Arizona – Edmonton 1:0 (kon.) | Vegas – Montreal 6:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:4 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 5:3 (kon.) | Nashville – Detroit 1:3 (kon.) | Chicago – Washington 7:1 (kon.)
Vancouver – Boston 6:1 (kon.) | Calgary – Florida 3:6 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:7 (kon.)
Colorado – Edmonton 2:4 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.)

Tomáš Nosek (VGK) 1+0, 3 střely, čas na ledě 13:57

Tak a je konec tohoto pohledného zápasu. Vegas jednoznačně potvrdil, že není první náhodou a připisuje si poměrně lehké vítězství. Domácí byli všude a ovládali každou kousek ledové plochy. Mezi úspěšné střelce se zapsal i český reprezentant Tomáš Nosek. Ve třetí třetině vedení už jen korigoval Nash Schmidt, který ke své asistenci přidal i přesný zásah. Na domácí straně se dvakrát prosadil pouze jeden střelec, a to Reilly Smith. I to vypovídá o tom, že Vegas nespoléhá na nějaké individuality a hraje komplexně. Vegas zůstává lídrem tabulky Západní konference s 82 body. Montreal zůstává předposlední ve Východní konferenci a na rozdíl od soupeře si vyřazovací část zcela určitě nezahraje. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noci či příjemné ráno.

59:30
    Pomalu a jistě se blíží konec dnešního zápasu. Vegas se ještě pokouší o poslední zakončení.

58:47
    Jonathan Marchessault má ještě stále hodně energie a jako blesk vyloupil rozehrávku Montrealu, jeho následná střela letěla mimo.

58:20
    Nikita Ščerbak kotouč ztratil a domácí tak mají šanci na útok.

57:45
    Tomáš Nosek byl zmatený a pořádně nevěděl, kde se kotouč nachází. Poté, co ho našel ho poslal o mantinel z obranného pásma.

57:20
    Jeff Petry a jeho střela mimo tři tyče.

56:45
    Brayden McNabb podklouzl a nabídl tak kotouč Montrealu v útočném pásmu.

56:15
    Daniel Carr podstoupil hned tři souboje o kotouč, ale ani v jednom nebyl tak dominantní a puk ztratil. Vegas se už nikam nepohrne.

55:42
    Další zblokovaný pokus.

55:00
    Máme před sebou posledních pět minut zápasů, Montreal se ještě snaží průběh nějak zdramatizovat, ale naráží na propracovanou obranu a skvělého brankáře.

54:35
    Brendan Gallagher nakonec udržel kotouč v útočné třetině a od modré prověřil připravenost Fleuryho, tomu kotouč sice vypadl, ale nikdo u branky na dorážku nebyl.

53:50
    Montreal se už nějakou dobu drží v útočném pásmu, ale všechny střelecké pokusy byly zatím úspěšně odvrácené.

53:00
    Nádherná kombinace domácích, jediné, co chybělo byla branka! James Neal sklepl na Carpentera, který z bezprostřední blízkosti poslal kotouč pouze do výstroje brankáře.

52:25
    Kotouč teď putuje ze strany na strany a ani jeden z týmů si ho na déle neužil.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 3. R. Smith (Schmidt, Marchessault), 7. Hunt (Sbisa), 10. Nosek (Haula, Carpenter), 24. Carpenter (C. Miller, Marchessault), 24. R. Smith (Engelland, Marchessault), 45. Schmidt (R. Smith) – 5. Hudon (Pacioretty, Morrow), 12. Ščerbak (Galchenyuk, Alzner), 49. Drouin (Petry, Gallagher)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland (A), Hunt, C. Miller, Sbisa (A) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, O. Lindberg (A) – Carpenter, Bellemare, Nosek.
    Montreal Canadiens: Niemi (10. Price) – Petry, Alzner, Jo. Benn, Morrow, Schlemko, Mete (C) – Lehkonen, Hudon, Pacioretty (A) – Ščerbak, Drouin, Galchenyuk (A) – Gallagher, Plekanec, Byron – L. Shaw, J. de La Rose, Carr.

Rozhodčí: Walsh I. , St. Laurent F.– Nagy, Cameron