Banská Bystrica – Nitra 6:3 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 1:4 (kon.) | Žilina – Poprad 4:2 (kon.)
Trenčín – Liptovský Mikuláš 1:2 (kon.) | Košice – Detva 4:3 (kon.)
konec
HC 05 iClinic Banská Bystrica
6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
HK Nitra
sk Neděle 14.01.2018, 16:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) • 37. kolo
Předzápasové kurzy: 1.63 5.0 3.66
Partner:
   
  Banská Bystrica sa po dvoch porážkach vracia späť na víťaznú vlnu. V repríze ostatných dvoch finále Tipsport Ligy išli do vedenia už v tretej minúte Nitrania, no potom nasledovalo šesť gólov v rade od domácich hokejistov. Barani vyhrávali v záverečnom dejstve už 6:1, súperovi síce dovolili znížiť dvoma presnými zásahmi, no nedopustili žiadnu drámu a dosiahli štvrté víťazstvo v piatom vzájomnom zápase s Nitrou v aktuálnej sezóne. (18:21:07)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:20
  Tomáš Surový vyhral buly v blízkosti Lukáša a domáci vyhodili puk do stredného pásma. V závere sa už asi nič nestane.
   
  58:40
  Diváci stoja a tlieskajú hráčom Banskej Bystrice, ktorí dnes získajú tri body za víťazstvo nad vicemajstrom a môžu poskočiť do čela tabuľky.
   
  57:31
  Macík pristavil puk na modrej čiare Martinovi Rýglovi, ktorý vyslal prudký projektil. Jan Lukáš predviedol úspešný zákrok.
   
  56:44
  Miloš Bubela udržal na chrbte brániaceho Petra Ordzovenského, natlačil sa na ľavý kruh a odtiaľ nepresne vystrelil švihom.
   
  56:04
  Nitra má posledné štyri minúty na to, aby sa pokúsila o vyrovnanie. Hosťom sa kráti čas a zatiaľ nevedia nájsť cestu k Lukášovej bráne.
   
  55:10
  Adam Sedlák veľmi nepresne rozohrával z obranného pásma. Jeho pas na Miloša Bubelu smeroval cez všetky čiary na icing.
   
  54:27
  Vladimír Országh ihneď zareagoval na dva rýchle nitrianske góly. Domáci kouč si zobral oddychový čas, aby upokojil svojich zverencov.
   
  54:27
  Nitra dala gól! MATEJ PAULOVIČ ukázal, že v aktuálnej sezóne je pri streleckej chuti. Mladý forvard si prebral puk na útočnej modrej čiare, postupoval sám na Lukáša a namieril presne do pravého vinkla. Asistencie: Martin Rýgl, Judd Blackwater.
   
  53:12
  Ďalší ašpirant na olympijskú nomináciu Michal Krištof nabral rýchlosť na ľavom krídle, nikto mu nestíhal, a tak mohol zakončovať bekhendom. Lukáš si dal pozor.
   
  51:56
  Tesne pred gólom hostí zostal ležať na hracej ploche Patrik Lamper, ktorý bol napokon v sprievode lekárov odnesený do šatne. Mladý útočník je v hre o nomináciu do Pjongčangu, takže prípadné zranenie by ho mohlo mrzieť.
   
  51:56
  Nitra dala gól! Konečne sa tešia aj hostia, ktorých presný zásah prišiel veľmi neskoro. RÓBERT LANTOŠI skóroval hneď v prvom zápase po prestupe z Nových Zámkov, keď využil presnú nahrávku Mareka Slováka. Asistencie: Marek Slovák, Judd Blackwater.
   
  51:41
  Banská Bystrica dala gól! Nitra je síce strelecky aktívnejšia, ale efektivita je jasne na strane domáceho tímu. MILOŠ BUBELA poľahky vnikol do útočného pásma, vystrelil švihom spoza hráča a poslal puk do horného rohu brány. Asistencie: Marek Bartánus, Adam Sedlák.
   
  51:06
  Corgoni mohli z ničoho nič zmeniť skóre. Mitch Versteeg nahodil puk od modrej čiary, ten sa zastavil na hornej žŕdke domácej svätyne a následne spadol do bránkoviska.
   
  50:26
  Nitrania nezužitkovali šancu na zdramatizovanie záverečných minút. Hosťom nevyšla presilovka podľa predstáv a ich manko je naďalej štvorgólové.
   
  49:10
  Milam prudko nahadzoval od modrej čiary, pred bránou sa snažil o teč Ordzovenský, ale dvojica nitrianskych obrancov nedokázala prekonať Lukáša.
   
  48:26
  Rozhodcovia zase vylučujú. Guillaume Asselin zastavil prenikajúceho Judda Blackwatera a inkasoval dve trestné minúty za podrazenie.
   
  47:46
  Oba tímy hrajú v plnom počte. Cason Hohmann aj Jameson Milam sa vrátili na ľadovú plochu z trestnej lavice.

  Tomáš Lengyel

  Branky a nahrávky: 4. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, Ďatelinka), 28. Ďatelinka (Surový, Hohmann), 28. Hohmann (Rosandič), 41. Hohmann (TS), 52. Bubela (Bartánus, Sedlák) – 3. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Slovák, Blackwater), 55. Paulovič (Rýgl, Blackwater)


  HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Sedlák, Gélinas, Košecký – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák – Gabor.
  HK Nitra: Lawson (28. Foltán) – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, Versteeg, Pupák, Korím – Macík, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Blackwater – Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Csányi.

  Rozhodčí: Kalina, Lauff – M. Korba, Smrek