New Jersey – Florida 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Montreal – Columbus 3:1 (kon.)
Winnipeg – Minnesota 7:2 (kon.) | Chicago – Anaheim 7:3 (kon.)
Winnipeg Jets
7:2 (2:2, 2:0, 3:0)
Minnesota Wild
Úterý 28.11.2017, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (04:59:17)

1. Mark Scheifele (WPG) 1+2
    2. Blake Wheeler (WPG) 1+2
    3. Jacob Trouba (WPG) 1+0

Hostující celek se sice v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, ale to bylo všechno. Pak už na ledě byl jeden tým a to ten domácí. Winnipeg dokázal vstřelit sedm branek v řadě, díky čemuž naprosto otočil výsledek zápasu, se soupeřem si dělal, co chtěl a zcela zaslouženě vyhrál. Domácí vyslali na branku soupeře 28 střel a dali sedm branek.

59:33
    Hostující brankář drží puk v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.

59:15
    Connor Hellebuyck si poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Gustav Olofsson.

59:00
    Hlasatel za velké odezvy z hlediště oznámil poslední minutu hry.

58:33
    Mnoho šancí už neuvidíme.

58:08
    Ve výborné pozici nedokázal přesně trefit kotouč mladičký Patrik Laine.

57:28
    Alex Stalock si připisuje dobrý zákrok, když chytil střelecký pokus domácího hráče. Zakončoval Mark Scheifele.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry a závěr utkání už je jen formalitou.

56:31
    Connor Hellebuyck musel ještě zasahovat. Zajímavě vypálil Mikko Koivu. Pokus hostujícího hráče brankář Jets kryje.

56:00
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, o vítězi je dlouho rozhodnuto. Wild už vyhlíží konec utkání.

55:30
    Mathieu Perreault se propracoval do zakončení, jeho rána od modré čáry nebyla vůbec špatná, ale kotouč se do brány nedostal. Dobře zasáhl Alex Stalock.

54:44
    Minnesota se už vidí po zápase v kabině, tento duel se jí vůbec nepovedl. Hostující celek po slibném začátku úplně propadl.

54:29
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Následujeme komerční přestávka.
    53:26 Blake WHEELER - 7:2

53:26
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí celek přidává další branku, tentokrát hledal BLAKE WHEELER při přečíslení dva na jednoho spoluhráče, ale kotouč si do vlastní sítě bruslí srazil Matt Dumba. Asistence: Kyle Connor a Dmitrij Kulikov.

53:15
    Connor Hellebuyck kryje střelecký pokus Mikaela Granlunda.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Armia (Hendricks, Morrissey), 18. Scheifele (Wheeler, Connor), 31. Trouba (Scheifele, Copp), 35. Perreault (Armia), 46. Connor (Wheeler, Scheifele), 47. Little (Chiarot, Ehlers), 54. Wheeler (Connor, D. Kulikov) – 9. Zucker (Coyle, Olofsson), 14. Stewart (Cullen, M. Foligno)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Perreault, Hendricks, Armia.
    Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Brodin, Dumba, Quincey, Olofsson, R. Murphy – Ennis, E. Staal, Niederreiter – Winnik, M. Koivu, Mikael Granlund – Zucker, Coyle, Z. Mitchell – M. Foligno, Cullen, Stewart.

Rozhodčí: Hebert, L'Ecuyer – Cameron, Gibbs

Diváci: 15 321