Trenčín – Nitra 1:3 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Košice – Žilina 6:3 (kon.)
Zvolen – Poprad 5:3 (kon.) | Detva – Liptovský Mikuláš 6:3 (kon.)
konec
HC Košice
6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
MsHK Žilina
sk Neděle 28.01.2018, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) • 41. kolo
Předzápasové kurzy: 1.28 6.7 6.39
Partner:
   
  Skončilo sa dnešné tipsportligové stretnutie medzi celkami HC Košice a MsHK Žilina, v ktorom domáci porazili svojho súpera pomerom 6:3.

  Pomer striel v dnešnom zápase: 33:25

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:26:54)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:37
  Košice dali gól!
  Je definitívne rozhodnuté, košické víťazstvo spečatil gólom do prázdnej bránky kapitán LADISLAV NAGY. Asistencie: David Pacan, Jere Pulli.
   
  59:01
  Tomek je už na striedačke, power-play Žiliny.
   
  58:42
  Tomáš Tomek sa pýta na striedačku, vhadzovanie v strednom pásme sa ale zopakuje. Žilina počká, kým sa jej hráči usadia v útočnom pásme.
   
  58:36
  Oddychový čas hostí.
   
  58:28
  Puk nahadzoval do útočnej tretiny Hatala, Žilinčania sa ale následne dostali len k hre popri mantineli. Odtiaľ sa strieľa len veľmi ťažko, a tak mohol ostať Vladislav Habal pokojný.
   
  57:48
  O malý moment začnú plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.
   
  56:57
  V ostatných sekundách hra mierne stratila na svojom tempe, čo hrá v neprospech Žiliny. Jej hokejisti sa teraz nedokážu presadiť pred Vladislavom Habalom.
   
  56:16
  Patrik Rogoň sa teraz po súboji s jedným z košických korčuliarov len ťažko zdvíhal z ľadu, našťastie sa ale zdá, že bude v poriadku. Nasleduje komerčná prestávka.
   
  55:20
  Košičania medzičasom pokračujú s piatimi hráčmi.
   
  54:59
  Žilina už raz vyrovnať dokázala, ak tak chce učiniť znova, musí sa čo najrýchlejšie presunúť pred bránku Vladislava Habala. V ostatných sekundách sa totiž hralo len pred Tomekom.
   
  53:46
  Košice dali gól!
  Košičania sa dokázali dostať do pásma svojho súpera, kde vymietol parádnou strelou pavučinu v Tomekovej bránke RICHARD JENČÍK. Asistencia: Blake Kessel.
   
  53:06
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., hákovanie).
   
  52:28
  Košice dali gól!
  Teraz už ale Oceliari znova vedú. Košičania sa usadili v pásme svojho súpera, z čoho ťažil GABRIEL SPILAR. Ten upravuje sedem a pol minúty pred koncom na 4:3 pre Košice. Asistencie: Richard Jenčík, Patrik Koch.
   
  52:07
  Pekná akcia domácich Košíc, na jej konci bol Michel Miklík. Jeho zakončenie bekhendom malo smerovať pomedzi betóny Tomeka až do siete, ale žilinský gólman si dal pozor.
   
  51:42
  Píska sa postavenie mimo hry v podaní žilinských Vlkov, vhadzovať sa bude v strednom pásme. Ešte predtým ale pošlú oba celky na ľadovú plochu čerstvé sily.
   
  51:30
  Hra sa teraz presúva zo strany na stranu, za vyrovnaného stavu je opäť všetko otvorené. Uvidíme, či sa ešte niektorý z tímov dostane do vedenia v riadnej hracej dobe.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 1. Šoltés (Hovorka, Šedivý), 26. Šedivý (Miklík), 33. Miklík (Nagy), 53. Spilar (Jenčík, Koch), 54. Jenčík (Kessel), 60. Nagy (Pacan, Pulli) – 38. Holovič (Tvrdoň), 49. Tvrdoň (Kozák), 51. Hruška (Mikuš, Kozák)


  HC Košice: Habal (Lundström) – Dudáš, Kessel, Ovčačík, Šedivý, Pulli, Michalčin, Koch, Vrábeľ – Nagy (C), Pacan, Miklík – Šoltés, Hovorka (A), Kafka – Jenčík (A), Suja, Spilar – Petráš, Boltun, Hričina
  MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kozák, Mikuš (A), Juraško (C), Andersons, Hatala, Mazanec, Mendrej, Roman – Tvrdoň, Hruška, Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný (A) – Švihálek, Ondruš, Jurík – Stupka, Húževka, Rogoň

  Rozhodčí: Snášel, Lokšík – Junek, Jobbágy