KHL
Novosibirsk – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Toljatti – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HK Soči
Pondělí 25.12.2017, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Já Vám děkuji za pozornost a při nějakém z dalších utkání se na Vás budu znovu těšit, na shledanou. (17:21:19)

Máme tu konec dnešního střetnutí mezi Jugrou a Sochi, po kterém se radují domácí hráči. První dvě třetiny jsme sledovali opravdu vyrovnaný zápas, třetina třetí byla plně v režii hostujících hráčů, kterým se však nepodařilo skorovat, a tak při přesilové hře udeřili domácí. Od té doby si ještě Sochi stihlo vytvoři několik dobrých střeleckých příležitostí, avšak brankáře Proskurakova neprostřelili, ten si tak z dnešního zápasu připisuje do svých statistik zaslouženě vychytanou nulu.

59:50
    Brankář hostů zůstává stále na střídačce, ale všem je jasné, že hráčům hostí to již k bodovému zisku nepomůže.

59:46
    Velkou šanci Sochi, po které mohli ještě hosté vykřesat naději na bodový zisk zastavil dnes bezchybně chytající Proskurjakov, který si z dnešního utkání zřejmě odnese nulu do svých statistik.

59:29
    Neuvěřitelné co teď nedal jeden z domácích hráčů, který minul prázdnou bránu ze vzdálenosti zhruba 10 metrů.

59:01
    Hosté odvolávají brankáře a zkouší to v šesti lidech v poli.

58:21
    Výborné napadání Jugry teď nedovoluje hostům žádný tlak.

57:49
    Sochi se snaží připravit si závěrečný tlak, to se zatím moc nedaří, a tak se hra odehrává ve středním pásmu.

56:36
    Výborným zákorkem tedˇ podržel své spoluhráče domácí brankář, když vystoupil proti útočníkovi hostí a vypíchl mu puk v moment, kdy se chystal zasunout puk do brány.

56:13
    A nervozita se projevila i nyní, když osobní trest za nesportovní chování dostává hostující hráč Barulin.

55:32
    Na hostujících hráčích je již vidět nervozita a začínají kazit naprosto jednoduché náhry.

55:10
    Po pravém mantinelu uprkl hostující obraně jeden z z útočníků a prověřil pozornost Barulina.

54:36
    Jugra tedˇ drží svého soka daleko od brány a kontroluje hru.

53:20
    Obrázek, který známe ze třetí třetiny se znovu opakuje a hráči Sochi znovu obléhají obranné pásmo Jugry.

52:40
    To je opravdu krutá rána pro hráče Sochi, jenž byli celou třetí třetinu jasně lepší. Ale hokej někdy nemá logiku, a tak hosté vedou dvoubrankovým rozdílem.
    52:03 VOJTĚCH POLÁK - 2:0

52:03
    Jugra právě vstřelila branku!
    Až nyní to hráči Jugry dokázali a hned je z toho branka, když z pravého kruhu napřáhl ke střele Maxim Pestuško, jehož střelu v bezprostřední blízkosti před Barulinem těčovat VOJTĚCH POLÁK a teč to byla úspěšná, protože skončila až za zády již zmiňovaného Barulina. Asistence: Pestuško M., Ugolnikov A.

51:20
    Trápení domácích ve třetí třetině pokračuje, protože se jim za celou dobu zatím nepodařilo usadit ve svém útočném pásmu.

Vojtěch Řádek

Branky a nahrávky: 16. Savinainen (Kozlovskij, Viklund), 53. Pestuško (Pestuško, Ugolnikov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov – Burström, Viklund, Ugolnikov, Vitásek, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Šulakov – Komaristyj, Koroljov, Savinainen (A) – Pestuško (A), A. Michejev, Varfolomejev – V. Polák, K. Majorov, Buljanskij – Grymzin, Šen, Panov (C).
    HK Soči: Barulin – Mamkin, Polášek, Čmychov, Ščitov (A), Pedan, Chomickij, Chochlov – O'Dell, Collins, Wellman – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – Točickij, Lugin, Tomilin – A. Ivanov (A), Lapenkov, Ščegolkov.

Rozhodčí: Morozov S., Spirin V. – Bityukov M., Zakharov D.