KHL
Novosibirsk – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Toljatti – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HK Soči
Pondělí 25.12.2017, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky Jugra Chanty-Mansijsk a HK Soči. Úvodní buly bude v Areně Jugra vhozeno v 15:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Pohled do statistik:

Chanty-Mansijsk neprožívá příliš dobrý ročník, s pouhými 33 body okupuje poslední příčku Východní konference, potažmo celé KHL. V posledním ligovém duelu si navíc Jugra příliš slavně nevedla, na ledové ploše Sibiru Novosibirsk padla vysoko 1:6.

Soči je na tom podstatně lépe, patří mu totiž šestá pozice Západní konference. Předchozí kolo mužstvu, které vzniklo teprve v roce 2014, vyšlo solidně. Dokázalo si totiž poradit s Avangardem Omsk, který na jeho půdě zdolalo 3:2 po prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov – Burström, Viklund, Ugolnikov, Vitásek, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Šulakov – Komaristyj, Koroljov, Savinainen (A) – Pestuško (A), A. Michejev, Varfolomejev – V. Polák, K. Majorov, Buljanskij – Grymzin, Šen, Panov (C).

HK Soči: Barulin – Mamkin, Polášek, Čmychov, Ščitov (A), Pedan, Chomickij, Chochlov – O'Dell, Collins, Wellman – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – Točickij, Lugin, Tomilin – A. Ivanov (A), Lapenkov, Ščegolkov..

Hráči již vjíždí na led, za malou chvíli začínáme.

Ještě před začátkem utkání, tu však zazní ruská státní hymna.

00:01

01:10
    Obrovská šance domácíc hned na začátku utkání. Jeden z hráčů Jugry si najel mezi kruhy a nebezpečnou střelou prověřil pozornost Barulina.

02:55
    Jinak je to ale opatrný vstup do utkání z obou stran.

03:15
    Nebezpečný výpad Jugry tedˇ zastavil pěkným obraným zákrokem NIkita Ščitov.

04:15
    Hosté tedˇ jsou ve velkém tlaku, ovšem šanci si zatím nevytvořili.

05:10
    Tlak stále pokračuje a domácí jakoby nevěděli jak odebrat puk hostům.

05:30
    Až teď dokázali domácí získat puk a hned z toho byla šance. Skrytou střelu si však dokázal Barulin najít a vyrazil puk do ochranné sítě.

06:21
    Akci 2 na 1 teď hosté nevyřešili dobře a nakonec se nedostali ani k zakončení.

06:40
    Na druhé straně podobná akce vypadala o poznání lépe. Znovu se však zaskvěl dobrým zákrokem Barulin.

07:15
    Tlak Sochi končí střelou, kterou bez problému lapí brankář domácích vhazuje se tedy před jeho brankou.

08:16
    Seriál s názvem "Nahazování puků na brankáře" pokračuje. Tentokrát v podání domácích.

08:40
    Nyní se však o žádné nahození nejednalo a nebezpečnou střelu od modré vyslal Šulakov. Barulin předvedl pěkný semafor a připisuje si do svých statistik další zákrok

09:11
    Sochi se tedˇ nepřesnou náhrou vyhnalo z útočného pásma.

10:03
    Jsme svědky prvního vyloučení. Na dvě minuty si půjde odpočinout Ondřej Vitásek za podražení.

10:20
    Hostům se zatím nedaří vytvořit útočné rozestavení.

12:00
    Kdepak, tato přesilová hra se hostům vskutku nepovedla.

12:03

13:20
    Sochi si nyní vytváří slušný tlak. Ovšem znovu je to pouze kroužení okolo obranného rozestavení Jugry, což k žádné šanci zatím skutečně nevede.

14:19
    Přesilovou hru si zkusí i domácí. Na dvě minuty je vyloučen Točickij za hákování.

15:53
    Jugra právě vstřelila branku! Domácí využívají přesilovou hru, střelou od modré se prosazuje VELI-MATTI SAVINAINEN. Asistence: Kozlovskij J., Viklund T.
    15:53 Veli-Matti SAVINAINEN - 1:0

17:50
    Jugra tedˇ má značnou převahu a šance střídá šanci.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu poměrně pohledného hokeje. Oba týmy měli po jedné přesilovce, využít se jí podařilo pouze domácích a ti tak díky tomu vedou 1:0.

Další třetina začne zhruba v 15:50

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé periody vyhráli hosté

20:20
    Po odebrání puku hostujícím hráčům se dostlali ke střele domácí. Barulin však tuto střelu likviduje bez problému.

21:40
    Po dlouhé době zahrozila také Sochi, když se do střely opřel Ščitov. Domácí brankář pouze vyrazil a tlak hostujících pokračuje.

22:42
    Stále přetrvává tlak hostujících hráčů. Nyní se vhazuje před Proskurjakovem

22:51
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak znovu přesouvá před brankáře domácího celku.

24:57
    Z tlaku plyne přesilovka pro hosty. Na dvě minuty si jde odpočinout Varfolomejev za vysokou hůl.

25:10
    K dobré střele od modré se dostal Wellman, brankáře domácích však stále nepokořil.

26:01
    Tato přesilovka hostí vypadá o poznání lépe jak ta předchozí šance střídá šanci, uvidíme zda-li hosté dokáží prostřelit dosud bezchybného brankáře domácích.

26:30
    Při vlastním oslabení pláchl všem obráncům Sochi Vojtěch Polák. Tváří v tvář Barulinovi však neproměnil.

26:57

27:01
    Zbytek přesilovky nám již nic zajímavého nepřinesl, a tak pokračuje v pěti hráčích na každé straně.

28:30
    Tomilin zavezl šikovně puk do útočného pásma, dostal se do šance, ale v nejdůležitější moment mu puk sjel z čepele.

29:55
    Po dlouhé době se ukázali také útočníci Jugry, když z mezikruží příklepem vystřelil Panov. Bohužel pro domácí šla střela těšně nad bránu.

30:30
    A další střela z podobného místa, tentokrát od Pestuška. Ten sice trefil bránu, ale hostující brankář zasáhl betonem.

31:23
    Laričev se objevil z ničeho nic v obrovské příležitosti zhruba tři metry před bránou, puk však netrefil ideálně a ten skončil až někde v rohu.

32:10
    A máme zde první šarvátku dnešního utkání. Vypadá to však, že rozhodčí trestat nebudou.

Nepříjemný hit na modré čáře teď inkasoval Panov. Rozhodčí se radí zda to bylo v rámci pravidel nebo ne.

33:40
    A nebylo! Obrovskou příležitost teď mají domácí aby zápas definitivně rozhodli, protože rozhodčí posílají Ivanova pod sprchu, což znamená také pětiminutovou přesilovku pro Jugru.

34:40
    Domácí hrají přesilovou hru skutečně znamenitě a brankář hostujících se v podstatě nezastaví, protože na něj jde střela za střelou, uvidíme zda-li se domácích podaří vsítit branku.

35:20
    Barulin teď vytáhl opravdu parádní zákrok lapačkou proti střele jednoho z hráčů domácích a drží tak naděje na ubránění této přesilovky bez inkasovaného golu.

36:41
    Po dlouhé době se Jugra usadila ve svém útočném pásmu a může rozjet další útok s cílem vstřelení branky.

37:10
    Poslední minuta z přesilové hry Jugry se začíná před brankářem domácích.

37:41
    Výbornou ránu tedˇ vypustil ze své hole Tobias Viklund. Brankář Sochi, však dnes předvádí skvělý výkon, a tak si i s touto střelou poradil.

38:01
    Další zákrok Barulina a domácím zbývá necelá půlminuta na využítí této dlouhé přesilovky.

38:20

38:55
    A ihned po skončení přesilové hry se hosté vrhli do útoku a drží puk ve svém útočném pásmu.

39:30
    Obrovskou příležitost teď měl jeden z útočníků Jugry, kdy se svou jízdou přes více jak půlku hřiště dostal až před Barulina, kterému se pokusil zasunout puk mezi nohy. Barulin na to však byl připraven, a tak nedovolil útočníkovi skorovat.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla velice výživná, kdy každý z týmů vytvořil několik šancí, ani jedna však neskončila za jedním z brankářů a stav je tak shodný jako po první třetině – 1:0.

Za zmínku stojí hlavně dlouhá pětiminutová přesilovka, ve které domácí nedokázali dát ani jednu branku, což je v konečném zúčtování může mrzet. Jestli je to mrzet bude, nebo ne, to se dozvíme ve třetí třetině.

Další třetina začne přibližně v 16:40.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí periody vyhráli hosté.

40:20
    A ti se také hned vrhají do útočného pásma domácí Jugry.

41:04
    Domácí se stále ve třetí periodě nedotkli puku a jsou svíráni tlakem Sochi.

41:56
    Nebezpečně nyní vystřelil Michail Mamkin. Brankář domácích však jeho střelu zastavil svou lapačkou.

42:23
    Další střela tohoto ostrostřelce, tentokrát však byla zklokována jedním z obránců, který tu střelu nyní opravdu vyklepává.

43:10
    Sochi do třetí periody vstoupilo opravdu aktivně což potvrzuje i nyní, kdy je mimochodem stále v útočném pásmu.

43:48
    Poprvé ve třetí třetině zahrozili také domácí když se k odraženému puku na modré čáře dostal jeden z útočníků a v souboji jeden na jednoho byl úspěšnější. Na dnes výborně chytajícího Barulina si však svou střelou nepřišel.

44:30
    A další šance Jugry, kdy se puk po bekhendovém blafáku otřel o tyčku Barulinovy branky.

45:11
    Domácím se již podařilo vyrovnat hru a sledujeme velice vyrovnaný duel jako tomu bylo v prvních dvou třetinách.

46:16
    Po komerční přestávce nám utkání pokračuje vhazováním ve středním pásmu, jehož se zhostili hosté.

46:42
    Obrovská příležitost Sochi na srovnání brankového stavu. Collins se natlačil na hranici brankoviště a dlouhým forhendovým blafákem se snažil překonat brankáře domácích, ten však betonem vytáhl fantastický zákrok a drží tak naděje domácích na plný bodový zisk z tohoto zápasu.

47:01
    A znovu velká šance hostí, když jeden z obránců nepřáhl na modré čáře. Jeho střela však končí v náručí brankáře Jugry.

48:11
    A znovu to byli hosté kteří mohli dát branku, Proskurjakova lapačka však byla proti.

49:40
    Posledních pět minut jakoby na hřišti byl pouze jeden tým a to sice tým hostující. Sochi hraje opravdu vynikající hokej a Jugra neví co a jak.

50:23
    Přesilovku si však zahrají domácí, když byl za hákování vyloučen Cvetkov.

51:20
    Trápení domácích ve třetí třetině pokračuje, protože se jim za celou dobu zatím nepodařilo usadit ve svém útočném pásmu.

52:03
    Jugra právě vstřelila branku!
    Až nyní to hráči Jugry dokázali a hned je z toho branka, když z pravého kruhu napřáhl ke střele Maxim Pestuško, jehož střelu v bezprostřední blízkosti před Barulinem těčovat VOJTĚCH POLÁK a teč to byla úspěšná, protože skončila až za zády již zmiňovaného Barulina. Asistence: Pestuško M., Ugolnikov A.
    52:03 VOJTĚCH POLÁK - 2:0

52:40
    To je opravdu krutá rána pro hráče Sochi, jenž byli celou třetí třetinu jasně lepší. Ale hokej někdy nemá logiku, a tak hosté vedou dvoubrankovým rozdílem.

53:20
    Obrázek, který známe ze třetí třetiny se znovu opakuje a hráči Sochi znovu obléhají obranné pásmo Jugry.

54:36
    Jugra tedˇ drží svého soka daleko od brány a kontroluje hru.

55:10
    Po pravém mantinelu uprkl hostující obraně jeden z z útočníků a prověřil pozornost Barulina.

55:32
    Na hostujících hráčích je již vidět nervozita a začínají kazit naprosto jednoduché náhry.

56:13
    A nervozita se projevila i nyní, když osobní trest za nesportovní chování dostává hostující hráč Barulin.

56:36
    Výborným zákorkem tedˇ podržel své spoluhráče domácí brankář, když vystoupil proti útočníkovi hostí a vypíchl mu puk v moment, kdy se chystal zasunout puk do brány.

57:49
    Sochi se snaží připravit si závěrečný tlak, to se zatím moc nedaří, a tak se hra odehrává ve středním pásmu.

58:21
    Výborné napadání Jugry teď nedovoluje hostům žádný tlak.

59:01
    Hosté odvolávají brankáře a zkouší to v šesti lidech v poli.

59:29
    Neuvěřitelné co teď nedal jeden z domácích hráčů, který minul prázdnou bránu ze vzdálenosti zhruba 10 metrů.

59:46
    Velkou šanci Sochi, po které mohli ještě hosté vykřesat naději na bodový zisk zastavil dnes bezchybně chytající Proskurjakov, který si z dnešního utkání zřejmě odnese nulu do svých statistik.

59:50
    Brankář hostů zůstává stále na střídačce, ale všem je jasné, že hráčům hostí to již k bodovému zisku nepomůže.

Máme tu konec dnešního střetnutí mezi Jugrou a Sochi, po kterém se radují domácí hráči. První dvě třetiny jsme sledovali opravdu vyrovnaný zápas, třetina třetí byla plně v režii hostujících hráčů, kterým se však nepodařilo skorovat, a tak při přesilové hře udeřili domácí. Od té doby si ještě Sochi stihlo vytvoři několik dobrých střeleckých příležitostí, avšak brankáře Proskurakova neprostřelili, ten si tak z dnešního zápasu připisuje do svých statistik zaslouženě vychytanou nulu.

Já Vám děkuji za pozornost a při nějakém z dalších utkání se na Vás budu znovu těšit, na shledanou. (17:21:19)

Vojtěch Řádek

Branky a nahrávky: 16. Savinainen (Kozlovskij, Viklund), 53. Pestuško (Pestuško, Ugolnikov)

Rozhodčí: Morozov S., Spirin V. – Bityukov M., Zakharov D.