Švédsko – Česko 3:1 (kon.) | USA – Slovensko 2:3 (kon.) | Bělorusko – Rusko 2:5 (kon.)
Kanada – USA 3:4 (0:2 po s.n.)
USA
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Slovensko
Pátek 29.12.2017, 02:10 • Key Bank Center, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:49:24)

Utkání sledovalo 8 188 diváků.

Nejlepšími hráči byly vyhlášeni Brady Tkachuk (USA) a Roman Durný (SVK).

Statistiky

Střely na branku: 45:25
    Zásahy brankářů: 22:43
    Úspěšnost brankářů: 88,00 % : 95,56 %
    Trestné minuty: 2:4

Utkání je u konce a zrodilo se nám obrovské překvapení. Američané sice i ve třetí třetině předváděli útočné pokusy a snažili se strhnout vedení na svou stranu, jenže neúspěšně a v 56. minutě pro ně přišla studená sprcha. Filip Krivošík se bekhendem trefil pod břevno a dostal USA pod tlak. Na tuto situaci zvládl favorit v 57. minutě zareagovat individuální akcí Caseyho Mittelstadta a vypadalo to na prodloužení. To ovšem odmítl Samuel Buček a taktéž individuální akcí rozhodl o tom, že Slovensko porazilo úřadujícího mistra světa 3:2!

59:58
    Ještě jedna střela od modré, puk však skončil mimo.

59:47
    Slovákům se po velkém závaru nepodařilo vyhodit, musí se tak stále bránit.

59:29
    Zakázané uvolnění Slovenska, trenér Bokroš reaguje stejně jako před chvílí jeho oponent – oddechovým časem.

59:10
    Branka USA je prázdná, je tu power-play!

59:09
    Yamamotova střela z mezikruží byla zblokována, puk skončil v rohu.

58:39
    Zakázané uvolnění týmu USA.
    57:52 Samuel BUČEK - 2:3

57:52
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelný závěr utkání! SAMUEL BUČEK se projel prakticky celým kluzištěm, po cestě překonal několik protihráčů, objel branku a na druhý pokus dokázal dostat bekhendem puk za Wolla! Bez asistence.
    56:49 Casey MITTELSTADT - 2:2

56:49
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Tlak se Američanům vyplatil, už je zase srovnáno. CASEY MITTELSTADT si na modré vybojoval puk, pŕedvedl parádní individuální akci, zbavil se Ivana a po rychlém blafáku zasunul do odkryté branky. Bez asistence.

56:31
    Skoro to připomíná přesilovkový nápor, Slováci se pouze brání.

55:50
    Američané okamžitě rozjíždí akci za případným vyrovnáním, nechtějí si připustit ztrátu bodů.
    55:15 Filip KRIVOŠÍK - 1:2

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 32. B. Tkachuk (Poehling, J. Anderson), 57. Mittelstadt – 25. Krivošík (Buček), 56. Krivošík (Buček), 58. Buček

USA: Woll (Oettinger) – Fox (A), Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, B. Tkachuk, J. Anderson (C) – Mittelstadt, Harper, Tufte – Yamamoto, Brown, Bellows – Lockwood, Frederic, Jones – Norris.
    Slovensko: Durný (Hrenák) – Hedera, Korenčík, Bodák (C), Ivan, Fehérváry (A), Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kelemen, Kundrik – Studenič, Tamáši, Miloš Roman – Buček, Krivošík, Ružička – Čacho (A), Liška, Solenský.

Rozhodčí: Kulev (RUS), Sjoqvist (SWE) – Hagerström (FIN), Yletyinen (SWE)

Diváci: 8 188