Čeljabinsk – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Čerepovec 5:0 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.)
Toljatti – Riga 3:2 (2:1 po s.n.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 6:4 (kon.)
Viťaz – Vladivostok 2:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Čtvrtek 30.11.2017, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Domácí dnes potvrdili roli favorita a získávají tři body. Jugra se ani po dnešku nepřiblíží alespoň předposlední příčce ve východní konferenci. Přitom dnešní utkání nezačala vůbec špatně. Už po necelých šesti minutách se dostala do vedení. Jenže ještě v první třetině přišlo vyrovnaní Lokomotivu. Ve druhé třetině přišel hned po 38 sekundách druhý gól domácích a vše Jaroslavl zakončila ve třetí periodě, kdy svého soupeře jednou brankou dorazila.

S konstatováním vítězstvím domácí Jaroslavle nad Chanty-Mansijskem 3:1 se s vámi loučím a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (19:26:54)

59:30
    Půl minuty dokonce, Jugra v útočném pásmu. Branku domácích neohrozila.

58:49
    Chanty-Mansijsku se čas rychle krátí a vypadá to, že všechny body z dnešního zápasu bude brát Lokomotiv. Ten své vedení v poklidu hlídá.

56:58
    Hodně důrazní teď byli hostující útočníci a dotírali na Konovalova. Ten se velmi rozohnil a za pomoci svých obránců srovnal hráče Jugry.

56:42
    Až nyní letěla střela na domácího gólmana, ale ten v klidu pokryl kotouč.

56:38
    Hosté se nemohou dostat k výraznějšímu tlaku.

55:28
    Pavel Kraskovskij teď schytal tvrdou ránu a chvilku se svíjel na zemi. Poté byl odveden na střídačku a nyní je v péči lékařů.

55:10
    Jugra vědoma si své ztráty odvolala brankáře a jde do přesilovky 6 na 4.

54:57
    Oddechový čas pro hosty.

54:57
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., vražení na hrazení).

53:35
    Chanty-Mansijsk zlepšil svůj výkon a zrychlil hru, ale na Jaroslavl to zatím nestačí.

51:02
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Ve dvojnásobné přesilové hře odskakují domácí na rozdíl dvou branek! PAVEL KOLEDOV dostal puk na vrchol kruhu, udělal dva rychlé kroky a přesnou střelou potřetí rozjásal domácí publikum.

50:02
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Maxim Pestuško – 2 min., hákování).

49:09
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Niclas Burström – 2 min., držení protihráče).

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.

I druhé dějství je minulostí. Do něj vstoupili domácí skvěle a hned v jeho první minutě se dostali do vedení. Denis Mosaljov zužitkoval výborné přihrávky Apalkova a rozradostnil fanoušky svého celku. I nadále poté pokračovala aktivní hra Lokomotivu, který mohl přidat další gól. To by ovšem přesilovkou ránu z mezikruží nesměla zastavit branková konstrukce Proskurjakovovy svatyně. Hosté si vážnější možnost nevypracovali, a tak si Jaroslavl zaslouženě odnáší do kabin jednobrankový náskok.

Aleš Skok

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 8. Apalkov (Mosaljov, Averin), 21. Mosaljov (Apalkov), 52. Koledov – 6. Koroljov (Savinainen, Několenko)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, Koledov, Kalinin – Loktionov, Talbot, Kozun – Mosaljov, Apalkov, Averin – Polunin, Korškov, Kraskovskij – Kadějkin, Jurtajkin, Kajumov – Bondyrjev.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Šaryčenkov) – Viklund, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Ugolnikov, Burström, Vitásek, Kozlovskij – Savinainen, Několenko, Koroljov – Gajdejk, Jerkin, Gryzmin – Šipov, Varfolomejev, Pestuško – Kupcov, K. Majorov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ščenjov, Cyplakov – Ivanov, Michel