Pittsburgh – Buffalo 5:4 (po pr.) | Florida – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Montreal – Columbus 1:2 (po pr.)
Nashville – Washington 6:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:0 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:1 (kon.)
Edmonton – Vegas 8:2 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 2:3 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Arizona Coyotes
Středa 15.11.2017, 02:20 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Dnes je to tedy vše. Loučím se s Vámi a u příštích onlajnů, napočtenou. (04:54:58)

Češi a Slováci v utkání:

Do zápasu nezasáhl nikdo z Čechů nebo Slováků.

Tři hězdy utkání:

1. Connor Hellebuyck (33 zákroků, 97,1%)
    2. Adam Lowry (1+1)
    3. Tyler Myers (0+1)

Máme za sebou zápas, ve kterém jasně dominovali domácí hráči. Tři body proto zaslouženě zůstávají ve Winnipegu. Naopak Arizona se i nadále potápí v tabulce NHL. Coyotes budou muset provést nějakou razantní změnu, pokud si nechtějí udělat z ostudy kabát.

59:40
    Kotouč za brankou Jets. Vypadá to, že se utkání již jen dohraje.

59:01
    Už to vypadlo na nějaký větší tlak hostujícího celku, avšak tentokrát se dostali do ofsajdu, a přišli tak o pásmo.

58:00
    Kotouč je stále ve třetině Arizony, která se nemůže vymotat ze svého pásma.

57:38
    K Hellebuyckovi se dostal kotouč. Gólman domácích jej raději podržel.

57:04
    Arizona má problém projít přes střední pásmo.

56:29
    Jets jsou kompletní.

56:20
    Naopak domácí v pohodě vyhazují přes všechny lajny.

55:42
    Coyotes se přesilovka vůbec nedaří.

55:01
    Ekman-Larsson nahodil kotouč od modré, puk však letěl mimo.

54:29
    Byfuglien dostává menší trest za držení protihráče.

54:17
    Hosté jsou v plném počtu.

53:40
    Kempe se dostal až Hellebuyckovi, který musel přerušit hru.

53:21
    Winnipeg dlouho kombinoval ve třetině Arizony, ke střele se však nedostal. Naopak hosté vyhodili kotouč do středního pásma.

52:17
    Zac Rinaldo dostává dvě minuty za podražení. Následuje početní výhoda domácího celku.

51:31
    Kotouč se přes celé hřiště dostal až ke Wedgewoodovi, který raději přikryl puk. Buly proběhne v útočné třetině Jets.

48:58
    Arizona je v plném počtu.

48:56
    Nejprve vypálil na Wedgewooda Scheifele. Jeho ránu gólman Coyotes vyrazil, ovšem na hůl Connora. Ten následnou střelou z první opět ztroskotal na brankáři Arizony.

48:20
    Nyní je hra taková nemastná, neslaná. Ani jeden z celků nemá větší převahu a hru doprovází řada nepřesnotí.

47:46
    Jets jsou nyní kompletní.

46:58
    Arizona dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Bude se hrát čtyři na čtyři.

45:46
    Brian Little dostává dvě minuty za podražení.
    45:21 Alex GOLIGOSKI - 4:1

45:21
    Arizona právě vstřelila branku!
    ALEX GOLIGOSKI nahodil kotouč od modré čáry, který se po teči Byfugliena, dostal za brankáře Hellebuycka. Coyotes tedy snižují stav utkání. Tobias Rieder.

44:54
    Odražený kotouč se dostal k Hellebuyckovi, který kotouč podržel.

43:00
    Teď je na ledě spíš taková hluchá pasáž, kdy si ani jeden z celků nedokáže vytvořit nějakou příležitost.

42:09
    Cousinsova střela skončila v lapačce gólmana Winnipegu.

41:39
    Byfuglien od modré poslal kotouč na branku. Mimo.

40:14
    Hosté nahodili kotouč hned do pásma Jets a snaží se něco vymyslet.

40:01
    Coyotes vytrejdovali Louise Domingueho do Tampy.

Máme za sebou prostřední část hry, ve kterém dokázali Jets odskočit na rozdíl čtyř branek. Domácí jsou daleko více aktivnějším celkem a není tedy divu, že v tomto utkání vedou. Ve 26. minutě dokonce proběhlo i střídání brankářu, když ze odstoupil Anti Raanta, kterého nahradil Scott Wedgewood. Dokáží Jets vyhrát ještě s vyšším náskokem? Nebo naopak Coyotes překvápí a zápas otočí? To vše se dozvíme v další třetině, která začíná přibližně v 04:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Třetina se již dohraje za brankou domácích.

38:40
    Hellebuyck vyrazil střelu Stepana do rohu kluziště.

38:05
    Ekman-Larsson trefil horní tyč branky Hellebuycka!

37:14
    Zblokovaná střela jednoho z hráčů Coyotes skončila za brankou gólmana Jets.

35:39
    Scheifele dostal přihrávku a střelou z první otestoval pevnost betonů Wedgewooda.

35:04
    Perlini vyzkoušel pozornost brankáře Winnipegu. Hra je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Arizony.

34:58
    Jets hrají velice aktivně a Coyotes neví, kde jím hlava stojí.

33:53
    V utkání se již pokračuje.

33:53
    Tak gólmanu Arizony ještě tekla pod maskou krev. Nyní je tedy u střídaček a je ošetřován.

33:53
    Wedgewood má problémy s maskou, která se mu po střele rozbila.
    32:40 Adam LOWRY - 4:0

32:40
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Myers poslal přihrávku na volného ADAMA LOWRYHO, který střelou z první vymetl pavučinku brány Coyotes. Jets vedou již 4:0! Asistence: Tyler Myers.

32:07
    Trouba po skvělé přihrávce netrefil branku Wedgewooda.

30:29
    Wheeler se dokázal prokličkovat až před Wedgewooda, který jej také skvělým zákrokem lapačkou vychytal.

30:01
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Trouba. Na druhé straně stejný trest pro Kellera, avšak za nedovolené bránění.

29:22
    Famózní zákrok Hellebuycka! Ten vychytal Stepana, který se dostal skvělou kličkou k zakončení a stál tváři v tvář pouze brankáři Jets. Gólman Winnipegu jej ale dokázal skvělým máchnutím lapačky vychytat.

27:48
    Ekman-Larsson se dostal k odraženému kotouči a poslal puk na bránu. Gólman neměl sebemenší problém s kotoučem a raději jej zakryl.

27:34
    Richardson dostal skvělý pas, ale Hellebuyck se dokázal roztáhnout na brankové čáře, a zabránil tak dorážce. Následně ještě skočil po kotouči rybičku. Hra je přerušena. Vhazovat se bude v obranné třetině Jets.

25:08
    Střídání gólmanů v brance Arizony. Po třech inkasovaných gólech odchází Raanta. Naopak šichta začíná Sccottu Wedgewoodovi.
    25:08 Bryan LITTLE - 3:0

25:08
    Tak to byla výborná práce! BRIAN LITTLE dokázal na modré čáře vypíchnout kotouč, a díky tomu se dostal do samostatného úniku na bránu Raanty. Toho překonal skvělou přímočarou střelou. Jets odskakují na rozdíl tří branek. Bez asistence.

23:44
    Goligoski poslal střelu na Hellebuycka, který kotouč vyráží mimo tři tyče.
    21:43 Joel ARMIA - 2:0

21:43
    Ehlers takovým nahozením poslal kotouč na JOELA ARMIU, který krásnou technickou střelou překonal gólmana Raantu. Ten se pouze za sebe otočil. Asistence: Nikolaj Ehlers, Josh Morrissey.

21:17
    Stepan dostal skvělý pas, ale jeho následná rána letěla mimo branku Jets.

20:30
    Přesilová hra Winnipegu končí. Domácí se sice drželi nějakou dobu ve třetině Coyotes, ale následnou nepřesnou přihrávkou se o útočné pásmo připravili.

20:01

Máme za sebou první periodu, ve které jsme zatím viděli pouze jednu branku. Tu vstřelil šikovně Andrew Copp, který využil laxnost obrany Arizony ve svůj prospěch. V této třetině hrála Arizona tři přesilové hry, ale nedokázala využít ani jednu. Pokud chtějí hosté pomýšlet na nějaký bodový zisk, budou muset vymyslet, jak vytěžit nejvíc v přesilových hrách.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Ještě před koncem třetiny střílel Trouba, jeho rána však minula branku.

19:48
    Myers se napřáhl a vyslal dělovku na branku gólmana Ariozony. Ten si pohlídal střelu a chytil jí přesně na hrudník.

19:06
    Domácí neudrželi pásmo, byť to bylo velice těsné. Odpískaný ofsajd.

18:59
    Z křídla to zkoušel Wheeler. Raanta chytil puk do připravené lapačky.

18:30
    První přesilová hra proti Winnipeg. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jordan Martinook.

18:03
    Přesilová hra se hostům ovšem nepovedla, Jets jsou kompletní.

16:25
    Hellebuyck si připsal dva zákroky proti střelám Perliniho.

16:03
    Arizona bude hrát již třetí přeislovou hru v tomto utkání. Jacob Trouba potrestán dvouminutovým trestem za držení.
    15:30 Andrew COPP - 1:0

15:30
    ANDREW COPP vybojoval kotouč v rohu kluziště a svým tělem se nacpal před brankáře Raantu. Forvard Winnipegu dokázal na druhý pokus dostat kotouč za záda finského brankáře a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Dimitrij Kulikov, Adam Lowry.

13:29
    RIeder střílel z křídla a jen těsně minul branku!

13:23
    Domácí jsou kompletní.

13:12
    Tak jako bych to zakřikl. Nyní musel brankář Winnipegu rychle zasáhnout lapačkou po střele z křídla.

12:55
    Arizona se sice drží ve třetině Jets, ale co se týče střel, tak Hellebuyck může být v klidu.

11:23
    Dusti Byfuglien dostává dvě minuty za nedovolené bránění po tvrdém dohrání soupeře mimo probíhající hru. Další přesilová hra pro Coyotes.

10:37
    Střela Fischera byla zblokovaná do ochranné sítě. Vhazování proběhne před Hellebuyckem.

09:48
    Byfuglien zblokoval střelu jednoho z hráčů Arizony. Následuje protiútok domácího mančaftu.

08:50
    Jets oslabení překonalo celkem v pohodě. Následuje tedy hra pět na pět.

08:43
    Ještě se ve velké šanci objevil Max Domi. Hellebuyck si však tyčku skvěle pohlídal a kotouč za svá záda nepustil.

08:21
    Domácí jinak skvěle brání.

07:15
    Perlini z křídla trefil pouze lapačku gólmana domácích.

06:50
    Přeislovou hru si nyní zahrají hráči Arizony. Myers dostává menší trest za podražení.

05:50
    Fischer teď trefil tvrdě u mantinelu Kulikova.

04:48
    Rieder nejprve vystřelil na Hellebuycka, ten si připsal dobrý zákrok betony a vyrazil kotouč. Nutno podotknout, že pouze na Cousinse, který následnou ránou trefil pouze hrudník gólmana Winnipegu.

03:12
    Raanta si připsal další dobrý zákrok proti střele Myerse. Ten se napřáhl od modré čáry a vyslal dělovku na gólmana Arizony.

02:35
    Hráči Jets bojují o kotuč za brankou Raanty. Domácí se zatím drží dlouho v pásmu hostujícího mančaftu.

01:15
    Ekman-Larsson otestoval pozornost Hellebuycka. Vhazování proběhne před brankářem Jets.

00:33
    Střela Myerse skončila na betonu Raanty.

00:01

Na ledě ještě probíhá ceremoniál, takže se start utkání o něco málo zpozdí.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Matthias, Hendricks, Armia.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Goligoski, Mermis, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Fischer, Dvorak, Rieder – Cousins, Kempe, Perlini – Richardson, Rinaldo, Martinook.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Barton, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání začne dvě hodiny po půlnoci, takže pokud jste noční tvorové, nezapomeňte dnešní utkání z MTS Centre sledovat.

ČEŠI A SLOVÁCI V UTKÁNÍ:

V mančaftu Winnipeg Jets nastoupil pouze k šesti utkáním Marko Daňo (0+0). Za tým Arizony nenastupuje žádný Čech ani Slovák.
    V posledním zápase, který vyhrál Winnipeg 4:1, vstřelil Mark Scheifele stý gól.

Winnipeg Jets má větší důvod k radosti. V centrální divizi momentálně okupují druhou příčku před St. Louis Blues s jednadvaceti body. V západní konferenci stojí na čtvrté příčce. Nejlepším v kanadském bodování je jednatřicetiletý Blake Wheeler. Ten má dvacet tři bodů za pět branek a osmnáct asistencí. O dva body méně má Mark Scheifele (10+11). Jets do branky nejčastěji staví Connora Hellebuycka, který odchytal 12 mačů s průměrem 2,44 gólů na zápas. Úspěšnost má 92,58%. Dvojkou ve Winnipegu je Steve Mason. Ten se v brance objevil šestkrát s průměrem 3,75 (úspěšnost 89,2%).

Arizona Coyotes je posledním celkem tabulky. Domácí nasbírali od začátku sezóny pouhých sedm bodů, a je tak zároveň nejhorším týmem celé NHL. V Pacifické divizi chybí Arizoně sedm bodů na Edmonton Oilers, avšak Olejáři mají výhodu dalších dvou mačů. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Clayton Keller, který zaznamenal 11 gólů a 6 asistencí. V brance má pak nejvíce odchytaných zápasů Antti Ranta, který má za sebou osm mačů s průměrem 2,88 gólů (91,32%). O jedno utkání méně má Louise Domingue. Ten má ovšem průměr 4,3 branek s úspěšností 85,57.

Krásný den. Vítám vás u dnešního hokejového zápasu, kde se utkají týmy Winnipeg Jets a Arizona Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 16. Copp (D. Kulikov, Lowry), 22. Armia (Ehlers, Morrissey), 26. Little, 33. Lowry (T. Myers) – 46. Goligoski (Rieder)

Arizona Coyotes: Raanta (26. Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Goligoski, Mermis, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Fischer, Dvorak, Rieder – Cousins, Kempe, Perlini – Richardson, Rinaldo, Martinook.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Barton, Murchison