Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:4 (0:2 po s.n.) | Magnitogorsk – Jokerit 2:1 (1:0 po s.n.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:4 (kon.)
Toljatti – Omsk 0:5 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 6:2 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 4:1 (kon.)
Minsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Soči – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Riga – Viťaz 4:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 11.12.2017, 15:00 • Traktor Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Traktor Čeljabinsk a HK Sibir Novosibirsk.

HK Sibir Novosibirsk odehrál 40 zápasů (13-5-2-20; 51 bodů) a v tabulce Východní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Nestačil na Helsinky 1:2, Dynamo Moskvu 4:6, Lokomotiv Jaroslavl 3:7, Magnitogorsk 1:2 a v nájezdech 2:3.

Traktor Čeljabinsk odehrál 40 zápasů (15-7-3-15; 62 bodů). V tabulce je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři a prohrál dva. Nestačil na Novgorod 1:2 a v prodloužení na Astanu 3:4. Poradil si s v Rigou v nájezdech 2:1, Jugrou 3:0 a Astanou 4:0.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Nikitin, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, Mamajev, A. Petrov, Isajev – Černikov, Jakuceňa, Polygalov – Gynge, Videll, Szczechura – Rybakov, J. Petrov, Kokujov – Šarov, Peňkovskij, Kručinin.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Vereščagin, Naumov, Demidov, Jermakov, Morozov, Ignatovič, K. Alexejev, D. Lukin – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Enlund, Sannikov, Šarov – Pervušin, Koňkov, Levickij – S. Ivanov, Tkačenko, Osnovin.

Rozhodčí: Olenin, Judakov – Sazonov, Sivov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Krásný den z večerního zasněženého Čeljabinsku. Za několik minut zápas začne.

00:01

00:01
    Zápas začíná.

00:33
    Patrik Zackrisson se probojovalo do útočného pásma, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

00:55
    Pavel Francouz kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se bude před brankou domácích.

01:37
    Alexander Salák musel být pozorný, domácí hráči se probojovali do útoku, ale hostující obrana si poradila.

02:35
    Semjon Ivanov rozehrává od své branky, po jeho nepřesné akci puk získal domácí Igor Isajev. Ten se pokouší propracovat do střelecké pozice.

04:00
    Alexej Kručinin se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si snadno poradil brankář.

04:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže prorpacovat do výraznější šance.

04:40
    Arťom Borodkin bojuje v obranném pásmu o kotouč. Podařilo se mu to, a tak hrají domácí.

05:22
    Stěpan Sannikov získal puk ve středním pásmu, probojoval se do útočného, ale zakončit se mu nepodařilo.

06:00
    Maxim Jakuceňa byl faulovaný.

06:07
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Stěpan Sannikov – 2 min., podražení).

06:30
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet.

06:40
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí celek proměňuje přesilovou hru. Bailen vypálil, od mantinelu se puk odrazil k volnému PAULU SZCZECHUROVI, který prostřelil brankáře. Asistence: Nick Bailen.
    06:40 Paul SZCZECHURA - 1:0

07:12
    Domácí celek vede o gól, proměnil přesilovou hru a dál pokračuje v aktivní hře.

08:51
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sleduje klidnější pasáž hry.

09:11
    Semjon Ivanov se propracoval do šance, počkal si na pohyb brankáře, ale ani tak neprostřelil Francouze.

09:50
    Paul Szczechura si vypracoval další dobrou příležitost, jeho ránu kryje Alexander Salák.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají domácí, kteří se pokouší navýšit své vedení.

10:35
    Pavel Francouz kryje další střelu soupeře, bude se vhazovat před jeho brankou.

11:53
    Sibir se pokouší vyrovnat, ale domácí zadní řady hrají velmi dobře a nedávají soupeři mnoho možností.

13:02
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, Nikolaj Demidov má kotouč za svou brankou.

13:26
    Alexandr Černikov přihrával na modrou čáru, tam byl Nikita Nikitin. Jeho rána z první byla nepřesná.

13:54
    Alexander Salák kryje střelecký pokus, který vyslal Nick Bailen od modré čáry.

15:19
    Mnoho času už z první třetiny nezbývá, domácí se nastěhovali do útočného pásma a pokouší se navýšit své vedení.

15:47
    Danil Mamajev od modré čáry vypálil a Alexander Salák kryje jeho pokus.

16:10
    Jurij Petrov zakončoval od modré, jeho pokus byl zablokovaný, následně puk zakryl gólman.

16:31
    Domácí celek navyšuje své vedení. Rychlou ránou se prosazuje IGOR POLYGALOV. Asistence: Alexandr Černikov.
    16:31 Igor POLYGALOV - 2:0

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:18
    Pavel Francouz kryje kotouč po střele Andreje Jermakova.

17:44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej.

18:01
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hostující celek po rychlé akci snižuje, postaral se o to po výborné přihrávce Bergströma PATRIK ZACKRISSON. Jeho pohotová rána zapadla do branky. Asistence: Alexander Bergström.
    18:01 Patrik ZACKRISSON - 2:1

18:30
    Domácí hráči se pokouší získat zpět dvoubrankové vedení, ale zatím se nemohou probojovat do šancí.

18:46
    Pavel Francouz kryje hostující střelu, zakončoval Vladimir Pervušin.

19:23
    Alexander Salák kryje kotouč, hra je tak přerušena. Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se třetina dohrává.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Domácí celek po první třetině vede o gól. Traktor si vypracoval dvoubrankové vedení, ale pak se dokázal prosadit také Sibir.

20:01

20:54
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Černikov – 2 min., hákování).

21:12
    Andrej Jermakov dobře vypálil od modré čáry, jeho pokus zkušeně a poměrně s klidem kryje Pavel Francouz.

21:47
    Sibir hraje přesilovku, ale nemůže se propracovat do střelecké pozice.

22:16
    Semjon Kokujov se pokoušel dostat puk do středního pásma, ale nepodařilo se to.

22:32
    Je vyrovnáno, hosté proměňují přesilovou hru. Postaral se o to důrazem na brankovišti ALEXANDER BERGSTRÖM. Asistence: Andrej Sigarjov a Ivan Vereščagin.
    22:32 Alexander BERGSTRÖM - 2:2

24:00
    Vstup do do druhé třetiny výborně vyšel hostujícímu celku.

24:14
    Hosté otáčejí stav zápasu, prohráli 0:2 a nyní vedou 3:2. Po krásné akci se prosazuje střelou do odkryté branky SEMJON IVANOV. Asistence: Pavel Tkačenko a Vjačeslav Osnovin.
    24:14 Semjon IVANOV - 2:3

24:15
    Oddechový čas pro domácí.

26:00
    Domácí hráči se nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma, hosté hrají výborně.

26:43
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).

27:04
    Početní výhodu hrají domácí, a tak musí být v pozoru brankář Alexander Salák.

27:25
    Nick Bailen má puk, ale nemůže se s ním propracovat do střelecké pozice. Hosté hrají v početní nevýhodě dobře.

27:50
    Traktor se sice dostal do útočného pásma, ale vypálit se mu vůbec nedaří.

28:33
    Početní výhoda prakticky končí, výraznější šanci si domácí nevytvořili.

28:43

29:40
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Hra se přelévá ze strany na stranu.

30:01
    Nikolaj Demidov měl puk v útočném pásmu, ale nedokázal vyslat střelu na Francouze.

31:25
    Domácí celek se pokouší vyrovnat, Nick Bailen přišel o puk, a tak se do šance dostal soupeř. Semjon Ivanov z rychlé protiakce vypálil a Pavel Francouz byl pozorný.

32:17
    Pavel Francouz kryje další střelecký pokus soupeře.

32:21
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., krosček).

32:33
    Je vyrovnáno, rychle využitá přesilová hra. Po buly vypálil RICHARD GYNGE, jehož pokus propadl brankáři mezi rukou a tělem až do branky. Asistence: Nikita Nikitin a Paul Szczechura.
    32:33 Richard GYNGE - 3:3

34:25
    Traktor má více ze hry, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, brankář Sibiru musí být pozorný.

35:01
    Alexej Petrov zakončoval od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný.

35:40
    Novosibirsk se pokouší vstřelit vedoucí branku, ale domácí defenziva podává dobrý výkon.

36:03
    Ivan Vereščagin od modré čáry trefil jen před sebou stojícího obránce.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

38:00
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není.

38:17
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.

38:57
    Paul Szczechura obkroužil branku a pokoušel se rychle vypálit, český brankář byl pozorný.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po dvou třetinách platí vyrovnaný stav. Domácí vedli 2:0, hosté pak výborně otočili na 3:2. Domácím se ještě v prostřední třetině dokázali vyrovnat.

40:01

40:50
    Sledujeme rychlý hokej.

43:00
    Na výraznější střelecký pokus ve třetí třetině čekáme.

43:21
    Maxim Jakuceňa nahazoval kotouč do útočného pásma, tam se ho zmocnil obránce Vladislav Naumov. Akce tak končí.

43:22
    Maxim Jakuceňa hledal spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale neúspěšně.

44:04
    Maxim Jakuceňa výborně obkroužil branku, položil si brankáře, ale neuspěl.

44:17
    Hostující celek se dostává do vedení, krásnou střelou se z předbrankového prostoru prosazuje STĚPAN SANNIKOV. Asistence: Alexander Šarov.
    44:17 Stěpan SANNIKOV - 3:4

45:24
    Novosibirsk pokračuje v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet a navýšit své vedení. Zatím ale marně.

45:54
    Hosté mají více ze hry, akci vedl Patrik Zackrisson. Následně jeho spoluhráč nepřesně přihrál před branku. Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

46:33
    Alexandr Šarov vybojoval kotouč v obranném pásmu, rychle se dostal do útočného pásma, tam ale narazil na převahu obránců Sibiru.

46:52
    Komerční přestávka.

47:47
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.

48:05
    Vladimir Pervušin vedl útočnou akci svého týmu, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

49:20
    Sergej Koňkov dostal domácí obránce do problémů, ti přišli o puk, a tak mohou hrát hostující hráči. Do střelecké pozice se ale Sibir nedostal.

49:52
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Peňkovskij – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

50:16
    Hostující celek hraje přesilovku a může navýšit své vedení. Traktor se ale osvobodil a posílá kotouč přes všechny čáry.

50:50
    Pavel Tkačenko se do zakončení nedostal, naopak domácí hrají oslabení velmi dobře.

51:16
    Andrej Sigarjov vypálil nepřesně, hosté přicházejí o útočné pásmo.

51:33
    Vjačeslav Osnovin se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:50

Ilja Morozov výborně vypálil v přečíslení dva na jednoho, jeho pokus senzačně zastavil Pavel Francouz.

53:55
    Nick Bailen vypálil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný do ochranné sítě.

54:09
    Alexander Salák kryje puk po střele domácího hráče. Rychle po buly zakončoval Igor Polygalov.

55:13
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny. Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí, kteří se pokouší vyrovnat.

55:38
    Novosibirsk odehrál kotouč tak, aby z toho nebyl icing. Hostující celek tak může vystřídat. Což je důležité.

56:06
    Alexander Salák kryje střelecký pokus od modré čáry, Traktor pálí ze všech pozic.

56:50
    Mnoho času už domácí hokejisté na vyrovnání nemají, hostující defenziva podává výborný výkon.

57:14
    Alexandr Šarov nedokázal puk zpracovat na modré čáře, a proto přišel domácí celek o útočné pásmo.

57:50
    Pavel Tkačenko čekal na přihrávku na modré čáře, jeho pokus byl ale zablokovaný.

58:10
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:30
    Linus Videll zakončoval z mezikruží, jeho pokus zablokoval bek. Domácí hrají v šesti.

58:54
    Novosibirsk odehrál na icing, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích. Pavel Francouz sedí na střídačce.

59:00
    Probíhá poslední minuty hry ve třetí třetině.

59:17
    Další zakázané uvolnění, buly před brankou Sibiru.

59:42
    Alexander Salák vyrazil střelecký pokus soupeře, hosté drží jednobrankové vedení.

Hostující celek prohrával 0:2, následně otočil skóre a vedl 3:2. Domácí pak vyrovnali na 3:3 a ve třetí třetině Sibir rozhodl o své výhře. Novosibirsk vyhrává 4:3.

Česká stopa v zápase
    Pavel Francouz (CLJ) 59 minut, 25 střel, 4 góly
    Alexander Salák (SIB) 60 minut, 41 střel, 3 góly (17:27:20)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Szczechura (Bailen), 17. Polygalov (Černikov), 33. Gynge (Nikitin, Szczechura) – 19. Zackrisson (Bergström), 23. Bergström (Sigarjov, Vereščagin), 25. S. Ivanov (Tkačenko, Osnovin), 45. Sannikov (Šarov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Vereščagin, Naumov, Demidov, Jermakov, Morozov, Ignatovič, K. Alexejev, D. Lukin – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Enlund, Sannikov, Šarov – Pervušin, Koňkov, Levickij – S. Ivanov, Tkačenko, Osnovin.

Rozhodčí: Olenin, Judakov – Sazonov, Sivov