Třinec – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Piráti Chomutov
Neděle 14.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 40. kolo

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Loučím se s Vámi a děkuji za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké Plecharény, naviděnou. (19:15:26)

V závěrečné třetině Chomutov ještě zavelel k velkému dramatu, když nejprve snížil Michal Poletín, a po něm dokonce při vlastním oslabení srovnal Petr Koblasa. Necelých šest minut před koncem tak zápas začínal od znovu, ale muž, který otevřel střelecký účet zápasu, Jan Knotek, se rozhodl také jej uzavřít a dvěma góly v posledních minutách vrátil domácím dvoubrankové vedení. Tři body a vítězství 5:3 si tak z dnešního utkání odnášejí domácí.

59:48
    Dlouhý prověřil Konráda střelou od mantinelu.

59:25
    Domácí opět posílají puk až k Lukešovi, tentokrát se však zakázané uvolnění nepíská.

59:14
    Zakázané uvolnění Olomouce.
    58:43 Jan KNOTEK - 5:3

58:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí zřejmě definitivně ztvrzují své dnešní vítězství. Pátý gól do sítě Chomutova přidává JAN KNOTEK, který tak zkompletoval v dnešním utkání hattrick. Asistence: Jan Eberle.

58:30
    Houdek má puk za svou brankou a chystá se rozehrávat.

58:05
    Ondruškův pokus zastavili chrániče jednoho z bránících hráčů.

57:55
    Domácí se nakonec přece jen dostali ke střele. Pokus od modré čáry nakonec končí někde pod Lukešem.

57:45
    Olomouc zatlačila soupeře v útočném pásmu, na puku se ale drží Chomutov.

57:00
    Galvasův pokus minul branku.

56:05
    Valach dvakrát zkusil vystřelit od modré, ani jeden jeho pokus však nesměřoval mezi tři tyče.
    55:26 Jan KNOTEK - 4:3

55:26
    Už po skončení trestu vystřelil od modré čáry Eberle, ale ještě před Lukešem sáhl do jeho pokusu JAN KNOTEK, který vrátil Olomouci vedení. Asistence: Jan Eberle, Zdeněk Čáp.

55:15
    Laš vystřelil jen do betonu Lukeše.

54:45
    Hosté ale opět posílají puk až ke Konrádovi.

Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutovští se nebáli i ve čtyřech aktivně napadat a to se jim vyplatilo. Vondrka vybojoval puk a poslal ho PETRU KOBLASOVI, který se nemýlil a přesnou střelou vyrovnal stav utkání. Asistence: Michal Vondrka.

53:30
    Chomutov vyhazuje.

53:23
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení si odsedí Jaroslav Mrázek (CHO).

52:58
    Eberleho přihrávka před branku neprošla.

52:48
    Olomoučtí vyrazili ve čtyřech hráčích do rychlého protiútoku, který zakončoval Jaroměřský střelou z mezikruží, ale Lukeš byl připraven.

52:25
    Hra je přerušena pro postavení jednoho z chomutovských hráčů v brankovišti Konráda.

52:03
    Do samostatného úniku se tlačil Poletín, ale domácí obránci jej stihli dobruslit.

51:51
    Eberle vyhazuje až k Lukešovi. Zakázané uvolnění se ale nepíská.

51:31
    Dietz nahazuje za Konrádovu branku.

51:03
    Laš s Knotkem se nedohodli a Chomutov tak získal puk prakticky bez boje.

50:48
    Valachovo nahození končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Konrádem.

50:22
    Jerglova přihrávka neprošla a Galvas se musí vracet pro puk.

49:52
    Irgl nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou jen hosté.

48:45
    Koblasa se protáhl kolem olomouckého obránce, ale Konrád se položil an led a zabránil mu v zakončení.

48:35
    Laš střílel z těsné blízkosti, ale na Lukeše nevyzrál.

47:34
    Ofsajd Chomutova.
    47:25 Michal POLETÍN - 3:2

47:25
    MICHAL POLETÍN se dostal mezi kruhy k puku a nijak se nerozmýšlel, pouze vypálil a puk proklouzal mezi Konrádovými betony do branky. Asistence: Vladimír Růžička, Jakub Lauko.

47:17
    Napodruhé už olomoucký útočník puk vyvezl, ale s jeho střelou Lukeš neměl potíže.

46:56
    Eberle posouvá puk do středního pásma, ale tam jsou jen hosté.

46:44
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

46:21

46:09
    Čápova střela na branku neprošla.

45:30
    Strapáčovu střelu zblokoval bránící hráč.

44:50
    Houdek poslal od vlastní modré čáry puk na Lukeše, ten s jeho pokusem neměl potíže.

44:20
    Další zakázané uvolnění Pirátů.

44:01
    Huml nabízel na střelu z první Vondrkovi, ale do přihrávky na poslední chvíli sáhl jeden z domácích hráčů.

43:42
    Flemming rozehrává od své branky.

43:10
    Jaroměřský se prosmýkl do útočného pásma, ale střelou z úhlu Lukeše nepřekvapil.

42:51
    Olomouc posílá puk k Lukešovi a ten rozehrává.

42:39
    Ofsajd domácích.

42:27
    Chomutovští se dostali ke dvěma tvrdým střelám z vrcholu kruhů, ale Konrád oba dva pokusy vyrazil betonem.

42:02
    Zakázané uvolnění hostů.

41:45
    Také Eberle vypálil do Lukešova betonu. Knotek měl k dorážce příliš daleko.

41:20
    Puk skončil někde pod tělem Jaroměřského. Vhazovat se bude před Konrádem.

40:44
    Strapáč se dostal k odraženému puku před brankou a prověřil Lukešův beton.

Chomutov – 7 (16)

Druhou třetinu začali domácí rychlým gólem, poté co Houdek našel před brankou nepokrytého Viléma Buriana, pro nějž nebylo problémem poslat puk za přesouvajícího se Lukeše. Následně mohli domácí ještě navýšit svůj náskok v přesilové hře, ale místo toho se prosadil při vlastním oslabení Chomutov, konkrétně jeho nejproduktivnější hráč, Michal Vondrka, který tečoval nahození Dietze od modré čáry. Hosté poté začali být aktivnější, ale šance si připisovali spíše domácí. Herman z první ještě nedokázal Lukeše překonat, ale o chvíli později rozvlnil chomutovskou síť Zbyněk Irgl. Další góly už druhá třetina nepřinesla a tak ta třetí začne za stavu 3:1 pro Olomouc.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Olomouc vyhazuje až k Lukešovi a tam už tato třetina také skončí.

39:32
    Knot vystřelil pouze do hokejky Knotka.

38:58
    Knotek se vřítil do útočného pásma a z dálky prověřil Lukešovu lapačku.

38:37
    Huml neprošel přes olomouckou obranu, ale nevyšel ani olomoucký protiútok a puk mají opět hosté.

37:52
    Flemming zkusil vystřelit na bližší tyč, ale minul branku.

37:30
    Jergl nezpracoval přihrávku a Chomutov může vyrazit do protiútoku.

36:52
    Po rychlé úpravě ledu se bude vhazovat po levé ruce Lukeše.

36:52
    Po střele z kruhů končí puk v lapačce Lukeše a hra je přerušena.

36:37
    Jakub Galvas drží puk za svou brankou.

36:00
    Vyrůbalík vyslal do protiútoku Knotka, ale ten neprošel přes Chomutovskou obranu.

35:30
    Lauko zachytil puk na modré čáře a ihned vystřelil, ale Konrádovu branku minul.

34:45
    Irgl v útočném pásmu ztratil puk a Chomutov vyráží ve třech útočnících do protiútoku.

33:55
    Holcovu střelu vyrazil Lukeš betonem.

33:40
    Valach posílá puk do útočného pásma, ale Konrád rychle rozehrává.

32:40
    Mráz posílal puk na najíždějícího Podlahu a od olomouckého útočníka se puk odrazil jen kousek vedle tyče.

32:06
    Olomouc vzápětí otáčí hru, ale rozehrává nepřesně a hosté mohou opět rozehrávat od své branky.

31:44
    Valach nahazuje do útočného pásma.
    31:15 Zbyněk IRGL - 3:1

31:15
    ZBYNĚK IRGL se nijak nerozpakoval, najel do útočného pásma a prudkou střelou rozvlnil síť za Lukešovými zády. Asistence: Vilém Burian, Jakub Galvas.

30:45
    Olomouc posouvá puk alespoň do středního pásma.

30:34
    Knot minul branku.

30:04
    Huml posílá puk ke Konrádovi, ten ho pouze vyráží.

29:28
    Houdek nabídl Hermanovi na střelu z první, ale Lukeš se stihl přesunout a vychytal olomouckého útočníka.

28:57
    Puk ale opustil kluziště. Vhazovat se bude na hranici pásma Chomutova.

28:50
    Fleming nastřelil jen bránícího hráče a Olomouc otáčí hru.

28:43
    Sklenářova střela minula branku.

28:07
    Jakub Galvas zachytil rozehrávku hostů a dostal se i k zakončení, bekhendem ale přestřelil branku.

27:25
    Chomutov zakládá akci u své branky.

27:20

27:03
    Strapáč se pokusil vyjet před Lukeše, ale jeden z obránců se před ním položil a zabránil mu v akci.

26:33
    Havlova střela na branku neprošla.

25:59
    Po Hermanově střele Lukeš nevěděl, kde je puk, ale ke štěstí hostujícího týmu ten skončil za brankou.

25:24
    Nakonec se ale hosté přece jen dostali ke střele a Konrád schoval puk do lapačky.

25:13
    Lauko nabízel puk před branku najíždějícímu spoluhráči, ale jeho přihrávka byla nepřesná a Konrád nemusel zasahovat.
    24:33 Michal VONDRKA - 2:1

24:33
    Chomutov snižuje při vlastním oslabení, poté co Dietz nahodil od modré čáry a těsně před Konrádem tečoval puk MICHAL VONDRKA. Asistence: Stanislav Dietz, Brett Flemming.

24:06
    Olomouc je v plném počtu a vyhlíží kudy do útočného pásma.

22:49
    Burian poslal přihrávku na Hermana, který ujížděl na Lukeše. Zezadu ho ještě stíhal jeden z obránců a olomoucký útočník proto zkusil vytáhnout Lukeše z branky a objet konstrukci. To se mu nepodařilo, ale vynutil si alespoň vyloučení. Dvě minuty za hákování si odpyká Ronald Knot (CHO).

22:08
    Hned po buly se vrhl do útoku Laš, který projel přes celé kluziště a bekhendem hledal místo mezi betony chomutovského brankáře.

21:59
    Jakub Galvas (OLO) si odsedí dvě minuty za hákování.
    21:23 Vilém BURIAN - 2:0

21:23
    Napotřetí už byl olomoucký útočník úspěšný. Houdek poslal přesný pas před branku a VILÉM BURIAN pouze usměrnil puk mezi betony Lukeše. Asistence: Tomáš Houdek, Petr Strapáč.

21:12
    Také druhý pokus Buriana minul branku.

20:49
    Burianova střela mířila příliš vysoko.

20:39
    Útok hostů však zastavuje postavení mimo hru. Vhazovat se bude před Lukešem.

20:28
    Olomouc posouvá puk do středního pásma, ale tam hraje opět Chomutov.

20:10
    Huml protečoval do útočného pásma.

20:01

Hráči se chystají na vhazování. Druhá třetina může začít.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

Střely na branku:
    Olomouc – 9
    Chomutov – 9

První třetina je minulostí a do kabin mohou jít spokojeněji domácí. Ti měli od začátku v utkání územní převahu, přesto po gólu sahali více hosté, když v jedenácté minutě Poletín překonal přesouvajícího se Konráda, ale nastřelil jen tyč. Poté si oba týmy vyměnily početní výhodu, a zatímco Chomutov tu svou nevyužil, Olomouc ano. Po střele Škůrka se puk odrazil k Janu Knotkovi, který i z téměř nulového úhlu dokázal poslat puk do branky Pirátů. Domácí vstřelená branka nakopla a začali se více tlačit do útoku, hosté se dostali pouze k ojedinělým výpadům. Branka už ale nepadla a týmy tak odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro Olomouc.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42
    Knotkův bekhendový pokus na branku neprošel.

19:32
    Holec nahodil od modré čáry a puk končí v Lukešově lapačce.

18:54
    Další Flemmingův pokus Konrád srazil lapačkou před sebe a obránci následně prostor vyčistili.

18:14
    Nepřesná olomoucká rozehrávka nabídla šanci Chomutovu, ale Flemmingovu střelu nakonec zablokoval jeden z domácích hráčů.

17:48
    Podlaha pouze poslal puk do útočného pásma a celá olomoucká pětice odchází střídat.

17:14
    Knot prověřil Konrádův beton.

17:07
    Chomutov drží puk za svou brankou a vyhlíží cestu k dalšímu útoku.

16:39
    Eberle zkusil nahodit před branku, kde číhal Knotek, ale puk neškodně proletěl mimo.

16:09
    Smejkal neprošel přes obranu domácích a ti tak vracejí hru k chomutovské brance.

15:21
    Nakonec vystřelil od levého mantinelu Houdek a puk končí v Lukešově výstroji.

15:10
    Olomouc se drží v útočném pásmu, zatím ale bez střeleckých pokusů.

14:30
    Jergl zkoušel najít před brankou Strapáče, ale hostující obránce jeho přihrávku zastavil.
    13:37 Jan KNOTEK - 1:0

13:37
    Domácí přesilovou hru bleskově využívají. Škůrek vystřelil od modré čáry a Lukeš puk vyrazil ke své pravé tyči, kde číhal JAN KNOTEK, který i s přispěním hostujícího brankáře poslal puk do sítě. Asistence: David Škůrek, Martin Vyrůbalík.

13:16
    Holec šikovně přistrčil puk Hermanovi, který mohl jet sám na branku, ale na poslední chvíli ho za cenu faulu zastavil Tomáš Slovák (CHO), který si odsedí 2 minuty za hákování.

12:58
    Útočnou akci Chomutova zastavuje postavení mimo hru.

12:42
    Dietzovo nahození končí vedle branky.

12:22
    Ani tentokrát se hostům nepodařilo usadit v útočném pásmu. Puk opět končí u Lukeše.

12:01
    Olomouc vyhazuje a Chomutov musí zakládat další akci od své branky.

10:52
    David Škůrek (OLO) si odsedí dvouminutový trest za zdržování hry.

10:52
    Michal Poletín z první vystřelil pouze do tyčky, puk se ještě odrazil ke Smejkalovi, ale ten už ho nestihl zasunout do odkryté branky.

10:42
    Také Holec měl možnost jít do samostatného úniku, ale přihrávka směřovala těsně mimo jeho dosah.

09:54
    Irgl jel sám proti Lukešovi, ale na chomutovského brankáře se mu nepodařilo vyzrát.

09:42
    Grman se pokusil vytočit kolem branky, Konrád byl připravený.

09:34
    Nahození od modré čáry končí v Konrádově lapačce a olomoucký brankář raději přerušil hru.

09:14
    Skokan projel od své branky až do útočného pásma, ale zakončil pouze mimo branku.

08:43
    Mrázek zavezl puk do útočného pásma a od modré čáry prověřil Konrádovu lapačku.

08:16
    Podlaha s Flemmingem bojují o puk za brankou Chomutova.

07:37
    Holec našel přesným pasem Jergla, ale ten v souboji jeden na jednoho neprošel přes chomutovského obránce.

07:25
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před Konráda.

07:19
    Chomutov drží Olomouc zavřenou v jejím obranném pásmu, ale nemůže se dostat k puku.

06:53
    Irgl se dokázal dostat přes dva hráče Chomutova, ale puk si poslal příliš daleko a Lukeš jej před ním stihl přikrýt.

06:33
    Eberleho střela končí na chráničích jednoho z obránců.

06:10
    Vondrka posílal puk před branku, ale Konrád jeho přihrávku vystihl.

05:36
    Jaroměřský zachytil rozehrávku Chomutova a ihned poslal dopředu Eberleho, který ale neměl rychlost a pouze nahodil do pásma.

05:23
    Po teči jednoho ze soupeřů končí Eberleho přihrávka až na střídačce domácích. Vhazovat se bude na hranici obranného pásma Olomouce.

05:12
    Chomutovskou akci zastavuje postavení mimo hru.

04:41
    Podlaha se dostal k odraženému puku před brankou, ale nezamířil přesně.

04:34
    Hermanův pokus končí v lapačce Lukeše.

04:16
    Olomouc zakládá další akci ve svém obranném pásmu.

03:22
    Vyrůbalíkovu střelu tečoval Strapáč pouze mimo branku.

02:54
    Poletín posílá puk ke Konrádovi, tam jsou jen hráči Olomouce.

02:30
    Nahození ze středního pásma nemohlo Lukeše ohrozit.

02:14
    Konrád zachytil puk za svou brankou a má čas na rozehrávku.

01:55
    Eberle podklouzl při kličce a Chomutov ihned vyráží do protiútoku.

01:41
    Škůrek vybojoval puk pro Ostřížka, který si vyjel zpoza branky a vystřelil z velkého úhlu. Lukeš byl pozorný.

01:07
    Herman vystřelil od modré, ale puk před Lukešem zpomalil jeden z obránců a chomutovský brankář neměl potíže puk přikrýt lapačkou.

00:47
    Po teči jednoho z hostujících hráčů končí puk v ochranné síti. Vhazovat se bude před Lukešem.

00:18
    Lauko se pokusil poslat puk kolem Konráda před branku, ale olomoucký brankář ho nepustil.

00:05
    Eberle protečoval do útočného pásma.

00:01

Obě družstva právě nastupují na led.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, J. Galvas, Jaroměřský, Čáp – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Mráz, Podlaha.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Dietz, Flemming, Grman, Valach, Knot, Slovák, Mrázek – Koblasa, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička (A), Skokan – Poletín, Smejkal, Lauko – A. Dlouhý, Chlouba, J. Havel.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Blümel.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Kdo si povede lépe tentokrát? Potvrdí Chomutov zlepšenou formu, nebo Olomouc uhájí domácí led? Utkání začíná v 17:00.

Vzájemná utkání
    Olomouc s Chomutovem se v letošním ročníku utkaly třikrát. V prvním utkání na severu Čech zvítězili Piráti 4:2, v Plecharéně jim ale Kohouti porážku vrátili a ve třetím vzájemném utkání přetlačili Chomutov 3:2 v prodloužení.

Piráti Chomutov – 9. místo (53 bodů)
    Chomutov vstoupil do sezóny výborně a první porážku musel překousnout až v šestém utkání, když nestačil na Vítkovice a získal jen bod z prodloužení. Bodově naprázdno vyšel až s Plzní, jíž na konci září podlehl 1:4. Říjen už Pirátům tolik nepřál, a ti z deseti utkání vybojovali jen jedenáct bodů.

Ani listopad se Severočechům příliš nevydařil a na vítězství čekali dlouhých sedm zápasů, během nichž si připsali pouze po jednom bodu proti Liberci a Hradci Králové. Na vítězství nad Spartou 4:3 v prodloužení však na ledě Zlína nenavázali a tak dál klesali tabulkou. Prosinec poté přinesl další tři porážky, než se tým opět zmohl na vítězství na ledě nováčka z Jihlavy. Následně svěřenci trenéra Růžičky přetlačili také brněnskou Kometu a v závěru roku si připsali další tři vítězství v nastaveném čase. A po Novém roce navázali chomutovští na své úspěchy dalšími třemi vítězstvími. Vítězství nepřivezli jen z Třince, kde utrpěli porážku 2:4. V dosud posledním utkání si ale spravili chuť na Spartě, kterou porazili 3:2.

Bilance v lednu:
    4 zápasy (3 vítězství, 1 porážka)
    Skóre 10:8

HC Olomouc – 6. místo (59 bodů)
    Olomoucké výkony byly na začátku sezóny jako na houpačce a zdálo se, že se tým opět bude potácet někde na hraně postupu do předkola play-off. Na přelomu září a října však šly výkony Kohoutů nahoru a stejně tak začal stoupat tabulkou také tým, který se dostal na dosah šesté příčky a přímého postupu do čtvrtfinále.

Na výborné výkony navázali Hanáci také v listopadu, kdy bodovali ve všech svých osmi utkáních. Sérii zastavily až Vítkovice, jimž Olomouc podlehla těsně 0:1. I poté ale svěřenci trenéra Zdeňka Venery sbíraly body v jednom zápase za druhým a na vysněnou šestou příčku nakonec dosáhli. Ta jim patří i v současné chvíli, po posledním utkání s Jihlavou, které podlehli 2:3 v prodloužení, mají na sedmý Zlín náskok pěti bodů. Na páté Brno ztrácí bodů devět.

4 zápasy (1 vítězství, 3 porážky)
    Skóre 7:9

Krásný nedělní večer z olomoucké Plecharény. Dnes je na programu 40. kolo Tipsport extraligy a s ním také zápas mezi HC Olomouc a Piráty Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 14. J. Knotek (Škůrek, Vyrůbalík), 22. Burian (Houdek, Strapáč), 32. Irgl (Burian, J. Galvas), 56. J. Knotek (Eberle, Čáp), 59. J. Knotek (Eberle) – 25. Vondrka (Dietz, Flemming), 48. Poletín (V. Růžička, Lauko), 55. Koblasa (Vondrka)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Blümel