Švédsko – Korea 6:1 (kon.) | Švýcarsko – Japonsko 1:0 (kon.)
6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Korea
Úterý 20.02.2018, 04:10Olympijské hry - ženy • O 7. - 8. místo
Sledujte:

Utkání o 7. místo je u konce a dalo by se říci, že dopadlo podle očekávání. Švédské hokejistky celý zápas jasně dominovaly, Korejkám se povedla pouze první třetina, ve které vypadalo skóre z jejich pohledu ještě nadějně. V dalších dvou periodách už ale evropanky své soupeřky k ničemu většímu nepustily a výsledek 6:1 je řadí na konečnou 7. příčku turnaje. Korejky na těchto zimních olympijských hrách nedokázaly vyhrát ani jeden zápas a končí tak poslední.
    Střely na branku 40:16. (06:18:29)

58:40
    Korejky se ještě snaží upravit skóre, jejich pokusy jsou ale hodně nepřesné
    57:19 Lisa JOHANSSONOVÁ - 6:1

57:19
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédky potvrzují roli favorita dnešního utkání, na 6:1 navyšuje LISA JOHANSSONOVÁ. Asistence: Anna Borgqvistová, Sara Hjalmarssonová.

56:22
    Přecejen se Korejkám povedlo nebezpečněji zahrozit, Muraseová však zlikvidovala střelu i následnou dorážku.

55:28
    Korejky přicházejí o kotouč v útočném pásmu, Švédky jsou ve velké pohodě.

54:15
    Hra ve středním pásmu, ani jeden tým už nikam nespěchá.

53:05
    Na druhé straně si Shin připisuje další zákrok.

52:42
    Do šance se po delší době dostává i Korea, Muraseová připravená.

49:31
    FANNY RASKOVÁ si ke svým dnešním asistencím připisuje i gól. Po přihrávce z rohu kluziště našla mezeru mezi gólmankou a pravou tyčí a Švédky tak vedou už 5:1. Asistence: Maria Lindhová.
    49:31 Fanny RASKOVÁ - 5:1

48:24
    Fällmanová to zkusila od modré, střela byla hodně nepřesná.

46:45
    Korejkám se stále nedaří vytvořit si gólové šance ani souvislejší tlak.
    43:05 Annie SVEDINOVÁ - 4:1

43:05
    Toto byla zajímavá situace. ANNIE SVEDINOVÁ trefila betony korejské gólmanky, od kterých se kotouč odrazil a na chvíli se ocitl v brance. Hra však pokračovala, až při přerušení přezkoumal záznam videorozhodčí a Švédsko vede už tříbrankovým rozdílem. Asistence: Lisa Johanssonová.

41:59
    Šance na druhé straně, kotouč končí v moci Shin a hra se přerušuje.

41:27
    Korejky nahazují do útočného pásma, tam okamžitě přicházejí o puk.

40:01

Ve druhé části hry navýšily hráčky ze Švédska svůj náskok na 3:1. Své soupeřky do mnoha šancí nepustily, o čemž svědčí i počet střel na branku v této třetině (14:2). Autorkou třetí švédské branky se stala ve 37. minutě Erika Grahamová.

40:00

38:54
    Korea vyhazuje na zakázané uvolnění.

38:43
    Švédky opět v útočné třetině, Johanssonové se střela nepovedla.
    36:27 Erika GRAHMOVÁ - 3:1

36:27
    Hezká souhra přináší Švédkám vedení o 2 branky. Fanny Rasková a ERIKA GRAHMOVÁ se dostaly před branku, druhá jmenovaná nikým neatakovaná trefuje přesně. Asistence: Fanny Rasková, Emma Nordinová.

35:58
    Střela Lundbergové míří vedle, Korejky oslabení ubránily.

34:27
    Tvrdá rána Hany Olssonové trefuje jednu z bránících Korejek, která se skácela na zem. Naštěstí se za chvíli zvedá odjíždí po svých na střídačku.

33:37
    Švédky přesilovce obléhají korejskou branku, Korejkám se zatím nedaří vyhodit.

32:43
    Vyloučení v týmu Korea (Randi Griffinová – 2 min., držení).

31:42
    Před Raskovou teď zívala odkrytá branka, hráčka v modrém ale nedokázala kotouč správně usměrnit.

31:29
    Shin si připisuje několik zákroků, v těchto okamžicích se rozhodně ve své kleci nenudí.

30:43
    Lisa Johanssonová byla volná před brankou, nedokázala přihrávku zpracovat.

30:12
    Korejky zpoza branky vyhazují pouze do středního pásma.

28:52
    Ve druhé třetině mají zatím více ze hry evropanky.

28:07
    Svedinová pálí vedle, puk přebírají Korejky.

26:20
    Erica Udénová Johanssonová v dobré střelecké pozici, její pokus vyráží Shin.

24:30
    Parková zavezla kotouč do útočného pásma, její spoluhráčky střídají.

22:40
    Korejky se na chvíli dostaly do pásma, nedostaly se však ke střele a opět u puku Švédky, které okamžitě zakládají útočnou akci.

21:55
    Švédky ještě pokračovaly v náporu, korejská gólmanka přerušuje hru přikrytím kotouče.

21:10
    Střela Ramboldtové od modré zablokovaná jednou z Korejek.

20:01

V první třetině jsme viděli šance na obou stranách. Korejky ukázaly, že dokážou být nebezpečnými soupeřkami a že se rozhodně chtějí porvat o vítězství. Skóre zápasu otevřela v 6. minutě Švédka Küllerová, za půl minuty však již bylo srovnáno díky přesilovkové trefě Soo-Jin Han. Švédské hráčky dokázaly 22 sekund před sirénou strhnout vedení na svou stranu, zakončovala Emmy Alasalmiová.

20:00
    19:38 Emmy ALASALMIOVÁ - 2:1

19:38
    Korejky ted dostaly tzv. "gól do šatny". Už to vypadalo, že po dobře odehrané 1. třetině půjdou do kabin za nerozhodného stavu, Švédky si však před koncem třetiny dokázaly vytvořit přesilovkový tlak, gólově se prosadila EMMY ALASALMIOVÁ. Asistence: Maja Nylénová-Perssonová, Hanna Olssonová.

18:12
    Zatím vidíme poměrně vyrovnanou hru a střídavé šance na obou stranách. Parková se dostala do dobré střelecké pozice, rána jí ovšem moc nesedla.

17:31
    Olssonová minula branku.

16:04
    Parková se dostala do útočného pásma, neměla však komu přihrát, v obležení čtyř švédských hráček neměla příležitost na střelu a přišla o kotouč.

14:58
    Olssonová se pokusila proniknout až k brance, její střela už byla z příliš ostrého úhlu.
    Korejky vstřelily první gól na turnaji a skoro přidaly i druhý.

14:01
    Na druhé straně zahrozila Johanssonová, její střela sražená.

13:23
    Griffinová to zkusila od modré, švédská brankářka připravená.

10:25
    Lee se ocitla úplně sama před Muraseovou, trefuje tyč!

10:00
    Korejská gólmanka měla teď plné ruce práce, vyrazila několik střel, tu poslední už raději schovala ve své výstroji.

08:35
    Lundbergová minula korejskou branku.
    06:21 Soo-Jin HAN - 1:1

06:21
    Korea právě vstřelila branku!
    A je tu vyrovnání! Korejky svoji další přesilovku sehrály velmi dobře, SOO-JIN HAN dostala přihrávku před branku a přesnou trefou vyrovnává na 1:1. Pro Korejky je to teprve druhý gól na turnaji. Asistence: Jong-Ah Park.

06:08
    Vyloučení v týmu Švédsko (2 min. – faul loktem).
    05:50 Sabina KÜLLEROVÁ - 1:0

05:50
    Švédské oslabení skončilo a hráčky Tre Kronor šly okamžitě do šance. SABINA KÜLLEROVÁ nebyla nikým bráněná a měla tak ideální prostor pro střelu, kterou umístila do pravého horního rohu. Asistence: Fanny Rasková, Erica Udénová Johanssonová.

04:57
    Korejky v dvojnásobné přesilovce několikrát nebezpečně zahrozily, Švédské hráčky vyhazují na druhou stranu hřiště.

03:38
    Vyloučení v týmu Švédsko (Minatsu Muraseová – 2 min., hákování).

03:25
    Korea je zpátky v pásmu, Parková pálí mimo.

02:53
    Korea se v útočném pásmu dlouho neudržela, Švédky vyvážej kotouč do bezpečí až za branku soupeřek.

02:29
    Vyloučení v týmu Švédsko (Johanna Fällmanová – 2 min., nedovolené bránění).

00:44
    Hned na úvod se před korejskou brankářku dostala Emma Nordiová, gólmanka vyráží.

00:01

Švédsko: Muraseová – Lundbergová, Alasalmiová, Ramboldtová, Fällmanová, Svedinová, Olofssonová, Nylénová-Perssonová – Hjalmarssonová, Borgqvistová, Johanssonová – Grahmová, Nordinová, Carlssonová – Olssonová, Winbergová, Stenbergová – Udénová Johanssonová, Küllerová, Rasková.

Korea: So-Jung Shin – Su-Yeon Eom, Chae-Lin Park, Park Yoon-Jung, Ye-Eun Park, Se-Lin Kim – Jiy-Eon Choi, Jin-Gyu Lee, Jong-Ah Park – Parková, Griffinová, Danelle Im – Yu-Jung Choi, Soo-Jin Han, Un Hyang Kim – Hyang Mi Kim, Su-Sie Jo, Hae-In Ko – Hee-Won Kim..

Korea

Reprezentantky Koreje nedokázaly v základní skupině získat ani bod a skončily tak beznadějně poslední. Se Švýcarskem i se Švédskem prohrály 0:8, s Japonskem pak "pouze" 1:4. V dnešním souboji proti Švédkám mají ještě možnost alespoň trochu napravit dosavadní nezdary a v případě výhry by na turnaji obsadily sedmou, tedy předposlední příčku.

Švédsko

Švédky obsadily ve skupině B druhou příčku se ziskem 6 bodů a postoupily do čtvrtfinále. V základní skupině dokázaly porazit Japonky těsným rozdílem 2:1 a Korejky vysoko 8:0. Nestačily však na Švýcarky, kterým podlehly 1:2. Ve čtvrtfinále narazily hráčky Švédska na sousedky z Finska, ty jim nedaly téměř žádnou šanci a výsledkem 7:2 si zajistily účast v semifinále. Švédky čeká souboj pouze o 7. místo, ve kterém vyzvou Koreu.

Hezké ráno při sledování ženského hokejového turnaje na zimních olympijských hrách. V dnešním utkání o 7. místo změří své síly Švédsko a Korea.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

LB

Branky a nahrávky: 6. Küllerová (Rasková, Udénová Johanssonová), 20. Alasalmiová (Nylénová-Perssonová, Olssonová), 37. Grahmová (Rasková, Nordinová), 44. Svedinová (Johanssonová), 50. Rasková (Lindhová), 58. Johanssonová (Borgqvistová, Hjalmarssonová) – 7. Soo-Jin Han (Jong-Ah Park)

Švédsko: Muraseová – Lundbergová, Alasalmiová, Ramboldtová (C), Fällmanová, Svedinová, Olofssonová, Nylénová-Perssonová – Hjalmarssonová, Borgqvistová (A), Johanssonová – Grahmová, Nordinová, Carlssonová – Olssonová, Winbergová (A), Stenbergová – Udénová Johanssonová, Küllerová, Rasková – Lindhová.
    Korea: So-Jung Shin – Su-Yeon Eom, Chae-Lin Park, Park Yoon-Jung (A), Ye-Eun Park, Se-Lin Kim – Jiy-Eon Choi, Jin-Gyu Lee, Jong-Ah Park (C) – Parková, Griffinová, Danelle Im – Yu-Jung Choi, Soo-Jin Han, Un Hyang Kim – Hyang Mi Kim, Su-Sie Jo (A), Hae-In Ko – Hee-Won Kim.

Rozhodčí: Fialova (SUI), Höveová (NOR) – Heikkinenová (FIN), Pagonová (SLO)