Arizona – Edmonton 1:0 (kon.) | Vegas – Montreal 6:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:4 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 5:3 (kon.) | Nashville – Detroit 1:3 (kon.) | Chicago – Washington 7:1 (kon.)
Vancouver – Boston 6:1 (kon.) | Calgary – Florida 3:6 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:7 (kon.)
Colorado – Edmonton 2:4 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.)
konec
Vegas Golden Knights
6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Montreal Canadiens
Neděle 18.02.2018, 01:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL
Předzápasové kurzy: 1.67 4.28 4.46
Partner:
   
  Tři hvězdy utkání:
  1. Reilly Smith (VGK) 2+1
  2. Ryan Carpenter (VGK) 1+1
  2. Nate Schmidt (VGK) 1+1 (05:50:18)
   
  Československá stopa v utkání:
  Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:42
  Tomáš Nosek (VGK) 1+0, 3 střely, čas na ledě 13:57

   
  Tak a je konec tohoto pohledného zápasu. Vegas jednoznačně potvrdil, že není první náhodou a připisuje si poměrně lehké vítězství. Domácí byli všude a ovládali každou kousek ledové plochy. Mezi úspěšné střelce se zapsal i český reprezentant Tomáš Nosek. Ve třetí třetině vedení už jen korigoval Nash Schmidt, který ke své asistenci přidal i přesný zásah. Na domácí straně se dvakrát prosadil pouze jeden střelec, a to Reilly Smith. I to vypovídá o tom, že Vegas nespoléhá na nějaké individuality a hraje komplexně. Vegas zůstává lídrem tabulky Západní konference s 82 body. Montreal zůstává předposlední ve Východní konferenci a na rozdíl od soupeře si vyřazovací část zcela určitě nezahraje. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noci či příjemné ráno.
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Pomalu a jistě se blíží konec dnešního zápasu. Vegas se ještě pokouší o poslední zakončení.
   
  58:47
  Jonathan Marchessault má ještě stále hodně energie a jako blesk vyloupil rozehrávku Montrealu, jeho následná střela letěla mimo.
   
  58:20
  Nikita Ščerbak kotouč ztratil a domácí tak mají šanci na útok.
   
  57:45
  Tomáš Nosek byl zmatený a pořádně nevěděl, kde se kotouč nachází. Poté, co ho našel ho poslal o mantinel z obranného pásma.
   
  57:20
  Jeff Petry a jeho střela mimo tři tyče.
   
  56:45
  Brayden McNabb podklouzl a nabídl tak kotouč Montrealu v útočném pásmu.
   
  56:15
  Daniel Carr podstoupil hned tři souboje o kotouč, ale ani v jednom nebyl tak dominantní a puk ztratil. Vegas se už nikam nepohrne.
   
  55:42
  Další zblokovaný pokus.
   
  55:00
  Máme před sebou posledních pět minut zápasů, Montreal se ještě snaží průběh nějak zdramatizovat, ale naráží na propracovanou obranu a skvělého brankáře.
   
  54:35
  Brendan Gallagher nakonec udržel kotouč v útočné třetině a od modré prověřil připravenost Fleuryho, tomu kotouč sice vypadl, ale nikdo u branky na dorážku nebyl.
   
  53:50
  Montreal se už nějakou dobu drží v útočném pásmu, ale všechny střelecké pokusy byly zatím úspěšně odvrácené.
   
  53:00
  Nádherná kombinace domácích, jediné, co chybělo byla branka! James Neal sklepl na Carpentera, který z bezprostřední blízkosti poslal kotouč pouze do výstroje brankáře.
   
  52:25
  Kotouč teď putuje ze strany na strany a ani jeden z týmů si ho na déle neužil.

  Marek Jašek

  Branky a nahrávky: 3. R. Smith (Schmidt, Marchessault), 7. Hunt (Sbisa), 10. Nosek (Haula, Carpenter), 24. Carpenter (C. Miller, Marchessault), 24. R. Smith (Engelland, Marchessault), 45. Schmidt (R. Smith) – 5. Hudon (Pacioretty, Morrow), 12. Ščerbak (Galchenyuk, Alzner), 49. Drouin (Petry, Gallagher)


  Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland (A), Hunt, C. Miller, Sbisa (A) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, O. Lindberg (A) – Carpenter, Bellemare, Nosek.
  Montreal Canadiens: Niemi (10. Price) – Petry, Alzner, Jo. Benn, Morrow, Schlemko, Mete (C) – Lehkonen, Hudon, Pacioretty (A) – Ščerbak, Drouin, Galchenyuk (A) – Gallagher, Plekanec, Byron – L. Shaw, J. de La Rose, Carr.

  Rozhodčí: Walsh I. , St. Laurent F.– Nagy, Cameron