po s.n. (1:2)
Slovensko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Německo
sk Sobota 17.02.2018, 14:00 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • Turnaj Vladimíra Dzurilly

Naši nezvládli dobre rozbehnutý zápas a prehrali aj v treťom zápase. Obhajoba titulu vyšla na zmar, kedže sme skoncili poslední. Nemôže sa však dariť stále, treba chalanom poďakovať za predvedený výkon. Ďakujem Vám za pozornosť a dovidenia. (16:24:57)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Nemecko.
    Autorom víťazného gólu je TARO JENTZSCH.

64:15
    Ľad už nie je v ideálnom stave, o čom sa presvedčili dvaja hráči, ktorí skončili na zemi.

63:15
    Brankár Nemecka nevedel, kde má puk. Na jeho šťastie sa nachádzal vo výstroji.

62:15
    Polovica predĺženia zatiaľ gól nepriniesla. Vylúčené nie sú ani nájazdy.

61:24
    Mráz sa po striedaní okamžite dostal k strele. Puk však minul pravú tyč a skončil len na mantineli.

60:39
    Predĺženie sa hrá formou 3 na 3. Od jeho začiatku sme sa zmocnili puku a sme v útočnom pásme.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Počas zápasu oba celky predviedli svoje kvality, vyhrať však môže len jeden, a preto ideme do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:25
    Píska sa zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred našou bránou, predĺženie je na spadnutie.

58:10
    Domáci celok sa ešte snaží znovu dostať do vedenia, ale je to veľmi zložité. Dnes brankári moc striel do siete nepustili.

56:50
    Nemecko dalo gól! YANNIK VALENTI využíva presilovú hru a tesne pred koncom zápasu vyrovnáva. K puku sa dostal tesne v blízkosti brány a delovkou prepálil všetkých hráčov Slovenska. Asistencie: Taro Jentzsch, Daniel Wirt.

55:38
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Bučko – 2 min., držanie).

54:05
    Veľká šanca pred bránou Nemecka! Jeden z našich hráčov sa dostal s pukom až pred bránu, kde sa spoza niekoľkých tiel snažil presadiť. Puk poslal len do korčule jedného z Nemcov.

53:15
    Slovensko výborne korčuľuje a napáda súpera už pri zakladaní útokov.

52:49
    Vhadzovať sa bude pred bránou Nemecka, kde prišlo k zakončeniu z dobrej pozície, strele chýbala len váčšia presnosť.

51:34
    V strednom pásme prišiel tvrdý zákrok na nášho hokejistu. Rýchlo sa však zodvihol a stihol pomôcť spoluhráčom v útoku.

50:54
    Puk síce nespadol na striedačku Nemecka, ale prišlo tam ku kontaktu s hráčom, takže sa vhadzovalo v strednom pásme.

49:40
    V tejto časti hry sa ešte nevylučovalo. Oba celky hrajú solídny a čistý hokej. Ku šťastiu nám chýbajú len góly.

48:53
    Puk je opäť na ochrannej sieti. Naši hokejisti si uvedomili, že do konca zápasu zostáva ešte veľa času, a tak musia aj útočiť.

47:27
    Nemecký brankár krkolomným spôsobom vyrazil strelu nad bránu. Nevedno čím, ale puk vyrazil na ochrannú sieť.

46:24
    Zrazená strela v našom podaní končí až na ochrannej sieti. Zostávame tak stále v útočnom pásme.

45:34
    Zdalo sa, že hlavný arbiter signalizuje vylúčenie, avšak ruku dal následne dole. Nemecko bude pred našou bránou vďaka vhadzovaniu.

44:20
    Nemci nás statočne tlačia. Naši hokejisti nezachytili vstup do tretieho dejstva. Prichádzajú časté nepresnosti.

43:22
    Na chvíľu sme boli pod tlakom a pramenilo z toho zakázané uvoľnenie. Puk sa opäť vráti pred našu bránu.

42:05
    Vyhadzovalo sa v stredovom kruhu, kedže prišlo vyhodenie puku mimo hraciu plochu.

41:13
    Síce sme sa dostali k puku, ale len na malý moment, pretože prišla nepresnosť v našich radoch.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine vyhrávame 1:0. Naša hra je uspokojivá, diváci si určite prišli na svoje. Veľa šancí sme nevideli, tak snáď s treťou tretinou prijdu aj góly.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:31
    Strela od modrej nášho brankára neprekvapila. Puk skončil v pripravenej lapačke.

37:49
    Nemecko len nahodilo puk do útočného pásma a už trieli striedať. To isté robí aj náš výber.

36:49
    Pekný zákrok brankára Nemecka nás pripravil o nádejnú akciu. Strela smerovala pod brvno.

35:12
    Píska sa zakázané uvoľnenie. Previnili sa naši hokejisti, takže sa bude vhadzovať pred našou bránou.

34:33
    Slováci sa po kombinačnej akcií dostali aj k zakončeniu, to skončilo na bočnej sieti, takze druhý gól zatiaľ nepridávame.

33:49
    Nemecko sa snažilo presadiť popri pravom mantineli. Úmysel nebol zlý, lenže chýbala lepšia realizácia.

33:31
    Strela od modrej čiary presná nie je. Náš súper získal puk a jednoducho ho vyhodil za našu bránu.

31:58
    Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. – držanie).

30:43
    Slovensko dalo gól! Slovensko využíva presilovku! Už sa zdalo, ze z akcie nič nevyťažíme, avšak napokon prišla strela od modrej a veľmi zlý zákrok brankára Nemecka. Puk prepadol do siete. Strelcom sa stal MAXIM ČAJKOVIČ.

30:10
    Hra je prerušená, nachytali sme sa do ofsajdu. Oba celky môžu prestriedať.

29:06
    Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. – podrazenie).

28:02
    Slovensko prežilo tento drvivý tlak súpera. Po dvoch vylúčeniach sme neboli ďaleko od toho, aby sme prehrávali.

27:13
    Nemecko malo veľkú príležitosť na strelenie prvého gólu. Hokejisti tejto krajiny dobre zakomponovali a výsledkom toho bola prihrávka pred prázdnu bránu. Útočníkovi chýbali len centimetre.

25:52
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Dlugoš – 2 min., sekanie).

25:26
    Okuliar mohol v oslabení streliť prvý gól zápasu! Unikal sám na bránu, ale blafák mu nevyšiel podľa predstáv. Trafil len dobre postaveného brankára.

24:26
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Róbert Džugan – 2 min., hákovanie).

23:48
    Zrejme sa malo pískať zakázané uvoľnenie. Arbitri rozpažili, a tak hra pokračuje bez prerušenia.

22:54
    Naši hokejisti len nahodili puk do útočného pásma a išli striedať. V druhej tretine sme nezačali najpresnejšie.

21:38
    Prvýkrát sa v druhej tretine prerušuje. Nemci sa nachytali do postavenia mimo hry.

20:31
    Hneď na úvod tretiny prišla nepresná strela v podaní hráča Nemecka. Puk skončil len na zadnom mantineli.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina priniesla dostatok zaujímavých momentov na oboch stranách. My sme mali ku gólu bližšie, keď sme dokonca orazítkovali tyč. Ďalšie snaženie gól neprinieslo. Dôležitejšie je, že gól nedal ani náš súper.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:43
    V posledných sekundách prvej tretiny prebieha ošetrovanie Nemca priamo na ľadovej ploche. Schytal tvrdý hit, ktorý len tak nerozdýcha.

18:37
    Tvrdý súboj pri mantineli vyznel lepšie pre nášho hráča, ktorému prišla od spoluhráča podpora.

17:23
    Prišlo ďalšie zakončenie od modrej čiary. Puk sa však dostal len na zadný mantinel. Teraz máme veľký tlak.

16:42
    Sledujeme veľký boj na ľade, teraz sme však boli ku gólu najbližšie. Strela od modrej čiary brankára Nemecka prekonala, ale nie jeho tyčku.

15:49
    Nemecko sa dostalo pri našu bránu jednoduchým nahodením. Dlho sa tam neudržalo, kedže tam bolo len s jedným hokejistom.

14:59
    Okuliar sa hneď po návrate na ľad dostal do veľkej šance, teda aspoň to mala byť veľká šanca. Puk totiž nedokázal dopraviť do prázdnej brány.

14:13
    Teraz akoby sme my hrali presilovku a nie náš súper. Nemecko sa na dlhú dobu nevedelo dostať z obranného pásma.

12:47
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Okuliar – 2 min., hákovanie).

11:42
    Brankár Nemecka musel zakročiť po strele od modrej čiary. Puk smeroval niekde pod brvno. Slovensko tým však len udržalo pásmo.

10:38
    Slováci hrali na malý moment o jedného viac. Arbitri si to však nevšimli, a tak sa vylučovať nebude.

09:28
    Po dlhej dobe sa opäť hrá. Domáci usporiadatelia museli upraviť stav hracej plochy do normálu.

08:57
    Píska sa ofsajd. Vhadzovať sa bude pred obranným pásmom Nemecka.

08:33
    Slovenský brankár si musel pripísať zákrok betónom, a to neišlo o jednoduchý zákrok, pretože puk skákal po ľade.

07:58
    Vhadzovať sa bude v našom obrannom pásme. Náš brankár zachytil puk do lapačky.

07:05
    Slovensko sa dokázalo oslobodiť. Puk sme vyhodili až za bránu nášho súpera, ktorý tak stratil útočné pásmo.

06:09
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Mrázik – 2 min., hákovanie).

05:53
    Čiarový rozhodca pomohol nášmu súperovi. Puk smeroval preč z nášho obranného pásma, ale on ho tam zachytil korčuľou.

05:26
    Náš brankár sa zatiaľ k zákroku nedostal, puk sa totiž ocitá v našom obrannom pásme veľmi ojedinele.

04:10
    Začali sme veľmi svižne, pred bránou Nemecka to doslova horí. Jeho brankár blokuje strely dobrým postavením.

03:20
    Nemecký brankár sa dostal do problémov, keď jeho vlastný spoluhráč tesne pred nim tečoval puk.

02:20
    Zatiaľ sa ani raz neprerušila hra. Oba celky si dávajú pozor na svoje previnenia. Brankári sú len do počtu.

01:30
    Nemecko si nedokázalo presnejšie prihrať. Prihrávka zo stredného pásma skončila len na našich hokejkách.

00:38
    Slovensko začalo aktívne, keď dokázalo vyhrať úvodné buly a dostať sa do zakončenia.