Slavia – Vítkovice 6:3 (kon.) | Kladno – Jihlava 7:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 3:1 (kon.)
Chomutov – Zlín 5:0 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:6 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 3:4 (po pr.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 6:7 (0:1 po s.n.) | Sparta – Třinec 5:3 (kon.)
HC Slavia Praha
6:3 (0:2, 3:1, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 27.01.2018, 11:00DHL Extraliga juniorů • 36. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek dne. (13:18:44)

Třetí třetina patřila jednoznačně domácím hokejistům. Za ně se postupně prosadili Robin Všetečka, David Jaša a Jan Šergl. Pražané tak zakončili základní část vítězně. Vítkovičtí budou ještě s napětím očekávat výsledky ostatních týmů, které rozhodnou, zda postoupí do skupiny o play-off.

60:00

59:42
    Ficek ještě vypálil z pravého kruhu, ale jeho ránu Kodad vytěsnil. Slavia už si výhru pohlídá.

59:13
    Stark se za vlastní klecí zbavil útočníka rychlou brzdou a rozehrál v klidu.

58:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Ve středním pásmu se dostal ke kotouči JAN ŠERGL a neměl problém lehkou žabičkou dopravit puk do prázdné klece hostů. Bez asistence.

58:35
    Sešívaní se osvobozují.

58:22
    Štěpánkova tečovaná rána od modré nenadělala Kodadovi žádné větší potíže.

58:12
    Pražané vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

57:48
    Hradil se dostal ke kotouči na polovině hřiště, ale prázdnou branku netrefil.

57:25
    Blaško nastřelil z levé strany jen boční síť.

57:09
    Malik zůstává na střídačce, hosté budou hrát v šesti bez gólmana!

57:09
    Oddechový čas pro hosty.

56:56
    Domácí dobře brání svůj náskok a nepouštějí hosty do velkých šancí.

56:24
    Štěpánek se prokličkoval do útočné třetiny a pálil z pravého kruhu, Kodad jen nastavil beton.

55:42
    Puk zmizel ve středním pásmu ve změti těl u mantinelu.

55:09
    Valík přišel o puk za vlastní brankou a může děkovat svým spoluhráčům, že si s útočníky Vítkovic poradili.

54:50
    Oddechový čas pro domácí.

54:49
    Blaško před odkrytou klecí promáchl puk, protože se k němu neodrazil úplně ideálně.

54:21
    Fridrich pálil z levého kruhu, jeho ztečovaná rána ale mířila mimo.

53:42
    Martínek se prokličkoval až před hostujícího brankáře, kterému roztáhl nohy a zkoušel mezi ně zasunout puk. To je mu však nepodařilo.

53:20
    K trestnému střílení se postavil DAVID JAŠA. Ten zpomalil mezi kruhy, pořádně zamíchal s pukem a nakonec zakončil přesně k levé tyčce nad beton Malika. Bez asistence.

53:20
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kučera – trestné střílení, podražení).

52:58
    Matějka s Vobořilem se vydali na útočný výlet, ale neuspěli.

52:44
    Valík vyhodil kotouč opět jen na icing a hra se znovu stěhuje před Kodada.

52:27
    Šerglovo nahození nikdo netečoval a píská se zakázané uvolnění.

51:52
    Všetečka zkusil překvapit hostujícího brankáře ihned po buly a puk jen těsně proskákal kolem levé tyče.

51:40
    Starkovo nahození od modré Malik bez problémů lapil.

50:36
    Baláž se dostal do samostatného úniku, ale v něm jen nastřelil beton domácího gólmana!

49:59
    Další krásná kombinace domácích a Slavia poprvé v utkání vede! Kohút zavezl puk do útočného pásma a přenechal jej na pravém kruhu stojícímu Šerglovi, který nacentroval před branku, kam si sjel Kohút spolu s ROBINEM VŠETEČKOU a právě druhý jmenovaný nakonec doklepl puk do sítě. Ve svém prvním utkání za juniory se tak i gólově prosazuje. Asistence: David Kohút a Jan Šergl.

49:28
    Malát zůstal ležet na ledě ve středním pásmu, ale nakonec po svých odjel na střídačku, snad bude v pořádku.

49:18
    Fickova tečovaná rána od modré nadělala brankáři Slavie pořádné potíže.

48:57
    Fridrich pálil z levého kruhu, domácí gólman si poradil a puk udržel ve výstroji.

48:29
    Kučerovi rána od modré vůbec nesedla a Kodad nemusel zasahovat.

47:59
    Malik se odvážně pustil do souboje s hráčem mimo brankoviště a uspěl v rozehrávce.

47:37
    Nahození ze středního pásma teď Kodad raději podržel, jeho spoluhráči byli v rozehrávce hodně nejistí.

46:54
    Valík z první vypálil od modré čáry a jeho projektil jen těsně minul pravou tyč.

46:47
    Hosté zahráli vysokou holí a hra se stěhuje před Malika.

46:18
    Baláž se dostal do úniku, volil střelu na vyrážečku, ale Kodad svůj tým podržel.

45:57
    Fridrich pálil ihned po buly z pravého kruhu, ale jeho rána na branku neprošla.

45:27
    Holý jen odevzdal kotouč Spratkovi, Ridera se usadila v útočné třetině.

44:58
    Martínkova přihrávka na Netolického byla zblokována ve středním pásmu.

44:27
    Jašova střela z pravého kruhu Malika nepřekvapila, protože ji viděl.

43:51
    Matějka nedokázal připravit o puk Kučeru a souboj u mantinelu prohrál.

43:31
    Šergl se bije o kotouč za brankou Vítkovic.

42:59
    Vobořilovi se nepovedla rozehrávka ve středním pásmu a musí rychle zpátky.

42:40
    Pražané dobře napadají rozehrávku hostů.

41:59
    Po odražené Dudově střele od modré se dostal k dorážce Patočka, ale Malik jeho pokus schoval v lapačce.

41:32
    Netolický tvrdě vypálil od pravého mantinelu, Malik měl připravený beton.

41:11
    Fridrich stál na brankovišti nikým nehlídaný, ale jeho bekhendový pokus Kodad pokryl.

40:54
    Hradil pálil z vrcholu levého kruhu, Malik byl na ledě včas.

40:15
    Šergl se ocitl mezi kruhy s pukem sám, ale branku přestřelil.

40:09
    Kohútova rána z mezikruží byla zblokována mimo.

40:01

Druhá dvacetiminutovka vyzněla nakonec lépe pro domácí Slavii, která se od prvního dějství značně zlepšila. Pomohl jim k tomu hlavně kontaktní gól Ondřeje Holého. Na ten sice ještě zareagoval hostující Viktor Konečný, ale Pražané dokázali do přestávky dvěma brankami srovnat, když se trefili Milan Antoš a David Kohút. Zápas najednou získal na dramatičnosti a vyrovnanosti. Uvidíme, kdo nakonec vzejde z duelu jako vítěz.

Další třetina začne přibližně ve 12:41.

40:00

39:58

39:48
    Hosté si nepohlídali přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.

39:27
    Peterka se prokličkoval mezi kruhy, ale ke střele se nedostal.

38:06
    Fridrich pálil z levého kruhu, přestřelil.

37:58
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Matějka – 2 min., sekání + 2 min., hrubost). Dvouminutový trest odpyká Šilhan.
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gřesík – 2 min., hrubost).

37:40
    Hradil s Matějkou se ocitli sami před gólmanem! První jmenovaný nabil Matějkovi, ale ten zakončil jen do lapačky Malika. Slavia promarnila obrovskou šanci!

37:13
    Je vyrovnáno! Slavia sehrála akci nádherně. Kohút s hlavou nahoře našel mezi kruhy hokejku Šergla, který chtěl tečovat puk mezi betony Malika. Hostující brankář si sice mezírku mezi nohama pohlídal, ale puk neudržel ve výstroji a k dorážce se tak dostal DAVID KOHÚT, jenž doklepl puk do sítě. Asistence: Jan Šergl.

36:39
    Všetečka zkusil štěstí střelou od levého mantinelu, ale hodně minul.

36:12
    Baláž střílel od levého mantinelu, Kodad měl připravenou lapačku.

35:46
    Sešívaní si nedali pozor při přechodu středního pásma a píská se ofsajd.

35:13
    Pražané nakonec pokračující klasickou přesilovku využívají! A za domácí se opět trefil obránce ve věku staršího dorostence. Kohút nabil na modré čáře MILANU ANTOŠOVI, který nic nevymýšlel a tvrdou ranou z první exkluzivně vymetl levý horní růžek vítkovické svatyně. Asistence: David Kohút.

34:57
    Hosté jsou ve čtyřech.

34:42
    Kotouč ale opět letí přes všechny čáry ke Kodadovi.

34:32
    Vítkovice se osvobozují, Matějka následně dojel nahození na branku a vybojoval vhazování v útočné třetině.

34:22
    Duda pálil od modré z první, hostující brankář sklapl betony včas.

34:06
    Všetečka si z pravého kruhu najel s pukem na střed, ale zamířil pouze do připraveného Malika.

33:39
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Fridrich – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:23
    Pražané jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.

33:04
    Antošova tečovaná rána od modré těsně minula pravou tyč.

32:57
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štěpánek – 2 min., podražení).

32:41
    Slávisté se velmi dobře brání, Ridera se zatím nedostala do tlaku.

31:34
    Kohút vyvezl kotouč z vlastní třetiny a domácí se osvobozují.

31:23
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Valík – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Dvouminutový trest odpyká Marek.

31:11
    Raška pálil od modré čáry, Kodad vytasil proti jeho střele lapačku.

30:55
    Holý si jako poslední obránce poradil a nepustil Vítkovice do přečíslení.

30:33
    Konečný na levém křídle nezpracoval křižnou přihrávku a nemohl zakončovat.

30:16
    Pražané si nerozuměli při rozehrávce a píská se icing.

30:06

29:49
    Malik musel s rozehrávkou spěchat, protože na něj dotíral aktivní Matějka.

29:19
    Vobořil se obětavě položil do přihrávky před branku, hosté se nemohou dostat do tlaku.

28:55
    Holý bekhendem přehodil střední třetinu a Slavia se znovu osvobozuje.

28:45
    Kotouč se dotkl ochranné sítě a hra je přerušena.

28:31
    Šergl vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

28:14
    Fickova tečovaná rána od modré jen prosvištěla kolem levé tyče.

28:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Antoš – 2 min., nedovolené bránění).

27:44
    Sešívaní jsou opět kompletní.

27:36
    Hradil pálil z pravého kruhu, ale nastřelil jen prvního bránícího hráče.

27:26
    Spratek nahodil puk do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů jej nezískal zpět.

26:58
    Holý vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

26:02
    Domácí hokejisté se velice dobře brání.

25:59
    Veliká šance domácích! Šergl s Kohútem se dostali s kotoučem sami před Malika, ale ani jeden z nich gólmana nepřekonal.

25:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Netolický – 2 min., hrubost).

24:55
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale jako bych to zakřikl. Pražané nechali za svými zády hned tři hráče hostů a za velkou chybu jsou potrestáni. Dlouhá přihrávka od modré čáry našla před brankou volného Rašku, který nastřelil jen beton Kodada, ale puk se odrazil příhodně pro VIKTORA KONEČNÉHO, jehož dorážka skončila v síti. Asistence: Dominik Raška a Daniel Spratek.

24:24
    Slávisté dobře napadají rozehrávku Vítkovic a ty nevědí, jak se dostat do útoku.

23:52
    Hosté vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

23:48
    Jaša se ihned po buly tlačil na brankoviště do zakončení, ale přes obránce se nedostal.

23:31
    Šergl hledal před brankou Všetečku, ale ten měl zablokovanou hůl.

22:58
    Sešívaní se tlačí za vyrovnáním, gól Holého je pořádně nabudil.

22:39
    Antoš nahodil puk od modré na Malika, ten jej vykopl betonem do rohu.

21:50
    Krásná branka v podání domácích a je sníženo! Holý získal puk ve středním pásmu, nabral rychlost a na modré si narazil s Martínkem. Ten mu kotouč z první vrátil do jízdy a právě ONDŘEJ HOLÝ následně střelou bez přípravy vymetl pravý dolní růžek Malikovy klece. Zaznamenal tak svou první trefu v týmu juniorů. Asistence: Viktor Martínek.

21:07
    Spratek mířil z levého kruhu na vzdálenější tyč a jen těsně minul.

20:48
    Zdeněk napřáhl ke střele od modré čáry, která nadělala Kodadovi problémy.

20:19

20:12
    Baláž pálil od modré čáry, jeho rána na branku neprošla.

20:01

Úvodní dějství patřilo hostujícím hráčům Vítkovic. Ti se dostávali do větších šancí než jejich soupeř a Kodad měl rozhodně více práce než jeho protějšek. Obraz hry se projevil i na skóre. To otevřel v 6. minutě Ján Blaško a o deset minut později zdvojnásobil vedení Slezanů Viktor Konečný. Uvidíme, zda se slávistům podaří dostat se zpět do zápasu.

Další třetina začne přibližně v 11:46.

20:00

19:30
    Kohút se přes tři obránce protlačil k zakončení, ale Malik jeho střelu po ledě vykopl betonem.

19:19
    Blaško se nasáčkoval před Kodada, ale nahrávku z pravé strany do branky usměrnit nedokázal.

18:57
    Stark vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

18:33
    Fickova tečovaná rána od modré jen proskákala těsně kolem pravé tyčky domácí svatyně.

18:19
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Holý – 2 min., vysoká hůl).

17:51
    Matějka přenechal na útočné modré puk Netolickému, jehož nahození málem hostujícího gólmana překvapilo.

17:32
    Vítkovičtí si nedali pozor při přechodu do útočné třetiny a píská se postavení mimo hru.

16:57
    Všetečka zkoušel prostřelit Malika z bezprostřední blízkosti, ale hostující brankář se nachytat nenechal.

16:43
    Marek ztratil kotouč v souboji na útočné modré a píská se ofsajd.

16:22
    Baláž se přes Antoše k zakončení nedostal.

15:58
    Martínek se zjevil nikým nehlídaný mezi kruhy, střela z první mu ale nesedla.

15:20
    Vítkovice vedou o dvě branky a stalo se tak zničehonic! VIKTOR KONEČNÝ si svým důrazem udělal prostor na brankovišti, kam mířil dobrý pas od Beránka a první jmenovaný následně neměl problém dopravit puk za záda bezmocného Kodada. Asistence: Adam Beránek.

14:58
    Holý zavezl kotouč do útočné třetiny, ale neměl dostatečnou podporu od spoluhráčů.

14:24
    Holého tečovaná rána od modré nakonec jen rozezněla zadní hrazení.

13:59
    Stark pálil z pravého kruhu, mířil nad horní tyč.

13:27
    Štěpánek ukořistil domácí rozehrávku, hosté se drží kolem Kodadovy svatyně.

12:38
    Beránek si najel s pukem na levý kruh, jeho rána Kodada pořádně protáhla.

12:19

11:49
    Kodad zaváhal při rozehrávce a může děkovat štěstěně, že si hosté nedokázali před prázdnou brankou nahrát.

11:15
    Kohút si opět sjel s pukem mezi kruhy a vystřelil, tentokrát těsně minul pravou tyč.

11:03
    Pražané se nemohou usadit v tlaku, hosté se dobře brání.

10:33
    Kohút si najel s pukem mezi kruhy a mířil do levého dolního růžku, Malik měl připravený beton.

10:19
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Malát – 2 min., hákování).

10:03
    A sešívaní opět jen vyhazují kotouč, tentokrát je z toho navíc zakázané uvolnění.

09:28
    Hejda jen vyhodil puk do středního pásma a jel vystřídat, Vítkovice teď několikrát zahrozily.

09:00
    Matějka vystihl rozehrávku hostů a získal kotouč v útočném pásmu.

08:38
    Puk po teči hrazení skončil mimo hrací plochu, hra se stěhuje do střední třetiny.

08:04
    Ficek si najel před branku na nahrávku zpoza ní, ale v momentu střely mu sjel kotouč z hole.

07:36
    Valík obešel ve středním pásmu dva obránce, ale jeho nahození do útočné třetiny adresáta nenašlo.

07:15
    Štěpánek tvrdě vypálil od modré čáry, ale jeho projektil jen zaduněl o zadní mantinel.

06:57
    Hradil dobře napadá rozehrávku Vítkovic a těm je znovu odpískáno postavení mimo hru.

06:47
    Hosté si nedali pozor při přechodu útočné modré a píská se ofsajd.

05:58
    Ridera se ale přesto dostává vzápětí do vedení! Baláž našel na levém kruhu volného JÁNA BLAŠKA, který nic nevymýšlel a okamžitě poslal puk na branku. Kodad na jeho střelu sice stihl zareagovat, ale kotouč mu přesto prošel do sítě. Asistence: Jozef Baláž.

05:29
    Pražané se ubránili a jsou opět kompletní.

05:12
    Baláž pálil z mezikruží z otočky, ale minul branku.

04:54
    Starkovi se o mantinel nepodařilo vyhodit puk do střední třetiny.

04:23
    Ficek pálil od modré čáry, jeho ránu Kodad viděl a vyrazil betonem do rohu kluziště.

04:15
    Ridera se usadila kolem branky domácích a tlačí svého soupeře.

03:41
    Kodad nepředvedl úplně jistý zákrok a Blaško vycítil šanci. Než se však hostující útočník dostal před branku, už byl puk v lapačce gólmana.

03:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Netolický – 2 min., podražení).

03:23
    Zdeněk nahodil puk na Kodada od pravého mantinelu, domácí brankář jen nastavil lapačku.

03:06
    Gřesík pálil od modré čáry, jeho rána však na branku neprošla.

02:35
    Šergl si nerozuměl s najíždějícím Kohútem a přihrávku nenačasoval úplně ideálně.

02:08
    Gólman Malik zaváhal při rozehrávce a jen odevzdal kotouč Markovi.

01:27
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce, a tak se opět píská icing.

01:14
    Baláž si protečoval kotouč do útočné třetiny, ale následně jej ztratil ze zorného pole, takže ho o něj připravili domácí.

00:39
    Jaša se z pravé strany prokličkoval na střed a vypálil, jeho rána byla ztečovaná mimo.

00:18
    Vítkovice vyhodily puk jen na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Malikem.

00:09
    Kohút vyhrál vhazování směrem dopředu, ale obránci hostů mu útočné choutky překazili.

00:01

Hráči už jsou na ledě, za okamžik začínáme.

HC Slavia Praha: Kodad (Málek) – Antoš, Duda, Vobořil, Stark, Holý, Valík (C) – Kohút, Matějka (A), Patočka, Netolický, Všetečka, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek

HC Vítkovice Ridera: Malik (Daňa) – Klus, Kunc, Ficek, Zdeněk, Štěpánek (A), Kučera – Gřesík, Blaško (A), Vilček, Peterka, Baláž, Konečný, Spratek, Raška (C), Beránek, Malát, Dang, Fridrich

Rozhodčí: Úlehla – Lhotský, Svobodová.

To Vítkovičtí mají v posledním utkání základní části o co bojovat. Momentálně se sice nacházejí na jedenáctém postupovém místě, ale na třináctou Jihlavu mají s 46 body na kontě pouze dvoubodový náskok, a tak se v případě prohry nemusí do skupiny o play-off dostat. V posledním utkání Ridera získala na ledě Sparty bod za prohru 2:3 v prodloužení a slávisty tedy nečeká nic lehkého. Uvidíme, zda se Vítkovice probojují do lepší nadstavbové skupiny.

Sešívaní se nacházejí v extraligové tabulce na deváté příčce. Ve třiatřiceti odehraných duelech nasbírali celkem 52 bodů a mají jistou účast v bojích o play-off. V posledním klání se jim ale nedařilo úplně podle představ. Páteční domácí zápas s třineckými Oceláři totiž prohráli 3:5 a nepotvrdili tak roli favoritů. Třinečtí navíc svého soupeře i značně přestříleli. V posledním kole základní části tedy budou chtít Pražané určitě uspět a naladit se na nadstavbu vítězstvím.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vítejte u sledování utkání šestatřicátého kola DHL Extraligy juniorů. Na ledě v pražském Edenu se střetnou týmy HC Slavia Praha a HC Vítkovice Ridera. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 22. Holý (Martínek), 36. Antoš (Kohút), 38. Kohút (Šergl), 50. Všetečka (Kohút, Šergl), 54. Jaša, 59. Šergl – 6. Blaško (Baláž), 16. Konečný (Beránek), 25. Konečný (Raška, Spratek)

Rozhodčí: Úlehla – Lhotský, Svobodová