Dornbirn – Znojmo 4:2 (kon.)
Dornbirn Bulldogs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 03.12.2017, 17:30 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League • 24. kolo

Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:45:24)

Znojmo tak prohrává i druhé utkání na venkovním tripu, v Dornbirnu 2:4. Může velmi litovat závěru zápasu, kdy po vyrovnání sedm minut před koncem bylo v dobré pozici, jenže pětiminutový trest pro Radka Čípa a následná přesilovková branka rozhodla o osudu dnešního duelu.

Hráči Orlů se ještě loučí s věrnými fanoušky, kteří za nimi téměř 700 kilometrů na západ Rakouska cestovali, a čeká je dlouhá cesta zpět do Česka.

59:14
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, domácí vyhráli buly v obranné třetině a do prázdné branky se ze středního pásma trefuje SCOTT TIMMINS. Asistence: Chris D'Alvise, Jamie Arniel.

58:56
    Znojmo už je v pěti, společně s touto událostí vyhazuje Dornbirn na zakázané uvolnění.

58:18
    Orli už hrají na riziko, snaží se aktivně napadat i v oslabení.
    57:38 D'ALVISE - 3:2

57:38
    Domácí nakonec nabídnutou šancí nepohrdli, CHRIS D'ALVISE se před brankou dostal k dorážce střely od modré, dává svůj dnešní druhý gól v zápase a posílá Buldoky opět do vedení. Co je horší, Čípův pětiminutový trest se neruší, a Znojmo tak bude dál hrát ve čtyřech. Asistence: Jamie Arniel, Brian Connelly.

57:18
    Orli se brání ze všech sil, tohle bude ale ještě hodně těžké.

56:56
    Tečovaná rána Panceho proskákala kolem pravé znojemské tyče.

55:15
    Dornbirn hraje přesilovku výborně, ale nyní se po chybě v kombinaci sám vyhnal z pásma.

54:53
    Znojmo se dostalo ke kotouči a vyhazuje až za Rinneho.

54:14
    Velká šance Timminse, který si sjel před Schwarze, ale jeho teč mezi betony udržel s vypětím všech sil znojemský gólman před brankovou čárou.

53:54
    Zajímavá situace! Po dlouhých diskusích inkasuje Znojmo trest, na trestnou lavici odjíždí Marek Špaček, ale ten pouze odsedí trest za Radka Čípa, který inkasuje pět minut a do konce utkání za nesportovní chování, podle dostupných informací za kontakt s rozhodčím ze střídačky. Těžko říct, co se přesně stalo, ale tohle je velká nepříjemnost pro Orly.

53:54
    Puk v ochranné síti nad Schwarzovou brankou.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 11. D'Alvise (Timmins, Magnan), 23. Arniel (Connelly), 58. D'Alvise (Arniel, Connelly), 60. Timmins (D'Alvise, Arniel) – 17. Beroun (Špaček, Raška), 53. Bartoš

Dornbirn Bulldogs: Rinne (Stroj) – Magnan, Caruso, McMonagle, Connelly, Wolf, Siutz – D'Alvise, Timmins, Macierzynski – Fraser, Sylvester, Grabher Maier – Pance, Arniel, Häussle – Haberl, Pöschmann, Neubauer.
    HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Biro, Pastor, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Špaček, Raška, Beroun – Csamangó.

Rozhodčí: Berneker, M. Nikolić – Pardatscher, Tschrepitsch