Třinec – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 14.01.2018, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga • 40. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu! Na shledanou! (17:32:37)

Nejlepší hráči

Jiří Polanský (1+0) – Martin Erat (2+0).

Utkání mezi Oceláři a Kometou končí, z tříbodové výhry se radují hostující Brňané! Třinečtí se v závěrečné třetiny pokoušeli o korekci stavu a vyrovnání, k dispozici měli několik přesilových her. Trefa Jakuba Krejčíka z osmapadesáté minuty ale definitivně utnula třinecké naděje na bodový zisk z dnešního zápasu.

59:38
    Od modré to ještě dvakrát zkoušel Linhart, v obou případech ale trefil jen bránícího hráče.

58:52
    Kotouč je za Hamerlíkovou brankou, Oceláři se stále nemohou dostat do útočné třetiny.

58:01
    Poslední dvě minuty zápasu. Oceláři se ještě snaží o korekci výsledku, Kometa ale svého soupeře nepouští do vlastního pásma.
    57:30 Jakub KREJČÍK - 2:5

57:30
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa přidává pátou branku a pojišťuje si dnešní vítězství! JAKUB KREJČÍK zastavil třineckou rozehrávku na útočné modré čáře, svou pro Hamerlíka neviditelnou střelou pak rozvlnil síť třinecké branky! Bez asistence.

57:16
    Růžičkův pokus z mezikruží netrefil branku, Kovář poté neudržel puk v útočném pásmu. Úmyslný ofsajd, buly před Hamerlíkem.

56:49
    Kovář se pokusil o rychlý přechod do útočné třetiny, nevšiml si však ofsajdového postavení Svačiny. Buly ve středním pásmu.

56:34
    Kometě se povedlo vytlačit puk do středního pásma.

56:09
    Bratři Kovařčíkové a Chmielewski dotírali na Langhamera, brankář Komety ale neměl kotouč ve své moci. Sudí však znovu přerušil hru, ať kotouč ležel vedle hostujícího brankáře.

55:49
    Kotouč se po souboji u střídačky Komety dostal mimo hrací plochu, vhazování v pásmu Komety.

55:36
    Hosté jsou kompletní, Kometa v závěru oslabení ještě jednou odpálila puk za Hamerlíkovu branku.

55:16
    Hosté se dvakrát v krátkém časovém sledu za sebou osvobodili, Ocelářům z přesilovky již nezbývá mnoho času.

54:41
    Rozhodčí po Langhamerově zákroku pískal, kotouč ale ležel zcela volný vedle betonu hostujícího brankáře! Dravecký dorazil kotouč do sítě, branka ale není uznána pro předchozí přerušení hry!

54:37
    Při další akci Ocelářů se Langhamerova branka znovu dostala mimo své obvyklé postavení, vhazovat se bude po levé ruce hostující brankáře.

53:57
    Neskutečné, co teď Oceláři neproměnili! Kotouč se po Hrňově střele kutálel po brankovišti, Langhamer byl zcela mimo své obvyklé postavení! Marcinko a Martin Růžička mohli dorazit kotouč do odkryté branky, oba ale neuspěli!

53:42
    Růžička poslal kotouč do předbrankového prostoru, odkud se tečí chtěl prosadit Marcinko. Langhamer drží puk mezi svými betony.

53:32
    Další přesilovka pro Oceláře. Jan Hruška za třineckou brankou podrazil Douderu, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici. Komerční přestávka.

52:39
    Chmielewski získal kotouč ve středním pásmu, po najetí do prostoru mezi kruhy ale nedokázal trefit branku. O chvíli později z podobného místa střílel Ondřej Kovařčík, ten zase trefil Langhamerovu vyrážečku.

52:03
    Čermák je na ledě, Kometa hraje v plném počtu. V závěru přesilovky ještě z levé strany pálil Dravecký, netrefil však branku.

51:25
    Svačina nedosáhl na Růžičkův pas, hosté znovu odpálili kotouč za Hamerlíkovu branku.

50:58
    Růžička křižným pasem hledal Hrňu, ten ale z první trefil jen Langhamerův beton.

50:37
    Po Rothově střele od modré čáry kotouč poskakoval po brankovišti, ani jeden z třineckých útočníků ho ale nedokázal doklepnout za záda hostujícího brankáře. Hosté se osvobodili.

50:24
    Martin Růžička nejprve nezpracoval přihrávku a umožnil hostům osvobození se. Po návratu Třince do útočné třetiny pak Růžička od modré trefil Langhamerovu lapačku.

49:58
    Šance pro Oceláře, Leoš Čermák v útočném pásmu podrazil Michala Kovařčíka. Přesilovka pro domácí.

49:33
    Bratři Kovařčíkové si nerozuměli ve středním pásmu, zakázané uvolnění Ocelářů.

48:55
    Mallet dostal přihrávku k útočné modré čáře, puk ale nedokázal přesně zpracovat. Ofsajd Komety.

48:24
    Vincour po objetí třinecké branky připravil střeleckou pozici pro Zaťoviče, ten ale netrefil branku. Na druhé straně se Mikulík marně pokoušel obejít bránícího Krejčíka.

47:57
    Kometa pokračovala v útočném pásmu, střelu Jana Hrušky z mezikruží Hamerlík vyrazil do ochranné sítě.

47:28
    Po kratším intermezzu ve středním pásmu se do střelecké pozice natlačil hostující Vojtěch Němec, jeho pokus ale Hamerlík dokázal vyrazit.

46:45
    Langhamer vyrazil další střelu Třineckých, kotouč skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.

46:20
    Po chybě třineckých obránců ve středním pásmu se do protiakce vydal Martin Nečas, který ale nedokázal trefit branku.

45:58
    Hostující brankář se nedohodl s Malcem a umožnil tak Draveckému ukrást kotouč. Slovenský útočník namazal na modré stojícímu Douderovi, jeho tečovaná střela ale skončila v Langhamerově lapačce.

45:32
    Oceláři se s obtížemi dostali do útočné třetiny, následná Svačinova střela z pravé strany ale Langhamera nijak nepřekvapila.

44:52
    Michal Kovařčík nahodil kotouč za hostující branku, tam ale s bratrem Ondřejem neuspěl v souboji s hostujícími obránci. Protiakce Komety skončila v Hamerlíkově lapačce.

44:03
    Doudera dlouho držel kotouč v útočném pásmu, nakonec spolu s Polanským připravil střeleckou pozici pro Janka. Ten ale trefil jen nejblíže stojícího protihráče, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

43:16
    Hostující rozehrávka skončila v hledišti, buly v útočném pásmu Ocelářů.

42:51
    Vojtěch Němec se snažil natlačit před brankoviště, při svém snažení ale doslova zboural třineckého brankáře. Hra je vykázána do středního pásma.

42:45
    Roth z hloubi vlastního pásma hledal na útočné modré hlídkujícího Svačinu, ten ale s dlouhým pasem nepočítal. Icing, vhazování před Hamerlíkem.

42:00
    Douderův pokus od modré trefil clonícího Michala Kovařčíka, Jank poté srazil hostující rozehrávku do prostoru mezi střídačkami.

41:38
    Kovář udržel kotouč na útočné modré čáře, Cienciala pak připravil dobrou pozici pro Mikulíka. Ten ale trefil jen Langhamerův beton.

41:19
    Nakonec se Vlach rozhodl pro nahození puku na hostující branku, čímž získal vhazování v útočném pásmu.

41:11
    Oceláři drží kotouč na svých holích, hráči s drakem na hrudi se ale nemohou dostat do útočné třetiny.

40:32
    Svačina mohl využít zaváhání brankáře Langhamera při rozehrávce a poslat kotouč do odkryté branky, hostující gólman se ale stihl vrátit a zabránit tak třetímu kotouči ve své síti.

v oslabení: 0:2 (0:2).

Druhá třetina je u konce, WERK ARENA viděla hned pět branek! Hosté se v úvodních dvou minutách periody dostali do čtyřbrankového vedení, kdy se Kometě dokonce povedlo dvakrát skórovat při jednom oslabení! Oceláři se ale v dalších minutách třetiny zvedli a dvěma brankami hrůzostrašně vypadající skóre na stávajících 2:4. Duel je tedy do poslední dvacetiminutovky stále otevřený.

Třetí třetina začne přibližně v 16:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46
    Jank ze středního pásma nahodil kotouč na Langhamera, ten jej raději podržel před dojíždějícím Michalem Kovařčíkem.

39:32
    Michal Barinka chtěl poslat kotouč do útočného pásma, nevšiml si ale ofsajdového postavení Nečase.

39:07
    Hosté jsou kompletní.

38:57
    Doudera od modré čáry ke střele vyzval Martina Růžičku, třinecký snajpr z první trefil jen Langhamerovu lapačku.

38:00
    Ocelářům se přesilovka příliš nedaří, hosté drží kotouč ve středním pásmu.

37:24
    Roth křižným pasem hledal na levé straně postaveného Růžičku, ten ale nedokázal prudkou přihrávku trefit. Hosté se osvobodili.

37:06
    Marek Langhamer při zákroku proti Chmielewského střele vykopl branku z jejího obvyklého postavení. Rozhodčí hostujícího brankáře potrestali menším trestem za zdržování hry, trest odpyká Marcel Haščák.

36:27
    Oceláři jsou kompletní. Kotouč má ve své moci Kometa, hosté ale musí začít od vlastní branky.

36:03
    Dravecký získal kotouč a zavezl jej do útočné třetiny. Po jeho přihrávce pak mohl pálit z druhé vlny najíždějící Roth, třinecký obránce ale netrefil branku.

35:41
    Eratův pokus Hamerlíka nepřekvapil, třineckého brankáře nerozhodilo ani následné dotírání Radima Zohorny.

35:21
    Kometa drží kotouč v útočném pásmu. Od modré tvrdě pálil Krejčík, Hamerlík vyrazil puk do rohu kluziště.

34:53
    Oceláři se osvobodili, při dalším pokusu hostí o přechod do útočné třetiny Marcinko napálil kotouč na hostující střídačku.

34:26
    Hosté hýřili aktivitou v útočném pásmu, vybojovali si tak přesilovou hru. Tomáš Linhart se provinil podražením.

33:58
    Hosté zastavili třinecký nápor, Nečas se pak mohl s Eratem vydat do přečíslení dvou proti jednomu. Akce hostí ztroskotala na nepřesném pasu Erata.

33:10
    Oceláři pokračují v aktivní hře, Polanského formace drží kotouč v útočném pásmu. Langhamer zatím nemusel zasahovat.
    32:00 Roman VLACH - 2:4

32:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovou hru po deseti vteřinách! Domácímu celku se povedla kombinace po levé straně útočné třetiny, kdy kotouč putoval od Martina Růžičky k Tomáši Marcinkovi, který poté připravil střeleckou pozici pro ROMANA VLACHA! Vlach pálil z mezikruží, Langhamer byl bezmocný! Asistence: Tomáš Marcinko, Martin Růžička.

31:50
    Aron Chmielewski se chtěl uvolnit v rohu hostujícího pásma, podražením ho ale zastavit Vojtěch Němec. Početní výhoda pro Oceláře.

31:26
    Roth z hloubi vlastního pásma hledal rozjetého Michala Kovařčíka, třinecký mladík ale na puk nedosáhl. Icing Ocelářů.

30:55
    Rozhodčí nejprve hostujícímu celku odpískali hru se šesti hráči na ledové ploše, následně ale svůj verdikt odvolali. Pokračovat se bude v pěti na obou stranách vhazováním ve středním pásmu.

30:28
    Hosté jsou kompletní. Oceláři drží puk v útočném pásmu, dvě Kovářovy střely od modré ale skončily na chráničích bránícího Nečase.

29:35
    Kombinace Růžičky s Vlachem nebyla přesná, Oceláři se musejí vrátit do vlastního pásma.

29:14
    Domácí kombinují v útočném pásmu, střelu Vlacha dokázal Langhamer vyrazit.

28:46
    Ocelářům se početní výhoda zatím nedaří, Slezané se nemohou dostat do útočné třetiny.

28:10
    Martin Zaťovič v rohu třineckého pásma srazil Milana Mikulíka, hostující útočník si půjde odpočinout na trestnou lavici. Dvě plus deset za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Vojtěch Němec.

27:45
    Krkolomný přechod hostí do útočné třetiny nedopadl dobře, sudí Kometě píská ofsajd. Komerční přestávka.

27:26
    To však již neplatí po nepřesném pokusu Ondřeje Kovařčíka. Na druhé straně se ale nevedlo ani hostům, Eratova přihrávka svého adresáta nenašla.

26:54
    Langhamer vyrazil střelu Doudery, mezitím se na led vrátil potrestaný Erat. Oceláři však stále drží kotouč v útočném pásmu.

25:59
    Hrňa znovu napálil kotouč do Langhamera, Vlachova následná rozehrávka byla ztečována do středního pásma.

25:22
    Rothovi střela nesedla, při dalším pokusu Hrni pak Langhamer vykopl branku z jejího obvyklého postavení. Buly v útočném pásmu Třince.

24:53
    Druhá početní výhoda pro Oceláře, Martin Erat nedovoleně zastavil pronikajícího Vlacha.
    24:09 Jiří POLANSKÝ - 1:4

24:09
    Oceláři dávají branku naděje! Domácí hokejisté akcí na jeden dotek vyšachovali hostující defenzívu, po přihrávce Martina Růžičky se z předbrankového prostoru prosadil JIŘÍ POLANSKÝ! Třinecký útočník musel střílet s holí mezi svými nohami, i tak ale překonal bezmocného Langhamera! Asistence: Martin Růžička, Vladimír Svačina.

23:51
    Polanský do akce vyslal rozjetého Kováře, ten ale poté netrefil mezírku mez Langhamerovými betony.

23:09
    Kometa je kompletní. Oceláři se pokusili o rychlý přechod do útočné třetiny, Ondřej Kovařčík ale neudržel své brusle ve středním pásmu. Ofsajd Ocelářů.

22:44
    Oceláři kombinovali v útočné třetině, Hrňa si ale nepohlídal postavení u Langhamerova brankoviště. Vhazování ve středním pásmu.

22:07
    Oddechový čas pro domácí.
    22:07 Martin NEČAS - 0:4

22:07
    Druhá branka Komety v jednom oslabení! David Musil dostal hodně těžkou přihrávku na modrou čáru, toho naplno dokázal využít MARTIN NEČAS! Hostující mladík přebruslil třineckého beka a střelou do horního růžku branky navýšil hostující vedení na čtyři branky! Bez asistence.
    21:27 Leoš ČERMÁK - 0:3

21:27
    Hodně studená sprcha pro domácí hokejisty, hosté skórují ve vlastním oslabení! Kometě se po dalším vhazování povedlo získat kotouč a odpálit jej do soupeřovy třetiny. Třineckým se poté nepovedla rozehrávka, z čehož těžila dvojice Martin Dočekal – LEOŠ ČERMÁK! První jmenovaný Hamerlíka ještě nepřekonal, na Čermákovu dorážku už byl strážce třinecké svatyně krátký! Asistence: Martin Dočekal.

21:12
    Roth od modré čáry poslal přihrávku Tomáši Marcinkovi, urostlý útočník ale z mezikruží trefil jen připraveného Langhamera.

21:05
    Oceláři budou mít šanci ke korekci nepříznivého stavu, Hynek Zohorna v útočném pásmu podrazil třineckého Linharta.

20:47
    Zakázané uvolnění Ocelářů.
    20:29 Martin ERAT - 0:2

20:29
    Devětadvacet vteřin ze druhé třetiny Kometě stačilo ke druhé brance! První formace hostujícího celku dostala kotouč do útočné třetiny, Jan Hruška zpoza branky našel nehlídaného MARTINA ERATA, který bekhendem podruhé v zápase překonal brankáře Hamerlíka! Asistence: Jan Hruška, Radim Zohorna.

využití: 0:1.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Oceláři a Kometou je minulostí, do kabiny s jednobrankovým vedením jdou hráči Brna. V první třetině jsme byli svědky opatrné taktické bitvy, větší šance se narodily až ve druhé polovině periody. Martin Růžička na jedné straně trefil břevno, hosté pak v přesilovce zásluhou trefy Martina Erata otevřeli gólový účet dnešního utkání.

Druhá třetina začne přibližně v 15:54.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:08
    Poslední minuta první třetiny. Oceláři se pokusili o rychlou akci podél pravého mantinelu, Růžička ale byl v zakončení zablokován. Kotouč se poté dostal na modrou, odkud nepřesně pálil Linhart.

18:54
    Kometa pokračovala v útočném pásmu, střela Gulašiho od modré čáry ale skončila v Hamerlíkově lapačce.

18:30
    Bratrům Kovařčíkovým se nepovedl přechod středního pásma, na druhé straně pak v protiútoku nepřesně pálil Haščák.

18:08
    Kometa se dostala do útočné třetiny, střela Hynka Zohorny z první ale Hamerlíka nijak nepřekvapila. Domácí brankář při zásahu vychýlil svou branku z normálního postavení, vhazovat se bude po levé ruce třineckého brankáře.

17:31
    Oběma celkům se v posledních okamžicích hry nedaří rozehrávka, nikomu se nedaří přechod přes útočnou modrou čáru.

16:50
    Hosté se pustili do další útočné akce, Radim Zohorna si ale nepohlídal postavení u brankoviště. Hra je vykázána do středního pásma.
    15:52 Martin ERAT - 0:1

15:52
    Hostům stačilo jedenáct vteřin hry v pěti proti čtyřem, aby se ujali vedení! Jakub Krejčík s Tomášem Vincourem připravili střeleckou pozici pro MARTINA ERATA, nejproduktivnější hráč Komety, s přispěním jednoho z bránících hráčů, dostal kotouč za Hamerlíkova záda! Asistence: Tomáš Vincour, Jakub Krejčík.

15:41
    Uvidíme první početní výhodu utkání, přesilovku bude mít k dispozici brněnská Kometa. Roman Vlach se ve vlastním pásmu provinil podražením, na dvě minuty tak oslabí svůj tým.

15:27
    Zakázané uvolnění domácího celku, hra zůstane před brankou Hamerlíka.

15:13
    Čtvrtá formace Ocelářů v útočném pásmu neuspěla, do velké šance se naopak na druhé straně dostal Marcel Haščák! Hostující útočník řešil přečíslení dvou proti jednomu individuálně, trefil však pouze připraveného Hamerlíka.

14:20
    Kometa se brání jen za cenu icingu, Oceláři zůstanou v útočném pásmu.

14:06
    Oceláři drží Kometu pod obrovským tlakem, Marcinkovi s Rothem se povedlo totálně vyšachovat hostující pětici! Vladimír Svačina mohl střílet z ideální pozice, trefil však pouze nohy bránícího hráče!

13:28
    Oceláři pokračují v aktivní hře v útočném pásmu, další souboj Langhamer versus Růžička opět dopadl lépe pro hostujícího brankáře.

13:03
    Obrovská šance domácích! První formace Ocelářů zatáhla hru do útočné třetiny, Marcinko pak přihrávkou od hrazení ke střele vyzval Martina Růžičku. Třinecký snajpr pálil z mezikruží, trefil ale pouze horní tyč Lanhamerovy branky!

12:47
    Kometa zavezla kotouč do útočné třetiny, Hamerlíka ale nijak neohrozila. Následná rozehrávka hostujícího celku skončila na třinecké střídačce. Komerční přestávka.

12:11
    Oceláři trochu přidali na tempu a diktují tempo hry. Cienciala si hledal optimální střeleckou pozici mezi kruhy pro vhazování, bekhendem pak ale netrefil branku. Podobně se vedlo také Hrňovi.

11:17
    Jank dvakrát pálil od modré čáry, dvakrát však netrefil branku. Na druhé straně se proti přesile domácích hráčů neprosadil Čermák.

10:54
    To další akce domácích již byla lepší. Polanský sice nejprve nepřesně hledal Ciencialu, ten ale dokázal dojet volný kotouč a po souhře s Jankem jej předložil Mikulíkovi. Střela třineckého útočníka ale skončila v Langhamerově výstroji.

10:31
    Ondřej Kovařčík dostal přihrávku na útočnou modrou, jeho následná rozehrávka na Chmielewského ale nebyla přesná.

09:45
    Hosté se, po nepovedené akci domácích, dostali do přečíslení tří proti dvěma, střelu najíždějícího Krejčíka ale Hamerlík dokázal zlikvidovat.

09:06
    Dravecký s Vlachem získali kotouč ve středním pásmu a vydali se vstříc hostující brance. Vlach po zajetí do útočné třetiny přenechal kotouč Kovářovi, jeho nahození od modré ale Langhamera nijak nepřekvapilo.

08:46
    Polanského formaci se povedlo vykombinovat nepřehlednou situaci ve vlastním pásmu, následné Linhartovo založení útočné akce ale do ofsajdu vystavilo Ciencialu.

07:59
    Doudera chtěl vysokou žabičkou najít rozjetého Ondřeje Kovařčíka, přihrávka ale byla příliš dlouhá. Icing Ocelářů.

07:15
    Eratovi se nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu, do protiakce proto mohli jít Růžička s Marcinkem. Vše vyvrcholilo pokusem druhého jmenovaného, který ale trefil jen brusli bránícího Malce.

06:37
    Oceláři se dvakrát pokusili do šance dostat Hrňu. V prvním případě se dobrým obranným zákrokem prezentoval Němec, ve druhém pak Roth poslal prudší přihrávku, než by Hrňa potřeboval. V protiakci Komety pak Eratovu střelu do ochranné sítě srazil Linhart. Komerční přestávka.

06:07
    Polanského formace se postarala o rozruch v hostujícím pásmu, Lanhamer musel vyrážet pokus Mikulíka. Hosté poté odpálili kotouč na zakázané uvolnění.

05:36
    Cienciala se pokusil získat kotouč za hostující brankou, proti přesile dvou hráčů ale neuspěl. Kometa na druhé straně nedokázala přesně projít do útočné třetiny.

04:47
    Oceláři se znovu musejí bránit, tentokráte proti výpadu Hynka Zohorny. Hostující útočník se lehce dostal do útočné zóny, tvrdou střelou z mezikruží ale Hamerlíka nepřekonal.

04:05
    Hamerlík rozehrával kotouč zpoza vlastní branky, jeden z hostujících útočníků u hrazení dokázal puk zastavit, udělal to však vysokou holí. Buly ve středím pásmu.

03:33
    Kometa se znovu velmi jednoduše dostala do útočného pásma, Vincourův následný pokus z levé strany ale Hamerlíka nijak nepřekvapil.

03:07
    Kometě se však nepovedl přechod přes střední pásmo, podobně se ale o chvíli později na druhé straně vedlo Svačinovi. Tomu rozhodčí odpískali ofsajd.

02:44
    Růžička se pokusil o překvapivý výpad do soupeřova pásma, obránci Komety ale pro jeho počínání neměli pochopení. U kotouče jsou opět hosté.

02:06
    Dočekal zavezl kotouč do útočné třetiny, zpětnou přihrávkou pak namazal na modré stojícímu Gulašimu. Hostující útočník pálil bez přípravy, Hamerlík vyrazil kotouč do rohu kluziště.

01:15
    Martin Zaťovič dostal přihrávku do jízdy, hostující útočník se poté protáhl kolem bránícího Rotha, tváří v tvář brankáři Hamerlíkovi ale trefil jen chrániče třineckého brankáře.

00:42
    Úvodní buly utkání dopadlo příznivěji pro domácí, jako první se do útočné třetiny však dostali hráči Komety. První formace Brna se snažila kombinovat před Hamerlíkem, třineckého brankáře ale neohrozila.

00:01

Ve WERK ARENĚ je vše připraveno k úvodnímu buly, utkání mezi Oceláři a Kometou začne za pár okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Jank, M. Doudera, Linhart, Roth (A), L. Kovář, D. Musil – Svačina, Marcinko, Martin Růžička (C) – Dravecký (A), R. Vlach, Hrňa – Mikulík, Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

HC Kometa Brno: Langhamer (Čiliak) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Daniel Pražák – Vít Lederer, Václav Hanzlík.

Poslední vzájemný zápas

Třinečtí hokejisté zahájili druhou polovinu základní části Tipsport extraligy na kluzišti úřadujících extraligových šampiónů z Brna. Mužstvo z WERK ARENY většinu utkání dotahovalo ztrátu, ovšem díky poctivému výkonu nakonec hosté vezou zpod legendárního hradu Špilberku výhru poměrem 3:2. Jeden gól vsítil Aron Chmielewski, dvě trefy včetně rozdílové branky v poslední minutě měl na svědomí Martin Růžička.

29. listopadu 2017: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:0, 2:1, 0:2).

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet, H. Zohorna), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos).

Kometa začala pouť letošním ročníkem Tipsport extraligy velmi dobře, v úvodních dvanácti kolech si připsala jen dvě porážky. Poté ale, stejně jako v předcházející sezóně, Brňany postihl herní útlum a týmu hlavního kouče a majitele Libora Zábranského se přestalo dařit. Zdá se ale, že herní propad již je zažehnán, Jihomoravané v posledních sedmi kolech totiž nepoznali hořkost prohry. Zlepšená hra i výsledky drží Kometu v dosahu nejvyšších příček tabulky, aktuálně Brno drží pátou pozici, dva body za čtvrtými Oceláři.

Stejně, jako v minulé sezóně, Kometu táhne Martin Erat. Šestatřicetiletý útočník v osmatřiceti zápasech posbíral třicet šest bodů (8+28). V listině střelců nad desetibrankovou hranicí figurují dva útočníci, jmenovitě Alexandre Mallet (12) a Martin Zaťovič (11). Obdivuhodné jsou také statistiky beka Jakuba Krejčíka, který zatím posbíral dvacet čtyři bodů (3+21), v tabulce pravdy pak Krejčík má skóre +15. V brankovišti nejvíce prostoru dostává Marek Čiliak, který zatím zasáhl do dvaceti devíti zápasů. Úspěšnost slovenského brankáře činí 92,32%, Čiliak vychytal již pět čistých kont. Dohromady pak Kometa soupeři nedovolila branku v osmi duelech.

Poslední zápas Komety

12. ledna 2018: HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 0:0, 1:2).

Branky a nahrávky: 50. Havlíček (M. Hanzl, L. Doudera) – 11. J. Krejčík (M. Erat, Nečas), 19. Mallet (Nečas), 50. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 59. Dočekal.

Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, H. Zohorna, Vincour – T. Havránek, Nečas, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátečním klání na domácím ledě dali zapomenout na prohru z prvního semifinálového duelu hokejové Ligy mistrů a potvrdili, že se jim v letošním roce zatím daří výborně. Hráči s drakem na hrudi zvítězili také ve čtvrtém extraligovém zápase roku 2018, ve WERK ARENĚ si v poměru 5:1 dokázali poradit s Mladou Boleslaví. Třemi body se Oceláři přiblížili k druhému místu, které aktuálně s tříbodovým náskokem drží Vítkovice.

Nahuštěný program, který dle slov hlavního kouče Václava Varadi začíná připomínat rozpis NHL, bude pokračovat také v dalších lednových dnech. Oceláři v neděli přivítají brněnskou Kometu, v úterý pak odehrají odvetný duel semifinále Champions Hockey League. „Program máme těžký celý leden, kdy nás čeká fůra zápasů. Ty musíme zvládnout co nejlépe, abychom měli nějaký náskok v tabulce, potažmo postoupili dál v Lize mistrů. Pak bude celý únor čas na pořádný odpočinek a přípravu na rozhodující fázi sezony,“ ví Martin Adamský, který v neděli započne devátou stovku extraligových zápasů.

Poslední zápas Ocelářů

12. ledna 2018: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Roman Vlach (Linhart), 35. O. Kovařčík (Chmielewski), 37. Svačina (Linhart, Martin Růžička), 54. Martin Růžička (M. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrňa, Linhart) – 3. Urban (Klepiš).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (3. – 5. Hamerlík) – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrňa, Roman Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Dobrý den z třinecké WERK ARENY! Tipsport extraliga pokračuje jubilejním čtyřicátým kolem, čtrnáctka účastníků vstoupí do závěrečné čtvrtiny dlouhodobé části soutěže. Oceláři Třinec se počtvrté utkají s Kometou Brno, duel v domovském stánku Ocelářů startuje v patnáct hodin. Ke sledování tohoto utkání jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. R. Vlach (Marcinko, Martin Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, J. Krejčík), 21. M. Erat (Hruška, R. Zohorna), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. J. Krejčík

Rozhodčí: Roman Mrkva, Daniel Pražák – Vít Lederer, Václav Hanzlík