Kunlun – Astana 0:4 (kon.) | Riga – Jokerit 1:2 (kon.)
konec
Red Star Kunlun
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Barys Astana
Neděle 28.01.2018, 12:30 • LeSports Center • KHL
Předzápasové kurzy: 2.3 4.0 2.64
Partner:
   
  Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (14:41:44)
   
  Je dobojováno! Po nevýrazné první třetině, ve které jsme se branky nedočkali se šlo do periody druhé, která již byla o poznání zajímavější. Tedy alespoň z pohledu fanoušků Astany. Ti měli hned dvakrát důvod k radosti, protože po trefách Nigela Dawese a Dmitrije Ševčenka vedl jejich tým po 30. minutách 2:0.
  Stejný skóre svítili i na začátku poslední třetiny, ve které si Barys svou výhru ještě pojistil. V 52. minutě zvyšoval na 3:0 Roman Savčenko a na konečných 4:0 uzavřel skóre Dmitrij Gurkov. Astana tedy si tedy z Číny odváží všechny body za tuto jednoznačnou výhru.
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Astana zřejmě se svým poslední útočným výpadem neuspěla a Kunlun se tak může ještě pokusit ohrozit Malgina.
   
  59:00
  Probíhá poslední minuta utkání.
   
  58:40
  Hellberg musel ještě zasahovat u své pravé tyče proti výpadu Grence zpoza brány, ale nakonec pátý gól do své sítě nepustil.
   
  57:55
  Hosté mají navíc kotouč za svou bránu a čekají na dostřídání svých spoluhráčů.
   
  57:11
  Ta však zatím nepřichází. Malgin ani po této střele Kunlunu nekapituloval a po jeho zákroku se bude vhazovat v obranné třetině Astany.
   
  55:32
  Zápas je již definitivně rozhodnut, ale domácí diváci velmi sympaticky povzbuzují svůj celek a rádi by viděli alespoň jednu branku v síti Astany.
  54:14 Dmitrij GURKOV - 0:4
   
  54:14
  Astana právě vstřelila branku!
  Tak nyní už je definitivně rozhodnuto! Kunlun ve snaze vstřelit alespoň čestný gól naprosto rezignoval na bránění a po přečíslení tří na jednoho naservíroval Markelov puk za ležícím obráncem před bránu DMITRIJ GURKOVOVI, jenž z bezprostřední blízkosti překonává Hellberga počtvrté. Asistence: Vladimir Markelov.
   
  52:35
  Další pokus Nigela Dawese z levého kruhu kryje Hellberg. Kunlunu již mnoho času na případný zvrat nezbývá a zdá se, že je tak rozhodnuto.
  51:07 Roman SAVČENKO - 0:3
   
  51:07
  Astana právě vstřelila branku!
  Hosté sice přesilovku nevyužili, ale i tak se poté dočkali třetího gólu! Po pravé straně vnikl do útočného pásma Markelov, načež puk předal ROMANE SAVČENKOVI, jenž se šikovným přibržděním zbavil soupeře a následně z mezikruží zamířil do horního rohu domácí brány.
   
  50:24
  Domácí hrají v plném počtu.
   
  50:12
  A do třetice je touš u hostujícího brankáře a přesilovka Astany je pomalu u konce.
   
  49:50
  A domácí opět posílají kotouč přes všechny čáry až k brankáři Malginovi.
   
  49:25
  Tak až nyní přiletěla rána od modré čáry, která ovšem minula Hellbergovu bránu a Kunlun se následně osvobozuje.
   
  48:50
  Astana sice dobře kombinuje v útočném pásmu, ale ještě vůbec nevystřelila a svou rotací si snaží připravit palebnou pozici.

  Radomír Fukala

  Branky a nahrávky: 27. Dawes (Dallman), 30. Ševčenko (Dawes, R. Starčenko), 52. Savčenko (Markelov, Žajlauov), 55. Gurkov (Markelov)


  Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Järvinen, Graborenko, A. Kulda, Blacker, Schaus, N. Chlystov – Beck, DeFazio, Brulé – Kane (A), Lessio, Yip (A) – Rissanen, Chipchura, Ponikarovskij (C) – Squires, Lockhart, O'Donnell.
  Barys Astana: Malgin (Kudrjavcev) – M. Semjonov (A), Dallman (A), Dietz, Makljukov, Lipin, Orechov, Savčenko, Polochov – Kučin, Dawes (C), R. Starčenko – Sagadejev, Michajlis, Jevdokimov – Gurkov, Žajlauov, Markelov – Ševčenko, Belgibajev, Grenc.

  Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo