Třinec – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 14.01.2018, 18:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 40. kolo

Sparta tak i na třetí pokus v novém roce v domácím prostředí neboduje a dál se propadá tabulkou. Pardubice si z Prahy odvážejí zasloužené tři body a zůstávají v kontaktu s vedoucí šestkou. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání
    Černoch (SPA) – Rolinek (PCE) (20:22:45)

59:53
    Pardubičtí už se nikam neženou a vědí, že z Prahy si odvezou tři body.

58:50
    Sparta tak místo power play hraje oslabení.

58:50
    Ďaloga teď zmařil veškeré naděje domácích. Po vhazování fauloval a míří na tresnou lavici. Dvě minuty za vysokou hůl.

58:48
    Oddechový čas pro domácí.

58:48
    Pardubice vyhazují na zakázané uvolnění.

57:39
    Sparta hraje bez gólmana v šesti.

56:22
    Do konce zbývají necelé čtyři minuty a Pardubičtí drží Spartu daleko od své branky. Tento obrázek hry hostům v pohodě stačí.

54:10
    Forman našel bekhendem před brankou Reichenberga, ten ale z bezprostřední blízkosti na kacetlovi ztroskotal!

53:17
    Marosz předvedl krásnou individuální akci, když si obhodil jednoho ze sparťanů a pak našel v jízdě Petra Sýkoru, který orazítkoval pravou tyč branky! Teď měli domácí štěstí.

52:56
    Uherova střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

51:40
    Sparta tak už znovu musí dotahovat dvougólové manko, ale času jí ubývá. Pardubice si navíc počínají v obranné fázi dobře.
    50:37 David TOMÁŠEK - 2:4

50:37
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nikým nerušený DAVID TOMÁŠEK projel téměř celé kluziště a z pravé strany křížnou střelou přes hráče zaskočil Laca. Puk zapadl přesně k tyči. Asistence: Ty Wishart a Rhett Holland.

49:42
    Navrátilec Svoboda vypálil kousek za modrou čarou, ale jeho pokus byl sražen vysoko do ochranné sítě.

49:20
    Hosté jsou v pěti.

48:38
    Sparta prohospodařila většinu přesilovky, aniž by Kacetl musel mít třeba jen pocit, že je jeho branka v ohrožení.

47:20
    Svoboda se pokoušel za brankou Sparty zpracovat puk, ale dělal to tak nešikovně, že zasáhl Pecha do obličeje a Pardubičtí se budou bránit.

45:59
    Sparta teď zvýšila důraz v útočném pásmu, ale i Pardubice si počínají důrazně a oba týmy se v soubojích přetahují o puk.

44:45
    Tomášek z pravé strany postupoval k brance, ale jeho střelu zablokoval domácí Ďaloga.

43:45
    Sparťanské útočné snažení zastavuje přihrávka rukou.

43:36
    Zakázané uvolnění Pardubic a vhazovat se bude před Kacetlem.

42:43
    Sparta se snaží být po vstřelené brance aktivnější, hosté však zatím dobře brání.

41:47
    Duškovu střelu z pravého křídla Laco pohlídal.
    40:49 Lukáš KLIMEK - 2:3

40:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta se dostala do přečislení a přece jen se ještě vrací do utkání. Pech našel bekhendovou žabičkou na druhé straně najetého LUKÁŠE KLIMKA a ten prostřelil Kacetla mezi tělem a rukou. Asistence: Lukáš Pech.

40:24
    Obloučkem nahozený puk Vrána nedostihl včas. Dřív jej přikryl Kacetl.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli a totéž se dá říci i o kvalitě předvedené hry. Hosté v klidu kontrolují výsledek a mohli dokonce své vedení i navýšit. Ján Sýkora však nabízenou šanci v podobě trestného střílení nevyužil. Třetí třetina začne v 19:42.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Sparta je v závěru třetiny nastěhována v útočném pásmu, do šancí se však nedostává.

38:20
    Sparta teď snad poprvé v zápase dokázala na delší čas zavřít hosty v jejich pásmu, ale ostřelování od modré čáry se neujalo.

35:48
    Rána Jána Sýkory z levého kruhu mířila vysoko nad branku!

35:05
    Pech se zpoza branky prodral až do zakončení, vyražený puk ale nikdo z jeho spoluhráčů už do branky neuklidil.

33:35
    Černoch ztlumil nahození od modré čáry a sám pak rychle zakončil. Jeho pokus však postrádal razanci a Kacetl jej vyrazil.

33:06
    Kudrna teď sice zakončil z pozice mezi kruhy, jenže celé akci předcházel ofsajd domácích.

32:05
    Černoch našel šikovnou přihrávkou zpoza branky Uhera, ten byl však příliš blízko Kacetla a slabou střelou z první jej neprostřelil!

31:16
    Další pardubické oslabení je u konce a Kacetl nemusel řešit žádnou situaci.

30:54
    Sparta se nepřesnou rozehrávkou sama vyhnala z pásma...

29:35
    Ďaloga se po přihrávce napříč pásmem dostal ke střele na kruzích, ale trefil jen povyjetého Kacetla.

29:16
    Forman si důrazným počínáním v útočném pásmu vykoledoval další faul. Pardubice půjdou znovu do čtyř. Za sekání je vyloučrn Beran.

28:03
    Sparta v početní výhodě nevymyslela nic a hosté jsou kompletní.

27:14
    Pech teď v drobné strkanici s gólmanem Kacetlem, ale žádný trest se udělovat nebude.

26:03
    Petr Sýkora sekl Laca, který si přikryl lapačkou nahozený puk a uvidíme první přesilovku zápasu.

26:03
    Odraz nahozeného puku od zadního mantinelu teď nadělal všem sparťanům včetně Laca v předbrankovém prostoru hodně starostí! Nakonec naštěstí pro domácí zamířil do míst, kde nebyl nikdo z pardubických hráčů.

25:11
    Ján Sýkora zkoušel vyzrát na Laca střelou k tyči, ale vůbec netrefil branku!

25:11
    Pavelka fauloval Jána Sýkoru a ten pojede trestné střílení!

25:03
    Vše se stalo mimo hru, ale čárový rozhodčí si zřejmě sám přivodil bolestivý pád. Už se ale zdá být v pořádku a hra pokračuje.

25:03
    Hra je přerušena, jeden z čárových rozhodčích leží na ledě a není jasné, co se stalo

23:50
    Vrána se od mantinelu proháčkoval až před bránu, zkoušel ještě najít lépe postaveného Říčku, ale hostující gólman jeho záměr překazil!

22:30
    Treille bekhendem vystrašil Laca, ale jeho pokus z kruhů skončil mimo branku!

21:55
    Sparta se vůbec nemůže dostal přes střední pásmo...

20:45
    Druhou část otevírá zakázané uvolnění Sparty.

20:01

Ačkoli gólový rozdíl po první třetině není velký, Pardubice zatím utkání v pohodě ovládají. Podle toho, jak to teď na ledě vypadá, se nezdá, že by domácí byli schopni s výsledkem cokoli udělat. Východočeši zatím bez větších problémů kontrolují výsledek. Utkání pokračuje v 18:51.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Rousek zachytil nepřensou rozehrávku hostů a z mezikruží vypálil, Kacetl byl však pozorný. Sparťanský útočník pak v pádu už podruhé zakončit nedokázal.

18:51
    Minutu před koncem první třetiny se po zakázaném uvolnění hostů stěhuje hra před Kacetla.

17:45
    Ďaloga si teď na křídle počkal, až bude mít Kacetl zakrytý výhled, propálit jej však přesto nedokázal.

16:46
    Pardubice naprosto ovládají zápas, Sparta neumí najít jakoukoli protizbraň.
    15:05 Patrik POULÍČEK - 1:3

15:05
    Laco teď neudržel jednoduché nahození od modré čáry a i když kolem něj byli tři sparťané, první byl u puku PATRIK POULÍČEK, který puk pohotově doklepl do sítě. Asistence: Ty Wishart a Tomáš Svoboda.

14:44
    Klimkovo nahození od modré nedokázal nikdo ze sparťanů tečovat a Kacetl si puk pohlídal.

13:47
    Sparta se teď přece jen na delší dobu usadila v pásmu Pardubic, ale hosté dobře k soupeři přistupují a nedovolí mu nic vymýšlet.

12:05
    Ďaloga se dostal kousek za modrou čarou ke střele, ale ta byla sražena mimo.

10:50
    Sparťanská obrana jako kdyby neexistovala. Opět se do zakončení dral Rolinek, ale nakonec přece jen pod tlakem jednoho z domácích hráčů nedokázal vystřelit.

10:33
    Dušek jel po dalším propadnutí domácích ve středním pásmu sám na branku, mířil do její horní části, ale netrefil!
    09:11 Tomáš ROLINEK - 1:2

09:11
    A Pardubice už opět vedou. Od mantinelu vypálil Trončinský a zcela volný TOMÁŠ ROLINEK tečoval puk mimo Lacův dosah. Asistence: Marek Trončinský a Petr Sýkora.

08:50
    Nedomlel vypálil od modré čáry a ukrytá střela orazítkovala břevno!

08:14
    Teď se ale rozehra nepovedla ani hostům, zakázané uvolnění.

07:36
    Pardubičtí jsou mnohem důraznější a Sparta má problémy s rozehrávkou už ve vlastním pásmu.

06:29
    Pardubičtí teď mohli opět vést, ale zakočení Svobody, který stál sám před odkrytou brankou famózně zlikvidoval Laco, který vymrštil lapačku a puk vyrazil! Vzápětí pak Tomášek nepropálil Laca bekhendem z pozice mezi kruhy!

05:00
    Diváci teď měli možnost vidět sportovní gersto Tomáše Rolinka. Po zákroku na něj sudí odpískali faul, ale sám Rolinek upozornil rozhodčí, že se o faul nejednalo a ten pak následně trest zrušil.
    04:14 Andrej KUDRNA - 1:1

04:14
    Ale i Sparta se prakticky z ničeho prosazuje a máme vyrovnáno. Na polovině hříště se k puku dostal Reichenberg, všiml si, že mezi bránícími hráči je najetý ANDREJ KUDRNA, který si puk zpracoval a přesnou střelou nad Kacetlovu lapačku skóroval. Asistence: Alexander Prince Reichenberg a Jaroslav Hlinka.

04:03
    Sparta se vůbec nemůže dostat do hry. Domácí jen vyhazují na zakázané uvolnění.
    03:09 Petr ČÁSLAVA - 0:1

03:09
    Sparta působí od úvodních minut hodně nervózně a přichází trest. Mezi kruhy se pak dostal po zmatcích v domácí obraně ke střele PETR ČÁSLAVA a přesnou střelou pod horní tyčku nedal Lacovi šanci. Asistence: Rostislav Marosz.

01:20
    Sparta se teď dlouhé vteřiny nemohla vymotat vlastní vinou z vlastního pásma, hosté ale nedokázali být dostatečně důrazní a do šance se nedostali.

00:10
    Rolinek se na modré čáře natahoval po dlouhém pasu, ale naštěstí pro domácí na něj nedosáhl.

00:01

HC Sparta Praha: J. Laco (Aittokallio) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Ďaloga, Švrček, Piskáček, Nedomlel – Říčka, P. Vrána, Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Reichenberg, J. Hlinka, Kudrna – Uher, Černoch, Rousek.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, J. Sýkora – Beran, Dušek, M. Kaut.

Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Frodl, Komárek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

A jak se dařilo oběma soupeřům v předchozích vzájemných duelech?

1. kolo, pátek 8.9. 2017: Pardubice – Sparta 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Holland (Vondráček, Dušek), 60. Tomášek (Cardwell, Treille) – 10. Kumstát (Kudrna), 28. Říčka (Dvořák, Klimek), 32. Černoch (Uher, Piskáček).
    Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Blümel, Rampír.
    Vyloučení: 2:4, navíc Boyko (PCE) 10 minut.
    Bez využití. V oslabení: 0:1.
    Diváci: 8 068.
    Střely na branku: 25:30.
    Průběh utkání: 0:3, 2:3.
    Nejlepší hráči utkání: Rhett Holland – Andrej Kudrna.

14. kolo, úterý 3.10. 2017: Sparta – Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Zámorský (Vrána) – 6. Bojko (Quenneville, Trončinský), 36. Sýkora (Perret), 58. Trončinský.
    Rozhodčí: Hradil, Kika – Flegl, Polonyi.
    Vyloučení: 6:8.
    Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 6 457.
    Střely na branku: 39:33.
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
    Nejlepší hráči utkání: Tomáš Pavelka – Milan Klouček.

27. kolo, pátek 1.12. 2017: Pardubice – Sparta 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 45. Rolinek (Sýkora) – 32. Forman (Hlinka, Michálek), 50. Kudrna (Smejkal, Dvořák), 55. Jarůšek (Vrána, Říčka), 59. Hlinka (Kumstát).
    Rozhodčí: Hejduk, Šír – Barvíř, Pešek.
    Vyloučení: 5:5, navíc Cardwell (PCE) a Uher (SPA) 10 minut.
    Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 8 560.
    Střely na branku: 32:29.
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
    Nejlepší hráči utkání: Tomáš Rolinek – Andrej Kudrna.

A je to hlavně domácí tým, který potřebuje zabrat. Sparta v novém roce na domácím ledě ještě nezískala ani bod, když podlehla jak Třinci (3:5), tak v důležitém souboji Chomutovu (2:3). Sama si tak zkomplikovala situaci, její náskok na nepostupovou příčku již činí pouhé čtyři body.

Pardubičtí ale v tomto smyslu nejsou pro domácí ideálním soupeřem. Východočeši totiž naopak v roce 2018 ještě na kluzištích soupeřů ještě neztratili. Tři body si přivezli z Litvínova (2:1) a především z Hradce Králové, kde zaskočili favorita a v prestižním derby uspěli 3:2.

Hokejisty Sparty a Pardubic čeká ve 40. kole poslední vzájemné střetnutí v rámci základní části aktuálního extraligového ročníku. Při pohledu do tabulky je zřejmé, že oba týmy budou mít v poslední čtvrtině soutěže podobné starosti – postoupit alespoň do předkola. Východočeši jsou momentálně sedmí, Sparta je desátá a bodový rozdíl činí pouhé dva body. Po nedělním střetnutí si tedy buď Pardubičtí upevní svoji pozici, nebo je naopak pražané v tabulce přeskočí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 5. Kudrna (Reichenberg, J. Hlinka), 41. Klimek (Pech) – 4. Čáslava (Marosz), 10. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 16. Poulíček (Wishart, T. Svoboda), 51. Tomášek (Wishart, Holland)

HC Sparta Praha: J. Laco (Aittokallio) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Ďaloga, Švrček, Piskáček, Nedomlel – Říčka, P. Vrána, Jarůšek – Klimek, Forman, Pech – Reichenberg, J. Hlinka, Kudrna – Uher, Černoch, Rousek.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – Rolinek, Marosz, J. Sýkora – Treille, Tomášek, T. Svoboda – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Beran, Dušek, M. Kaut.

Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Frodl, Komárek