Ottawa – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Dallas 2:5 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (po pr.)
Vancouver – Nashville 1:7 (kon.)
Vancouver Canucks
1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Nashville Predators
Čtvrtek 14.12.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

53:10
    Počet hráčů na ledě se srovná, Roman Josi si musí jít sednout za sekání.

52:48
    Také Scott Harntnell dostává po rozmíšce větší trest, rozhodčí se nebáli udělovat trestné minuty, ani za rozhodnutého stavu.

52:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

52:48
    Vylučuje se na obou stranách. Domácí Jake Virtanen dostává dvě minuty za hrubost, navíc trest do konce zápasu za nesportovní chování. Ze strany Predators inkasuje dvě minuty za hrubost P. K. Subban. Subban k tomu ještě také dostává trest do konce utkání za nesportovní chování. Navíc Virtanen dvě minuty za vysokou hůl, takže přesilovka pro Predators.

25:55
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Markus Granlund – 2 min., vysoká hůl).

24:24
    Možnost pro Canucks, na trestnou lavici totiž musí za držení na dvě minuty hostující Matt Irwin. Dočkají se domácí snížení?

20:56
    Domácí hokejista Virtanen musí odejít za katr kvůli vysoké holi a jeho tým tím pádem bude hrát oslabení. Nashville tak po brance v oslabení může přidat i přesilovkový gól.

12:43
    Canucks půjdou do druhé přesilovky, protože Craig Smith držel soupeře, čehož si dobře všimli rozhodčí. Takže ještě před koncem první třetiny je tu další domácí možnost na srovnání skóre.

07:45
    Vylučovat se bude také na druhé straně. Troy Stecher vyhodil kotouč přes mantinel, takže jasné dvě minuty za zdržování hry. Uvidíme, co v přesilovce předvede Nashville.

04:15
    První přesilovku v zápase si zahrají Vancouver Canucks, protože útočník Predators Kyle Turris inkasuje dvě minuty za hákování. Dobrá šance pro domácí na vyrovnání.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 26. Burmistrov (Boeser, H. Sedin) – 2. P. K. Subban, 15. Arvidsson (Johansen, Josi), 24. P. K. Subban, 26. F. Forsberg (C. Smith, Johansen), 49. C. Smith (Ekholm, Fiala), 52. Fiala (Turris, C. Smith), 53. Järnkrok (F. Forsberg)

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, Ch. Tanev, Del Zotto, D. Pouliot, B. Hutton, Stecher – D. Sedin, H. Sedin, Boeser – Goldobin, M. Granlund, Eriksson – Gagner, Burmistrov, Vanek – B. Gaunce, Chaput, Virtanen.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ekholm, Jemelin, P. K. Subban, Y. Weber, Irwin – Fiala, Turris, C. Smith – F. Forsberg, Järnkrok, Åberg – Bonino, Johansen, Arvidsson – Hartnell, Sissons, Watson.

Rozhodčí: Lee, L'Ecuyer – Knorr, Gibbons

Diváci: 16 806