Motor ČB – Vsetín 4:2 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 7:2 (kon.)
Havířov – Třebíč 3:0 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 0:4 (kon.)
Přerov – Kladno 2:1 (kon.)
konec
HC Stadion Litoměřice
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 07.02.2018, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • WSM Liga • 47. kolo
Předzápasové kurzy: 3.53 4.3 1.75
Partner:
   
  Pro dnešek je to ode mne vše. Těším se u dalších online přenosů na počtenou! (20:14:30)
   
  Vyrovnaná třetina změnu stavu nepřinesla. Energetici si tedy odvážejí z Kalich Areny celkem zaslouženou výhru. Díky excelentnímu Filipu Novotnému navíc udrželi čisté konto.

  Statistické okénko

  Střely na branku: 10:8
  Zblokované střely: 4:3
  Vhazování: 30:37
  Trestné minuty: 6:6
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Domácí v plném počtu.
   
  58:46
  Kališníci se pokoušejí vytlačit karlovarské z útočného pásma. Což se jim na malou chvíli podařilo, Energetici se ale dokázali rychle vráti zpět.
   
  58:25
  Přes svou přesilovku se Stadion drží v útočném pásmu, přičemž se snaží i o prověření Novotného. Puk z poslední střely musel dokonce karlovarský gólman sevřít mezi nohama.
   
  57:56
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., podražení).
   
  57:31
  Dominik Málek si zajel do rohu kluziště za Škarka pro kotouč. Od něho se pak Stadion znovu odhodlal k útoku.
   
  56:22
  Petr Stloukal osamocen projel k hranici brankoviště. Následně se dostal až ke střele na Škarka. Ten ovšem jeho šanci u tyčky dokázal zadržet.
   
  55:07
  Energetici se prokombinovali středním pásmem. Na přechodu do pásma útočného ovšem o kotouč přišli, načež se zpět do útoku přesunuli domácí.
   
  54:46
  Dnešní utkání sleduje 1057 diváků.
   
  53:43
  Michael Gaspar nevybojoval puk v souboji na modré čáře, přesto jej prostrčil dozadu na Ondřeje Smetanu. Od něj byl zahájen další litoměřický protiútok směrem k brance Filipa Novotného.
   
  52:49
  I přes vyrovnání početních sil se před branku Novotného nastěhovali kališníci. Jejich střely směrem na karlovarského gólmana nejsou natolik důrazné, aby s nimi měl obrovské množství práce.
   
  52:11
  Hosté v plném počtu.
   
  51:55
  Litoměřičtí hokejisté se nadále tlačí do útočného pásma. Jejich snaha ovšem není zakončena efektivně.
   
  51:34
  Současné vyloučení:
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Beránek – 2 min., hrubost).
   
  51:18
  Kališníci pronikají neustále do útočného pásma. Jejich poslední šanci však překazilo postavení mimo hru některého z nich.
   
  50:45
  Hosté pokračují ve čtyřech mužích v poli.
   
  50:27
  Stadion kombinuje kolem trojice karlovarských obránců. Načež se dostal i ke střele. Proti té dokázal Filip Novotný vskutku bleskurychle zakročit a udržet si čisté konto.
   
  50:11
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Sičák – 2 min., vysoká hůl).
   
  49:14
  Svou další přesilovku začal Stadion u branky soupeře, kterou neustále napadal.
   
  48:45
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., podražení).
   
  47:31
  Patrik Miškář se v útočném pásmu pokusil o napadání rozehrávky. Tu se mu ale nepovedlo, navíc se Energetici přesunuli do svého útočného pásma.
   
  46:17
  Souhra Fleka s Vrdlovcem vedla k přímému ohrožení branky. Danielu Vrdlovcovi se ale nepodařilo přes dvojici obránců Stadionu prostřelit přesně puk na branku, ten se poté prolétl pouze těsně vedle tyčky.
   
  45:39
  O střelecký pokus na opačné straně se postaral Ondřej Machala. Ten si najel na hranici brankoviště, odkud se pokusil prostřelit Novotného. Karlovarský gólman ale zůstal pozorný a šanci Machaly ihned zachytil.
   
  44:36
  Po delší vyrovnané hře ovládli opět Energetici útočné pásmo. Zatím jedinou jejich střelu ovšem Škarek pohotově zastavil.
   
  43:32
  Petr Stloukal vyjel rychle podél mantinelu vstříc Škarkovi s pukem na holi. Před vystřelením ovšem podklouzl, spadl a přišel o kotouč.
   
  42:32
  Domácí v plném počtu.
   
  41:58
  Hra nahoru – dolů nadále pokračuje. Šance na obou stranách však nejsou nikterak výrazné, navíc oba týmy často ztrácejí kotouč ve prospěch svého soupeře.
   
  41:04
  Energetici se dostali na malý moment do útočného pásma. Velmi rychle se ale litoměřickým povedlo vyjet s kotoučem ven.
   
  40:32
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., podražení).
   
  40:10
  Tutovou šanci měl na své holi Jan Veselý. Rychle se vyřítil proti Novotného brance, ovšem svou střelu nedokázal přesně zamířit. Ta prolétla pouze vedle tyčky.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Z části už více vyrovnaná hra v této třetině. Z další části ovšem pokračovala karlovarská převaha. Tu Energetici však tentokrát zúročili pouze jednou vstřelenou brankou.

  Statistické okénko

  Střely na branku: 10:18
  Zblokované střely: 4:7
  Vhazování: 20:46
  Trestné minuty: 0:2
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:46
  O troufalé nahození před branku se pokusil Jiří Jebavý.
   
  38:34
  I přes obdrženou čtvrtou branku se nadále domácí hokejisté snaží tlačit před Novotného. V útočném pásmu však nemůžou najít volný prostor pro kombinaci, spolehlivě proto ztrácejí kotouče.
  37:15 Vladimír SIČÁK - 0:4
   
  37:15
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Petr Stloukal projel podél mantinelu, načež křižnou přihrávkou našel před brankovištěm stojícího VLADIMÍRA SIČÁKA. Proti jeho střele z voleje byl Škarek bezmocný. Asistence: Petr Stloukal, Jaromír Kverka.
   
  36:59
  Od modré se ke střele dostal Radim Toman. Přes mnoho hráčů však našel pouze Novotného betony.
   
  36:40
  Hosté v plném počtu.
   
  36:03
  O zajímavé šance není nouze ani na druhé straně. Jakub Flek orazítkoval se svou střelou levou tyčku branky Jakuba Škarka.
   
  35:07
  Obrovskou šanci měl na své holi Ondřej Machala! Jan Veselý ho našel těsně před brankovištěm z rohu ledové plochy. Novotný ovšem dokázal zareagovat.
   
  34:40
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Daniel Krejčí – 2 min., hákování).
   
  33:13
  Patrik Miškář našel volný prostor pro střelu na Novotného. Puk se ovšem odrazil o jeho beton. Před ním stojící Voženílek nestačil velmi rychle zareagovat, díky čemuž se Energetici dostali na opačný konec hrací plochy.
   
  31:55
  Jiří Jebavý nasměroval po delší době svůj tým směrem k Novotnému. Odměnou mu po delší době mohla být střela s dorážkou. Poprvé trefil karlovarského obránce, podruhé ochrannou síť nad Novotným.
   
  30:51
  O překvapivou střelu na Škarka se postaral Jaromír Kverka. Jeho průjezd kolem brankoviště a následnou teč z jeho hranie dokázal Škarek zastavit.
   
  28:51
  Karlovarští se dostávají kombinací velmi rychle do útočného pásma. Litoměřická obrana se tak musí hodně činit, aby dokázala šance zblokovat. Zároveň však řadu excelentních zákroků předvedl Jakub Škarek.
   
  27:56
  Dlouhou kombinaci Energetiků zakončil střelou od modré Vladimír Sičák. Důrazný pokus byl ovšem opětovně zachycen lapačkou Jakuba Škarka.
   
  26:58
  Z hranice brankoviště se dostal do zakončení Martin Kohout. Jakub Škarek ovšem skočil po kotouči, díky čemuž jej dokázal udržet před brankovou čárou.
   
  26:15
  Litoměřičtí se snaží o občasné výpady. Byť tyto neztrácejí na důrazu a gólman Novotný se musí velmi snažit o jich zachycení, přesto se po nich dostanou vždy do delšího protiútoku hráči Energie.
   
  25:11
  O puk po buly bojoval Filip Hanták s Václavem Skuhravým. Vítězně z něj vyjel zkušený hráč Energie, díky čemuž se karlovarští opět dostali na opačný konec ledové plochy.
   
  24:13
  Jakub Škarek vykouzlil řadu zákroků proti střelám karlovarských během poslední půlminutovky. Načež vybičoval své spoluhráče k výpadu do útočného pásma.
   
  23:06
  Rychlejší než Ondřej Machala byl u puku Petr Stloukal. Od něhož se Energetici dostali opět do útočného pásma. Tentokrát ovšem byl jejich průnik zachycen v ofsajdu.
   
  22:08
  Litoměřičtí se rychlou kombinací dostali do útočného pásma. Sérii dlouhých passů však nakonec Energetici zastavili a sami se odhodlali k protiútoku.
   
  21:26
  Josef Stříbrný se za brankou Novotného snaží ukořistit kotouč. Z této šance však vyjeli karlovarští směrem ke Škarkovi, který ji ovšem dokázal pohotově zastavit.
   
  20:24
  Hosté v plném počtu.
   
  20:16
  Druhou periodu začal průnikem po křídle Denis Kusý. Za hranicí útočného pásma však narazil na Petra Stloukala, po jehož ataku zůstal u mantinelu.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  První třetina byla v režii karlovarského celku. Ti se dostali k velmi snadným třem gólům, díky čemuž se dostali do velmi výhodné pozice do dalších dvou třetin.

  Statistické okénko

  Střely na branku: 4:13
  Zblokované střely: 1:5
  Vhazování: 9:15
  Trestné minuty: 6:2
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:28
  Energetikům se na malou chvíli povedlo vyvézt puk mimo ohrožení své branky. Po této šanci se Stadion již nemůže dostat naplno do útočného pásma.
   
  19:12
  Litoměřický tlak v závěru třetiny neustává. Gólman Energie musí mít stále puk na očích během dlouhodobé kališnické kombinace. Jeho ostražitost se mu ale vyplácí.
   
  18:45
  Kališníci začali svou úvodní přesilovku pobytem před Filipem Novotným. Ten musel následně čelit několika střeleckým pokusům, se žádným však neměl příliš práce.
   
  18:24
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Rachůnek – 2 min., hákování).
   
  17:40
  Daniel Voženílek lehkou tečí vyrazil puk z mezikruží. Těsně za ním však stál Daniel Krejčí, jehož dělovce Škarek dokázal odolat.
   
  16:34
  Martin Osmík nahodil kotouč na Škarkovu branku. Litoměřický gólman vyhodil puk před sebe, kde si jej pro sebe ukořistil Henri Tuominen. Ani jeden z nich ovšem gól za záda litoměřického brankáře nepropasíroval.
   
  16:17
  Ivan Řehoř ztratil kotouč ve snaze obhodit si karlovarského obránce. K jeho štěstí však karlovarské zastavil ofsajd.
   
  15:52
  Kališníci se docela dlouho drží v útočném pásmu. Příliš práce však na Filipa Novotného nečeká. Karlovarská obrana svůj prostor důsledně hájí.
   
  15:09
  Daniel Vrdlovec pokazil kombinaci v útočném pásmu. Čehož využili domácí k přechodu do útočného pásma. Jejich snahy však zarazila hra vysokou holí.
  13:16 Václav SKUHRAVÝ - 0:3
   
  13:16
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Hned na to padl třetí gól karlovarských. Ihned po vhazování se dostal po sérii přihrávek ke kotouči kapitán Energie VÁCLAV SKUHRAVÝ, který jej poslal k pravé tyčce. Asistence: Martin Kohout, David Gríger.
   
  12:50
  Domácí v plném počtu.
  12:50 Petr STLOUKAL - 0:2
   
  12:50
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Přesto nakonec Energetici využívají již druhou přesilovou hru. PETR STLOUKAL projel jako nůž máslem kolem trojice obránců litoměřického celku a navýšil vedení. Asistence: Petr Šenkeřík, Filip Novotný.
   
  12:17
  Trochu jiná přesilová hra než dvě předchozí. Paradoxně se více musí držet na pozoru Novotný, neboť litoměřickým se daří operovat před jeho brankou.
   
  11:15
  Třetí přesilovku dnešního utkání začala Energie kombinací od vlastní branky. Záhy se však ocitla před Škarkem. Podobným tempem ovšem byla vytlačena.
   
  11:03
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Jandus – 2 min., držení).
   
  10:57
  Přes zamezený výhled dokázal nakonec Škarek srazit k zemi střelu Osmíka z těsné blízkosti brankoviště.
   
  10:17
  Po vyrovnání početních sil se do rychlého protiútoku dostal osamocený Martin Rohan. Na modré čáře mu ale vyšťouchl kotouč Machala, který se sám vydal na rychlý výpad směrem k Filipu Novotnému.
   
  09:50
  Domácí v plném počtu.
   
  09:00
  Energetici ve své kombinaci v útočném pásmu nepolevují. O částečně zmírnění situace se ale pokusil Jan Veselý, který vyslal puk na opačný konec hrací plochy.
   
  08:00
  Svou další přesilovku zahájila Energie trochu vlažněji než předchozí. Do útočného pásma se ale záhy dostala. Jakub Škarek tak musí zůstat velmi ostražitý.
   
  07:50
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., podražení).
   
  07:37
  Od vlastní branky se dostal k rozehrávce Michael Gaspar. Jako tradičně však byl zastaven na přechodu do útočného pásma.
   
  07:01
  Ve své aktivitě karlovarští neustupují. Byť se na malý moment ocitli v litoměřickém sevření. Situaci ovšem velmi rychle zastavil Filip Novotný.
   
  06:25
  Domácí v plném počtu.
  06:25 Michal PLUTNAR - 0:1
   
  06:25
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Energetici velmi rychle využívají přesilovku! V rámci kombinace se dostal na hranici brankoviště MICHAL PLUTNAR, který odsud dostrčil puk do Škarkovy branky. Asistence: Tomáš Rachůnek, Daniel Vrdlovec.
   
  05:54
  Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., podražení).
   
  05:32
  Daniel Voženílek drze vyjel do útočného pásma. Na přechodové hranice jej však u mantinelu přidržel David Gríger, jehož akcí se Energie vrátila do útoku.
   
  05:20
  Následné vhazování v obranném pásmu Litoměřic vyústilo v další zakázané uvolnění.
   
  04:37
  Kverkova střela se dostala před shrumáž hráčů až na Škarka. Domácí gólman ji bleskurychle vyrazil, přesto tlak ze strany Karlovarských neustal. Stadion tak vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
   
  03:55
  Kališníci se marně snaží dobýt kombinaci Energetiků v okolí Filipa Novotného. Z ní nakonec vybrousil Jan Tomeček, který z levé strany našel lapačku Jakuba Škarka.
   
  03:00
  Otakar Šik nevystihl ideální moment pro přijetí přihrávky před brankovištěm. Kotouč tak pouze tečoval do druhého rohu hrací plochy.
   
  02:09
  Daniel Voženílek obloukem projel skrz střední pásmo s nasměrováním do útočného. Jeho šance však opětovně našla své zachycení až u Jakuba Škarka.
   
  01:20
  Jaroslav Šimeček zachytil karlovarskou kombinaci ve středním pásmu. S pukem se pak vydal dobývat Novotného branku. Obrana Varů však útok kališníků odrazila a vrátila se ke Škarkovi.
   
  00:14
  Svou rozehrávkou začal dnešní utkání litoměřický tým. Ten se rychle sjel ke Škarkovi, kde se ovšem Energetikům povedlo je zablokovat.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Stadion Litoměřice: Škarek (Michajlov) – Smetana, Gaspar, M. Jandus, Jebavý, L. Chalupa, D. Málek – Kusý, J. Veselý, Machala – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný – R. Pilař, Miškář, Voženílek – M. Havelka, Hanták, Toman – Václavek.

  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík, A. Rulík – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Skuhravý, Gríger – Osmík, Tuominen, Šik.

  Rozhodčí: Pražák, Vokřál – Bosák, Kotlík.
   
  Vzájemné zápasy letošní sezóny

  30.9., 8. kolo: HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Litoměřice 3:0
  4.11., 21. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Energie Karlovy Vary 2:1
  27.12., 34. kolo: HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Litoměřice 2:1 pp.
   
  HC Energie Karlovy Vary
  (46 záp., 25-6-6-9, 149:74, 2. místo)

  Energetici se již nějaký čas snaží obsadit první místo, které zatím suverénně hájí českobudějovický Motor. Sráží je však ztráty bodů s menšími týmy z opačného konce tabulky. Což se karlovarský tým snaží vylepšit několika změnami ve svém kádru, konkrétně výměnou hráčů s ústeckým Slovanem.

  Hráčské statistiky

  Kanadské bodování:
  Jakub Flek (20+19) – 39 bodů
  Tomáš Rachůnek (14+25) – 39 bodů
  Petr Stloukal (16+17) – 33 bodů

  Nejlepší střelci:
  Jakub Flek – 20 tref
  Petr Stloukal – 16 tref
  Tomáš Rachůnek – 14 tref

  Nejlepší nahrávači:
  Tomáš Rachůnek – 25 nahrávek
  Jakub Flek – 19 nahrávek
  Matic Podlipnik – 19 nahrávek

  Brankářské statistiky:
  Filip Novotný – 35 záp. | prům. 1,28 | úsp. 94,89%
  Ondřej Kuchař – 2 záp. | prům. 0,95 | úsp. 96,30%
  Tomáš Závorka – 11 záp. | prům. 2,27 | úsp. 89,38%  Týmové statistiky

  Využití přesilovek: 16,67%
  Ubráněná oslabení: 92,23%
  Průměrná domácí návštěvnost: 2483
   
  HC Stadion Litoměřice
  (46 záp., 17-3-5-21, 116:135, 62 b., 11. místo)

  Kališníci se dlouhou dobu přemítají kolem desátého místa. Do tohoto stavu zabředli díky pravidelnému střídání výher a proher v aktuálním průběhu sezóny. Přesto nadále živí naději na osmé místo, které by litoměřickému celku zajistilo vstupenku do čtvrtfinále play-off.

  Hráčské statistiky

  Kanadské bodování:
  Jan Veselý (16+10) – 26 bodů
  Aleš Pavlas (5+17) – 22 bodů
  Denis Kusý (9+11) – 20 bodů
  Ondřej Smetana (4+16) – 20 bodů

  Nejlepší střelci:
  Jan Veselý – 16 tref
  Denis Kusý – 9 tref
  Jaroslav Šimeček – 7 tref
  Ivan Řehoř – 7 tref

  Nejlepší nahrávači:
  Aleš Pavlas – 17 nahrávek
  Ondřej Smetana – 16 nahrávek
  Denis Kusý – 11 nahrávek
  Jaroslav Šimeček – 11 nahrávek

  Brankářské statistiky:
  Jakub Škarek – 6 záp. | prům. 1,85 | úsp. 93,79%
  Martin Michajlov – 13 záp. | prům. 2,57 | úsp. 91,80%
  Adam Wolf – 2 záp. | prům. 5,65 | úsp. 79,49%  Týmové statistiky

  Využití přesilovek: 11,02%
  Ubráněná oslabení: 83,40%
  Průměrná domácí návštěvnost: 1074
   
  Zdravím vás u 47. kola hokejové WSM ligy. Proti sobě nastoupí týmy s úplně jinými prioritami. Zatímco domácí HC Stadion Litoměřice bojuje o samotnou účast v play-off, hostující HC Energie Karlovy Vary o první místo v tabulce základní části. Přeji Vám příjemné hokejové počtení.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

  Vít Trubička

  Branky a nahrávky: 7. Plutnar (T. Rachůnek, Vrdlovec), 13. Stloukal (Šenkeřík, F. Novotný), 14. Skuhravý (Kohout, Gríger), 38. Sičák (Stloukal, Kverka)


  HC Stadion Litoměřice: Škarek (Michajlov) – Smetana, Gaspar, M. Jandus, Jebavý, L. Chalupa, D. Málek – Kusý, J. Veselý, Machala – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný – R. Pilař, Miškář, Voženílek – M. Havelka, Hanták, Toman – Václavek.
  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík, A. Rulík – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Skuhravý, Gríger – Osmík, Tuominen, Šik.

  Rozhodčí: Pražák, Vokřál – Bosák, Kotlík

  Diváci: 1057