Trenčín – Nitra 1:3 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Košice – Žilina 6:3 (kon.)
Zvolen – Poprad 5:3 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 6:3 (kon.)
HKM Zvolen
5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
HK Poprad
sk Neděle 28.01.2018, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 41. kola Tipsport ligy. V našej najvyššej hokejovej súťaži dnes proti sebe nastúpia okrem iných aj Zvolen s Popradom. My Vám z derby zápasu pod Pustým hradom tak ako vždy prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné. Príjemné sledovanie nášho prenosu.

Poprad v piatok doma prekvapivo nestačil na Nové Zámky, ktorým podľahol 3:4 po nájazdoch. Popradu sa na ľade súperov príliš nedarí. Výnimkou je snáď Banská Bystrica. Aktuálne Poprad zápasí s množstvom zranení, ale práve absencia viacerých hráčov niekedy dokáže mužstvo správne zomknúť a nakopnúť k ešte lepšiemu výkonu. V minulých sezónach sa Popradu vo Zvolene zvyklo dariť, tak uvidíme čo Poprad vo Zvolene predvedie. Poprad sa pred prestupovým termínom (31.1.) posilnil o brankára Vladimíra Kováča. Uvidíme, či sa posila z Nových Zámkov predstaví už dnes vo Zvolene.

Zvolen mal v piatok výborne rozohraný zápas na Liptove. Po dvoch tretinách Rytieri viedli 1:3. Tretiu tretinu však nezvládli, prehrali ju 3:0 a celý zápas tak 4:3. V tabuľke preto Zvolen klesol z druhej na tretiu priečku. Rytieri hľadajú stratenú formu z konca minulého roku, doma sú však naďalej veľmi silní. Z dvadsiatich zápasom totiž pätnásť vyhrali. Ak chce Zvolen udržať kontakt so špicom tauľky, druhú prehru v rade si jednoducho nemôže dovoliť.

Najproduktívnejší hráči HKM ZV:
    T.J. Coffman 38b (21+17) 42z, +/- (+16)
    Petr Obdržálek 33b (15+18) 42z, +/- (+10)
    Peter Šišovský 29b (13+16) 35z, +/- (+9)

Najproduktívnejší hráči HK PP:
    Patrik Svitana 36b (14+22) 41z, +/- (+5)
    Samuel Mlynarovič 29b (13+16) 42z, +/- (+7)
    Andreas Štrauch 23b (11+12) 34z, +/- (+11)

Na vzájomné zápasy vedie Zvolen 3:1, ale dvakrát sa už muselo predlžovať. Všetky zápasy však boli veľmi vyrovnané.

Vzájomné zápasy v sezóne 2017/2018:
    Zvolen – Poprad 2:3pp
    Poprad – Zvolen 1:4
    Zvolen – Poprad 4:2
    Poprad – Zvolen 2:3sn

Vitajte na Zvolenskom zimnom štadióne...

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Nieminen (Šimko) – Ťavoda, Kováčik, Ulrych, Hraško, Drgoň, Ross, Bokroš, Zeleňák – Matis, Kytnár, Kelemen – Puliš, Špirko, Šišovský – Coffman, Steén, Obdržálek – Török, V.Fekiač, Ďaloga

HK Poprad: Kováč (Corbeil) – D.Brejčák, König, Fabian, Petran, Ježek, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Heizer, Buc – Kundrík, Vartovník, Bondra – Matej Paločko, Bjalončík, Hvila

Rozhodca: D.Konc, Jonák – Tvrdoň, Kollár – Čavojský (video).

Poďme si podrobnejšie prejsť obe zostavy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Poprad dnes nastúpi iba s troma obranami. Stále chýbajú beci: McDowell, Jáchym a Dinda s Davydovom. Inak tréner Marcel Ozimák poskladal štyri kompletné útoky, ale bez Arneho Krotáka. Do brány posiela od začiatku novú posilu z Nových Zámkov Vladimíra Kováča.

Domáci tréner Peter Mikula dal v bráne dôveru fínovi Janimu Nieminenovi. Trochu sa pomenilo poradie útokov. Kytnárov útok by mal nastupovať ako prvý a Steénov ako tretí. V druhej obrane nastúpi na prvý domáci zápas aj posila z Jihlavy Petr Ulrych. Po vynechanom zápase v L.Mikuláši je dnes v zostave aj Radovan Puliš.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:02
    Úvodné buly vyhral i hostia a ako prví smerujú do útoku.

00:25
    Poprad dal gól!
    Prvá strela na bránu znamená gól hostí. Mlynarovič vošiel do útočného pásma, prihral na pravé krídlo PATRIKOVI SVITANOVI a ten švihom prestrelil Nieminena. Lacný gól Fínskeho brankára.

Asistovali: Samuel Mlynarovič a Peter König.

01:12
    Ďalšia strela hostí, tentokrát si pukom z modrej čiary Nieminen poradil.

01:59
    Domáci boli s pukom v útočnom pásme, ale Steén prihrával na modrú čiaru naslepo a nikomu. Domáci tak prišli o pásmo.

02:45
    Poprad opäť v dobrej príležitosti. Nieminen mal plné ruky práce pri Bjalončíkovej dorážke. Nedôsledná obrana Zvolenamu nechal aj čas aj priestor.

03:24
    Z ľavej strany od mantinelu nahodil puk na bránu Marcel Petran a Nieminen radšej puk zakryl a prerušil hru.

03:37
    Peter Šišovský preletel celým stredným pásmom, ale na modrej čiare iba nahodil puk na Kováča, aby získal pásmo.

04:06
    Obrovská šanca Zvolena. Šišovský vošiel do pásma a okamžite našiel Rasťa Špirka, ten sa sťahovačkou zbavil obrancu, ale v mikrosúboji s Kováčom neuspel. Mohlo byť vyrovnané.

04:36
    Zvolen aktuálne tlačí Poprad. najprv Rossova nepresná strela ale následná Coffmanova už bola lepšia, skóre sa ale nemení.

05:02
    Bomba Marcela Petrana, do dráhy puku si však ľahol Tomáš Török a puk končí v hľadisku.

05:41
    Prvý popradský útok opäť jasne prehráva Zvolenčanov, tentokrát je to ale tlak bez šance.

06:54
    Útok domácich a Špirko bol podľa môjho názoru faukovaný, nevylučuje sa. Z protiútoku vyvážal puk Abdul, toho ale na ľad poslal kanadským bodyčekom Hraško.

07:07
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Puliš – 2 min., krosček).

07:37
    Samuel Mlynarovič v úplne rovnakej šanci z akej Svitana strelil gól. Jeho strelu tentokrát ale Nieminen chytá do lapačky.

08:38
    Zvolen najprv puk vyhodil a hneď na to ofsajd hostí.

09:00
    Zeleňák zahral s rozumom za vlastnou bránou a domáci opäť vyhadzujú puk.

09:07
    Domáci v plnom počte.

09:54
    Zvolen dal gól!
    Najproduktívnejší hráč HKM vyrovnáva na 1:1. Nick Ross v strednom pásme nabil do jazdy TIMOVI COFFMANOVI, ten prešiel modrú čiaru a s poza obrancu umiestneným švihom prestrelil Kováča.

Asistoval: Nick Ross.

10:41
    Zvolen sa zahryzol do svojho súpera a Kováč má za sebou ďalší zákrok.

11:08
    Záver pred Kováčom, ľad doslova horel. Najprv strieľal Milan Kytnár, Kováč puk iba vyrazil pred seba a dorážal Kelemen, ale skóre 1:1 ostáva.

12:03
    Hostia faulovali a pôjdu do štyroch, domáci skúšajú využiť výhodu so šiestimi hráčmi.

13:00
    Popradčania však ešte navyše vyše pol minúty hrali šiesti na ľade, nasledovať tak bude 2 minútová presilovka Zvolena 5:3.

13:01
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Abdul – 2 min., hákovanie).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bondra – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

13:18
    Za 17 sekúnd domáci využívajú presilovku o dvoch hráčov. Tim Coffman strieľal od modrej, Kováč puk iba vyrazil vedľa seba, kde stál dobre postavený ADAM DRGOŇ a ten už do prázdnej brány nemal problém.

Asistencie: Oscar Steéna a Tim Coffman.

14:34
    Pokračuje presilovka domácich o jedného hráča, dobrá strela Obdržálka od modrej čiary, bez prípravy ale netrafil ideálne presne ako chcel.

15:01
    Hostia v plnom počte.

15:46
    Tomáš Török vošiel do pásma a prihrával Fekiačovi na stred, jeho pokus ale končí na obrancovi.

16:43
    Zvolenská štvrtá formácia si teraz vybojovala dobrý tlak. Najlepšiu streleckú pozíciu mal Viktor Fekiač, ale v rozhodujúcej fáza mu puk skĺzol z čepele hokejky a bránu ani len neohrozil.

17:56
    Hosťujúce mužstvo HK Poprad v obrovskej šanci. Peter Kundrík v tutovku zaváhal a Nieminen tak drží domácich.

18:35
    Peter Šišovský smeroval sám na bránu, atakovaný a faulovaný Fabianom triafa ľavú spojnicu.

18:41
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Fabian – 2 min., podrazenie).

19:21
    Pekná presilovková kombinácia Zvolena. Coffman cielene nastreľoval puk na teč Steénovej hokejky. Všetko vyšlo ako malo, ten Kováč ten tú zmenu puku dokázal vystihnúť a puk vyráža.

19:59
    Ďalšia obrovská šanca Zvolena v presilovke. Puliš nahodil puk na bránu, netrafil ju, ale spoza brány sa puk odrazil na opačnú stranu Šišovskému rovno na hokejku. Jeho bekhend ale Kováč vyrazil. Ešte tam puk dorážal Kytnár, ale už so záverečným klaksónom.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvú tretinu začali hostia najlepšie ako mohli a Svitana z prvej strely na bránu prekonal studeného Nieminena. Hostia mohli pridať druhý gól, ale keďže nedali, podarilo sa to domácim a Coffman vyrovnal. Následne Poprad fauloval a v domácej výhode hral nepochopiteľne v šestici. Presilovku 5:3 hneď využil Drgoň. Po ňom ešte Šišovský nastrelil spojnicu. Prvá tretina tak patrila Zvolenu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:56.

Strely na bránu 4:10 !
    Vhadzovania 6:6.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:03
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral Coffman a domáci pokračujú v presilovke.

20:25
    Obdržálek z bezprostrednej blízkosti namieril tesne vedľa.

20:41

21:01
    Poprad druhý krát v stretnutí v šestici, ďalšia presilovke pre Zvolen.

21:01
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Heizer – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

21:41
    Peter Hraško strelou o pravého mantinelu síce rozvlnil sieť, ale iba bočnú.

21:59
    Druhá Hraškova strela už bola presnejšia, ale aj napriek tomu končí v Kováčovej lapačke.

22:29
    Obdržálek si pekne s Coffmanom vymenili puk, ale český útočník v závere akcie triafa opäť iba Kováča.

23:01

23:08
    Heizer okamžite po príchode z trestnej lavice ohrozil Nieminena. Jeho strela z kruhu bola výborne mierená, ale semafor Nieminena bol ešte krajší.

23:51
    Domáci zvyšujú na 3:1. Kytnár posunul puk na stred pásma Kováčikovi, ten strieľal a Kováč vyrazil puk vedľa seba. Tam však stál nekrytý RASTISLAV ŠPIRKO a puk zamietol do siete.

Asistovali: Jozef Kovárik a Milan Kytnár.

25:37
    Aktuálne sa hra odohráva najmä v strednom pásme s ničím extra zaujímavým.

26:17
    Keď už nevidíme žiadnu šancu, oko diváka poteší aj pekná a presná nahrávka. Taká akú teraz zadovkou pripravil Obdržálkovi Coffman.

26:50
    Samostatný únik Jindřicha Abdul, pekne si položil gólmana Zvolena Nieminena, ale nedokázal puk prehodiť cez jeho betón.

27:10
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ťavoda – 2 min., podrazenie).

28:05
    Adreas Štrauch v dobrej streleckej pozícii, aj vystrelil ale Nieminen puk vyráža vysoko nad seba do ochrannej siete.

29:11

29:21
    Hostia síce hrali presilovku, ale normálne som to ani nepostrehol, nakoľko útoky sa premieľali z jednej strany na druhú, ako keby sa hralo päť na päť. Slabá presilová hra Popradu.

29:36
    Ježekove nahodenie ako signál nevyšlo, Hraško bol pri puku skôr. zakázané uvoľnenie hostí.

30:29
    Zvolen aktuálne aktívnejší, ale o pásmo teraz HKM prišlo. Ťavoda prihral spoluhráčovi rukou.

31:03
    David Bondra bleskovo vošiel do pásma a špekuloval s pukom čo urobí, v tom momente ho okamžite o puk Kytnár pripravil. Výborne bekček domáceho centra.

31:57
    Opäť pokračuje tlak Zvolena. K strele sa teraz dostal český obranca Petr Ulrych. Strelu z jeho otočky však Kováč chytá do lapačky.

32:59
    Teraz sa hra celkom vyrovnala. Útoky sa pravidelne striedajú na oboch stranách. Viac šancí sme však videli v prvej tretine.

33:36
    Krásny semafor Kováča pri strele od modrej čiary. Novej posile pribúda jeden zákrok za druhým.

34:20
    Pekná spolupráca Kytnára so Špirkom, ktorý puk kapitánovi Zvolena vrátil. Kytnárovu pohotovú strelu však Kováč chytá v rozkľaku.

35:11
    Druhé zakázané uvoľnenie hostí v západe. Skutočne tých iceingov sme dnes nevideli veľmi veľa, takmer žiadne.

35:34
    Zvolen od druhej tretiny nastupuje bez Puliša, ten stojí v strede medzi striedačkymi.

36:43
    Zvolen patrí záver tretine. Už takmer päť minút drží územnú prevahu. teraz závar pred Kováčom, ktorý síce zakryl puk, ale ani sám netušil, kde ho vlastne má.

37:10
    Nič nové. Pokračuje tlak Zvolena. Ak Poprad prvú tretinu prestrieľal Zvolen 10:4 tak túto tretinu tomu bude presne naopak a výrazne naopak.

38:05
    Poprad po dlhom čase v útoku. Štrauch sa už už pripravoval na strelu, ale Špirko mu puk vypichol. Nieminen už takmer 10 minút bez zákroku.

39:23
    Tempo hry nám ku koncu neuveriteľne upadlo. Veľa nepresností na oboch stranách.

39:59
    Neuveriteľnéééééé. PETER KONIG dve sekundy pred koncom tretiny vystrelil puk dokonca od vlastnej modrej čiary a na prekvapenie všetkých divákov puk končí v sieti. Palec dole Fínskemu gólmanovi Nieminenovi.

Asistovali: Lukáš Hvila a Daniel Brejčák.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Dlho to vyzeralo, že Zvolen má druhú tretinu vo svojej réžii. Špirko aj pridal tretí gól. Domáci ďalej mali dlho dlho tlak, ale gól z neho už nepridali. Naopak gól do šatne sa podaril Popradu, keď Peter König prekvapil Nieminena. Tretiu tretinu tak Zvolen začne opäť iba s jednogólovým náskokom.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:49.

Strely po druhej tretine 29:18, po prvej to bolo 4:10 !

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:03
    Úvodné buly vyhral domáci center Oscar Steén.

40:28
    Do domácej brány do tretej nastúpil už Marek Šimko.

40:44
    Chyba Popradu v strednom pásme, puk vybojoval TIM COFFMAN a z pravého mantinelu umiestnenou strelou švihom strieľa svoj druhý gól v zápase. Je to dnes jeho tretí bod v zápase. Zaujímavé, že Coffman strelil Popradu gól v každom zápase.

Asistoval: Adam Drgoň.

41:41
    Tlak Zvolena, Ťavoda posunul puk na modrej Kováčikovi, ten mu následne puk vrátil a po Ťavodovej jedovke puk končí u Kováča v lapačke.

42:22
    Nebezpečná strela švihom od Lukáša Hvilu a prvá vážnejší zákrok Marek Šimka.

43:08
    Zeleňák v strednom pásme nestačil na Bjkalončíka a fauloval ho hokejkou.

43:08
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Zeleňák – 2 min., podrazenie).

43:33
    Obrovská šanca Andreasa Štraucha, keď hostia vyšachovali domácu obranu. Krídelník hostí aj vystrelil, ale nasledoval fantastický zákrok Mareka Šimka.

44:02
    Hostia hrali presilovku v útočnej tretine, ale už tomu tak nie je, Zvolen dokázal puk vyhodiť cez všetky čiary. Poprad musí začať všetko odznovu spoza vlastnej brány.

44:08

44:10
    Poprad má k dispozícii minútovú presilovku o dvoch hráčov.

44:28
    Špirko vypichol puk a vyhadzuje ho cez všetky čiary.

44:50
    Štefan Fabian triafa žrdku...

45:02
    Sedem sekúnd pred návratom Zeleňáka sa Popradu predsalen podarilo využiť presilovku päť na troch. Z medzikružia znižuje na 4:3 JINDŘICH ABDUL, keď trafil puk ideálne do horného rohu.

Asistoval: Štefan Fabian.

46:12
    Ťavoda sa vrátil z trestnej lavice a zároveň Coffman predviedol opäť zo svojich výpadoov, Kováč ale teraz jeho strelu vyráža do rohu.

47:00
    Zvolen opäť vedie o dva gól. Bekhendom spoza brány poslal puk pred bránu Kelemen. Našiel rovno hokejku VIKTORA FEKIAČA a ten popri vyrážačke strieľa piaty gól domácich.

Asistovali: Miloš Kelemen a Matúš Matis.

48:05
    Dve obrovské príležitosti teraz zahodili najprv Obdržálek a po ňom Coffman. Najmä ten druhý pokus Kováč zneškodil doslova zázračne takou futbalovou robinzonádou.

48:28
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mlynarovič – 2 min., hákovanie).

49:23
    Fantastický hosťujúci gólman Vladimír Kováč. Zvolen teraz bije Poprad doslova ako žito a Kováč predviedol dva obdivuhodné zákroky hodné frajer na záver.

50:25
    Konig opäť strieľal cez celé ihrisko a skúšal to aj na Šimka.

50:28

51:08
    König pri streleckej chuti, strieľa takmer zo všetkého, ale teraz minul bránu.

Dnešné stretnutie sleduje 1189 divákov.

51:53
    Ďalší zákrok Šimka po pokuse Dávida Buca, buly po Šimkovej pravici.

52:41
    Kováč síce inkasoval päť gólov, ale aj tak je myslím najlepší hráč hostí. Opäť predviedol dva fantastické zákroky, najprv proti Ďalogovi a potom proti Törökovi. Nebyť neho už je zápas dávno rozhodnutý.

53:31
    Zvolen tlačí, drží útočné pásmo, kombinuje a nakoniec to viedlo aj ku strele. Drgoňov pokus Kováč vyráža na ochrannú sieť.

53:55
    Tlak Zvolena, najprv Špirko, potom Ďaloga ale všetci narážajú na stenu menom Kováč...

54:15
    Bomba Ťavodu zo stredu útočného pásma, Kováč to dostal rovno do prilby a ostáva mierne otrasený. Prerušená hra.

54:42
    Nahodený puk na Šimka a ten pre istotu puk radšej zakryl. Popradu ostáva posledných päť minút.

54:53
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po Mareka Šimka.

55:11
    Zaujímavé. Martin Ďaloga si ľahol do strely, zrazil strelu a ostal ležať na ľade, nakoniec sa doťapkal ku striedačke. Tam mu dvojica spoluhráčov pomohla na striedačku. Doslova ho cez ňu prevesili ako špinavé prádlo. Účel to ale splnilo. Puk je mimo obranného pásma Zvolena.

56:31
    Ross vyhadzoval puk, mieril to na číhajúceho Coffmana v strednom pásme. Ten ale puk nezachytil. Zakázané uvoľnenie.

57:11
    Daniel Brejčák vošiel do pásma a nahodil puk na Šimka. Získal tým pre Poprad pásmo a buly.

57:25
    Prečíslenie Zvolen dvaja na jedného. Fekiač dobre prihral Matisovi, ale Kováč si postrážil tyčku a betónom vyráža jeho pokus.

58:35
    Bomba Petrana od modrej a Šimko puk vyráža ramenom, respektíve ho tak puk trafil.

59:09
    Coffman v šanci, predbehol Petrana, natlačil sa sám na Kováča, ale prekonať ho už nedokázal.

59:09
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Petran – 2 min., hákovanie).

59:50
    Zvolen dohráva zápas s pukom na hokejke v strednom pásme.

Zápas končí víťazstvom domácich. Gólovú prestrelku nakoniec vyhrávajú 5:3, ale to iba vďaka výbornému výkonu Vladimíra Kováča. Inak by Poprad odchádzal s vyššou nádielkou. Zaslúžené víťazstvo domácich. (19:29:50)

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 10. Coffman (Ross, Obdržálek), 14. Drgoň (Steén, Coffman), 24. Špirko (Kováčik, Kytnár), 41. Coffman (Drgoň), 47. V.Fekiač (Kelemen, Matis) – 1. Svitana (Mlynarovič), 40. König (Hvila, D.Brejčák), 46. Abdul (Fabian)

Rozhodčí: D.Konc, Jonák – Tvrdoň, Kollár – Čavojský (video)