tři tyče.
  12:12 Wojtek Wolski branku ani nadvakrát nepřekonal
   
  12:12
  Wojtek Wolski se nadvakrát snažil překonat brankáře. Už jeho úvodní střela byla dost nebezpečná a brankář ji vyrazil pouze před sebe. Následná dorážka útočníkovi nesedla a sjela mu na hranu hokejky.
   
  05:14
  A první velká šance a překvapivě na straně Švýcarska. Hráči se dostali do rychlého protiútoku a tváři tvář brankáři se objel Romain Loeffel, ale svou střelu neumístil mezi tři tyče.

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 26. Fora, 59. Loeffel (Du Bois, Ambühl) – 29. Brulé (Noreau), 36. O'Dell (Stollery), 37. Ellison (Kinrade)


  Švýcarsko: Hiller (Senn) – Diaz, Du Bois, Fora, Furrer, Genazzi, Kreis, Loeffel – Almond, Ambühl, Corvi – Cunti, Hofmann, Hollenstein – Martschini, Praplan, Ryser – Sciaroni, Suri, Walser.
  Kanada: Scrivens (Peters) – Whitecloud, Blacker, Després, Ch. Genoway, Kinrade, Lee, Noreau, M. Robinson, Stollery – R. Bourque, Brulé, Ebbett – Ellison, Howden, Klinkhammer – Kozun, O'Dell, Frattin – Raymond, Thomas, Vey – Wolski, Sikura.

  Rozhodčí: Stricker D. (Sui), Vinnerborg M. (Swe)