Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
Los Angeles Kings
Středa 14.02.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Slovenská stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 0 střel, TOI 13:34 (03:42:36)

Hvězdy utkání

1. Justin Faulk (CAR) 3+0
    2. Jeff Skinner (CAR) 2+0
    3. Sebastian Aho (CAR) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 41-30; Zablokované střely: 12-14; Vhazování: 53%-47%; Hity: 26-32; Přesilové hry: 3/5-1/2; Trestné minuty: 4-10.

Kapitán Justin Faulk krátce po přestávce zkompletoval čistý hattrick a Carolina s jeho výrazným přispěním vedla už 5:0. Kings sice dokázali třikrát v řadě skórovat a dostat se na dostřel, jenže kontaktní gól už se jim vstřelit nepodařilo, zatímco Hurricanes přidali v závěru zápasu dvě pojistky. Domácí obránce Brett Pesce oslavil 200. utkání v NHL vítězně. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 7 Los Angeles Kings 3.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:13
    Joakim Nordström mohl přidat další gól, jenže v blízkosti pravé tyče bránu bekhendem přestřelil!

57:39
    Darcy Kuemper si snadno poradil s táhlou střelou Caroliny od modré čáry a poté přerušil hru.
    56:32 Sebastian AHO - 7:3

56:32
    Carolina právě vstřelila branku!
    Cam Ward v rychlém sledu dvakrát skvěle zasáhl proti střelám Kings z pravého kruhu pro vhazování a po druhém jeho zákroku ujel všem SEBASTIAN AHO, který samostatný únik zakončil krásným bekhendovým blafákem a puk zasunul u pravé tyče v rychlosti mezi betony Darcyho Kuempera! Asistence: Teuvo Teräväinen.

56:02
    Anže Kopitar na levém křídle vystřelil od modré čáry a Cam Ward jeho táhlou střelu podržel v náručí.

55:19
    Kings vyhodili puk z obranného pásma s tečí přes ochranné sklo. Po přerušení hry komerční přestávka.

54:51
    Jaccob Slavin vystřelil od modré čáry a Darcy Kuemper na přední levé tyči puk vkleče úspěšně vyrazil.
    54:15 Jeff SKINNER - 6:3

54:15
    Phillip Di Giuseppe na útočné modré čáře na levé straně zachytil vyhození Kings a podél hrazení posunul puk rychle na mistra JEFFA SKINNERA, který si sjel rychle před bránu a bekhendem puk krásně zavěsil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány – 6:3! Asistence: Phillip Di Giuseppe.

53:42
    Vedení Caroliny mohlo být ještě větší, jenže Victor Rask a Justin Williams v průběhu utkání trefili tyč.

53:42
    Derek Forbort na levém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a kotouč mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Cam Ward ale pobavil fanoušky skvělým semaforem. Komerční přestávka.

52:46
    Brett Pesce byl na pravé straně obranného pásma dohrán a posunul puk do zóny hostujících Kings.

50:59
    Noah Hanifin na levém křídle od modré čáry nahazoval kotouč na přední tyč, puk byl ale zablokován.

50:38
    Noah Hanifin sebral v obranném pásmu Kings puk a z útočné akce Mariána Gáboríka nic nebylo.

49:13
    Kings vystřelili ihned po vhazování a připravený Cam Ward opět puk snadno podržel v náručí.

49:07
    Torrey Mitchell se dostal na pravém křídle k nahození a Cam Ward na přední tyči vkleče puk podržel v náručí. Po přerušení následuje komerční přestávka.

48:46
    Kings se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, obě dvě z pravé i levé strany ale byly zablokovány.

47:30
    Drew Doughty vypálil od modré čáry, jeho prudká rána s příklepem ale zamířila nad domácí bránu.
    46:43 Torrey MITCHELL - 5:3

46:43
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Drew Doughty krásnou diagonální přihrávkou z pravé strany obranného pásma našel na levém křídle Kylea Clifforda, který sice na chvíli zapomněl puk za sebou, dokázal si ho ale stáhnout do jízdy a po jeho zavezení do útočného pásma ho z levého kruhu nahodil zápěstím před bránu, kde jeho nahození skvěle tečoval TORREY MITCHELL! Kotouč zamířil nad levým betonem Cama Warda ke vzdálenější pravé tyči a Kings skórovali třikrát v řadě. Asistence: Kyle Clifford a Drew Doughty.

45:58
    Carolina musela kvůli signalizovanému postavení mimo hru vyčistit útočné pásmo, a tak se také stalo.

45:41
    Hurricanes se na levé straně dostali k nahození od mantinelu a Darcy Kuemper puk bez potíží zmrazil.

45:27
    Kings vyhodili puk z obranného pásma a od jednoho z hráčů Caroliny se odrazil mimo ledovou plochu. Poprvé ve třetí třetině se přerušovalo. Carolina vede 5:2.

45:09
    Michael Amadio zkusil skórovat střelou z vrcholu pravého kruhu, která byla sražena vedle přední tyče brány.

44:31
    Christian Folin na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Cam Ward jeho pokus od modré čáry na přední tyči vestoje vyrazil zřejmě pravým betonem.

44:00
    Ze třetí třetiny uběhly čtyři minuty, během kterých se zatím hraje bez přerušení. Hra je velice plynulá.

42:38
    Joakim Nordström se snažil dostat v mezikruží ke střele, jenže puk byl sražen do rohu ledové plochy.

41:46
    Cam Ward si připsal v rychlém sledu dva ostré zákroky, když nejprve vyrazil střelu Kings na pravém křídle z úhlu pravým betonem a druhou z opačné strany levým!

41:14
    Hurricanes zaváhali při rozehrávce a využít toho mohl Jonny Brodzinski, jeho pokus z mezikruží byl ale zablokován a Cam Ward před pár okamžiky rozehrávající za bránou bekhendem nezasahoval.

40:01
    Kings vyhráli úvodní vhazování závěrečné třetí třetiny, ve které je čeká těžký úkol. Smazat tříbrankové vedení domácí Caroliny, která vyhrála už 5:0, Los Angeles ale dokázalo snížit, když skórovalo dvakrát v řadě.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 34-17; Zablokované střely: 7-10; Vhazování: 51%-49%; Hity: 13-20; Přesilové hry: 3/5-1/2; Trestné minuty: 4-10.

Třetí třetina začne přibližně v 3:01.

Justin Faulk krátce po přestávce zkompletovat čistý hattrick a po brance Jeffa Skinnera už Carolina vedla 5:0, když domácí hokejisté dokázali využít tři přesilové hry v řadě. V polovině utkání poté využil na opačné straně první početní výhodu Anže Kopitar, na jehož gól navázal krátce před druhou přestávkou Tyler Toffoli. Skóre po druhé třetině střetnutí v PNC Areně. Carolina Hurricanes 5 Los Angeles Kings 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:47
    Joakim Nordström na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Darcy Kuemper na přední tyči puk podržel.
    37:05 Tyler TOFFOLI - 5:2

37:05
    Tanner Pearson napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Cam Ward neudržel, a TYLER TOFFOLI toho využil, když před bránou vyhrál klíčový osobní souboj a vedle levého betonu brankáře Caroliny puk poslal do sítě! Asistence: Tanner Pearson a Anže Kopitar.

36:24
    Marián Gáborík se málem na pravém křídle řítil sám na bránu, jenže Trevor van Riemsdyk ho v kruhu pro vhazování dobruslil a o puk následně připravil.

35:38
    Střela Kings se od hrazení odrazila do ochranné sítě a v PNC Areně dostává prostor reklamní přestávka.

34:32
    Vyloučený Derek Forbort se vrátil z trestné lavice zpět na led a Los Angeles hraje v plném počtu.

34:22
    Victor Rask na levé straně vystřelil od hrazení a Darcy Kuemper na přední tyči podržel puk v náručí.

33:13
    Justin Faulk na levém křídle vypálil s příklepem a Darcy Kuemper na přední tyči podržel puk v náručí.

32:32
    Derek Forbort dostal dvě minuty za hákování a po komerční přestávce si Carolina zahraje další přesilovou hru. Domácí už dokázali tři v řadě využít.
    31:49 Anže KOPITAR - 5:1

31:49
    ANŽE KOPITAR před vrcholem pravého kruhu po přihrávce Jakea Muzzina od modré čáry napřáhl bez přípravy k prudké ráně s příklepem, která mezi tělem a vyrážečkou Cama Warda mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, nakonec se ale od jeho vyrážečky odrazila k bližší pravé tyči! Kings využili přesilovou hru a poprvé v zápase se prosadili. Asistence: Jake Muzzin a Tyler Toffoli.

31:25
    Drew Doughty na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Cama Warda se na vzdálenější levé tyči snažil nadvakrát prosadit Tyler Toffoli! Brankář Hurricanes ho ale vychytal, přestože ležel na ledě!

30:35
    Jeff Skinner dostal během komerční přestávky dvě minuty za nedovolené bránění. Početní výhoda pro Kings.

29:20
    Jake Muzzin opět vypálil od modré čáry a po zákroku Cama Warda se dostal u pravé tyče k dorážce Anže Kopitar, i jeho ale dokázal brankáře Caroliny vychytat!

28:23
    Jake Muzzin na levém křídle vypálil od modré čáry a připravený Cam Ward puk dokázal vkleče vyrazit.
    27:42 Jeff SKINNER - 5:0

27:42
    JEFF SKINNER si srovnal v pravém kruhu puk na hůl, zvedl hlavu a nádhernou střelou zápěstím vymetl bližší pravý horní roh brány! Carolina využila třetí přesilovou hru v řadě a vede nad Kings už 5:0! Asistence: Victor Rask a Justin Williams.

27:05
    Victor Rask na pravém křídle napřáhl od hrazení ke krásné střele, která se od přední pravé tyče brány Los Angeles Kings odrazila zpět do hry!

25:59
    Alex Iafallo měl před pár okamžiky šanci, nyní ale dostal dvě minuty za hákování. Hurricanes mají k dispozici další přesilovou hru, poslední dvě přesilové hry využili.

25:33
    Alex Iafallo v blízkosti pravé tyče ukradl puk Hurricanes, po rychlé kličce ale puk do brány nezasunul!

24:39
    Carolina během dnešního utkání využila dvě přesilové hry v řadě, po kterých vede 4:0. Věřte nebo ne. Kings se během první třetiny dostali pouze ke třem střelám, zatímco domácí k osmnácti!

23:26
    Darcy Kuemper si připsal první zákrok, když si snadno poradil s nahozením Hurricanes z levého kruhu.

23:12
    Jordan Staal využil na pravém křídle přihrávky od Brocka McGinna k prudké střele zápěstím, která od modré čáry zamířila vedle bližšího pravého horního rohu brány.

23:04
    Kings na pravém křídle vystřelili od modré čáry a jejich pokus se stal snadnou kořistí Cama Warda.

21:47
    Darcy Kuemper byl ihned po příchodu mezi tyče překonán, jenže střela Justina Williamse z mezikruží se od horní tyče odrazila do ochranné sítě!

21:17
    Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Darcy Kuemper.
    21:17 Justin FAULK - 4:0

21:17
    JUSTIN FAULK podruhé v zápase od modré čáry po zpětné přihrávce napřáhl k jedovaté ráně s příklepem, která bez přípravy nad vyrážečkou Jonathana Quicka zamířila do levého horního rohu a na led létají čepice! Čistý hattrick!! Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.

20:46
    Elias Lindholm na levém křídle vystřelil z úhlu a Jonathan Quick na přední tyči vyrazil puk do rohu.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 18-3; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 40%-60%; Hity: 10-8; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Druhá třetina začne přibližně v 2:06.

Kings od roku 1998 vyhráli na ledě Caroliny pouze čtyřikrát a dnes to zatím na pátou výhru rozhodně nevypadá. Kings během úvodní části inkasovali tři branky, když se dvakrát prosadil Justin Faulk a před ním Jaccob Slavin, který otevřel střelecký účet zápasu. Los Angeles je často vylučováno, a to se pak vyhrává horko těžko. Skóre po první třetině skvělého zápasu. Carolina Hurricanes 3 Los Angeles Kings 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36
    Justin Faulk se pokusil zkompletovat hattrick rychlou střelou po vhazování, která zamířila nad bránu.

19:30
    Derek Forbort ve středním pásmu přidržel u hrazení Leeho Stempniaka a vyfasoval dvě minuty za držení.

19:04
    Carolina v závěru úvodní části zasypala bránu Kings sprchou střel, většinu z nich ale Jonathan Quick bez problému podržel ve výstroji. Jen jednu vyrazil do ochranné sítě.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    17:43 Justin FAULK - 3:0

17:43
    Teuvo Teräväinen udělal na vrcholu levého kruhu nádherný zpětný oblouk, po kterém přenesl hru doprava, kde Sebastian Aho nabil krátkou zpětnou přihrávkou JUSTINOVI FAULKOVI, jenž na vrcholu mezikruží napřáhl bez přípravy k tvrdé ráně s příklepem a v přesilové hře vymetl levý horní roh brány! Carolina vede 3:0! Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.

16:39
    Sebastian Aho nabral velkou rychlost a v levém kruhu se snažil vystřelit zápěstím, což se mu nepodařilo, a puk mu sjel z hole. Torrey Mitchell ho ovšem ještě předtím sekl a byl vyloučen na dvě minuty.

16:00
    Joakim Nordström vystřelil na levém křídle z úhlu a Jonathan Quick na přední tyči vyrazil puk vyrážečkou za bránu.

15:36
    Kings se vzápětí ocitli v postavení mimo hru a v PNC Areně dostává prostor další reklamní přestávka.

15:04
    Victor Rask si na levém křídle rychle posunul puk do pohybu a na vrcholu levého kruhu napřáhl k jedovaté střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jonathan Quick ji ale skvěle vyrazil levým betonem!

13:58
    Kings se ocitli pod obrovským tlakem a raději se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

13:03
    Derek Ryan se po prudkém nahození z levého křídla a ostrého úhlu na přední levé tyči do zakončení nedostal, když skončil s pukem za bránou. Poté si ovšem krásně vybruslil do mezikruží, kde napřáhl k prudké střele zápěstím, ani jeho druhý pokus ale nic nepřinesl, jelikož hradbou těl Kings neprošel.

12:11
    Oběma týmům nyní dělala problém rozehrávka a Tanner Pearson vyhodil puk na zakázané uvolnění.

11:00
    Haydn Fleury na levém křídle nabral rychlost a z úhlu mířil prudkou střelou zápěstím do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jonathan Quick ale puk sevřel mezi tělem a levou rukou. Následuje další komerční přestávka.

10:15
    Noah Hanifin na levém křídle vystřelil od hrazení a Jonathan Quick na přední tyči podržel puk v náručí.

09:51
    Útok Caroliny zastavilo postavení mimo hru a následuje komerční přestávka. Carolina vede 2:0.

09:25
    Adrian Kempe mohl rychle snížit, když si z pravého křídla sjel před bránu a bekhendem mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Cam Ward jeho pokus z blízkosti vyrážečkou skvěle vyrazil!
    08:56 Justin FAULK - 2:0

08:56
    JUSTIN FAULK od modré čáry nahodil puk před bránu táhlou střelou zápěstím, která byla tečována obráncem Kings, a puk se od něj odrazil do levého horního rohu brány! Carolina vstřelila dva góly během 2 minut a 16 sekund a vede rychle o dvě branky. Asistence: Justin Williams a Victor Rask.

07:25
    Vyloučený Noah Hanifin je zpět na ledové ploše a oba dva týmy hrají v plném počtu. Hurricanes vedou 1:0.
    06:40 Jaccob SLAVIN - 1:0

06:40
    Jordan Staal ve středním pásmu krásně přenesl hru z pravého křídla doleva, kde si na útočné modré čáře parádně zpracoval puk bruslí do jízdy JACCOB SLAVIN a po zamíchání s pukem v mezikruží nádhernou bekhendovou střelou vymetl pravý horní roh brány Kings! Carolina vede 1:0. Asistence: Jordan Staal a Brett Pesce.

06:24
    Kings se nepodařilo během hry 4 na 4 rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

05:55
    Nick Shore se ocitl v levém kruhu ve velké šanci, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.

05:25
    Katastrofální přesilová ze strany Hurricanes. Domácím se nepodařilo rozehrát, když vyhodili puk na zakázané uvolnění, a po dalším útoku fauloval Noah Hanifin, který dostal dvě minuty za hákování.

05:02
    Victor Rask velice špatně rozehrál a puk skončil za bučení fanoušků Caroliny na zakázaném uvolnění.

04:42
    Adrian Kempe po zákroku Jonathana Quicka proti táhlé střele od modré čáry vyhodil puk z obranného pásma bez teče přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

04:13
    Teuvo Teräväinen nebezpečně vypálil na levém křídle z ostrého úhlu zápěstím a Jonathan Quick ani nadvakrát nedokázal na přední tyči puk zastavit! Velká šance.

03:41
    Brock McGinn se dostal v mezikruží ke střele, kterou zablokoval kapitán Los Angeles Anže Kopitar.

03:10
    Družina kolem kapitána Anžeho Kopitara se snažila vrátit do útočného pásma, jenže se ocitla v postavení mimo hru.

02:59
    Carolina předvedla velice dobré střídání, když nejprve pálila z levého křídla a poté od modré čáry, Jonathan Quick ale dokázal obě dvě střely domácí týmu úspěšně vyrazit. Kings vyhodili puk do středního pásma.

00:46
    A další střela Kings z levého kruhu pro vhazování, kterou na přední tyči usměrnil do ochranné sítě Brett Pesce.

00:28
    Tyler Toffoli mohl po 28 sekundách poslat Kings do vedení střelou z vrcholu mezikruží, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči, jenže Cam Ward ji skvěle vykopl levým betonem!

00:01
    Utkání mezi Carolinou a Los Angeles bylo právě zahájeno a hned jedna důležitá informace na úvod. Obránce Hurricanes Brett Pesce dnes nastupuje ke svému jubilejnímu 200. utkání v NHL.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk (C), Hanifin, T. van Riemsdyk – B. McGinn, J. Staal (A), E. Lindholm – T. Teräväinen, V. Rask, Williams – Skinner (A), Aho, Stempniak – Nordström, D. Ryan, Di Giuseppe. Hlavní trenér: Bill Peters.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, LaDue, Martinez (A), Folin – Iafallo, Kopitar (C), Toffoli – Pearson, Kempe, Gáborík – Clifford, T. Mitchell, Amadio – Andreoff, N. Shore, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Jon McIsaac. Čároví: Scott Cherrey, Mark Shewchyk.

Carolina ve středu v noci zakončí sérii osmi domácích zápasů v řadě proti Los Angeles Kings, ještě na konci tohoto týdne se ovšem před svými fanoušky představí třikrát za sebou. Hurricanes začali domácí sérii utkání dobře, když vyhráli dvakrát v řadě, jenže poté přišly tři porážky za sebou, které se jim podařilo ukončit proti Vancouveru a Coloradu, v současné chvíli tak budou usilovat o třetí výhru v řadě. Carolina i Los Angeles Kings se nachází na hraně postupové osmičky a oba týmy čeká důležité utkání. Kings pravidelně hrají zápasy v Carolině od roku 1998 a pouze čtyřikrát ji dokázali na jejím ledě porazit, naposledy loni v lednu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Slavin (J. Staal, Pesce), 9. Faulk (Williams, V. Rask), 18. Faulk (Aho, T. Teräväinen), 22. Faulk (Aho, T. Teräväinen), 28. Skinner (V. Rask, Williams), 55. Skinner (Di Giuseppe), 57. Aho (T. Teräväinen) – 32. Kopitar (Muzzin, Toffoli), 38. Toffoli (Pearson, Kopitar), 47. T. Mitchell (Clifford, Doughty)

Los Angeles Kings: Quick (22. Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, LaDue, Martinez (A), Folin – Iafallo, Kopitar (C), Toffoli – Pearson, Kempe, Gáborík – Clifford, T. Mitchell, Amadio – Andreoff, N. Shore, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Jon McIsaac. Čároví: Scott Cherrey, Mark Shewchyk

Diváci: 12805